Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Kaj si uzeo za održavanje?

 

Link to comment
Share on other sites

Kaj si uzeo za održavanje?

 

Uh, previše toga, osim kanti, rukavica i ručnika, na auto će ići sljedeća zaštita...

Chemical guys Blacklight glaze, pa zatim Jetseal sealant i na kraju sloj XXX Carnauba njihovog voska. Sealant ide i na stakleni krov. Kaj se tiče kožne unutrašnjosti odluka je pala na Gyeon leather shield kao zaštita, a za kasnije održavanje Leatherique proizvodi

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uh, previše toga, osim kanti, rukavica i ručnika, na auto će ići sljedeća zaštita...

Chemical guys Blacklight glaze, pa zatim Jetseal sealant i na kraju sloj XXX Carnauba njihovog voska. Sealant ide i na stakleni krov. Kaj se tiče kožne unutrašnjosti odluka je pala na Gyeon leather shield kao zaštita, a za kasnije održavanje Leatherique proizvodi

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Majkooo mila. Ja ni ne znam sto je to sve!! Pa kolko love si dao za to sve skupa? Di si kupovao? I koja sredstvo je za sta? Sam ces raditi ili bude ti to neko aplicirao?

Kante, rukavice i rucnici?? Za sta?

Link to comment
Share on other sites

Majkooo mila. Ja ni ne znam sto je to sve!! Pa kolko love si dao za to sve skupa? Di si kupovao? I koja sredstvo je za sta? Sam ces raditi ili bude ti to neko aplicirao?

Kante, rukavice i rucnici?? Za sta?

Kupujem ovdje već jako dugo, od nedavno imaju i dućan

https://www.chemicalguys.hr

Također imaju i svoju web stranicu sa drugim artiklima

https://forea-ocd.hr/

Ovo je za kožu zaštita, tu se još mora uključiti čistač

http://dls.com.hr/proizvod/gyeon-q2-leather-shield-50ml

Sve ću sam aplicirati, dogovaram sa Baotić da sam napravim i dekonzervaciju. Niti jedan auto do sada mi nije nikada bio u praonici, sve sam, zato niti ne želim da mi oni to rade, provlače kroz četke i slično. A koliko sam potrošio... Uh, sve će me oko 4000 računam ispasti, do sada nekih 3000

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dekonzervaciju?

Imas klince? Jesi razmisljao o nekim podlogama ispod djecjih sjedalica mozda? Jer ja ne mislim sjedalice stavljati samo direkt na kozu. Ima za kupiti originalne sa rupama vec za isofix itd...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo nove kante, bucket grid, nove rukavice, ručnike... šampon za predpranje i još mi ostaje gluposti, nisam niti sam pametan dali sam stavljati glaze, ili čak dati Dr. da mi napravi dekonzervaciju i prvu zaštitu.

Ove praonice kod nas su kriminal, Mazdu i Scenica su mi uništili i sada sam čvrsto odlučio da s ovim više ne idem u praonice.

Preko ljeta sam na vikendici i tamo je detaljno pranje, u gradu samo ispiranje u samoposlužnoj...

 

Link to comment
Share on other sites

Koji čistač si uzeo uz ovaj q2 leather shield?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kaj nećeš ovo za panoramu?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo nove kante, bucket grid, nove rukavice, ručnike... šampon za predpranje i još mi ostaje gluposti, nisam niti sam pametan dali sam stavljati glaze, ili čak dati Dr. da mi napravi dekonzervaciju i prvu zaštitu.

Ove praonice kod nas su kriminal, Mazdu i Scenica su mi uništili i sada sam čvrsto odlučio da s ovim više ne idem u praonice.

Preko ljeta sam na vikendici i tamo je detaljno pranje, u gradu samo ispiranje u samoposlužnoj...

 

Ja sam mislio dati Dr na dekonzervaciju, ali tu bi mi otišlo dosta love, a obožavam to sam raditi. Kupio sam šampone za skidanje zaštita, ipa, glina, pa glaze i dalje kako ide... Malo po malo, ispasti će me isto dosta, ali će mi i ostati materijala za raditi prije zime i slično.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jaooo pa vi radite cijelu nauku iz toga! :p a koja je razlika izmedu dekonzervacije iz salona i one koje radi Dr.?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kaj nećeš ovo za panoramu?

