Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Hvala ekipa! 
ma ok mi je da nije tce, trazim sto jednostavnije vozilo cisto za po gradu. To ce biti drugi auto u obitelji. ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipa, sve najbokje u Novoj godini!

U potrazi sam za novim autom te mi je zapeo ovaj oglas https://www.njuskalo.hr/auti/dostupno-odmah-renault-kadjar-tce-130-bose-garancija-24-mj-oglas-40776005

 

Kakva su iskustva s 1.2 tce motorom te ima li itko saznanja o ovoj AK?

Gledam Kadjara benzinca s obzirom da se po gradu stalno vozimo i 1-2x godišnje more.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam. Nisam nikad vidio. Nazovi i pitaj gdje je kupljen i servisiran. Ako je u sk onda se može u Ford Lacković Sisak provjeriti. 

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Ja ti mogu pogledati da nije neka krama koja je trula ali za ovoliki novac trebalo bi detaljan stručni pregled. 

Link to comment
Share on other sites

Joj u Sisku svi neki kemicari s tim uvozom, vidim da carinici imaju dodatnu motivaciju da ne rade bas nis osim osnovnog posla :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nista odustao sam, 2.0 mi ne treba , a i lova je više nego zelim dati 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, frenchkey said:

Ma nista odustao sam, 2.0 mi ne treba , a i lova je više nego zelim dati 

Mislim da je 1.5 TDCi najbolja mjera. Tako su mi i servisu rekli

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ista tehnologija, materijali, sve isto. 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ivan.martinko said:

Ista tehnologija, materijali, sve isto. 

Ima li istih problema kao 1.2 s uljem ili je to rijeseno? Za 1.3 svi kazu da je vrhunski motor

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Nemaju

To potkrepljuješ činjenicom da voziš taj motor od 2016 ili?? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od 2017.

Pa jel ga ti vozis da dovodis u pitanje moju konstataciju?

Pije nesto ulja ali neusporedivo manje od starog 1.2. 

I klasicna boljka svih di motora: carbon buildup.

Inace to nije cisti francuski motor:

https://www.motorreviewer.com/engine.php?engine_id=198

Renault, Nissan i Mercedes.

 

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Ne. Moj je 2013. Na Ford forumu tvrde da je to za automatike. Moj je ručni 6 brzina. Moj nije nikad bio u opozivu. Bila je serija iz mojih godina kad je pucalo crijevo turba koje antifriz vode u turbo te povrat. To sam crijevo preventivno zamijenio po prijedlogu servisa. Naglo je znalo puknuti i ode motor u nekoliko desetaka sekundi pogotovo na autoputu. Zato su ih zvali u Engleskoj ecoboom. 

Tlak ulja još može pasti zbog čepljenja pumpe uslijed "čerupanja" remena radi lošeg ulja te neredovite izmjene. Ali to da signal na tabli,očitase greška i znaš što ti je činiti. Ne uzrokuje štetu ako se na vrijeme riješi. 

Ne održavaju ljudi aute. Pogotovo vani. Servis je svakih 30 iljada većinom i debili kupuju aute za koje plate ratau i baš ih briga se za njih. Nakon 3-5 god ih vraćaju lizingu a dotle održavaju nužno. Ulje i filter svakih 30 iljada. Kupiš clia iz Njemačke i ima 120 tkm. Ti sretan da si dobro prošao a on ima jedva 4 izmjene ulja. Tako i Ford. Propisao 20 tkm ulje ,stavili razvod u ulje i on u toj vodi punoj nečistoća i ostataka benzina ode u p.m. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lijepi pozdrav svima,

da li ima netko od forumaša tko bi imao malo vremena da pogleda ovaj rabljeni clio (kupio bih za sina)

ugrađen drugi motor, e sad ako netk tko je u blizini može to malo ispitati o čemu se radi i da li ima dokumentaciju o ugrađenom motoru.

 

Unaprijed hvala svima.

