Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

koko sam citao, robusni su, uz pokoje sitnice ali to svaki auto nosi svoje probleme :D

obzirom na kilometrazu koju radim, gledam iskljucivo benzince, ali dobro za znat da su izdrzljivi :) ovaj kaj planiram ic pogledat navnodno nema ni 90k km.... :roll: 
a kaj se koze tice, nissan koji sam vozio prije isto ima zahvalnu kozu, 295k km je imao na satu prije nego sam ga ostavio, a nikad s nicim koza tretirana nije.. naravno vide se tragovi koristenja ali nigdje popucana nije bila..

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je prva generacija kašikaja kvalitetno odrađena. Meni je osobno čudan osjećaj u vožnji i lagano razočaranje jer sam mislio da je auto unutra veći nego što je.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Netko je na ovom forumu nedavno baš Transita tražio, možda ne ovog, ali nešto mi ostalo u tintari...

Screenshot_20221014-080501.thumb.png.7a44543fd79eadd2f0ce3dd81bbbeca8.pngScreenshot_20221014-080529.thumb.png.5cbe36821dfbb88a921d061fcec26427.png

Edited by filipbabok
  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

I moja drama za rabljenim je napokon došla kraju.. nemam bas nikakav feeling jer je ovaj put razum morao prevladati 😞

 

Honda (nemojte me odmah osakatit jer sam si davnih dana reko nikad honda :tup:) civic 1.8 140ks sedan 2010. , Od 2.vl (5god), ispis km, servisna sve ruting, reg do 7/23, zadnji servis raden u 5/22 i rečeno mi je da ne radim nista do 5/23 osim ako mu bas nikako ne vjerujem, 120k km, auto od picajzle, stvarno očuvan, stigla mu nova u salon i ovu mi je ponudio za 7200, automatik, ispregledao sam joj sve boljke s rođakom koji je 9god imao istu (doduše onu prije redizajna) i to je to. Najveća mana su gume iz 2016e koje cu sad ic mjenjat najvjerojatnije cjelogodišnjim i dalje preostaje samo vozit :)

slika nemam jer sam ju sinoć preuzeo a danas isao odmah za murter i natrag i samo mogu rec da sam ugodno iznenađen potrosnjom i nadam se da ce me sluzit ko svi renoli koje sam do sad imao :)

fala svima kaj ste slušali/čitali moje postove i bili tu kad sam vas trebao :)

 

ne znam dal da auto opce idem predstavljatz jer vjerujte mi, zero emotion, samo sam išao za razumom a da nije automatik nebi ju isao ni pogledat :D

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Sretno. Puno dobrih kilometara i sreće u prometu. Drago mi je da si riješio problem. Ja sam isto u potrazi. Tražim nešto jeftino za brata a da nije trulo i benzinac. 

Link to comment
Share on other sites

@dolac, super rjesenje! Ne znam zakaj takav crni, hladni pogled na japanera! Imali smo u Familiji dva takva, doduse s rucnim mjenjacem, i nikad problema. Jedan je jos uvijek kod ujaka i nikaj nece krepat. Na otvorenoj cesti i autoputu (normalne brzine) se potrosnja spusta na dizelske brojke... nekih 5-5,5 mi je spominjal ak se ne varam. Unutrasnjost je unatoc godinama jos uvijek u super stanju, a dizajn se drzi itekak solidno. Samo teraj!!! Cestitke!

Link to comment
Share on other sites

odličan auto, čestitke!

jako ljepo se vozi, ova mašina je super, dobro ide (<9 do 100), malo troši

pripazi na neke dijelove ovjesa, mislim da letva volana i još neke stvari su im malo slabije, ostalo sve jako trajno

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, AllesGut said:

... još neke stvari su im malo slabije, ostalo sve jako trajno

Ulje pogotovo, navodno opce ne treba mjenjat! 🤣

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

 

13 hours ago, zveroboy said:

Scotty Kilmer pita zasto nikad Honda? 🙃

Di je Honda bila '94 kad je Celica sišla s trake. 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

bila je na vrhuncu i radila predivne aute

nsx, legend coupe, integra, prelude, crx, civic coupe, accord coupe

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AllesGut said:

bila je na vrhuncu i radila predivne aute

nsx, legend coupe, integra, prelude, crx, civic coupe, accord coupe

A di su tek RA109, RA100,a posebno RA121 motori iz McLaren F1 bolida... 

 

Znam ja dobro šta je Honda..Ono je bila zafrkancija na temu Kilmera i njegove Svete Celice '94. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Probat cu sve u jedan post stavit i ispričavam se na duljem postu, pa kome se da nek čita sve, kome ne, fotke su na kraju :D

Najprije jos jednom hvala svima.

