Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Da. Na Cliu 3 ima ovako kao na novom meganu i Scenicu. Glupost. Koja korist od blokade stakla ako se mogu otvoriti vrata. Kakav promašaj. :jez:

Pa ne mogu se otvoriti kada stavis onaj donji prekidac fizicki koji sam stavio na zakljucano tj. udeano. Onda se ne mogu otvoriti vrata iznutra. Krivo si skuzio.

Meni je samo cudno sto je taj prekidac fizicki bas na vratima, a ne digitalni isto kao sto je ovaj za blokadu prozora. Nista drugo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da, i meni nije jasna kombinacija električne i mehaničke blokade. Jasno da mogu zablokirati otvaranje vrata iznutra mehanički. Ustvari, nisam ni probao. :help:

Link to comment
Share on other sites

17b6b3444869d2d7f632c30f17297782.jpg

Ovo ti je taj prekidac, ali bas cudno da, da je kombinacija mehanickog i digitalnog. Mislim neshvatljivo mi je da npr. stave Led svjetla, a nekvu takvu "sitnicu" ne...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno jer se nehotice može u vožnji laktom taj gumb stisnuti ili nešto slično tome.. Samo pogađam

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem za osvjetljenje nogu. Postoji kod ulaska u vozilo ali ne funkcijonira u voznji sto po meni bilo bi zgodno da je moguce ostaviti ukljuceno i priguseno.  Na octaviji sam imao prije osvjetljenje nogu i dvije male led lampice iznad glave koju su napravile lagano priguseno svijetlo tek toliko da nije totalni mrak i po meni je to ok rjesenje dok se vozite po noci gdije nema rasvjete. Kod novoga scenica toga nazalost nema. Oni su isli na dizajn sa ledicama u boji oko mjenjac i u vratima ali to samo estetski ljepo izgleda ali nema korisnu funkciju.

Vezano za straznja vrata i prozore mislim da na svim autima do sada sam morao iskljucivo mehanicki promjeniti dali se mogu otkljucati vrata iznutra ili ne a gumb(prekidac) na vozacevim vratima je bilo samo za prozore. I meni nije jasno kako nije bilo moguce rijesiti sa tim gumbom automatsko zakljucavanje iznutra vrata i prozora zajedno. Jedino obasnjenje je da elektro prekidaci za otkljucavanje-zakljucavanje rade svi zajedno te ih nisu podesili da rade dodatno samo za zadnja vrata makar na tako tehnoloskom autu nevidim smisao kako to nije bilo moguce.

Link to comment
Share on other sites

Čemu mjenjati nešto što je dobro. Mehanička blokada zadnjih vrata je skroz ok i mislim da su kompliciranja u obliku neke dodatne tipke u unutrašnjosti koja to blokira bezvezne i beskorisne.Znači od kad sam kupio auto i stavio auto sjedalicu unutra ta ista vrata "sam isključio" i ne mogu se otvoriti iznutra evo već više od godinu dana. I u tih godinu dana nisam imao potrebu to ni jedanput isključit, dakle ne razumijem čemu dodatna tipka za to.. 

Link to comment
Share on other sites

Ne razumijes, ocito. Tipka nije dodatna. Na Laguni 2 i 3 se sve blokira pritiskom na tipku. Nema nista dodatno. Mehanicko blokiranje je ok ako vozilo dolazi s kurblama pozadi, kao npr. clio i slicno. Ali kupis model s najjacom opremom i dobijes nesto sto se ugradjuje na vozila klase clio.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumijes, ocito. Tipka nije dodatna. Na Laguni 2 i 3 se sve blokira pritiskom na tipku. Nema nista dodatno. Mehanicko blokiranje je ok ako vozilo dolazi s kurblama pozadi, kao npr. clio i slicno. Ali kupis model s najjacom opremom i dobijes nesto sto se ugradjuje na vozila klase clio.

Razumijem sve i opet kažem totalna glupost. Npr, ja vozim jedno dijete iza u stolici pa kad iza s druge szrane sjedne odrasla osoba i poželi otvoriti prozor ja isključim blokadu spuštanja zadnjih stakla, međutim vrata na dječjoj strani su mi i dalje blokirana, a na Lag 2 i 3 nisu. E sad ako ja zaboravim uključit blokadu zadnjih stakla i nije neki bed, ali ovaj koji vozi lagunu je pustio vrata djetetu da otvara slobodno iznutra. Super rješenje ako je tako..

