Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Zasto? S ratkapama ili bez? Pa nema se bas sto vidjeti. Ali budem evo cim stignem. Zena ga vozi vise, ali budem uslikao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zasto? S ratkapama ili bez? Pa nema se bas sto vidjeti. Ali budem evo cim stignem. Zena ga vozi vise, ali budem uslikao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zato da se odbijem od kupovine istog :D
Link to comment
Share on other sites

Zato da se odbijem od kupovine istog default_biggrin.png


Jahahhahahha, pa odbij se odmah onda. Vjeruj mi. Ali ako ce ti se osteti alu prek zime onda ti isto nece bit svejedno, tak da nisi pametan ko sto ni ja nisam bio.... ne znam


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Jahahhahahha, pa odbij se odmah onda. Vjeruj mi. Ali ako ce ti se osteti alu prek zime onda ti isto nece bit svejedno, tak da nisi pametan ko sto ni ja nisam bio.... ne znam


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zabrijali su sa tim kotacima, evo vam slucaja kada dizajneri pobjede. Lijepo je da je serijski model vjeran studiji no eto problema o kojemu nisu razmisljali.

Koliko kosta jedna zimska guma u toj 20cola dimenziji?
Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio dodatni set alu felgi tako da si sam premontiravam. Inače nisam primjetio nikakva oštećenja na alu felgama od soli, na svim prethodnim autima imao sam alu felgu zimi tako da baš ne vjerujem u te teorije o oštećenjima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio dodatni set alu felgi tako da si sam premontiravam. Inače nisam primjetio nikakva oštećenja na alu felgama od soli, na svim prethodnim autima imao sam alu felgu zimi tako da baš ne vjerujem u te teorije o oštećenjima.
Kupio si identicne alu felge kakve su serijala da na njih mozes montirati zimulje?
Link to comment
Share on other sites

Da, kupio sam 20” celicne odma kod kupnje auta. Identicne dimenzije kao sto su i alu.

Nisu te gume preskupe. Jedna zimska me kostala 830 kn. Cijena tih 20” je kao nekih 18” “normalne” dimenzije.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio dodatni set alu felgi tako da si sam premontiravam. Inače nisam primjetio nikakva oštećenja na alu felgama od soli, na svim prethodnim autima imao sam alu felgu zimi tako da baš ne vjerujem u te teorije o oštećenjima.


Da, tako sam morao i ja. Umjesto celicnih..... al *ebi ga sad.... mozda cu ici vratiti natrag na alu prvu godinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To je skroz ok, za tu dimenziju


Pa rekli su oni u startu da ce cijena za michelin, goodyear, mislim da dunlop i jos jednog proizvodaca biti takve cijene tj. Da su oni dogovorili to s njima.

I tako je i bilo, a vidim da su cijenu u toj dimenziji pratili i manje renomirani proizvodaci. Tako da nije problem sto se tice cijene...


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kakav problem, tko ga ima neće voziti 20etku i bok, pa znaš kakav si auto kupio, u kojoj klasi, koliko si spreman izdvojiti...vozi i uživaj, sve brige ostavi iza :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fredy said:
1 hour ago, legenda128 said:
Ja sam kupio dodatni set alu felgi tako da si sam premontiravam. Inače nisam primjetio nikakva oštećenja na alu felgama od soli, na svim prethodnim autima imao sam alu felgu zimi tako da baš ne vjerujem u te teorije o oštećenjima.

Kupio si identicne alu felge kakve su serijala da na njih mozes montirati zimulje?

Da, kupio sam najprije 4 zimske gume za koje sam plaćao svaku sezonu premontiravanje pa sam uspio naći na njuškalu povoljno set jako očuvanih alufelgi identičnih mojim originalnim (sa TPMS ventilima) i sad sam premontiravam. Dodatno sam još u lidlu kupio hidrauličnu dizalicu tako da začas promijenim sve 4 gume.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde da se i ja ukljucim u raspravu. Prije sam vec pisao lokalni vulkanizer premontiravanje i balansiranje 100 kn po kotacu, ukupno 2 puta godisnje ispadne 800kn. Sada sam rijesio drukcije. Espace mi ima vec zimske gore 19 cola ali uclanio sam se u HAK i za 340kn godisnje imam pravo 2 puta komplet premontiravanje i balansiranje. Znaci vec tu stedim 460kn godisnje plus ako se desi nesto sa autom placaju hotel, renta car,  slepanje do 3500kn itd.. Vise info imate na hak stranicama koga interesira. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vozio neki dan kratkog scenica 1.7 120 manualca, super mi je kod tog auta polozaj skedenja koji je naj za moja sjebana ledja.

Osim toga nista wow, pokusat cu naci za probnu voznju 1.7 150 edc, to bi trebalo biti ok.

Link to comment
Share on other sites

Zašto me nakon instalacije novije verzije karata pri svakom startanju motora uvijek iznova pita želim li započeti s instalacijom? To se događa unazad zadnjih par nadogradnji, jedino što mogu je obrisati fajlove sa usb stika. Postoji li možda kakvo bolje rješenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, legenda128 said:

Zašto me nakon instalacije novije verzije karata pri svakom startanju motora uvijek iznova pita želim li započeti s instalacijom? To se događa unazad zadnjih par nadogradnji, jedino što mogu je obrisati fajlove sa usb stika. Postoji li možda kakvo bolje rješenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne postoji. Sve dok su mape za instalaciju na usb-u koji je uštekan uvijek će prepoznavati početak instalacije.

Link to comment
Share on other sites

Zbrisi sve i bok, nego mene moj upozorava svaki put da vozim sigurno i po propisima🧐😂

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Probao danas touran dsg 150 tdi, naspram scenica je raketa. Cekam probat taj 1.7 150 edc ali aumnjam da ce mu dinamicki biti konkurencija moguce i zbog dimenzija guma. Touran je bio r line sa 18 cola...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma 2.0 je nadmocniji, mozda ne na papiru...ali realtime međuubrzanja a tek s dsgom, prst u uho i gas

Budemo vidjeli 1.7...eh Renault sta izbaci 1.9🧐😒

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije toliko niti stvar u snazi vec u lezanju. Scenic mi je kao barakica na kotacima dok touran lezi kao pravi auto. Kod opustene voznje nema prevelike razlike ali kad krenes peglat zavoje ocigledna je razlika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svatko si kupi kaj mu treba. 
Ja da moram obiteljski auto uzet, uzo bi volvo v90[emoji106]
Ma kaj nije dacia do tokija??
Opet, Touran s udobnosti naspram Senđe kaska...sudar filozofija
Ovaj je bio tvrd istina, r line na 18. Da je neka serijala na 17 vjerujem da bi bila druga prica
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Kak si ti lagunom zadovoljan mogu i ja biti dusterom.

Ti vec 500god biras auto nit znas bi crni, bijeli, dizel ili da leti🤣😂

 

Pa te ne prozivam🙄

Svatko nek kupi kaj oce, necu vise ni komentirat na forumu. 

Nhf 

 

 

  • Like 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.