 

"Nikad Honda" iz onih glupih dječačkih dana, mi smo imali clia a sused civic (ona kockasta) i koji je brži rasprava nikad kraju nije došla haha zna se kaje Renault izbacio na nase ceste ranih 90ih pa je honda izbacila civic crx vtec i tak. Bilo je tu jako puno hondasa koji su jednostavno morali turirat, sjedit ispod praga vrata, kurit gume i čut se do susjednog kvarta i tak, ne da mi se dalje, prošlo svršeno vrijeme :) Jednostavno mi je bilo :roll: na Honde i tak.. kao sto rekoh, razum je prevladao, znam da je ovo jedan od najboljih Hondinih automobila, da je motor također jedan od boljih Hondinih motora, ovaj 5brzinski at mjenjac (nije onaj i-shift smeće) je navodno isto neuništiv (živil sam na taiwanu, tam ovih civica ima vise neg kod nas golfova i voze po 300-400k km bez beda), tako da sam išao za time, da mi treba pouzdan auto koji neće tražiti jako puno/često ulaganja a služit ce.. prostran je, brz (manje bitno doista, al svakako dobro dođe), siguran i ima solidnu opremu.

Da odmah napisem, zadnja dvojba je bila izmedu qashqai 2012 i ove civic. Qashqai je od 1vl 88k km, isto sva servisna iz starkelja, ali je bio lupit naprijed (reko je vlasnik sve i prilozio racun od 3500kn za popravak) a branik je ostao original pa je "zjapio". Bio sam s limarom gledat auto, dosta je tu bio obješen, plus utisnut kiler klime kao da ga je netko sakom nabio (ali klima radi i auto prolazi tehnički tj dobio je kao upozorenje) a svijetla i ostalo je bilo dobro. Medutim u 1/2023 bi trebao i servis i rega.. tako da mi na onu početnu cijenu od 7700 za qashqai ne gine jos cca 1000eur (rega servis i popravak branika (ako je ikako moguce) plus cekanje do sredine 11mj jer mu tada dolazi novi auto pa bi tada mogao rijesit Qashqai. Tako da sam dobar sedan (to mi je najveci minus) uzeo za cca 1500eur manje od dobrog qashqaia i to je presudilo.

 

Pere, ma nisam crn, pa vozil sam nissana tam, stvarno super auto i volim ja njih al nikad za moju kicmu nece bit udobni ko francuzi (doduse jucer sam vozio 9h hondu do murtera i nazad i stvarno se kicma nije puno zalila). Npr kad na autoputu zelim naslonit desnu nogu, naslanja se direkt na rucnu kocnicu i mislim da nema rijesenja, nikak si nisam mogao opustit nogu a da me rucica rucne ne zulja 😞

Onda board comp je bzvz, pa 2004 scenic ima trenutnu potrosnju, km do pumpe i check oil level (to ima i clio2 lol), pa npr lumbalni dio naslona nema za podesit, kad zakljucam prozore da se klinci ne igraju, zakljucaju se svi a ne samo zadnji, isto nemrem nac dal civic ima opciju da se automatski vrata zakljucaju kad auto krene (citam uputstva, nisam nasao) tak da ima tu nekih detalja u kojima su francuzi ispred :)

alles gut, je, vidio sam preko cek auto app da nije prosao tehnički zbog previse lufta na prednjem ovjesu i manzeta itd. Ugl u rutingu je sve original zamjenjeno, spone, krajnici, manzete, seleni, ceh je bio tocno ~5000kn i valjda bu dobar sad 50k km. Mjenjal je i 2x uljenu mjenjaču tako da sam stvarno miran. Isao je bratic sa mnom, on je takvu imao pa je otprilike to sto kazes znao, i provjerio jos jednom. Evo pogled na google kaze 9,8 do 100kmh. Kak god, super se ispuca, super smooth šalta, ok nije dsg al meni 0,1sek ionak ne znaci puno a jednostavniji i jeftiniji mjenjac za održavanje.. skroz je fluidan, i bas sam zadovoljan ;)

malo ga muce uzbrdice na autocesti, na 145kmh kad je dulji uspon baca u nizu kad brzina padne za 4-5kmh pa ubrza na zadanu brzinu, presalta u petu pa opet pada brzina pa opet niza i tak. Onda ga stavim u manualni mod jer ima paddle shiftere iza volana i ostavim ga u 5oj i nek usporava ili u 4oj pa nek drzi. Igral sam se malo jucer s tim tj upoznavao.. honda je, nema to momenta ko scenic dizlo 😛

na 2700-2800rpm se vozi na 145kmh (skroz udobno) za bebiznca

 

evo par slikica danas ujutro za vas forumase okinuo, trebam ispolirat prednje farove i molio bih da topic ostane dalje koristan za rabljene aute (jer meni ste u par navrata pomogli i ustedili vrijeme) da ne odemo sad opet u te honda/renault rasprave :D

e da, potrosnja je po board comp doista ispod ocekivanog. Tocen u maksimiru vecer prije puta, popeo se na breg doma (prosjek 12,2 konstant u brdo), sljedece jutro do vrtica (+5' rada na leru dok sam malog ostavil u ucionici) i kroz gradsku guzvu na autocestu s dva izleta do 160kmh. Do murtera prosjek pao na 6,6l

zatim na povratku natocio kod biograda, do sukosana 60-90kmh potrosnja 4,5 lol (hvala kamerama haha)