Hahahaha, kupio sam kod Reje to, ali ću koristiti za godinu dana, nakon zime, jer će led i snijeg napraviti valjda svoje pa ću onda polirati sa time i staviti zaštitu, do tada će gore biti sealant i neki qd, vjerojatno v7. Isplatilo se sada uzeti dok je na akciji

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Jaooo pa vi radite cijelu nauku iz toga! [emoji14] a koja je razlika izmedu dekonzervacije iz salona i one koje radi Dr.?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Najbolje otići na Facebook od Dr. Kuko pa tamo pogledati, mislim da imaš rad na golf 7 r, kakav je došao iz tvornice, tj dekonzerviran iz salona. Uglavnom, u Baotiću to rade prvo na četke, pa onda klinci sa kantama i spužvama grebu po autu. Ja se ježim čim pomislim na to.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Dekonzervaciju?

Imas klince? Jesi razmisljao o nekim podlogama ispod djecjih sjedalica mozda? Jer ja ne mislim sjedalice stavljati samo direkt na kozu. Ima za kupiti originalne sa rupama vec za isofix itd...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Imam jedno dijete, drugo dolazi za nešto manje od 3 mjeseca. Kupio sam ovo u brežicama

https://nakup.pikapolonica.com/otroska-oprema/avtosedezi-in-dodatki/zascite-za-avtosedez/reer-zascita-za-avtosedez/745824013283745823

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uz ovu zaštitu za kožna sjedala što si stavio koji čistač da uzmem? Na kakav čistač si mislio točno?

Link to comment
Share on other sites

O čemu vi pričate? Pa kupili ste Renault i on služi vama, a ne vi njemu. Ako je gušt onda donekle razumijem.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

O čemu vi pričate? Pa kupili ste Renault i on služi vama, a ne vi njemu. Ako je gušt onda donekle razumijem.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Hahhahahaha... tak nekak sam i ja reagiral samo nisam napisao. ;p

Link to comment
Share on other sites

O čemu vi pričate? Pa kupili ste Renault i on služi vama, a ne vi njemu. Ako je gušt onda donekle razumijem.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Pa iz čistog gušta se to i radi. Vozio ja Renault, VW ili Mercedesa, isto bi radio. To se zove briga za auto, isto kao za bilo šta drugo. Netko voli sam, netko voli to platiti, netko se niti brine. Nema veze sa markom auta to

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da nema. Svatko ima svoj gušt naravno. Svatkom svoje. Ali onda se uvijek sjetim onoga kako smo mi ljudi u biti čudni. Što se tiče automobila vozimo ih, pazimo, mazimo vodimo na servis za svaku i najmanju grešku, a kad je riječ o ljudskom zdravlju onda ne postupamo isto kao i s našim limenim ljubimcima. 

Ali velim svatko ima svoj gušt. Osobno ću obavezno uzeti zaštitu za kožu jer su to prva kožna sjedala koja imam u vozilu i još su k tome svijetla. A za ostalo ču još vidjeti... 

Link to comment
Share on other sites

Devi ja nista ne trosim od tih preparata. Cistim ga kada je zmazan i imam vremena. Auto je tu da sluzi meni a ne ja njemu. Ne govorim o unistavanju auta ali kada su klinvi u pitanju koji zamazu sve ne isplati se rintati

Slobodnoga vremena je premalo pa radije ga utrosim za nesto drugo nego da perem stalno auto. Ako je potrebno svakih nekoliko godina auto se spolira za 300kn cc pa makar i to ne radim jer je neisplativo posto sljedeci kupac to ne cijeni.

Auto me sluzi ok. Pranje stakla je malo srednja zalost ali sta je tu je makar mi najvise i dalje ide taj mjenjac jer oce tu i tamo zagrebati prilikpm prebacivanja bezine pa sam vec lud na to ali pomorio sam se.

