Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

1 hour ago, AllesGut said:

Jbt koje gluposti, 10x smo rekli PO GRADU. I onda ekipa prica da se tesko penjao na velebit s alatom 🤣 u ZG ti ne treba ni 50 konja od semafora do semafora, kaj fali puntu sa 80 konja? 

Pa se medo s cliom 2 postavlja ko da je to audi RS6 4.2 prema puntu, a realno grande punto je puno veci, bolji, udobniji auto od clia 2. Nevjerojatno.

Naprotiv ako se misli na mene jer sam češće na Velebitu penjem se normalno , onako kako auto može , pa nemam Maserati , a sumnjam da bi u Maseratiju natrpao 7 vreća ovčijeg gnoja i vozio u Rijeku.

Jednostavno znaš što ti je u rukama i tako voziš , kakve veze ima jel 35 ili 150kw. Mislim da niko ko ima trun mozga neće reć da je jednako ugodno vozit jak auto sa puno momenta ili neku konzervicu po današnjim standardima.

 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AllesGut said:

Pa se medo s cliom 2 postavlja ko da je to audi RS6 4.2 prema puntu, a realno grande punto je puno veci, bolji, udobniji auto od clia 2. Nevjerojatno.

Realno, vozio sam Grande Punto službeno dok sam imao ovog Clia pa sam mogao direktno usporediti. Grande Punto je veći auto i udobniji je jedino u smislu da je bolja zvučna izolacija. Sve ostalo je na strani Clia II.

Realno, dečki su bili razočarani nakon što su Puntači 1.2 60KS zamijenjeni za Grande Punto 1.4. To je nevjerojatno kako taj auto ne ide.

Link to comment
Share on other sites

Mi se uvatili polovnih , no bilo bi jako zanimljivo vidit kako će u svjetlu ovih povišenih cjena ,l inflacije , ratne da tako kažem neizvjesnosti  i uvođenja eura proći kupovina novih automobila.

Činjenica da ima puno ljudi sa zaštekanim novcima a sad i kad imaš novac na banci ako odjednom platiš auto (mislim da je više od 12 000eura)odmah to ide uredu za pranje novca na provjeru . 

Pa ti naši idioti ne računaju da je u tim bankovnim računima nečiji čitav život . Znači ako imaš nešto više ušteđeno  nagrbusio si i bilo bi bolje da si na kurve trošio ili opijanja. No bilo kako bilo baš će se na kraju godine vidit koliko je novih kupljeno.

Link to comment
Share on other sites

Netko je već bio okačio grafove i trend prodaje je negativan, već sam bio rekao ali imam osjećaj da će dobar dio prodaje trenutno biti s sumnjivom lovom koju treba oprati prije prelaska na euro.

Za ovo drugo, pa neće ti nitko oteti te pare, morao si biti predmet provjere već odavno, kako bi inače trebali pokušati spriječiti pranje love?
Jedini tko će možda imati problem su oni koji drže lovu u gotovini a primanja na papiru su im mala, svakome je valjda sumnjivo odakle ti 20+ k EUR-a a zarađuješ 5k kn

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, robimarko said:

Netko je već bio okačio grafove i trend prodaje je negativan, već sam bio rekao ali imam osjećaj da će dobar dio prodaje trenutno biti s sumnjivom lovom koju treba oprati prije prelaska na euro.

Za ovo drugo, pa neće ti nitko oteti te pare, morao si biti predmet provjere već odavno, kako bi inače trebali pokušati spriječiti pranje love?
Jedini tko će možda imati problem su oni koji drže lovu u gotovini a primanja na papiru su im mala, svakome je valjda sumnjivo odakle ti 20+ k EUR-a a zarađuješ 5k kn

Svi imaju više manje nešto ušteđeno , konačno ljudi i nasljeđuju nekakav novac., prodaju neku imovinu i sad ako bi napr imao par sto tisuća eura trebao bi bit po tome kriminalac.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, trapavi said:

Svi imaju više manje nešto ušteđeno , konačno ljudi i nasljeđuju nekakav novac., prodaju neku imovinu i sad ako bi napr imao par sto tisuća eura trebao bi bit po tome kriminalac.