I onda autocesta do gornje ploce i starom sve do zagreba, 5,8l. Apsolutno nevjerojatno ali znao sam od prije da ovaj motor nije zedan, potegne, ispuca se instantno kad zatreba, a sad ce vrijeme pokazat kolko ce ciste gradske trošiti s tim da ja imam ultra kratke relacije svako jutro 😞 (zato nisam ni gledao dizele)

P_20221021_095158.thumb.jpg.13cb4c86447264ace1bc7ef3ba28661e.jpgP_20221021_095211.thumb.jpg.4afeb408f5557fb1e9e59c7d411f8f14.jpgP_20221021_095216.thumb.jpg.29ca9fb5012fe0d671ac5d583b2bccb5.jpgP_20221021_095226.thumb.jpg.126298b0455c793944db7dfea6155a61.jpgP_20221021_095254.thumb.jpg.9f11090a968727cf98750ca22eee0d70.jpgP_20221021_095257.thumb.jpg.90e0fcae79adb40edf26642920ae5fc0.jpgP_20221021_095313.thumb.jpg.aa2498c766351abea6fe595420bf4826.jpgP_20221021_095353.thumb.jpg.ebba8d8d5bc206bb73f652c507b4e81f.jpgP_20221021_095401.thumb.jpg.3619acb08d0a294c5677ff481b6770a3.jpgP_20221021_095410.thumb.jpg.d5ecae05bed9acfe473505c23cb79d50.jpgP_20221021_095422.thumb.jpg.4ff6200e8f411f3ee46b15d891c51fa9.jpg

 

Evo na autocesti pred silazak za murter

P_20221020_105436.thumb.jpg.486827608247f828a45e0577b1c5e571.jpg

Pa potez od biograda do SukošanaP_20221020_140608.thumb.jpg.7b47fc416343d0eec8e861f6b075b9de.jpg 

I stajanje u Zagrebu gdje je već prosjek krenuo i rast :pP_20221020_173152.thumb.jpg.71b69e8021e277c148632ad3a98bc524.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, ivan.martinko said:

Honda je odlicna. Ali i skupa.

300kn za ruke za promjenu ulja u getribi od koje svi bjeze mi se čini nesto sto me nece ubit svakih 5god..

Do sada je sve bilo u ovlaštenom, tko kaže da su ostali ovlašteni jeftini :)

Bumo vidjeli, prva kod mene, kad se docepam kompa mogu otvorit topic pa pisat sve nutra kao svojevrsan dnevnik :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma top, izgleda ful očuvano, odlična povijest održavanja, ide to još jako dugo bez beda

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko ima km i je li ta honda dost dugo bila na njušci i indexu? To ta?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, filipbabok said:

Koliko ima km i je li ta honda dost dugo bila na njušci i indexu? To ta?

Cca 10ak dana

Ovaj oglas s tim da je bila 8900eur kad sam ja zvao i bila je fotka racuna iz rutinga kaje sve radio pred 3mj....

Apsolutno ne znam zakaj je sad 9900, valjda ne zna maknut oglas pa je stavio cijenu takvu da ga nitko ne zove lol :nezna:

https://www.njuskalo.hr/auti/honda-civic-1.8-oglas-38720154

 

Link to comment
Share on other sites

Koga briga za marku......bitno da tuče kilometre i ne radi probleme......ima i drugih stvari za emocije.

 

Sretno 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Auto je prekrasan. Sretne km. Ali golica me garaža. Koliko kvadrata? Ima struju?

Link to comment
Share on other sites

Ak može do Murtera i nazad onda je to dobar auto. 🤣 Ali ručna je fakat nakeljena preblizu, ak tebi s metar cvancig smeta kak bi tek normalnom čovjeku bilo! 😁 

Link to comment
Share on other sites

Čestitke na Hondu! Zašto je volan tako istrošen na toj km?

Neka te fino služi!

Link to comment
Share on other sites

Čestitke! Frend je prije 7god uzeo isti auto isto godište sa 200.000km i druga boja. Ne znam koji tip automatskog mjenjača je imao.

S autom je bilo sve super osim što je kod kretanja s mjesta svaki puta zavibrirao. Ne znam je li to riješio ili kako. U vožnji se uopće nije osjetilo da auto ima 200 soma km na satu.

Link to comment
Share on other sites

Svaki, ali baš svaki put kad bi nam došla Honda ili Toyota, motor komplet suh. Fascinantno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čestitam i želim puno sretnih kilometara. Siguran sam da je to bila dobra kupovina i da ćeš biti zadovoljan. Naš equusDU je prije sedam-osam godina Rollerovog Clia zamijenio Civicom sa motorom 1,8 i do sad je više nego zadovoljan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.