Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

vozio sam isto u vise navrata novi espace, isto s**nje kao u scenicu, ja cu ako mi se neke stvari posloze u naredno doba nazalost morat promijeniti marku [emoji20] bit ce nekaj iz vag koncerna, ali otom potom...
kaj se tice ergonomije za vozaca u toj klasi touran je osjetno bolji, jedino sto njega nema u "grand" izvedbi, a seatova alhambra je u startu skoro 80k kn skuplja... ne bi se rado odvikao preglednosti i komocije
povisenog  auta, ali u buducnosti ce i neki karavan morat posluzit...
Skroz slucajno danas sjeo u espace. Da, puno vise prostora iza i u gepeku naprijed nije toliko razlika vs scenic. Ne kuzim naprave ogromne auta a malo je usko za vozackim mjestom... Vlasnik ima 1.6 dci biturbo, zasada 70 000 km bez problema. Ono sto je bilo su gluposti poput da plastike naprijed u A stupu nisu dobro nasjedale, sic vozacki puknuo itd ( vlaanik ima 120 kg)
Link to comment
Share on other sites

zadnji posteni espace je IV ph IV, ovaj V je koma, ne drze se koncepta, nego je neki klinac palac crossover...

a1.thumb.jpg.e940f25979414e4a248c028d8db71d8f.jpg

 

a2.thumb.jpg.2f58b5f92dbe97fd7e690d23d8c66fd1.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 26. 12. 2019. at 23:00, Fredy said:
On 26. 12. 2019. at 22:56, MB104 said:
Pričamo o Scenicu? Paket Krstarenje

Da scenic ili grand scenic. Katalog kaze adaptivni tempomat moguc sa svime osim sa motorom 1.3 tce 160 ks. Zasto?

 

Sad vele da ide i sa tim motorom/ mjenjačem - korigirat će u cjeniku

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MB104 said:

Ja u životu taj IV ph IV nisam vidio

susjeda di sam prije zivio imala je ph II 3.0 dCi, ph III 2.0 dCi 150 i jos uvek ima ph IV 2.0 dCi 175, svi redom su bijeli :)

ph IV su poprilična rijetkost za vidit na našim cestama, vani ih ima ko pljeve, a uvoz je potpuno neisplativ radi CO2...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pola u HR, četvrt u Slo i četvrt u Austriji. Apsolutno nikad nisam vidio, bad luck. Možda jednostavno nisam primjetio, budem obratio pažnju :)
Petica sam se nagledao, njih ima dosta i kod nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav svima

Kako sam neko vrijeme u potrazi za novim ili možda rabljenim automobilom, razmišljam koliko bi Grand Scenic Bose bio dobra opcija u pogledu udobnosti, zvučne izolacije, trajnosti automatskog mjenjača u Zg špicama, kvalitete izrade i učestalosti kvarova...što se tiče njegovog izgleda, tu nemam nikakvih dvojbi :)

Kakvi su ovi novi motori u Grand Scenicu 1.3 tce ili 1.7 dci u kombinaciji sa EDC-om u odnosu na stare ? 

Pročitao sam cijelu temu i problemi koje su imali vlasnici 1.6 motora ne čine se nimalo bezazlenim...

Adaptivni tempomat i dalje ne radi ispod određene brzine (mislim 30 ili 40 km/h) ?

Jel imao tko iskustava s unosom rabljenih iz Slovenije u zadnje vrijeme ? vidim da su i dalje cijene rabljenih Renaulta tamo dosta niže u odnosu na RH i susjedne zemlje...

Hvala unaprijed na odgovorima

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Madmax said:

Pozdrav svima

Kako sam neko vrijeme u potrazi za novim ili možda rabljenim automobilom, razmišljam koliko bi Grand Scenic Bose bio dobra opcija u pogledu udobnosti, zvučne izolacije, trajnosti automatskog mjenjača u Zg špicama, kvalitete izrade i učestalosti kvarova...što se tiče njegovog izgleda, tu nemam nikakvih dvojbi :)

Kakvi su ovi novi motori u Grand Scenicu 1.3 tce ili 1.7 dci u kombinaciji sa EDC-om u odnosu na stare ? 

Pročitao sam cijelu temu i problemi koje su imali vlasnici 1.6 motora ne čine se nimalo bezazlenim...

Adaptivni tempomat i dalje ne radi ispod određene brzine (mislim 30 ili 40 km/h) ?

Jel imao tko iskustava s unosom rabljenih iz Slovenije u zadnje vrijeme ? vidim da su i dalje cijene rabljenih Renaulta tamo dosta niže u odnosu na RH i susjedne zemlje...

Hvala unaprijed na odgovorima

 

Imaju ti oni isto šoderaše ko i mi, pa realno bolje da te onda ovi naši zajebu nego janezi, za to ne moraš u sloveniju već možeš zajeb i tu obavit :)

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam gledao tražio sam da bude od privatne osobe a to sam i našao nakraju..Slovenija mi je blizu, cijene su jeftinije nego u RH jer je u startu jeftiniji kao novi pa je jeftiniji i kao polovni.

@Madmax  : imaš u mom topicu sve opisano ali ak te zanima štogod pitaj ovdje ili na PM

Link to comment
Share on other sites

@nansale Znam da postoji razlika ako kupuješ od privatne osobe ili firme. Koja je razlika? Samo onih ~5% ?

Ja sam svoj uzimao baš od firme zbog manje papirologije.

