Jump to content

Clio IV (općenito)


android-split

Recommended Posts

Stavis dielektricnu mast .. ako je ne nades mozes i silikonsku. Mislim da nije nista strasno sto se i stara otopila. Stavi novi osigurac, stare zarulje i ne kemijaj sa kineskim ledicama ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zavisi kako izgleda. Ako je u obliku tockica samo onda samo onaj krugic mali u sredini. Ako je u obliku kocke sa dvije tipke za LiD retrovizor onda moraju svijetlit. Daj sliku da vidimo. Imas na youtubu bas se vidi:
 
Jezi ga nisam stigo do sad poslikat...
Dakle ne svijetli nista oko tog podesavanja retrovizora45eac56a1f68f3c24949b74add664024.jpgac9b0ebe4e1efe62a8ca355999c427f7.jpg

Poslano sa mog SM-A405FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ni nece na takvom. Ni meni na mom cliu 3 nije svijetlilo. Onda sam promjenio taj kotacic i kupio novi nakon 9g. Zacudo, na novom svijetli ali samo ova tockica na krugu. Ostalo ne.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, zac7654321 said:

Tak je zrmi, samo ta tockica svijetli

Zanimljivo kako nekima ne svijetli. Npr.meni kad sam preuzeo auto nije svijetlila, dok kod frenda kad je kupio Megana 2 1.9 dci nov novcat je svijetlila ta tockica. Kasnije sam jel me to nest drkendisalo zamjenio taj prekidac i na njemu svijetli.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ekipa, jel netko ikad stavljao kromirane lajsne na vrata ili na bunker? Dali to drži ili ne?

Našao sam na njuškalu da se prodaju kromirane lajsne koje se ljepe samoljepljivom trakom.

Interesira me dali itko to stavio na auto. Mišljenja?

Evo linkova:

https://www.njuskalo.hr/vanjski-tuning/krom-lajsna-bunker-renault-clio-iv-oglas-19589310

https://www.njuskalo.hr/vanjski-tuning/kromirane-lajsne-vrata-renault-clio-iv-oglas-28120261

Link to comment
Share on other sites

@dami3010@dami3010 imas dosta o tome na youtube, osobito clio 4 u turskoj, turci su jaki po tim detaljima, bas sam gledao nedavno jedan kako stavlja na bočne lajsne.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Preporuka za nekakav nosač za mobitel za Clio IV? Može sa ili bez punjenja.

Naime, užasno me iritira što ne mogu staviti magnetni u ventove nigdje, jer su ovi kod vozačevih vrata oni kružni koji se okreću, a ovi kod radija nemaju onaj kotačić da smanjiš puhanje, već se moraju skroz zatvoriti, pa ne možeš staviti taj nosač. 
Ne želim ništa keljiti na šajbu, to sam već imao u prošlom autu i iritiralo me kaj mi je smetalo na šajbi. Imao sam i neki s bežičnim punjenjem koji se zalijepi na šajbu, al taj bi stalno nešto šuštio i pucketao i čim bi bilo malo sunca, otpao bi koliko je težak.

Vidio sam ovakve nekakve fore, ali ne mogu ga nigdje pronaći za kupiti. https://www.brodit.com/product.html?id=854859&pn=prod&brand=Renault&model=Clio IV&year=2013

Na kraju si brijem da ću pronaći nekog s 3D printerom i složiti neku policu koju ću staviti ispred mjenjača i ispod zalijepiti Qi punjač 🙄
Jer naravno, brat Kinez radi 8 milijuna vrsti tipiziranih Qi punjača za aute, samo za Clio IV ne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pitam za prijatelja
Clio IV 1.5, 90 Automatik

Jel' se na njemu mijenja set kvačila ili šta? Ima 180,000km.
Šalta savršeno, ali već dosta kilometara ima pa ga zanima šta povodom toga. Veliki servis je odradio.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, direstraits said:

Set se mijenja i nije jeftin. 

Znaju li se cijene i kada bi se trebao mijenjati?

Link to comment
Share on other sites

Set uz dobar popust je 10tkn... puna je oko 15tkn🤦🏻‍♂️nedavno sam gledao za frenda 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

koliko vam se razlikuje stvarna potrošnja od one koje pokazuje BC u autu ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dali neko zna sigurno koja kineska dijagnostika radi na Cliu 2017 g.

Delphi DS 150 ne može se povezati, a ni sam kinez mi nezna odgovoriti da li RENAULT CAN CLIP koji prodaje radi na tom vozilu jer navodno neki protokol..............

čitanje i brisanje grešaka jedini  prioritet

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

živira me na četvorci sljedeće:

 

kad stavis puhanje na šajbu pali klimu iako je ugašena!!?!?! wtf koji je retard to osmislio....znaci ventilacija i samo ventilacija nemoze nikad biti na sajbi

pali zadnji brisac sam od sebe iako neželim da ga upali i izmrlja šajbu

manual bez ikakvih informacija o održavanju auta.koje ulje ide,koja gradacija,preporuke neke.ništa.svaki qurac ajmo u ovlašteni.

Link to comment
Share on other sites

Taj feature o puhanju ns sajbu s klimom je kopiran od hyundai/kia. Samo oni su ostavili mogucnost korisnikz deaktivacije. Reno nije jbg. Ja sam to rjesio tako sto sam uklonio mikroprekidac kojeg kotacic za odredovanje puhanja aktivira. Nije neka pamet ali glupo u modernom autu da je nesto tako lose osmisljeno.

Link to comment
Share on other sites

Zadnji brisac pali kad je upaljen prednji brisac i ubaciš u rikverc.
Mislim da se to moze ugasiti u meniu

Link to comment
Share on other sites

a što se vi bojite 2,dcl nafte više na 100 km kad gasite klimu? 

probajte dok je ventilacija na šajbu stisnuti klima gumb da se upali pa jos jednom da se ugasi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@frenchkey  automatska klima mora bit u cliu 4, ali recimo ja nikad ju ne  palim, ali mora bit!

@mata73 ma mata kod clia 4 je puno gresaka, u mene je znao palit zadnji brisac i kad je prednji iskljicen, ubacim u rikverc pada kisa on miruje, ubacim u rikverc vani sunce przi on lamata...neke od gresaka koje sam ja imaonece palit auto, nece brisaci, gubitak struje ponekad, radio znao sam od sebe se pojacat/gasit, dnevna treptala, koje kakva zujanja kokpita, puhanje na lajsni preenjiv vrata gore kod retrovizora i jos brdo toga, imao clia 4 i 75 i 90ks...ne hvala vise...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.