Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Evo ekipo ja sam probao tu karticu(kljuc) na kratko. Logicno ako je u alu foliji auto se ne otkljucaa kada dojdete do njega. Ako omotam u aulu foliju karticu u autu i udaljim se nista ne ne desava znaci auto se ne zakljucava. Ako stavim mobitel i karticu jedan na drugo u autu cak i mjenjam pozicije kada su vrata zatvorena i udaljim se od auta nista se ne desava. Eto to je kratak test tako da se kod mene ne zakljucava sam. Dali su to sredili kod novoga modela neznam jos sto posto jer je ovo bio kratak test doma.

tako je i na mom grand scenicu iz 2004. ;)

Link to comment
Share on other sites

Zakljucak svega? Mob i kartica ne jedan kraj drugog? Onda je sve ok?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

meni mob i kartica uvijek skupa i zasad nisam dozivio da nije htjela otkljucat. Uglavnom samo pozitivna iskustva osim kaj se baterija spraznila u godinu i pol skoro. 

Link to comment
Share on other sites

Za one koji narucuju sa kozom sto moze predstavljati problem. Nije scenic ali mi se cini da je ovdije jos veca kvaliteta koze posto je puno skuplji auto u pitanju.

 

 

Poslao sam mail u servis da me naruce jer imam tri primjedbe na auto. Prva mjenjac koji skorom u svaki puta zapinje u 2,3,4 brzini nije prestrasno ali ide na zivce i to po meni se nesmije desiti na novom autu pogotovo ne toj klasi i 2017 godini. Druga kuplung danas mi se desilo da kuplug se ne otpusta normalno nego ostaje i zapinje kao da propada na sredini(zena mi se isto zalila da se i njoj to desilo par puta) i treca to spricanje stakla ako nesto je neispravno jer malo smijesno izgleda. Javit cu se sa iskustvima od servisa makar iskreno nevjerujem da ce mi ista srediti jer nije da podcjenjujem majstore ali u prosjeku oni se uvijek na novim modelima uce.

Link to comment
Share on other sites

Za one koji narucuju sa kozom sto moze predstavljati problem. Nije scenic ali mi se cini da je ovdije jos veca kvaliteta koze posto je puno skuplji auto u pitanju.

 

[url=https://www.youtube.com/embed/KmKN6nIDjAo?feature=oembed] 

Poslao sam mail u servis da me naruce jer imam tri primjedbe na auto. Prva mjenjac koji skorom u svaki puta zapinje u 2,3,4 brzini nije prestrasno ali ide na zivce i to po meni se nesmije desiti na novom autu pogotovo ne toj klasi i 2017 godini. Druga kuplung danas mi se desilo da kuplug se ne otpusta normalno nego ostaje i zapinje kao da propada na sredini(zena mi se isto zalila da se i njoj to desilo par puta) i treca to spricanje stakla ako nesto je neispravno jer malo smijesno izgleda. Javit cu se sa iskustvima od servisa makar iskreno nevjerujem da ce mi ista srediti jer nije da podcjenjujem majstore ali u prosjeku oni se uvijek na novim modelima uce.

Ovo nema veze sa kvalitetom kože, koja je usput rečeno u Tesli navodno jako loše kvalitete. Ovo je tipični transfer boje sa odjeće na kožna sjedala, koji je na svijetlim sjedalima ovako vidljiv. Zato se i stavlja zaštita na njih da se to smanji, a uz redovito održavanje niti pojavi. A kaj se tiče servisa, držim fige. Užasno je to da umjesto uživanja u novom autu, moraš imati već 3 reklamacije

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jutro, uzeo sam i ja onu zastitu za kozna sjedala koju je dsotosek stavio i cistaca. To obavezno...

Koliko se u prosjeku trebaju cistiti da se ne desi nesto takvo kao u videu?

Antun kad si naruceni u servis? Bas me zanima sta ce ti reci za mjenjac. Ne znam nekak mi se cini da je to "normalno", nadam se da sam u krivu. Ovo za kuplung je problem, a i za stakla isto. Treba probat spricat neko na drugom Scenicu ali kad ga jos niko osim tebe nema. :p

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jutro, uzeo sam i ja onu zastitu za kozna sjedala koju je dsotosek stavio i cistaca. To obavezno...