Edited by MB104
Link to comment
Share on other sites

Da.. naravno da još svatko mora odlučiti dali će radije uzeti od firme ili od privatne osobe.

Onih 5% moglo se izbjeći darovnim ugovorom što od 01.01.2020. g. više ne prolazi a ako imaš račun od pravne osobe ima šanse da će te manje "pilat" na STP.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Probao na dan grand scenic 1.7 120 dci manualca. Nema 160 ecd koji trazim ali dovro mi je doslo da osjetim ergonomiju. Auto mi se dopada i sjedim u njemu ok sto mi je najvaznije. Od gluposti ima cudno rjesen centalni greben ciji rub ekrana udara direktno u koljeno i zulja, centralni greben se mogao i pametnije iskoristiti, navi je malo nelogican, buka vjetra je premjetna iznad 140kmh, steta sto nema 4control opciju. Ostalo ok. 8bc26c233ca99393a3f0cae66634ac54.jpg&key=803b00df6cec73f9313c1f87be860244590119bcea86bcecb2b7a8f92d6787b3a6cc6ae451a6295e62b316acd5381615.jpg&key=40d1e6361d801e106c8be59aba1c720b4633e0678b89bdb9191bfd2ad999975e029aa0b32ea452eb45cc594f42fbe698.jpg&key=b7bc056a3dbf980c80fea98e4ac0a05bfda62d4cd9318919342ddad89b5d459c10ce1eef05d1bffa62d4cb4bbf2957db.jpg&key=aee816ab4329350a118f709b9fe4b072eb32dfe9ee55825201e67cee584e7067df9108811347eb714d5c3c4343d6a2a3.jpg&key=74d6daf039293e4ec649579129ce83f7b422bb90e214760d0f6a140dda7400f7
Na kraju balade vozim citroen picasso, veliki sa 7 sjedala. Uletila mi prilika za sluzbeni koju sam iskoristio, djabe jbg. 110 ks dizel automatik full oprema panorama itd.

Puno vise mjesta unutra nego u scenic bez gluposti sa manjkom mjesta za koljena.

You cant always get what you want but sometimes get what you need...
  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Novi motori imaju ad blue. Vidi se i po plavom cepu na rezervaru. Kakvi jesu vrijeme ce pokazati

Scenic je beba od espace. Naravno da nemoze imati sve ko espace. Tko bi onda uopce i kupio espace

Edited by Antunhr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hm...od ženine sestre muž, danas kompletirao deal...Espace, 2017, 160ks, edc...puno opreme...

Dao za njega a6, 2.0 tdi, dsg 2014

Ja ni riječ nisam rekao, tj, sugerirao, a on nikada nije imao Renault...auto je imao na probi par dana, dosta km odradio

Auto danas kod Štarkelja na škic, sve u najboljem redu, prodavač radi servis, diskove i pakne, obe balans štange, rega i kasko.

A on, oduševljen, da ja nemogu ni vjerovati za jednog Audi fana...niti još ne vjerujem da je uzeo Espace...sretno mu bilo :) Ako dozvoli puknem slikicu

Veli da se taj auto vozi kraljevski

Edited by shogo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Audi ima nesto bolju kvalitetu ali espace je veci i vislji auto.
Nadam se da je svjestan da je sisao klasu nize.
Renault se u kvaliteti izrade i dijelova u visoj klasi auta na zalost ne moze mjeriti sa vag koncernom, pogotovo Audi odjelom. Doduse 2014. ima stari, prvi CR motor EA189 pa bi ga se i ja rado rijesio ak ima hrpu km. Koliko km mu ima renault? Jel to 2.0 ili 1.6 dci?

Link to comment
Share on other sites

1.6, 130tkm...Ma pazi, nije on balavac, sve je dobro sagledao...i dobro usporedio, nije mu to prvi Audi niti Njemac...Jednostavno je oduševljen klasom, veličinom, kako se vozi...mislim ok, i ja sam ostao u šoku

Link to comment
Share on other sites

Samo da mu se ne saspe motor za 10-20 k km pa ce mu biti prvi i zadnji Renault

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma nece. Ak je odrzavan kak treba, nema problema. Poznanik ima scenica 3, 1.6 dci, doduse 130 ks ima skoro 200 tkm i sve ok. Samo servisi. Sad premislja lanac i lancanike mijenjati..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma sasut se moze sve...sam je donio odluku, nemam potrebu nikome sugerirat, iskreno mi se je... što vozi susjed, što frend i ostalo...da nisam takav, ne bi kupovao novog Meganea...uglavnom, kuzis poantu

Svidio mu se,  probao je na dugu rutu, probao u gradu, odvezao u ovlasteni, odrađen servis, ima garanciju (ok doza rezerve)...a sve dalje moze biti i na renomiranom švabi, švedu, digicu i fudbalerka vozilu...hope he will be happy

Pitam se...pa kako dostavnjaci s tim onda voze...just a thought

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

Ma nece. Ak je odrzavan kak treba, nema problema. Poznanik ima scenica 3, 1.6 dci, doduse 130 ks ima skoro 200 tkm i sve ok. Samo servisi. Sad premislja lanac i lancanike mijenjati..
Ako cuje bilo kakvo karakteristicno suskanje lanca ili kod paljenja struganje ili promjenjen zvuk nek ne ceka dugo. Evo mom kolegi nedavno na qashqaiu (isti motor R9M) podrobilo sve po redu. Malo je strugao kod paljenja i nista vise i puknuo lanac. Novi blok i glava i na njuskalo. ;)
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.