Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

caka i je u tome sto ne planiram trosit ludu lovu. auto za vozit imam, a ovo je doslovce zamjena za romobil one dane kad je lose vrime tako da ga mogu ja ili zena iskoristit za bacit dicu na trening bez da se mislim di cu parkirat posli... zeni bi vjerojatno i vise posluzia jer ona i parkiranje su dva pojma hehe, pa bi cesce i isla s njim nego sta ide s ovim. 

cilja sam na 15tak tkn, ali i to se sad vec primice 20tak, a negdi moram povuc crtu, i ne, necu davat 3,4,5t€ jer onda auto za BMK nije vise takav, vec vridi dovoljno da godisnje jos pogubi znatno vrijednosti. za 15tkn i da je neispravan vridi bar 5. 

Ovo dosad je upitne ispravnosti, a da u startu idem na nesto di tribam ulagat hrpu love nebi jer onda se vracamo na 3,4,5t€ sa starom kantom. 

znam da se moze kupit puno boljih auta, ali onda nista ne dobijam, samo jos jedan za kojeg se mislim oko parkinga. 

zato, ako netko zna nekog zadanog opisa, 450, cdi, nije bas razvaljen, dobro bi doslo, jer inace definitivno ne idem posto poto... kolegica s posla ima 451, ali ga ne daje, cak nisam ni pita za cijenu, jednostavno nece jer je spasava za parking...

Link to comment
Share on other sites

Joj ma neidi na 450 posebno dizel. Rupetine bez dna jos su bile prije 8 godina kad sam to gledao za nekoga. U kojeg god da sam onda sjeo kanturina koja trazi jos tolko ulaganja ako ne mislis lezat pod njim i sarafit. Stvar i je u tome da 9/10 iz oglasa javit ce ti se neka zena ili curica koja ga je vozila kao 6 vlasnik u hr i vec je sve navedeno. Svaka brigu samo sljedecoj prosljeduje.

451 je druga prica. 1.0 mhd benzinac najbolji izbor. Ali kao sto kazes on dode vec blizu 20 tkn u nekom stanju.

Ako ti treba auto za drljenje i kojeg se ne bojis izudarat.. uzmes clio 2 1.2 za 1000e. Onu razliku si ostavis za popravke. Imam slicnu dilemu kao ti i bas mi treba takav auto. Pa javi svakako sta si nasao.

Link to comment
Share on other sites

Pa pije i 450 benzinac 7.5l po zg. Poanta je da ne vozis taj auto 25.000km godisnje. Malo do ducana, trening, kavica i tako to.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ph-quick said:

451 mhd 1.0 pije kisu isusovu. 

Pije qrac. 25 litara ne pije. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lowlife said:

Ako ti treba auto za drljenje i kojeg se ne bojis izudarat.. uzmes clio 2 1.2 za 1000e. Onu razliku si ostavis za popravke. Imam slicnu dilemu kao ti i bas mi treba takav auto. Pa javi svakako sta si nasao.

sve mi je jasno, ali ne triba mi jos jedan auto od 3ipo, 4m. takav imam. caka je sto jedino smarta imas, a da je tih 2.5m, 2 sica. i eventualno twizzy, a taj ni vrata nema postenih. da uzimam za pocetnika, za nesto naucit se i ne unistit, evo sam veceras naletia na kia picanto, 3.5m, naizgled skroz pristojno, ali opet, uzalud mi kad ima metar viska. jos sam u zg koji dan i aktivno pratim oglase, obilazim, ali tek mi se sad cini da su svi redom nevjerojatno precjenjeni za stanje, godine i upitne km koje su presli, i to relativno laickim pregledom... ne zelim ni znat sto bi tek neki mehanicar sve nasa... 

btw, 451 1.0 za 20 nisam nigdi nasa, inace bi i to igralo, ali 0.6 i 0.7 iz 450 slove kao iznimno kvarljivi i zato njih nebi, a zvuce gore od dizela, ka mlinac za kavu...