Koliko se u prosjeku trebaju cistiti da se ne desi nesto takvo kao u videu?

Antun kad si naruceni u servis? Bas me zanima sta ce ti reci za mjenjac. Ne znam nekak mi se cini da je to "normalno", nadam se da sam u krivu. Ovo za kuplung je problem, a i za stakla isto. Treba probat spricat neko na drugom Scenicu ali kad ga jos niko osim tebe nema. :p

Sent from my iPhone using Tapatalk

Na početku ih očisti, posuši, stavi rukavice i eventualno zaštitnu masku, te apliciraj leather shield u tankom ujednačenom sloju. Uputstva su ionako unutra, a i za dodatne savjete pitaj vlasnika dućana, on će tu puno bolje znati. Nebi bilo možda loše da si usput kupio i njihov Leather coat, mislim da je pola litre 100 kuna. Oni za Leather shield kažu do godinu dana zaštite. Ja sam mislio ako dođe do transfera boje i zmazanoće, lagano sa čistačem i četkom to ukloniti i preko za svaki slučaj pojačati zaštitu sa Leather coat,pošto ovo pakiranje Leather shield je taman za cijeli auto na knap zbog 7 sjedala

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znaci jos Coat uzmem? Online sam narucivao. Jedino ako ih nazovem tamo pa pitam kako je najbolje raditi s tim....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala na savjetu

Link to comment
Share on other sites

Pa na to sam i mislio, da njih pitaš, ovo je kombinacija koja je meni super, coat ionako moram zbog drugog auta uzeti da očistim i zaštitim volan i mjenjač kožni. Možda neće biti potrebe stavljati coat na shield, ali si mislim, ako prođem sa čistačem, možda skinem malo zaštite, pa sa ovim nadoknadim

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Poslao sam premo spance sa weba u servis ali sve mi se cini da to ne radi pa ako mi se ne jave onda popodne nazovem. Ja cak mislim da ce mozda ali mozda rijesiti mjenjac saltanje ako je premalo podmazani su djelovi pa to nije problem ali da ce skidati getribu jako sumljam jer ovo sto se povremeno desi sa kuplongom ko da ste zapeli na tepih pa ostane na sredini nakratko sve mi smrdi na potisni lezaj i korpu od lamele a to mjenjati je vec poso od pola dana stime da imaju djelova.

Ajde sada vi znalci sta da ja napravim sa svojim novim polu koznim sicevima. Bez puno stvari sa cime da preventivno zastitim.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Poslao sam premo spance sa weba u servis ali sve mi se cini da to ne radi pa ako mi se ne jave onda popodne nazovem. Ja cak mislim da ce mozda ali mozda rijesiti mjenjac saltanje ako je premalo podmazani su djelovi pa to nije problem ali da ce skidati getribu jako sumljam jer ovo sto se povremeno desi sa kuplongom ko da ste zapeli na tepih pa ostane na sredini nakratko sve mi smrdi na potisni lezaj i korpu od lamele a to mjenjati je vec poso od pola dana stime da imaju djelova.

Ajde sada vi znalci sta da ja napravim sa svojim novim polu koznim sicevima. Bez puno stvari sa cime da preventivno zastitim.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

http://dls.com.hr/proizvod/gyeon-q2-fabriccoat-400ml

Ovo za tapecirana sjedala, čudo je kako odbija sve. A pošto je kod tebe umjetna koža, pitaj dali može i to gore ili Leather coat

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ajme, ajme kakav konstrukcijski fail, pa valjda je ovo moglo drugačije biti riješeno. Kao da auto nije vidio testiranja u stvarnim uvjetima, tako mi to izgleda. Vidi li se uopće išta na retrovizorima po kiši pri većim brzinama? Također imam osjećaj da je auto bučan.

https://m.youtube.com/watch?v=chVCq9f14sE

 

A i na zadnjim sekundama snimke vidi se izvaredna kvaliteta izrade - tj preciznost spojeva. Može i mora to bolje, nije sve u dizajnu..

Link to comment
Share on other sites

Ovo je gore nego na Meg3 gdje voda na curi sa sajbe na vozacki prozor pri visim brzinama, samo sto ide vise prema gore. Super je kad operes sajbu a auto cist i onda ti zakenja prozor. 

