Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Ja sam u Svedskoj i u auto oglasniku (koji je najpopularniji) trenutno ima sve skupa 70 ak Talismana. Kada sam ga kupovao u 4mj prosle godine kada sam filtrirao: dizel, do 50 tkm, vise od 125 ks, bilo je ih samo 6, te su cijene bile od 22 000 eura. danas isti ti filteri a cijena od 18 000 eura. U 10 mjeseci da je cijena pala 4000 eura. 

Dakle, da ga vozim jos 3 godine i aako budem imao 120 000km na satu, necu moci kupit stojadina ako prodam Talismana !?! 

Link to comment
Share on other sites

Svim autima je pala cijena, narocito dizel.. Od Talismana, Arteona, Jaguar XE.. jasno je da očito na zapadu nemaju kupca..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ninoo said:

vi kupujte onda takve aute bagatelno, pa se kasnije čudite što vam sve živo kvrcka, odlazi i slično. Uvijek će ti vrijediti ona stara kolko para tolko muzike.

🤣

Pa na novom škripi i qrcu ne valja kako su naštimali zazore. Poklopac prtljažnika ošteti branik. 👀

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, direstraits said:

🤣

Pa na novom škripi i qrcu ne valja kako su naštimali zazore. Poklopac prtljažnika ošteti branik. 👀

Na mom gepeku razlika desna i lijeva strana skoro 2cm , strasno

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u Svedskoj i u auto oglasniku (koji je najpopularniji) trenutno ima sve skupa 70 ak Talismana. Kada sam ga kupovao u 4mj prosle godine kada sam filtrirao: dizel, do 50 tkm, vise od 125 ks, bilo je ih samo 6, te su cijene bile od 22 000 eura. danas isti ti filteri a cijena od 18 000 eura. U 10 mjeseci da je cijena pala 4000 eura. 
Dakle, da ga vozim jos 3 godine i aako budem imao 120 000km na satu, necu moci kupit stojadina ako prodam Talismana !?! 
Ljudi kojima dizel zbog male kilometraze ne treba prodaju ga. Kod nas su dobrodosli. Iako nismo kanta za smece eu vozila, nadju se i mladji auti, zapadnjaci kod kupnje novih sve cesce pogotovo sjevernjaci biraju hibride ili benzince.
Link to comment
Share on other sites

Na mom gepeku razlika desna i lijeva strana skoro 2cm , strasno
Ovo je katastrofa, 2mm se vide, 2cm to je otprilike ko da staviš haubu od clio 2 ph1 na ph2. Skoro je ista ali ima malo viska/manjka oko svjetala...[emoji23][emoji23]
Kod rabljenog ako nisu sve crte iste idem odmah kući... Kod novog prodavača pitat jel se zajebaje ili sta?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na mom gepeku razlika desna i lijeva strana skoro 2cm , strasno
Opizdi sliku ako te nije previše sramota.. Da vide ljudi na kaj treba paziti pri preuzimanju...
Btw, zna li netko kakva su nam prava.. imamo li mogućnost odbiti preuzimanje auta ako je loše sklopljen?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, ivan.martinko said:

Pa moralo bi se dat postelat u servisu..

Tvrde da je to u "odstupanjima" koje Renault nije duzan popravljati/ispravljati. Pokusao u Svedskoj u 3 razlicita ovlastena servisa i nitko nije htjeo napraviti. Takodjer pokusano u Osijeku u Fornixu, covjek mi je rekao da ce pogledati i nakon 20 min rekao da oni ne mogu tu nista napraviti. Jer da on vidi ono sto ja ne vidim - tocno tako mi je rekao jedan od zaposlenika Fornixa u Osijeku. Nisam htjeo ulaziti u neke dublje rasprave. Takoder sam se zalio u Renault Sverige, no bezuspjesno. Auto nisam kupio novi, vec rabljeni (1 vlasnik prije mene, auto nikad udaran - barem tako pise u nekakvom izvjescu koje sam dobio od ovlastenog prodavaca gdje sam kupio auto). 

 

Slika stizeee

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, macan said:

Može se naštelat al će opet imat lufta... samo nece drocat po braniku. 

Jesu tebi postelali?

Link to comment
Share on other sites

Evo ovo je "kriticna" strana. tu visi prema dolje, a druga strana je poravnata, cak malo vise prema gore. Bas ruzno i jeftino izgleda

20191015_173401.jpg

Just now, shogo said:

Meni jesu, i može se

koji servis?

Ali kada vidim kako stoji poklopac za gorivo na novoj toyoti ja mislim ili mazdi (nisam siguran), vise me nije sramota 🤣😂

20191119_195607.jpg

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

A pisao sam ti ja, no nebitno...Cindrić Vrbovec, nema tu priče, štelaj i sve bude ok, koliko sam ih skužio ima naputak za to

Link to comment
Share on other sites

Ako je bas razlika tolika (meni osobno potpuno nezamislivo), onda je onaj video gdje krive vrata i ostalo na Daciama vrh vrhova. Ta dacia izađe iz tvornice u toleranci 1-2mm(milimetara).
U današnje doba cnc, lasera i ostaloga 2cm mi je samo ako su ga krojili sjekirom.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, asterix said:

Ako je bas razlika tolika (meni osobno potpuno nezamislivo), onda je onaj video gdje krive vrata i ostalo na Daciama vrh vrhova. Ta dacia izađe iz tvornice u toleranci 1-2mm(milimetara).
U današnje doba cnc, lasera i ostaloga 2cm mi je samo ako su ga krojili sjekirom.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Mozda sam malo pretjerao, mozda je 1,5cm ali svejedno meni je to KATASTROFA za auto od 20 000 eura

Link to comment
Share on other sites

Ovo na slikama nije 2cm i vidi se da je i po vertikali razlika(otvara prema dolje) , dakle trebalo bi se moci namjestiti. Ako ne moze mislim da je u pitanju karambol.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, macan said:

Izgleda da sam našao svog nasljednika 😁

Samo realno :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, asterix said:

Ovo na slikama nije 2cm i vidi se da je i po vertikali razlika(otvara prema dolje) , dakle trebalo bi se moci namjestiti. Ako ne moze mislim da je u pitanju karambol.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Ako je sve kao po spagi onda je karambol!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa kakve veze ako je bio zakucan, pa popravljen sa original dijelovima i kvalitetno? koliko takvih auta znam, pa su vrh dan danas...

ako je dobro napravljeno, ne vidim zasto bi se trebalo okretati od takvih auta...

konkretno GT koji sam vidio je karavan sa 50tkm kraj 2016g i za 12500 eur...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.