Ne kužim gdje sam ja rekao da su to kriminalci?
To što će te možda flaggati za provjeru na veće iznosi ne znači da si kriminalac, kako bi ti inače pokušao spriječiti pranje novca ako ne provjeravaš barem na svakih X transakcija većih iznosa?
Mogu realno provjeravati koju hoće transakciju ili pokušaj iste, evo starom su još 2019-te provjeravali 8k EUR-a uplatu u SLO za auto i nikome ništa.

Edited by robimarko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, robimarko said:

Ne kužim gdje sam ja rekao da su to kriminalci?
To što će te možda flaggati za provjeru na veće iznosi ne znači da si kriminalac, kako bi ti inače pokušao spriječiti pranje novca ako ne provjeravaš barem na svakih X transakcija većih iznosa?
Mogu realno provjeravati koju hoće transakciju ili pokušaj iste, evo starom su još 2019-te provjeravali 8k EUR-a uplatu u SLO za auto i nikome ništa.

Ma nisi rekao da su kriminalci , samo želim reći da je taj bjedni iznos od šta ja znam 12 000 eura ništa , pa ljudi su čitav život možda ostavili da nešto uštede .

Link to comment
Share on other sites

Neznam otkuda 12k EUR-a, ali vec dugo su banke obvezne prijaviti velike uplate ili stogod im je sumnjivo, ali to ne znaci da ce se ista i dogoditi, nece ti uzeti ustedevinu samo jer je iznad 12k EUR-a

Sent from my NE2213 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ali će te tražiti da dokažeš porijeklo novca 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, robimarko said:

Neznam otkuda 12k EUR-a, ali vec dugo su banke obvezne prijaviti velike uplate ili stogod im je sumnjivo, ali to ne znaci da ce se ista i dogoditi, nece ti uzeti ustedevinu samo jer je iznad 12k EUR-a

Sent from my NE2213 using Tapatalk
 

Ma neki dan je nešto bilo na tv za uplate veće od 12 000 eura da će ići na provjeru . 

Link to comment
Share on other sites

To su te doslovno mogli vec godinama traziti

Sent from my NE2213 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, petak said:

Ali će te tražiti da dokažeš porijeklo novca 

To je iznimka a ne pravilo. Neće te ništa pitati ako ne uoče ništa sumnjivo. Kupnja auta od 20k€ vjerojatno nije sumnjiva radnja :)

...pogotovo ako to radiš jednom u 5-6-7 godina.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, trapavi said:

Činjenica da ima puno ljudi sa zaštekanim novcima a sad i kad imaš novac na banci ako odjednom platiš auto (mislim da je više od 12 000eura)odmah to ide uredu za pranje novca na provjeru . 

Pa ti naši idioti ne računaju da je u tim bankovnim računima nečiji čitav život . Znači ako imaš nešto više ušteđeno  nagrbusio si i bilo bi bolje da si na kurve trošio ili opijanja. No bilo kako bilo baš će se na kraju godine vidit koliko je novih kupljeno.

 

10 hours ago, trapavi said:

Svi imaju više manje nešto ušteđeno , konačno ljudi i nasljeđuju nekakav novac., prodaju neku imovinu i sad ako bi napr imao par sto tisuća eura trebao bi bit po tome kriminalac.

Koji si ti pacijent 🙄

Kao 1. Provjeravaju se sve transakcije iznad 105.000kn.

Kao 2. Ako imaš plaću 3.000kn, a kupiš auto za 600.000kn, normalno da ćeš biti sumnjiv. I trebaš biti sumnjiv.

Kao 3. Ako imaš plaću 10.000kn, a kupiš auto za 150.000kn, nećeš biti sumnjiv, jer zašto bi bio? Imaš porijeklo novca.