Link to comment
Share on other sites

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-dci-110-oglas-35834531

 

Šta vam se ljudi čini od ovoga?

Cijene su slične za ove slabo opremljene. Mogu pogledat auto u subotu. Dovezeno iz Njemačke..Trgovac mi dao broj šasije, probat ću sutra nešto saznati o njemu. Ako netko ovdje može, javite se na PM ;)

 

Jel ima itko kakvih saznanja o ovoj auto kući?

 

Edited by Domagoj84
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, direstraits said:

Pije qrac. 25 litara ne pije. 

Pije na kratke relacije i po ZG 7L bez jbm ti. To je za takvu kutijicu od auta puno previse. 

Meni je 450 0.7 od VG do ZG trosio 5.5-5.7, samo jbga njima su motori za nis nakon 100tkm.

 

CDI tuku po 250 tkm... 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao 450 0.6 iz 2000. Taj je lokao 8 po Zgu bez beda stalno. 

Link to comment
Share on other sites

Ček, koja je poanta tih Smartića? Nikad nisam skužio prednost u vožnji niti općenito u handlanju po gradu?

Parkiraš se okomito tamo gdje ostali idu paralelno, jel to?

Edited by filipbabok
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam s tadašnjim curom slučajno došao do tog Smarta jer je ona imala neki razvaljeni Fiat Stilo kad smo se upoznali i ja sam slučajno preko frenda došao do jednog tipa koji je uložio aute i još je htio uzet taj drlog od Fiata pod račun. Auto je bio generalno vrlo uredan, 117tkm, full s kožom, panoramom itd. Dugo ga je vozila bez nekih pretjeranih ulaganja. Jedino je bio neiskoristiv po snijegu, bar na cjelogodišnjim Vredestein gumama. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Max said:

Ja sam s tadašnjim curom slučajno došao do tog Smarta jer je ona imala neki razvaljeni Fiat Stilo kad smo se upoznali i ja sam slučajno preko frenda došao do jednog tipa koji je uložio aute i još je htio uzet taj drlog od Fiata pod račun. Auto je bio generalno vrlo uredan, 117tkm, full s kožom, panoramom itd. Dugo ga je vozila bez nekih pretjeranih ulaganja. Jedino je bio neiskoristiv po snijegu, bar na cjelogodišnjim Vredestein gumama. 

i onda se pitas zakaj te le kičma boli :D 

nego, kak si ti stao u taj auto, maknuo zic skroz van?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Max said:

s tadašnjim curom

Koje je to slovo alfabeta, Tokić Quality?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dolac said:

i onda se pitas zakaj te le kičma boli :D 

nego, kak si ti stao u taj auto, maknuo zic skroz van?

U smartovima ima mjesta ko u prici, za gazdu naravno. Sogi je davno vozil smarta, dobil ga od kosarkaskog kluba na koristenje. Veli da je u tom autu najvise mjesta imal (194 cm visok). U svoju trenutnu oktaviju sjeda ko da u mini tenkic ulazi... veli ono je bil prostorni luksuz.

1 hour ago, direstraits said:

Koje je to slovo alfabeta, Tokić Quality?

Imamo jos lektora na forumu vidim. 🤣

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa jel vi čitate evropske tiskovine, helou!?!!!

Rabljeni su skuplji od novih jer se ne čeka a novac je vrijeme…

plus, ta takav fini komad auta isplati se platiti malo više

toliko konzervativnosti, tvrdih materijala, kamenih sjedišta za tako malo novca… dajte, ljudi…

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

@dolac  @pere Nije bas sad tak luksuzan, fali mjesta za noge jer se visoko sjedi, ali za tak mali auto.ima iznenađujuće puno mjesta i da mi ne treba treće sjedalo radi klinca odmah bi ga kupio ponovno! 

Ovo s TQ ne kužim 🤣

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Aaaa sad vidim tipfeler,  obojica ste vi debosi hahaha 🤣🤣🤣 

A ovo s prozirnom kutijom je dobra ideja, ali nekak brijem da nije dozvoljeno 🤣

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.