Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Ja sam vozio obicnoga scenica tesno vozilo u auto kuca starkelj novi zagreb. Ocekivao sam da ce auto biti trom ali nije nego je bio poprilicno startan za svoju kilazu i sasvim ok za grad. Bio je manualni mjenjac.

 

Sto se tice rlink stora nemogu se registrirati. Jos u petak sam poslao mail renault hrvatska da mi osposobe sobzirom na broj sasije ali nema odgovora. Danas nisam probao jer je auto tek od jucer popodne na hr tablice pa mozda dok udje im u sustav posto nije kupljen u hr.

 

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

 

 

ako je tamno plavi to je 1.6 dci

Link to comment
Share on other sites

Da plave je boje. Meni je receno da je 1.5dci 110konja. Nisam gledo papire

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Upogonio sam rlink store. Usb je skinuo 11 aplikacija i to je to. Odmah po modelu auta i broju sasije dobijete sta mozete skinuti. Meni karte niti ne pokazuje. Auto mi prvo nije htio nikako na internet i pisalo je da ide samo na iphone ios6 ili vise ali nakraju se spojio i nakon 10 min se sve poslozilo pa sada radi djeljenje podataka te rlink store iz auta makar nemate sta niti za skinuti. Evo i slikica kako to izgledac00af1ef2509f32216feb80e502743bd.jpgc52662eac87756eecc29c55baf52c899.jpg48f2d5edea383c31aa8aa62500b36fbe.jpgc3eda9a8d4093b97ba00120261928632.jpge18d20065250b260e603219f561a096d.jpg45c20298eb4682a092c1cbd74ad4a157.jpg

Secer na kraju famozni akvarij ?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da plave je boje. Meni je receno da je 1.5dci 110konja. Nisam gledo papire

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

I meni su rekli da je 1.5, neznaju sta imaju, imas topic o profesionalnosti renault dealera pa mozes procitati

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lako moguce da je 1.6 jer mi cinio malo prezivahan za 1.5 jos se ja cudim kako nije bas 130 puno jaci od 110konja ali reko grand je tezi pa mozda zato a i nisam svoga bas cepio do kraja kako spada. Mlad je jos ;)

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Skinuo si onaj Toolbox na pc? Jer prek njega radis update karti navodno. Preko cega se spaja na net uopce auto? Usb mora biti skroz prazan kad radis onaj imprint prvo u autu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

jel se moze promijeniti jezik na tim svim funkcijama? ovo na hrvatskom mi je uzasno...

Ha ha znaci nisam jedini. Ja cu svoj na engleskom imati. Mislim da se moze...

Link to comment
Share on other sites

Da neke stvari cak posebno mogu na drugom jeziku a izbornik na drugome.

Stick valjda mora biti prazan.

Da bi spojili auto na net treba biti povezan na wifi ili mobilne podatke ali tek sam dobio pristup tome nakon szo sam instalirao aplikacije preko sticka. Internet vam treba za prognozu, mail,rlink store. Update karte ide iskljucivo preko sticka zato sto auto nemoze povuci vece datoteke.

Informiro se za muziku i procesor zvuka ili nekakvo rjesenje za low pass filter i bose ima optiku pa je procesor 2500kn i treba van wofer i drugi sa novim pojacalom jer je se ostalo uzaludno. Zali boze taj bose ozvucenje kada serijska octavija je stoljecima udaljena u kvaliteti zvuka.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A jbmu pa sta im onda znaci taj bose ako je tako lose?? :( bas mi je zao zbog toga

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Informiro se za muziku i procesor zvuka ili nekakvo rjesenje za low pass filter i bose ima optiku pa je procesor 2500kn i treba van wofer i drugi sa novim pojacalom jer je se ostalo uzaludno. Zali boze taj bose ozvucenje kada serijska octavija je stoljecima udaljena u kvaliteti zvuka.

 

 

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

 

 

Tko ti je to rekao?

Link to comment
Share on other sites

Ja bih bas htio probati jednu pjesmu skinuti frekve ispod 80hz i onda usporediti ali jucer sam tek poceo sa time. Neznam nikakav jednostavan programa nego to je sve malo progi programi pa dok se snajdem

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Zaboravio sam napisati da taj bose ima samo stelanje visoki i bas nema srednjih pa je takav i zvuk lagano bezveze bez srednjih tonova. Zbaci kada kupujete auto sa tako reci premium sound sistemom onda bi zo trebalo dobro zvucati a ne da losije svira nego serijska muzika po kvaliteti jedini sto se jace cuje. Isto tako da svira koliko zoliko dobro stvarno treba biti dobar snjimak

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vidi, s time nećeš ništa postići, muziku u autu je jaaako teško napraviti kvalitetnu, većinom je stvar kompromisa. Kod klasičnog kućnog hi-fi-a je to jednostavno jer nema puno zaobljenih površina niti puno staklenih površina, postaviš dva zvučnika malo se poigraš sa udaljenosti od zida radi mogućeg brujanja na niskim tonovima i to je uglavnom to. Kod auta je jako puno zakrivljenih površina te staklenih površina koje ajmo reći upijaju zvukove, da bi to radilo koliko toliko dobro treba se poigrati sa smještajem visokotonaca i kickova kao i sub-a, pa tek onda ići napraviti time alligment tako da do određene točke u autu zvuk iz svih zvučnika dođe u isto vrijeme... e sad kada bi to sve Bose radio ta bi oprema koštala još puno više.

