Jump to content

Clio IV (općenito)


android-split

Recommended Posts

Fala na info al već sam naručia u Moto Čagalj servisu. Zvat ce me kad stigne pa će mi pogledat usput šta je tom kazaljkom goriva

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li se nekome od vas koji također imate Clio IV tce događa slijedeće:

Startam auto i krenem, i kad prvi put dosegnem 40 km/h, začuje se, jedva čujno, nekakav zvuk koji bi nabliže opisao kao "cak" i istovremeno na papučici gasa osjetim, također jedva primjetno, lagani "tap". Al' baš ono, jedva primjetno. Kažem, samo prvi put kad dosegnem 40 km/h, i nakon toga se u vožnji to više ne događa. Moja pretpostavka je da je to vezano za rad start&stop sustava, jer se isti ne uključuje dok se ne prijeđe navedena brzina (iako uvijek isključujem start&stop). Jesam li u pravu ili je to nešto skroz deseto? 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, aquarius said:

Da li se nekome od vas koji također imate Clio IV tce događa slijedeće:

Startam auto i krenem, i kad prvi put dosegnem 40 km/h, začuje se, jedva čujno, nekakav zvuk koji bi nabliže opisao kao "cak" i istovremeno na papučici gasa osjetim, također jedva primjetno, lagani "tap". Al' baš ono, jedva primjetno. Kažem, samo prvi put kad dosegnem 40 km/h, i nakon toga se u vožnji to više ne događa. Moja pretpostavka je da je to vezano za rad start&stop sustava, jer se isti ne uključuje dok se ne prijeđe navedena brzina (iako uvijek isključujem start&stop). Jesam li u pravu ili je to nešto skroz deseto? 

Ja sam imao slicnu stvar na Cliu III, samo pri manjoj brzini, ajmo rec oko 20km/h, i netko je ovdje rekao da ima veze s abs-om te da je normalno.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

valjda nisam skroz fulao topic...zasto nema 1,2 tce u konfiguratoru (pretpostavljam i u ponudi)

Link to comment
Share on other sites

Da li se nekome od vas koji također imate Clio IV tce događa slijedeće:
Startam auto i krenem, i kad prvi put dosegnem 40 km/h, začuje se, jedva čujno, nekakav zvuk koji bi nabliže opisao kao "cak" i istovremeno na papučici gasa osjetim, također jedva primjetno, lagani "tap". Al' baš ono, jedva primjetno. Kažem, samo prvi put kad dosegnem 40 km/h, i nakon toga se u vožnji to više ne događa. Moja pretpostavka je da je to vezano za rad start&stop sustava, jer se isti ne uključuje dok se ne prijeđe navedena brzina (iako uvijek isključujem start&stop). Jesam li u pravu ili je to nešto skroz deseto? 
Auto-test pumpe u ABS-u svaki put nakon što kreneš i premašiš zadanu brzinu po defaultu ako je prije toga motor bio ugašen i kontakt oduzet. Nakon paljenja motora u start/stop modu toga nema.
Potpuno normalna stvar,nikakav kvar.
U nekim autima vozač to osjeti u nekima ne.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

nije mi jasno kako jedan lik ga ima 1,2 120 MT6 intens gt line...kupljen lijepo kod nas nov nov...

da li bi se mogla cirka izracunati razlika u cijeni izmedu tce90 i 120 iste opreme? cisto da imam s necime konkurirati fabiji karavan kod odabira auta :D 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ruske said:

nije mi jasno kako jedan lik ga ima 1,2 120 MT6 intens gt line...kupljen lijepo kod nas nov nov...

da li bi se mogla cirka izracunati razlika u cijeni izmedu tce90 i 120 iste opreme? cisto da imam s necime konkurirati fabiji karavan kod odabira auta :D 

Prije je bio u ponudi i kod nas, znam da sam ih vidao nove po oglasima. Mozda su ih maknuli zbog novih WLTP mjerenja. Opcenito je cudno stanje trenutno na trzistu novih zbog tih novih mjerenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da gadno pretjeruju..

Automobilska industrija je otisla k vragu. Auti sve skuplji a svaka generacija sve gora, sami eksperimenti. A kupci testeri. Ak ne valja motor koga briga..

1.6 dci ne valja, neg 1.7..

1.2 tce nevalja neg 1.3.

Tak je vw izbacio 1.4 i ubacio 1.5 tsi. Stalno carobiraju nesto. Nema neke konstante. A jasno je da klimu nebudu vratili u normalu. Mi smo ko marionete

Fakat mi dodje da kupim clio 2 i bok..

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

hehe mi uzeli od šogora  clio 2 a njemu bas prosli tjedna isporucen clio IV

perla bijeli, ona intens oprema, panorama, keyless,  navi, full LED

novi auto rođaci

stisnes start auto se upali nit se zatrese kaj nimalo, nit cujes motor

daj ti meni moj 1.9, to kad upalis znas da je masinerija pokrenuta

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

On 18. 11. 2018. at 10:47, Ruske said:

nije mi jasno kako jedan lik ga ima 1,2 120 MT6 intens gt line...kupljen lijepo kod nas nov nov...

da li bi se mogla cirka izracunati razlika u cijeni izmedu tce90 i 120 iste opreme? cisto da imam s necime konkurirati fabiji karavan kod odabira auta :D 

Gledao sam ja neki dan vozila sa zalihe tamo ti je tce 120, a za nova nema u ponudi taj motor. Ocito su ga maknuli iz ponude. 

https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/HR/cjenici/na-zalihi/Cjenik_Clio_za_vozila_s_zalihe.pdf

Link to comment
Share on other sites

sve ok, ali na ovima kako znam koji ima gt line koji ne? 

