Jump to content

Clio IV (općenito)


android-split

Recommended Posts

Clio 4,11/2012

Uskoro slavimo šesti rođendan pa da vidimo do sada šta je mijenjano i problemi,bila produžena garancija od 5 g

nakon 1000 km otišao desni amortizer,nije do Renaulta nego do proizvođača,zamijenjen bez pitanja

8000 km ,na moru mi se nstko na parkingu najvjerojatnije skuterom zabio u zadna desna vrata i  prilično udubio,zamijenjeno uz kasko bez pitanja

15000 km poziv na zamjenu orednjih lajtunga od kočnica i  podešavanje putnog računala

50000 km otišao kompresor klime,još garancija ,zamjenjeno iako sam čekao 27 dana u 7 mjesecu,skoro smo krepali ak smo nekud morali ići

70000 km zamjenjeni diskovi i pločice i obje kugle jer je počelo lupati,redovan servis sa svim filterima i uljem,kočiono ulje,antifriz,zamjena obavljena u Sloveniji Ptuj skoro 30 % jeftinije nego kod nas,sve zajedno trajalo 2,5 sata i još oprali auto(Auto centar KOS Varaždin samo redovan servis ,auto naručen u 8 ujutro podignut u 5 popodne).U Sloveniji ću napravit servis samo ak mi je usput kad idem po špeceraj inače ću  Neostar jer su puno jeftiniji od Renault servisa

Žarulje mijenjam čim mi stignu sa e baya,opčenito nikakvih velikih problema nisam imao,potrošnja od 5,7-7,2 ovisno ko vozi ja ili žena,želio bi ga vozit još 2 god pa mijenjamo za nešto veče

eto toliko

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Golman said:

Tražim prijedlog za kupnju brisača.

Znam da je po forumima već 100 puta bilo napisano koji su dobri, ali kako mi nije trebalo, nisam ništa zapisao :D Pa ako netko može predložit brisače koje da kupim, ovi moji su odradili svoje.

Ja sam prije 1god stavio Valeo, i još uvijek brišu kao i prvog dana. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, TheRock said:

Prije 13 mjeseci kad sam kupovao auto razlika između TCe90 i TCe120 je bila 16 tisuća kn, EDC nisam niti gledao, vjerojatno još 10 tisuća. Sada uopće ne možeš naručiti TCe120, više ga nema na našem tržištu.

GT Line ćeš najlakše prepoznati po sivim retrovizorima i peterokrakim felgama, 17" su u Intens opremi, a 16" u Limited.

Ostale razlike su auspuh, stražnji difuzor te bočna lajsna u boji karoserije. E da, i nema maglenke.

znam itekako prepoznati gt line na cesti, moje pitanje se odnosilo na onaj cijenik, kako znati koji tamo na listi ima gt line paket koji ne, ali vidim da nisu dostupni uopce, tako da sam jednostavno odustao od clia karavan i prebacujem si misli na fabiu kombi montecarlo, ona barem ima 110ks i 6 brzina, a mogu i dsg upiknut ako se protegnem jos malo...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 20. 06. 2018. at 13:25, aquarius said:

Naručio sam nove gumene tepihe (komplet) i gumenu kadicu za prtljažnik

Javim kakvi su kad dođu za koji dan

 

ws_serve_pic.jpg

Ako stigneš okini fotku kadice, zbog posla mi često pun gepek pa i ja razmišljam o tome..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li netko zna za 1.5 dci motor najbolje ulje? Pretpostavljam da je 5w 30, međutim čuo sam da zbog dpf-a mora imati obavezno oznaku DPF- c4, ne znam točno što je to na kraju,neki dodatni aditiv ?

Link to comment
Share on other sites

Znači Rn 720 je oznaka ulja za 1.5 dci sa DPF-om.

Ovo drugo navedeno je vjerojatno 5w40 Mobil,ne motul. Pretpostavljam da je tipfeler u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Nisam do sad čuo,nisam neki stručnjak,iako mislim da je to sve isti klinac , 5w30 sa oznakom dpf-a i ne može se pogriješiti.Treba ga mijenjati svakih 10 000 km i motor traje cijelu vječnost. Svejedno hvala na info.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Mario083 said:

Nisam do sad čuo,nisam neki stručnjak,iako mislim da je to sve isti klinac , 5w30 sa oznakom dpf-a i ne može se pogriješiti.Treba ga mijenjati svakih 10 000 km i motor traje cijelu vječnost. Svejedno hvala na info.

