Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Težina nije uopće bitna za potrošnju na ravnom pri konstantnoj brzini! (Osim ako gume nisu dovoljno napumpane)

Ne razumijem onda ovaj opoziv za "child lock"? Skužili su da ti greškom zaključava pa sad žele to isključiti? :) Očito novi modeli zaključavaju samo prozore.

 

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma u cemu je stvar s opozivom, tj. pozivom u servis. OTS: 0CJ6/0CDU.

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da novi modeli nemaju zbog uštede. Da bi zablokirao otvaranje zadnjih vrata potreban je još jedan motorić po vratima i naravno žice. Kao što nema podešavanja lumbalnog dijela sjedala kod suvozača, i ostalih stvari što sam nabrojao post ranije.

Samo čista ušteda, pare su u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Evo slikica kako sam i obeco. Potrosnja zagreb rovinj prosjecna 5.5l. Do karlovca 150 kasnije po ogranicenju. Dva vrlika kofeda u gepeku. Trebao sam maknuti naslon za glave sa treceg reda da bi stali . Malo smo se stisnuli ali islo je bez problema 300km bez stajanja9e10cc85f79bd6ea099827ba17e80f0e.jpg17cfd258e7f2779654cd060bcaa46001.jpg95080c4c92692d8f1e8669e8a86339e8.jpg19bf660e9c9eb398b37dcab69e6d4e0c.jpga30fedbe8a8bbc7baa1f27b04ce484be.jpg69a26a509360a19397c06f1dd2a69ca5.jpg883a137ae20a766a16dcffa7524ddfa1.jpg506c0f0f7deda511a3a97e46bc930cb5.jpgd0d50c090e55e0b9c70e2744726f5ea2.jpg

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:yeah:Za takvo mjerenje potrošnje potrebno je uloviti savršeno ravan komad ceste.  Inače dosta se vrti motor od scenica, meg 3 dci 110 pri 150 km/h ravno 2.500 rpm.

Teta u 3. redu se ne smješi baš

WP_20170328_16_31_03_Pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ako imas onaj gumb kao sto je netko postavio fotografiju onda bi trebalo raditi...a ako je mehanicki onda gj Renault...pa mehanicki su bili na golfu duji -.-

Hoces reci da je moj audi u rangu golfa duje?

Link to comment
Share on other sites

Punica na zadnji sic? :bigl:

Ajfon 10 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

He he he. Da.. ali zadnji sic je bio super. Zena se najvise stiskala medju sjedalicama.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hoces reci da je moj audi u rangu golfa duje?

Citaj sa razumijevanjem i nemoj vaditi iz konteksta.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno se jako visoko vrti, moj Meg se jos nize vrtio nego fabijev... A zamislite kolika bi potrosnja bila da ima normalne gume (na kojima bi normalno izgledao?)! 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je recimo 150km/h - 2750rpm160km/h - 3000rpm. Suludo...

Link to comment
Share on other sites

Punica na zadnji sic? :bigl:

Ajfon 10 via Tapatalk

Pa kak je i red. :p Valjda nije zasluzila suvozacko ili eventualno drugi red. He he

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa kak je i red. [emoji14] Valjda nije zasluzila suvozacko ili eventualno drugi red. He he

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pazi da ti zena ovo ne cuje...bit ce klecanja na kuruzi ?

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je recimo 150km/h - 2750rpm160km/h - 3000rpm. Suludo...

Kod mene 3000 rpm gotovo 200, tacnije negde oko 195 km/h

 

Link to comment
Share on other sites

Usporedio sam otpor zraka megana i scenica po spec proizvođaca. Megan 0.70 scenic 0.77 sto i nije neka razlika. Valjda mjere otpor na nizim brzinama jer do 100 mu i ne smeta otpor.

Istina je da na eco mod oce povuci kada se ode preko granicnika ali mora se pustiti prvo gas i onda stisnuti ponovno. U voznji sa laganim gasom pa stiskanje do kraja nije postojo taj granicnik

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Megan 0.70 a grand scenic 0.770. Tako sam procito

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

CdA = 0.70 je (mjera u m^2) ako se ne varam, a Cd (ili Cw ili Cx) se iz toga podatka preračuna (uzimajući u obzir površinu) u manju vrijednost, koja je vjerojatno oko 0.35-0.37.

Link to comment
Share on other sites

Meni stvarno nije jasno da neki od vas to ne znaju? Pa svaki auto unazad 10-15 godina ima mogućnost da se zadnja vrata ne mogu otvoriti iznutra, već samo izvana. A ovo iza prekidača stakla je tipka sa kojom blokiraš samo otvaranje zadnjih prozora.. Sve je baš identično i na mom meg 3 kao i na hrpetinu drugih auta..

ta opcija je puno starija od 10-15 g ima tome barem 30g (to sam siguran a vjerojatno i više) da auti to imaju na stražnjim vratima i oduvijek je izgledao kao što je i danas neki preklopnik na vratima. to se uopće nije primijenilo

Onda je moj megane 3 extra klasa...blokira sve...

jesi ti siguran da se vrata nemogu iz nutra otvoriti kad stisneš taj gumb za stakla?

Link to comment
Share on other sites

Meg 3 berlina  78kw 1.5 dci 6 brzina 3000 okretaja na 140 kmh. drugačije je mjenjač proračunati bio od ovih novih sa 81kw.  dakle sve zavisi kako je mjenjač proračunati

 

ja sam u 6 šaltao na 80 kmh a sad na ovom limited šaltam na 90-95 kmh. iskreno više mi se sviđa ovaj novi proračun mjenjača

Link to comment
Share on other sites

Ekipa bok. Ja danas iskoristio bon onaj sto sam dobio od 200€ i jos nekih 500 kn dodao.

Znaci uzeo sam:

-Mrezu za prtljaznik

-Gumene tepihe s povisenim rubovima

-Zastita praga prtljaznika od nehrdajuceg celika

-Korito za dno prtljaznika.

Shark antena im je 2100 kn to im nedam jer je to abnormalno skupo. Bezicni punjac mobitela te bocne kromirane stilske letvice jos nisu dostupne a njih sam isto htio...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ta opcija je puno starija od 10-15 g ima tome barem 30g (to sam siguran a vjerojatno i više) da auti to imaju na stražnjim vratima i oduvijek je izgledao kao što je i danas neki preklopnik na vratima. to se uopće nije primijenilojesi ti siguran da se vrata nemogu iz nutra otvoriti kad stisneš taj gumb za stakla?

Da...al evo snimio sam i video pa ako netko jos ne vjeruje pa da ga kasnije uploadam na yt ili gdje vec pa da vidite...prevelik je za direkno postaviti.5631411f9bbbd52ac130493bc97801d4.jpg

Link to comment
Share on other sites

M@tt  Koliko je mreza za prtljaznik. Moze slika. Ja imam sa drugoga auta i pase mi ali cisto da vidim jel ima kakve razlike

Link to comment
Share on other sites

M@tt  Koliko je mreza za prtljaznik. Moze slika. Ja imam sa drugoga auta i pase mi ali cisto da vidim jel ima kakve razlike

203 kn je mreza. Nemam sliku jos jer je tek danas islo u narudzbu. 3-4 radna dana je isporuka mi rekla...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.