Kao 4. Ako prodaš neku imovinu, znači da imaš kupoprodajni ugovor i ako te država traži porijeklo novca (npr. 300.000€) imaš papir s kojim to možeš dokazati.

 

Nema potrebe za filozofiranjem.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, NepoznaT said:

 

Koji si ti pacijent 🙄

Kao 1. Provjeravaju se sve transakcije iznad 105.000kn.

Kao 2. Ako imaš plaću 3.000kn, a kupiš auto za 600.000kn, normalno da ćeš biti sumnjiv. I trebaš biti sumnjiv.

Kao 3. Ako imaš plaću 10.000kn, a kupiš auto za 150.000kn, nećeš biti sumnjiv, jer zašto bi bio? Imaš porijeklo novca.

Kao 4. Ako prodaš neku imovinu, znači da imaš kupoprodajni ugovor i ako te država traži porijeklo novca (npr. 300.000€) imaš papir s kojim to možeš dokazati.

 

Nema potrebe za filozofiranjem.

Pusti ti plaću , napr ljudi 50 godina štede (naravno da se radi o starijim ), iz Yuge su još dovukli ušteđevine i gdje je tu pisani trag . Ako imaš koju godinu više onda znaš kako su se onda kupovale marke . Pa onda čitav radni vjek oba bračna druga koji ako nisu bili rasipnici naravno da su stalno povećavali svoju ušteđevinu , A ta je ušteđevina često bila u čarapama itd, itd . I sad takvi ljudi trebaju strahovat od uhljebljenih birokrata hoće li ih maltretirat zbog neke kupovine ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Onaj koji je štedio 50+ godina neka se strpi još malo [emoji23][emoji23]
Realno ta mu lova nije trebala niti će mu trebati, a i tih 100DEM za koje je krvario sada vrijede par pizza bez pića....

"Porijeklo" se "provjerava" već duže vrijeme, sigurno +5/10 god...
Kod uplate na banku pruže ti papir, napišeš nasljedstvo/prodaja nekretnine/nešto treće i to je to.
Banka ne traži nikakve detalje.
Porezna ako cacka dalje, daš kupoprodajni/ostavinsku/nešto treće...
Za ove što love u mutnom ne treba brinuti, znali su i prije, znaju i sada kako i što će...

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, asterix said:

Onaj koji je štedio 50+ godina neka se strpi još malo emoji23.pngemoji23.png
Realno ta mu lova nije trebala niti će mu trebati, a i tih 100DEM za koje je krvario sada vrijede par pizza bez pića....

"Porijeklo" se "provjerava" već duže vrijeme, sigurno +5/10 god...
Kod uplate na banku pruže ti papir, napišeš nasljedstvo/prodaja nekretnine/nešto treće i to je to.
Banka ne traži nikakve detalje.
Porezna ako cacka dalje, daš kupoprodajni/ostavinsku/nešto treće...
Za ove što love u mutnom ne treba brinuti, znali su i prije, znaju i sada kako i što će...

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
 

Pa možda onom ko je štedio 50 godina i neće trebat ali barem neće svom djetetu ostavit dugove i da mora dizat kredit da ga ukopa . A to što je nekad vrijedilo i što danas tako je na ovim prostorima bilo oduvjek.

Link to comment
Share on other sites

 

59 minutes ago, trapavi said:

Pusti ti plaću , napr ljudi 50 godina štede (naravno da se radi o starijim ), iz Yuge su još dovukli ušteđevine i gdje je tu pisani trag . Ako imaš koju godinu više onda znaš kako su se onda kupovale marke . Pa onda čitav radni vjek oba bračna druga koji ako nisu bili rasipnici naravno da su stalno povećavali svoju ušteđevinu , A ta je ušteđevina često bila u čarapama itd, itd . I sad takvi ljudi trebaju strahovat od uhljebljenih birokrata hoće li ih maltretirat zbog neke kupovine ili ne.

kak mozes stedit 50 godina, ako je u najboljem slucaju radni vijek 47 god i to ako nisi isel na fax :D

mi smo  za oba stana kaj smo kupovali morali dokazat porijeklo novca i to samo u banci, porezna ili netko drugi nikad nista...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, riceburner said:

 

kak mozes stedit 50 godina, ako je u najboljem slucaju radni vijek 47 god i to ako nisi isel na fax :D

mi smo  za oba stana kaj smo kupovali morali dokazat porijeklo novca i to samo u banci, porezna ili netko drugi nikad nista...