Link to comment
Share on other sites

On 18. 11. 2018. at 10:47, Ruske said:

nije mi jasno kako jedan lik ga ima 1,2 120 MT6 intens gt line...kupljen lijepo kod nas nov nov...

da li bi se mogla cirka izracunati razlika u cijeni izmedu tce90 i 120 iste opreme? cisto da imam s necime konkurirati fabiji karavan kod odabira auta :D 

Prije 13 mjeseci kad sam kupovao auto razlika između TCe90 i TCe120 je bila 16 tisuća kn, EDC nisam niti gledao, vjerojatno još 10 tisuća. Sada uopće ne možeš naručiti TCe120, više ga nema na našem tržištu.

On 20. 11. 2018. at 17:10, Ruske said:

sve ok, ali na ovima kako znam koji ima gt line koji ne? 

GT Line ćeš najlakše prepoznati po sivim retrovizorima i peterokrakim felgama, 17" su u Intens opremi, a 16" u Limited.

Ostale razlike su auspuh, stražnji difuzor te bočna lajsna u boji karoserije. E da, i nema maglenke.

Link to comment
Share on other sites

Tražim prijedlog za kupnju brisača.

Znam da je po forumima već 100 puta bilo napisano koji su dobri, ali kako mi nije trebalo, nisam ništa zapisao :D Pa ako netko može predložit brisače koje da kupim, ovi moji su odradili svoje.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Golman said:

Tražim prijedlog za kupnju brisača.

 Znam da je po forumima već 100 puta bilo napisano koji su dobri, ali kako mi nije trebalo, nisam ništa zapisao :D Pa ako netko može predložit brisače koje da kupim, ovi moji su odradili svoje.

Meni su se Aerotwin pokazali najbolji, par dode cca 150-200kn. Osobno se Valea klonim jer imam losa iskustva, a i vidim frend uzeo sad nove aero od Valea i brisu tu negdje kao moji Boschevi stari godinu i par mjeseci s jednom zimom na grbaci. Tako da od mene preporuka za Bosch ?

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa obojicom, još da mi samo kažete koji točno model mi treba i nitko sretniji od mene :D

Vidim na mall.hr da ima različitih dužina, te su pakiranja po jednu metlicu. To znači da moram napraviti dvije kupnje, jednu dužu metlicu za vozačevu stranu i jednu kraću za suvozačevu stranu?

EDIT: ako se ne varam za mog clia je vozačeva strana 650mm? ili da čekam jutro i mjerim :D

https://www.autokreso.hr/autodijelovi/Bez kategorije/a868s-metlica-brisaca-aerotwin-650-340-mm-10114669/

112kn, dobra cijena. Idem sutra uzeti odmah.

Edited by Golman
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Golman said:

Slažem se sa obojicom, još da mi samo kažete koji točno model mi treba i nitko sretniji od mene :D

 Vidim na mall.hr da ima različitih dužina, te su pakiranja po jednu metlicu. To znači da moram napraviti dvije kupnje, jednu dužu metlicu za vozačevu stranu i jednu kraću za suvozačevu stranu?

EDIT: ako se ne varam za mog clia je vozačeva strana 650mm? ili da čekam jutro i mjerim :D

Ovo bi trebao bit set za Clia IV:

https://www.autokreso.hr/autodijelovi/Bez kategorije/a868s-metlica-brisaca-aerotwin-650-340-mm-10114669/

Inace jos sad do ponoci je ova cijena jer imaju cyber monday akciju pa mozda da pozuris s mjerenjem i narudzbom ?

Link to comment
Share on other sites

Preduhitrio si me ?

Upravo sam naručio, unio sam svoje vozilo na njihovoj stranici i to mi je izbacilo onda to valjda mora biti to :D

Šteta što mi Biokovska nije blizu za osobno preuzimanje, onda bi prošao i bez dostave, ali i uz dostavu je manje od 150kn tako da se ne žalim.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Golman said:

Preduhitrio si me ?

Upravo sam naručio, unio sam svoje vozilo na njihovoj stranici i to mi je izbacilo onda to valjda mora biti to :D

 Šteta što mi Biokovska nije blizu za osobno preuzimanje, onda bi prošao i bez dostave, ali i uz dostavu je manje od 150kn tako da se ne žalim.

Dobar izbor i dobra cijena. Ja sam na internetu nasao neke specifikacije za Clia IV 650mm/350mm, al tih 10mm ne igra neku ulogu.

Ni meni nije blizu, ali uvijek odabrem osobno preuzimanje, pogotovo kod ovako jeftinijih stvari. Ako meni ne bude usput, uvijek se nade neki frend kojem je ?

Inace bas sam danas bio kod njih po neke svijecice, 4kom-72kn (BKR6EZ). Stvarno im je dobra ponuda za black friday i cyber monday.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma meni je stvarno daleko, 30km, dakle sat vremena do tamo i nazad .. taman tih 20kn goriva potrošim dok osobno preuzmem :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.