Potrosnja.. hmm a bilo je tu svacega puno praznoga hoda kada sam svasta proucavao ali ako ga stedite hladan na 5 stupnjeva vani od sesveta do dubrave.. cc 10km potrosnja po kompjuteru 6.2. Sa tom famoznom octaviom prijasnjom 5.2. Cim ga se ne pazi potrosnja skace puno brze a stvarno mi se neda bit ko dedek na semaforu kako nalaze eco mod.

Taj eco mod ne preporucujem jer trebate stisnuzi gas motor ko da ima 30 konja jer ne reagira na gas .

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kupio novi auto, 10 dana, idem frendu pokazat i na cugu, karticu držao u torbici pored moba cijelo vrijeme. Parkiramo, i kaže frend da ti vidim motor. Ja otvaram haubu motor radi, kaže frend daj ugasi, ja stisnem STOP, pojavi se poruka "key not detected", a kartica stoji u torbici sa mobitelom na zadnem sjedalu, ja uzmem torbicu na sebe opet stisnem STOP, motor se ugasi, bacim torbicu opet na zadnje sjedalo, izađem van, zatvorim vrata - BIIP zaključa se, mob, kartica sve mi u autu. Probali smo sve, ljuljat auto itd, ništa nije pomoglo. Sva sreća za frenda i njegov mob, zvali ženu da donese drugu karticu. Caka je u tome, da je mob poremetio  komunikaciju AUTO-KARTICA, i auto je mislio da kartica nije u dometu. Kada kartica nije u dometu, auto se zaključava, a kad sam ja zatvorio vrata to se trenutno i dogodilo. Zbog istog razloga nije se htio ni ugasit motor.

Poslije sam proučio koja su ograničenja kartice, testirao (i opet uspio uaključati karticu u autu) rasporedio gdje nosim mob, a gdje karticu i ne da nemam problema, nego funkcionira savršeno. A kad je držim pored moba, u hands free modu nekad uopće neće da otključa kada stisnem tipku na zadnjim vratima ili bunkeru. Isto tako ne mogu napraviti krug oko autua, a da se ne zaključa. 

Svaka tehnologija ima svoje ograničenje, proučite to i sve će bit super. Ne vjerujete? Zamotajte karticu u aluminijsku foliju i probaj u HF modu otključat auto i upalit motor. Neće dogoditi ništa! Zamotaj mobitel u aluminjsku foliju i probaj se nazvat sa drugog mobitela i bit ćeš "nedostupan" kao da si uletio u tunel..

 

kako ti se auto tak sam zakljucava? meni ni jedan nece.. automatski se zakluca (i to nakon 30 sekundi) jedino u slucaju da ga otkljucam i nista ne diram 30 sekundi.. ako ugasim motor, i izadjem van iz auta, gdje god da mi kartica bude bas se nista ne dogadja :nezna:

probao sam ga zakljucat s karticom u autu i nece se zakljucat, dok god je kartica u autu (na sjedalu)

drugi slucaj kad se auto sam zakljucava je personaliziranje da se sva vrata zakljucaju nakon sto automobil predje 10kmh

Devi ja nista ne trosim od tih preparata. Cistim ga kada je zmazan i imam vremena. Auto je tu da sluzi meni a ne ja njemu. Ne govorim o unistavanju auta ali kada su klinvi u pitanju koji zamazu sve ne isplati se rintati

Slobodnoga vremena je premalo pa radije ga utrosim za nesto drugo nego da perem stalno auto. Ako je potrebno svakih nekoliko godina auto se spolira za 300kn cc pa makar i to ne radim jer je neisplativo posto sljedeci kupac to ne cijeni.

 

Auto me sluzi ok. Pranje stakla je malo srednja zalost ali sta je tu je makar mi najvise i dalje ide taj mjenjac jer oce tu i tamo zagrebati prilikpm prebacivanja bezine pa sam vec lud na to ali pomorio sam se.

 

Potrosnja.. hmm a bilo je tu svacega puno praznoga hoda kada sam svasta proucavao ali ako ga stedite hladan na 5 stupnjeva vani od sesveta do dubrave.. cc 10km potrosnja po kompjuteru 6.2. Sa tom famoznom octaviom prijasnjom 5.2. Cim ga se ne pazi potrosnja skace puno brze a stvarno mi se neda bit ko dedek na semaforu kako nalaze eco mod.