Link to comment
Share on other sites

Daj nemojte me zalostiti! :( od pocetnog odusevljenja sad kad citam same kritike svako malo bude mi to sve skupa splasnulo dok mi auto ne dode i onda cu samo traziti mane. :( cija je to snimka?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sta moram gledati na zadnjim sekundama snimke jer ja ne vidim nista :p

Link to comment
Share on other sites

Ja sam narucen u ponedeljak u osam na servis u starkelj velika gorica. Javio se serviser. Objasnio sam mu sta mi se cini da nije on i reko je da nema problema budemo se provozali i sve da mu kazem onda. Sercis na prvu se cini dobar samo da mi taj mjenjac malo postelaju da vise ne tapinje i ja sretan.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Daj nemojte me zalostiti! :( od pocetnog odusevljenja sad kad citam same kritike svako malo bude mi to sve skupa splasnulo dok mi auto ne dode i onda cu samo traziti mane. :( cija je to snimka?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Sta moram gledati na zadnjim sekundama snimke jer ja ne vidim nista :p

Spoj vrata i armature tj konce na istima..

Link to comment
Share on other sites

Da sada vidim da nisu u istoj ravnini! Eh...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

620319121faa82c798b485f96d9ef6ee.jpg470f53171d501abab887801f16045990.jpg

Isti slucaj i kod mene. Vozaceva vrata su ok dok suvozaceva nisu konci u istoj ravnini ali osobno to nebih niti skuzio da niste primjetili.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

No pa to bas velim. Na kraju cu zbog ove teme samo traziti mane u novome autu umjesto da uzivam u njemu! :(

Nisam ni skuzio prva dva put dok sam gledao video, tek dok mi je rekao sta da gledam sam primjetio nazalost.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Matt ma ako nisi primjetio.znaci da ti nije ni bitno kao niti meni. Ovo je par mm razlike i to su dijecije bolesti prvih modela

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Matt ma ako nisi primjetio.znaci da ti nije ni bitno kao niti meni. Ovo je par mm razlike i to su dijecije bolesti prvih modela

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

U biti si u pravu... ali ovo s sikljanjem vode je bas grozno.

Link to comment
Share on other sites

Nije mi namjera nikome pametovati ali zna se da se auto kupuje tek nakon pol godine ili cak godine od izlaska modela. Pogotovo kod Renaulta na kojem ni 3. redizajn nije uspio kod npr. Megane ispraviti sve gluposti. 

Link to comment
Share on other sites

620319121faa82c798b485f96d9ef6ee.jpg470f53171d501abab887801f16045990.jpg

 

Isti slucaj i kod mene. Vozaceva vrata su ok dok suvozaceva nisu konci u istoj ravnini ali osobno to nebih niti skuzio da niste primjetili.

 

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

 

 

Na autu 200+ tisuća kuna - užas. Bile dječje bolesti ili ne, vidi se iz aviona. To nije smjelo izaći uopće iz tvornice ovakvo. Da nisu stavili te konce ne bi se kužilo uopće. Nažalost, ali samo dokaz da Reno nikako ne radi na poboljšanju kvalitete izrade i zaostaje sve više i više.. 

Link to comment
Share on other sites

Tako je sve i ja to znam da se novi model ne kupuje odmah zbog tih sitnica i da za te novce nesmije to tako biti ali nazalost vini mi se da je tako kod svakoga auta nebitno koja je marka. Kada bi tako svi gledali nitko nebi kupio auto na pocetku kada izadje na trziste :)

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako, i to bi proizvodace natjeralo da bolje razviju model i potrude se da za te pretjerane novce koje naplacuju aute barem naprave posao kako treba. 

Mene bi ovi konci izludili, ne kuzim kako to netko ne vidi?

Link to comment
Share on other sites

Ma mene ti konci ne fermaju ali me.mjenjac ubija u pojam jer stalno saltati brzine da nejdu fluidno mi je nenormalno. Armatura se radi nova samo za taj model auta a mjenjac za nekoliko modela i onda uspiju to sfusati. Pa ako nemogu ispravan mjenjac napraviti koji se stalno koristi kako ce napraviti da budu savovi u istoj ravnini

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.