Link to comment
Share on other sites

Ja spustim prozor putniku sa straznjeg sjedista, ako lijepo zamoli. :yeah: 

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno su to morali tako napraviti ili im je to ušteda. Siguran sam da nije slučajno. Do sada sam uvijek s tim gumbom zaključavao vrata iznutra i prozore na Meganeu 2, Meganeu 3 i Scenic 3. Tada na vratima nije bilo ovako jasan znak lokota za zaključavanje.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja spustim prozor putniku sa straznjeg sjedista, ako lijepo zamoli. :yeah: 

To mogu i ja uvijek napraviti..

Link to comment
Share on other sites

Komplicirate bezveze...tipka iznutra zatvara vrata i prozore!...ne radi ti? Pravac u servis prijaviti kvar...al je**te neki ljudi nikad zadovoljni...ako je bio opoziv vrlo vjerovatno je i tu greska...btw ako ja vozim svoje dijete iza onda je sve zakljucano i nema ko sta sad bi spustao dizao igrao...spustim mu ja ili na sekundu iskljucim lock i namjesti si....a i klima radi tak da...

Link to comment
Share on other sites

Kod mene ne megane 2 kad kliknem child lock straga vise nema ni prozora ni vrata. Staklo spustim od naprijed po potrebi a straga kako rekoh otvaranje vrata i spustanje i dizanje prozora nije moguce. Taj fizicki prekisac je trajan i vazda moras otvarat izvana.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I onda su odlucili da se vrate godinama unatrag... :trk:

Link to comment
Share on other sites

Komplicirate bezveze...tipka iznutra zatvara vrata i prozore!...ne radi ti? Pravac u servis prijaviti kvar...al je**te neki ljudi nikad zadovoljni...ako je bio opoziv vrlo vjerovatno je i tu greska...btw ako ja vozim svoje dijete iza onda je sve zakljucano i nema ko sta sad bi spustao dizao igrao...spustim mu ja ili na sekundu iskljucim lock i namjesti si....a i klima radi tak da...

Meni ne radi. Znaci moram zvati u salon jer mora raditi?? Sad cu kasnije bas procitati u korisnickom prirucniku da li mora ili je samo mehanicki?

Link to comment
Share on other sites

Ako imas onaj gumb kao sto je netko postavio fotografiju onda bi trebalo raditi...a ako je mehanicki onda gj Renault...pa mehanicki su bili na golfu duji -.-

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim kaj vam nije jasno. U većini autiju taj gumb blokira samo spuštanje prozora, ne i zaključavanje vrata. Od jeftinih autiju do S klase i dalje. Uostalom, jasno je na njemu nacrtano što radi.

Link to comment
Share on other sites

Potrosnja na autoputu, znaci 1.6 EDC

120km/h 5.5L

130km/h 6.0-6.3

140km/h 7.0-7.5

150km/h 8.0-8.7

160km/h 8.5-9.3

Dalje nisam isao....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Onda je moj megane 3 extra klasa...blokira sve...

Moj onda nije jer blokira samo prozore..

 

Potrosnja na autoputu, znaci 1.6 EDC

 

120km/h 5.5L

130km/h 6.0-6.3

140km/h 7.0-7.5

150km/h 8.0-8.7

160km/h 8.5-9.3

 

Dalje nisam isao....

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Očekivano i nije baš malo. Taj Scenic je do 300 kg teži od usporedivog Puga 3008, nije se Reno baš iskazao u smanjenju mase..

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

Pug 3008 ima samo 5 sjedista, manji je i tezi u prosjeku oko 50-150 kg manje. Ne znam otkud ti 300 kg. Hibridni pug 3008 tezi isto kao i Grand Scenic 160 EDC.

Link to comment
Share on other sites

Da istina. Bio sam na probnoj voznji i pug 3008 je dosta manji auto. Osobito prtljaznik je katastrofa malen.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.