 

Taj eco mod ne preporucujem jer trebate stisnuzi gas motor ko da ima 30 konja jer ne reagira na gas .

 

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

 

 

opet usporedjujes dva potpuno druge klase automobila.. plus sto nemoj zaboravit da je zima, sad kad dodje proljece/ljeto ce past i potrosnja plus sto ce se i motor malo razradit tako da ce sve to utjecat na nesto nizu potrosnju..
ne znam da li si i te faktore ukljucio u tu usporedbu

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da nema. Svatko ima svoj gušt naravno. Svatkom svoje. Ali onda se uvijek sjetim onoga kako smo mi ljudi u biti čudni. Što se tiče automobila vozimo ih, pazimo, mazimo vodimo na servis za svaku i najmanju grešku, a kad je riječ o ljudskom zdravlju onda ne postupamo isto kao i s našim limenim ljubimcima. 

Ali velim svatko ima svoj gušt. Osobno ću obavezno uzeti zaštitu za kožu jer su to prva kožna sjedala koja imam u vozilu i još su k tome svijetla. A za ostalo ču još vidjeti... 

Ne bi te htio razočarati, ali to nije prava koža nego eko koža, imitacija ili kako već. Dobro će mu doći zaštita, ali da je prava koža bolje bi reagirala.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne bi te htio razočarati, ali to nije prava koža nego eko koža, imitacija ili kako već. Dobro će mu doći zaštita, ali da je prava koža bolje bi reagirala.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Jedino je volan prava nappa koža. Ionako u 90 posto današnjih automobila u tom cjenovnom rangu se ne stavlja prava koža ili je kombinacija prave i umjetne (mislim da je to nekako najčešće, a i ovdje je takav slučaj ako se ne varam ). Zaštita je, bar što se mene tiče, ovdje da spriječi koliko toliko transfer boje sa odjeće jer je koža svijetle boje, te isto tako da se lakše održava i čisti kasnije kao i uv zaštita.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok ovo za zastitu cu uzeti. A kasnije za odrzavanje si uzeo sta? Sa krpom aplicirati ili ovim cetkama sto vidim da ih prodaju?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

For the Bose it says "Volant cuir nappa" (nappa leather steering wheel) and "Sellerie tissu/cuir d'imitation 'Bose' (upholstery: cloth/'Bose' imitation leather).

However, as an optional extra (for the Bose only), there is a "Leather Pack" which offers "Sellerie cuir" (leather upholstery), heated front seats and electric adjustment of the driver's seat.

To sam uspio iskopati sa Renault Belgije, njihov forum

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Ok ovo za zastitu cu uzeti. A kasnije za odrzavanje si uzeo sta? Sa krpom aplicirati ili ovim cetkama sto vidim da ih prodaju?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nekako se ljudi kunu da je Leatherique bog i batina za održavanje i čišćenje kože. Pogotovo je dobar kod stare kože, ali isto vrijedi i za novu. Ima puno slika i filmova online. Aplicirati po uputama, samo čišćenje krpom kvalitetnom od mikrofibre, četka je kod težih zmazanoća

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

For the Bose it says "Volant cuir nappa" (nappa leather steering wheel) and "Sellerie tissu/cuir d'imitation 'Bose' (upholstery: cloth/'Bose' imitation leather).

 

 

 

However, as an optional extra (for the Bose only), there is a "Leather Pack" which offers "Sellerie cuir" (leather upholstery), heated front seats and electric adjustment of the driver's seat.

 

To sam uspio iskopati sa Renault Belgije, njihov forum

 

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 

 

Pa taj Leather pack sam uzeo doplata da.... Ma ne igra mi to sad neku ulogu dal je prava koža ili eko koža... Nisam je nikad imao u autu pa me sad prvenstveno zanima kako će se ponašati i da li će to biti prvi i zadnji put da sam je uzeo.

Link to comment
Share on other sites

Na testovima jako hvale kožna sjedala u scenicu, po mekoći i udobnosti. Budemo vidjeli. Čista evo koža ne može biti, ali neka kombinacija da, iako vjerujem da je prava koža, samo pitanje koja kvaliteta.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.