Pa poslije radnog vjeka od preko 40 postoji i nešto što se zove mirovina . A što si morao dokazivat u banci ako su tamo bili novci.

2 minutes ago, trapavi said:

Pa poslije radnog vjeka od preko 40 postoji i nešto što se zove mirovina . A što si morao dokazivat u banci ako su tamo bili novci.

Inače moj priznati (od mirovinskog) radni staž iznosi 52 god , 4mjeseca i 9 dana. To je priznati a odrađeni nešto preko 40.

Link to comment
Share on other sites

Dosta dobar ovaj rabljeni o kojem pišete. 

  • Like 1
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

ajmo back to topic ekipa :)

jel ima tko kakav "kontakt" s qashqai prva generacija, redizajn, konkretno 2.0 benzinac..?

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, riceburner said:

mi smo  za oba stana kaj smo kupovali morali dokazat porijeklo novca i to samo u banci, porezna ili netko drugi nikad nista...

Banka to prosljeđuje dalje. Dužni su.

5 hours ago, dolac said:

jel ima tko kakav "kontakt" s qashqai prva generacija, redizajn, konkretno 2.0 benzinac..?

2.0 16V su rijetki. Frend je imao 1.6 16V prvu generaciju. Čekao ga je godinu dana da bi na kraju rekao da mu je auto čudan. I meni je bio. Kao da ima manje mjesta u Meganeu. Osjećao sam se zbuksano unutra. Kao Captur danas.

Link to comment
Share on other sites

Meni u Capturu ima daleko vise mjesta nego u cliu IV, oba sam vozio/probao..bas me iznenadilo ugodno. Kao da je skroz drugi auto, mislim i je al platforma je pretpostavljam ta.

Ja nemam iskustva sa qashqai, imal tko sa Jukom? Kakav prekrasan auto, nedavno mi zapao za oko. Jedino kaj iza mjesta, bar po slikama, manje nego u meganu 2, valjda nije tak uzivo.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Med0 said:

2.0 16V su rijetki. Frend je imao 1.6 16V prvu generaciju. Čekao ga je godinu dana da bi na kraju rekao da mu je auto čudan. I meni je bio. Kao da ima manje mjesta u Meganeu. Osjećao sam se zbuksano unutra. Kao Captur danas.

vozio sam jednog 1.6 16v jer je bio na prodaju ali je bio u dosta losem stanju obzirom za cijenu koju je trazio pa sam i odustao.. sjedi se visoko pa je nekako cudno, slazem se, ali mislim da treba samo vise vremena za pronac poziciju i prihvatit to..

ovaj tjedan trebam pogledat jednog s 2.0 motorom, beniznac jel, od 1.vl, ima servisnu medjutim kad sam zvao su bas dobili koronu pa cekam da tjedan dana period da prodje (bolj enego god dana :D ).. doduse ovo je facelift, ne znam sto su sve mjenjali na faceliftu osim prednje maske i farova, jer unutrasnjost je ista, a za mehaniku ne znam..

 

Link to comment
Share on other sites

Nemam saznanaj o benzincima, no povremeno sam se vozio na posao sa vlasnicom Kaškaija onog produženog sa 7 sjedala, motor 2.0 dci 150 konja, auto ima preko 300.000 km, oni su skoro prvi vlasnici jer su ga kupili starog godinu dana i prezadovoljni su autom. Kaj se tiče motora, nikakvih kvarova. Unutrašnjost je očuvana, ima neku smeđu kožu i djeluje mi daleko izdržljivijom od one kakvu sam viđao u Renaultima koja najčešće ispuca već na 100.000 km. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.