Lijepi pozdrav

https://www.index.hr/oglasi/renault-clio-iv-1-2-16v-54kw-74ks-atestiran-plin-do-2025g-vozilo-kao-na-slikama-god-2013-14-reg-15-04-2024g-od-1-vlasnika-kupljen-u-hr-svaki-servis-redovit-novi-motor-stavljen-s-80-oookm-full-paket-opreme-navigacija-parksenzori-alu-felge-tem/oid/4502374

Link to comment
Share on other sites

osobno se ne bih upuštao u te kemije osim ako ne znaš tko je i šta konkretno radio i zašto..

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, zdraja said:

Lijepi pozdrav svima,

da li ima netko od forumaša tko bi imao malo vremena da pogleda ovaj rabljeni clio (kupio bih za sina)

ugrađen drugi motor, e sad ako netk tko je u blizini može to malo ispitati o čemu se radi i da li ima dokumentaciju o ugrađenom motoru.

 

Unaprijed hvala svima.

Lijepi pozdrav

https://www.index.hr/oglasi/renault-clio-iv-1-2-16v-54kw-74ks-atestiran-plin-do-2025g-vozilo-kao-na-slikama-god-2013-14-reg-15-04-2024g-od-1-vlasnika-kupljen-u-hr-svaki-servis-redovit-novi-motor-stavljen-s-80-oookm-full-paket-opreme-navigacija-parksenzori-alu-felge-tem/oid/4502374

Ono sto je meni cudno je izbusen srednji tunel sa suvozacke strane.

Ne pise koliko sasija, tj ovjes ima KM.

Kratkim gledanjem po netu, 1.2 16v motor se nadje za 500+ eura. Dakle novi motor unutra uopce nije tako nesto posebno skupo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Domba said:

Ono sto je meni cudno je izbusen srednji tunel sa suvozacke strane.

Ne pise koliko sasija, tj ovjes ima KM.

Kratkim gledanjem po netu, 1.2 16v motor se nadje za 500+ eura. Dakle novi motor unutra uopce nije tako nesto posebno skupo.

E hvala na upozorenju.

Tek sad vidim i ja neku rupu.

Da motor se nadje, no dokumentacija je dokumentacija. Nekako mi sve izgleda malo čudno.

Ak je netko u blizini pa kad uhvati vremena da ga malo pregleda.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, zdraja said:

Da motor se nadje, no dokumentacija je dokumentacija. Nekako mi sve izgleda malo čudno.

Nisam to mislio. Nego cisto ako je nesto poslo po zlu sa motorom koliko KM je imao? Koliko ima sasija, ovjes, kocnice, sve to jelda isto mora biti ispravno i to isto treba odrzavati. Kupis auto sa "novim i odlicnim" motorom, a pri tome moras sve lezajeve, diskove, kocnice, mozda cijeli kocioni celnidar, kvacilo, mijenjac, ovjes promijeniti :)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Domba said:

Nisam to mislio. Nego cisto ako je nesto poslo po zlu sa motorom koliko KM je imao? Koliko ima sasija, ovjes, kocnice, sve to jelda isto mora biti ispravno i to isto treba odrzavati. Kupis auto sa "novim i odlicnim" motorom, a pri tome moras sve lezajeve, diskove, kocnice, mozda cijeli kocioni celnidar, kvacilo, mijenjac, ovjes promijeniti :)

Da, u pravu si.

Ne isplati mi se put za Zagreb i da onda vidim to što si napisao u nekom stanju da se mora mijenjat, a zato sam i zamolio forumaše ☺️

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, zdraja said:

Da, u pravu si.

Ne isplati mi se put za Zagreb i da onda vidim to što si napisao u nekom stanju da se mora mijenjat, a zato sam i zamolio forumaše ☺️

nikako, vjeruj meni :D ja sam stajališta da ga se opće ne isplati ić gledat kolko lopovluka danas ima

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.