Na ovo ulje mislio.  Ako cipnes auto npr itd.

 

300V_5W30_Main.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Mario083 said:

Nisam do sad čuo,nisam neki stručnjak,iako mislim da je to sve isti klinac , 5w30 sa oznakom dpf-a i ne može se pogriješiti.Treba ga mijenjati svakih 10 000 km i motor traje cijelu vječnost. Svejedno hvala na info.

ne zamaraj se.. renault preporuča ELF EVOLUTION FULL-TECH FE 5W-30

ELF full synthetic oil, latest generation, specially adapted to meet the requirements of Renault cars' new diesel engines fitted with particulate filters (DPF).

Link to comment
Share on other sites

vozim clia 4 s običnim halogenim svjetlima (h7 žarulje) i po meni to dosta slabo osvjetljava cestu naspram ostalih automobila, onaj kotačić za podešavanje visine svjetala je na 0, znači da najdalje baca

imam još i focusa iz 2007 također h7 žarulje unutra i to puno bolje izgleda po noći od clia

napominjem da su i u cliu i u focusu potpuno iste žarulje, istog proizvođača (daju bjeličasto svjetlo, nisu one standardne žućkaste)

kako je kod vaših clijača, jeste zadovoljni svjetlima?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudovi.. Jel ima ko od vas full led svijetla na Clio 4?

Zanimaju me dojmovi..

Tnx

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tompinjo said:

vozim clia 4 s običnim halogenim svjetlima (h7 žarulje) i po meni to dosta slabo osvjetljava cestu naspram ostalih automobila, onaj kotačić za podešavanje visine svjetala je na 0, znači da najdalje baca

imam još i focusa iz 2007 također h7 žarulje unutra i to puno bolje izgleda po noći od clia

napominjem da su i u cliu i u focusu potpuno iste žarulje, istog proizvođača (daju bjeličasto svjetlo, nisu one standardne žućkaste)

kako je kod vaših clijača, jeste zadovoljni svjetlima?

totalno nezadovoljan...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zeko said:

Ima mi frend clio... 

Radi u t comu. Nije njegov.

Svijetla izgledaju odlicno a tako i svijetle.

Tnx

Bas videl na cesti u sumrak, tip ima full led na C4, kolko sam videl, odlicno osvjetljava cestu.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Tompinjo said:

kako je kod vaših clijača, jeste zadovoljni svjetlima?

i nisam baš, dobro osvjetljavaju, ali mislim da bi moglo to biti i jače..

Link to comment
Share on other sites

Vid slabi godinama. Kad bi 16-ogodišnjaku stavio tamne sunčane naočale vidio bi kao 40-ogopdišnjak bez naočala

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, frenchkey said:

Vid slabi godinama. Kad bi 16-ogodišnjaku stavio tamne sunčane naočale vidio bi kao 40-ogopdišnjak bez naočala

ma jasno, al vozim dva auta - jedan svjetli bolje, a drugi  lošije, tako da nije do mog vida :)

probat ću s nekim žaruljama philips, osram koji se reklamiraju da bolje osvjetljavaju

Link to comment
Share on other sites

Vecer. Zanima me da li ste generalno zadovoljni s Cliom 4 dci, vi koji imate duze vrijeme clio 4?

Znaci, motor, elektronika itd, dal mozda ima kakvih djecijih bolesti?

Mada pucam na redizajn (faza 2) 2016-17godiste. 

Link to comment
Share on other sites

On 02. 01. 2019. at 17:15, zvonac said:

Pozdrav ljudovi.. Jel ima ko od vas full led svijetla na Clio 4?

Zanimaju me dojmovi..

Tnx

Imam ja full led na Cliu i oduševljen sam, puno su bolja nego stare halogenke koje sam imao na Twingu, a još i lijepo izgledaju. Svakako bih ti ih preporučio!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.