Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

Ne vjerujem da je to misao za sarkazam nego za zabrinuti se..
Za kruh moze svatko zaraditi 5 ili 6 kuna, svejedno, a sad ce i nova dacia logan biti luksuz..
To nikud ne vodi, u samo jos gore stanje..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mario #8 said:

Ko i kugla sladoleda i šnita kruha. Il rezanje pizze na obali. :)

Neki nikako da se pomire s time. Standard raste, tržišna utakmica je sve žešća, konkurencija je brutalna, sirovine su sve skuplje, nastavi niz.........

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

jučer sam tek naletio na podatak koliko će auti poskupiti. kako sam planirao iduću godinu mijenjati mali auto sam se lagano šokirao čak toliko da sam razmišljao danas nešto probati ugrabiti.

što se tiče da su auti skuplji tu se ne bi složio (mada sad ovo s**nje sa co2 bi mogao napraviti kvantni skok u cijeni ako proizvođači ne amortiziraju nešto), apsolutno jesu skuplji ali ako se ubroji inflacija i koliko se više dobija sada u autu u odnosu na recimo prije 20 godina (raspravu o kvaliteti da preskočimo) 

Primjer clio I poćenta oprema misli  da me došao ca 63000 1998-ili 1999 ne sjećam se više. sada je novi 90.000. to je 2% inflacije godišnje, a dobije se veći jači opremljeniji auto.

Megane II 105 ks dizel sam 2004 početna oprema bez klime platio  105.000 sad je početni 148000 to je nekih 2,5% inflacija

rasle su i plaće od toga doba solidno.

ako se uzme na kredit kamate su manje. tako da ako se pogledaju prilagođene brojke lakše je sada kupiti auto nego 1999

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...and then you'll fantasise that while you were young politicians were normal, prices were reasonable and children respected their elders... Baz Luhrmann

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

...and then you'll fantasise that while you were young politicians were normal, prices were reasonable and children respected their elders... Baz Luhrmann

Sent from my SM-A530F using Tapatalk


Dont forget to wear sunscreen ili tako nesto :)
Link to comment
Share on other sites

sunscreen... inace je to govor koji je Baz odrzal na dodjeli diploma na nekom veleucilistu il tak nekaj... samo su ubacili podlogu

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sunscreen... inace je to govor koji je Baz odrzal na dodjeli diploma na nekom veleucilistu il tak nekaj... samo su ubacili podlogu

Sent from my SM-A530F using Tapatalk


Wiki veli da je to cesta zabluda, potrazi
Link to comment
Share on other sites

Video s tim govorom se pušta na FERu svake godine.

Nego, nazad na temu, kolko su auti otišli gore? :)

Link to comment
Share on other sites

Ma ovi 2019. koje jos imaju na lageru nebudu poskupljivali. A nove 2020, to ko zna kad bumo vidli..

Link to comment
Share on other sites

Veli frend koji radi u jednom salonu da po svim pricama, ne bude auta jeftinijh od 90000 kn...

Link to comment
Share on other sites

Najjeftiniji auto koji u hr mozes kupit je dacia sandero 1.0 sce golac.. on je 73000 kn bio neki dan. Znaci bijeli skroz gol. Malo je glupo da poskupi za 2500€. Jedino je moguce da 2020. Vise nebu 0.9 neg 1.0 tce motora sa 10 ks vise pa bu bil sluplji ali opet cak 90000 kn? Malo cudna logika al bumo vidli..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Baš...ugl ciljao sam novog Captura 2020, 130tCe, intens paket za 157 tkn, ali ima 127 co2, znači da će nova cijena bit oko 180t kn ?  :jez:

Definitivno tu mać, tolko napet mi nije :D 

Link to comment
Share on other sites

Trgovci i proizvodjaci morat ce smanjit marze ili ih nitko nece kupovati.. kakav captur za 180000 kn kad dobijes slicnog godinu dana starog u pola te cijene.. ludost.

 

Link to comment
Share on other sites

Trgovci i proizvodjaci morat ce smanjit marze ili ih nitko nece kupovati.. kakav captur za 180000 kn kad dobijes slicnog godinu dana starog u pola te cijene.. ludost.
 


Indirektno ce ti cijena novog utjecat i na cijene rabljenih...
To se desilo i 2017te kad su smanjili ppmv na uvoz.
Link to comment
Share on other sites

Sad ce uvoz njemackih krseva jos vise cvast, a njemacki trgovci trljaju ruke. Super su te politike EU.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I ovako nam je prosjek voznog parka 12 godina... pa bude to još malo išlo gore 😂😂

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Danchibald said:

I ovako nam je prosjek voznog parka 12 godina... pa bude to još malo išlo gore 😂😂

meni je scenic taman 12 :D znaci ne treba mi novi, cemu kvarit prosjek :fuck:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da je, zato i velim.. no bumo malo pricekali.. volio bih da mi opet uleti neki 4x4..
Sad mi je aktualan duster. Nije bas vise ni jeftin ali je vrlo solidan.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, riceburner said:

meni je scenic taman 12 :D znaci ne treba mi novi, cemu kvarit prosjek :fuck:

Eto i meni Clitac taman usao u 13-u... 😂😂😂 idem polako van prosjeka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas sam bio u salonu i dobio istu ponudu za Captura kao i prije 1.1. 

Baš novi auto za narudžbu, čeka se 4mj tak da nije vozilo s lagera...

Kaj su smanjili marže il?

Edited by swendija
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.