Ovo što je Bose napravio za Renault je spoj kompromisa, da je nešto bolje od orginala. Također se svi novi zvučnici moraju usvirati i prvih  sati slušati na normalnoj razini a tek onda glasno. Vjeruj mi da ova muzika 95% ljudi bude ok, i tebi bi bila isto tako da nisi ovdje na forumu pa čuo filozofiranje par ljudi.

Link to comment
Share on other sites

jel se moze promijeniti jezik na tim svim funkcijama? ovo na hrvatskom mi je uzasno...

Naravno da može

Antunhr jesi se probao registrirati na R-Link 2 store i skinuti koju free aplikaciju? Btw. Kako se tj. preko cega auto spaja na net?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Auto ima svoju telekomunikacijsku jedinicu sa integriranom sim karticom. Prve godine ti je veza besplatna. Poslije se plaća.

Link to comment
Share on other sites

Gle ovo svira ko u golfu 2 kada sam prvi puta prije 14 godina cuo za woofwre u poceo se igrati sa muzikom. Nisam jako zahtijevan korisnik ali u svakom auto polovnom sam imao unutra barem po dva pojacala jedan za woofer jedan za zvucnike i ugradio sam u nekoliko auti komplet sustave tako da bi se moglo reci da ipak malo razumijem se u taj dio i u zvuk. Isto tako sluske doma imam od 2k kuna sa dac filterom posebno tako da naravno da mi je losa kvaliteta zvuka u scenicu. Octavia 3 elegance ima neusporedivo bolju muziku bez obzira koliko se pojaca nikada nece krcat tako da onda naravno da mi je bose veliko razocaranje kada je skoda u serijali napravila puno kvalitetniji sistem

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bez ljutnje, ali toliko o toj skodi pises da se moram zapitati zasto nisi kupio skodu, za ove novce si mogao ubosti cak i rs icu

Link to comment
Share on other sites

Zato sto sam imo 2 godine skodu novu pa mogu po njoj usporediti. Skoda mi se vise ne dopada i scenic mi je puno interesantniji auto. Po meni ako auto kosta 30k eura valjda bi trebalo biti ispravno na njemu sve. Meni osobno je sve super osim te muzike koja nije na nivou brenda ili premium sustava te toga mjenjaca koji nije bas bajan iskreno. Kada sam do sada pisao iznosio sam cinjenice za puno djelova oko auta te nadam se da sam mnogima pomogo o stvarima koje nosu znali

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo onda ajmo o mjenjacu, na mom scenicu iz 2011 godine je mjenjac ok, dok je bio nov malo je zapinjao i nakon nekoliko mjeseci kad se razradio pa do danas je odlican, meni se recimo na skodi mjenjac ne svidja, na novom scenicu mjenjac je isti kao i na starom pa mislim da ce biti isto dobar. Sto se muzike tice oprema zvana edition one je ista kao i bose bez te muzike a jeftinija je mislim cca 5000 kn, moze se uzeti ta oprema pa za 5000 kn uzeti muziku i staviti unutra. Ja sam odabrao bose jer smatram da ce mi biti dovoljan, da idem raditi muziku mislim da mi 3000€ nebi bilo dosta, isto kao sto smatram da ce mi kratki scenic biti dovoljan za obitelj. E da za sve sam pitao suprugu ?

Link to comment
Share on other sites

Taj je jedini bio auto. Neznam brko dali si cito prethodne postove od mene ali auto je iz slovenije i bio je zadnji slobodan tamo za kupiti. I ja sam htio radije edition sa vecim ekranom jer mi je to povoljnije i nisam bio na prvu zadovoljan sa bose muzikom. Probao sam je i u insigniji lanjski model i isto zbunjen kako to nije na nivou muzike premium sistema. Ovo za mjenjac me odusevilo i nadam se da ce tako bit i kod mene dok se malo razradi ali moja spika je da ako nesto ne sljaka u pocetku kako spada tesko da ce i kasnije. Skodu vise ne volim jer je monotona i nisam bio previse za francuze ali grand scenik me odusevio.

Ps: nema nikakve ljutnje ali valjda nisi bio informiran sta sam pisao na forumu prije.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ko bi pohvatao ko je gdje i sta ? uvjek se bose moze nadograditi, aktivni sub nije nikada bio sretno rjesenje, mote se sub izvaditi i na njegovo mjesto novi sub o pojacalo ali onda gubis dio prtlhaznika, znas i sam

Link to comment
Share on other sites

Ma sve znam a ode i garancija vjerovatno. I ovako 2 godine premalo sto ide serijski pa mi se ne riskida. Zato i velim da bi bilo zgodno probati skinuti frekvenciju iste pjesme i provjeriti dali je to sta bolje. Druga solucija je da renault izbaci drugi plajer na rlink storu na kojem se da stelati frekvencije ko na mobu ili kompu. Mozda bi preko moba mogo isprobati ako ce fungati ta fora. Budem probao

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ništa ne pomaže, jedino se procesorom može i to je pitanje koliko. Ja sam probao i u Edition one muziku i ovu Bose, razlika je kako sam i napisao nešto bolje od orginala.

Imao sam i Bose u Mazdi 6 i isto je bilo li-la niti smrdi niti miriše, ali u globalu ono za što mi treba je ok. Da zaključimo,oprema Bose je odlična osim što je kvaliteta zvuka u banani.

Naravno da može

Auto ima svoju telekomunikacijsku jedinicu sa integriranom sim karticom. Prve godine ti je veza besplatna. Poslije se plaća.

A za šta mi ta veza uopće treba?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.