Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

Vidim da Dacia daje tvornički plin na novim autima, hoće li možda biti moguće kadjara uzeti s plinom?

Link to comment
Share on other sites

Probao danas Kadjara, udoban, mjesta naprijed, nazad dosta, lijepo se vozi. Najvjerojatnije uzimam samo da se riješim Toyote Yaris

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da vidimo kak je danas prodati rabljeni auto..
Stavi u oglas pa javi tko se javlja.

Link to comment
Share on other sites

Bitno da je cijena ok i sve se proda.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jučer preuzeo novog Megana 1,3 Limited (100ks). Oduševljen sam nakon prvih 80-ak km. 🥰

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kak ti se čini tih 100 konja u tom autu? Koliko si konja vozio prije toga i jel bilo benzin, diesel, turbo?

Link to comment
Share on other sites

Čini se odlično. Prije ovoga imao sam 1,6/16v od 110 ks. Ovaj djeluje jači, brži. Ima 200 Nm nasuprot 151 koliko je imao 1,6. 

Link to comment
Share on other sites

Taj ima 150 Nm već na milju i po obrtaja, otud osjećaj snage. Relativno mali turbokompresor sa malo ili nimalo kašnjenja u odzivu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U Francuskoj je dostupan konfigurator Megane IV Faza 2

https://www.renault.fr/vehicules-particuliers/megane-3-berline-phase-2/configurateur.html

Dostupan je RS Line, međutim, RS još uvijek nije. Valjda će skoro

RS Line sada dolazi sa 2 auspuha isto kao bivši "GT".

image.thumb.png.e25bce93b4bca09132c1ae2300bf6d25.png


Dostupne su i bivše "GT" felge trunčicu modernizirane te sada nose naslov "18 '' RS Line Magny Cours"
image.png.9995e254b4fa80e5dcab228340677403.png


Iznutra je apsolutno predivan
image.thumb.png.e147a1f7db9e86561689216e5f0a9ee4.png


Ponuda motora je ostala ista. (U HR TCe EDC 160 nije prije bio dostupan, vjerojatno neće ni' sada)
image.thumb.png.7300a4398210831cee7a9784d5d7e7ac.png


Jedna vrlo zanimljiva stvar je, da je kao opcija za 300€ dostupan sporski spoiler (običan lijevo, sportski desno)
Možemo primijetiti da je nešto višlje orijentiran te da nema "crnog" umetka.
image.png.d9324dcb0b94e8b112e2b5ebfc978855.pngimage.png.a3f20eb3f777d68e19339b143b57ab12.png


Na običnom modelu su dostupne nove 18" felge pod imenom Hightek koje mijenjaju dosadašnje Grandtour
image.png.0e5c97c372589beac1b0a77cdade6b45.png


Opcija spoiler nije dostupna na Grandtour/Estate modelu, ali je zato dostupan novi EDC 160 E-Tech Hibridni motor
image.png.d061806eac2c474e2628c756dc351fe9.png

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo, da i ja javim svoja iskustva. Skupilo se nešto love, dio sam mislio na kredu pa da zamijenim Clio 3 mlađim, tek rođenim Cliom 5. Ponukan ovim raznim popustima i ponudama, bio sam u Roci i Štarkelju i situacija je sljedeća. Mene zanima isključivo Intense ili Edition One, beznzinac sa 100 ili u najboljem slučaju 130 ks. Potonji sam odmah otpisao jer ih nema na zalihi baš previše, a i ono kaj ima je u reklamnoj plavoj ili narandžastoj boji, a ne vidim se ni u jednoj od njih. Dolazi u obzir crna ili ona nemetalik siva.

Roca u ponudi ima u salonu sivi Intense 100 ks sa kožnim volanom i mjenjačem, LED prednjim maglenkama, Multi-Sense sustav, zatamnjena stakla, paket udobnost (naslon za ruku i automatska Auto hold ručna) i paketom unutrašnjosti LOOK u sivoj boji. Meni je osobno ta unutrašnjost šaka u oko, ali ukusi su različiti

106217691_3246150488782363_6739962492135392247_n.thumb.jpg.369afb1557ac71e64e277c84b29af1ea.jpg

Cijena je 119565 + 9650 dodatne opreme - 5000 popust + 1835 kn za CO2 i to ispadne cca 126000kn.

 

Štarkelj u ponudi ima crni Intense sa paketom Navigacija 9.3", City Kamera (sustav za pomoc pri parkiranju + 360 kamera), ostalo sve isto ko i sivi, ali nema maglenke, Multi- Sense, paket LOOK unutrašnjost što je + i volan i mjenjač su u eko koži, dakle skaj.

Cijena je 119565 + 17000 kn opreme - 5000 kn popusta + 1835 na CO2 i ispadne 134100. Na tih 134100 sam uspio iskamčit još 1500 kn popusta, dakle sveukupno 132600.

Keš ih ne zanima baš, siluju sa Renault financiranjem što je u jednu ruku i OK jer se dobije 4 godine/ 80 000 km besplatnih servisa, garancija 5 godina i 1 godina kaska.

Uglavnom nije mi sad pod mus kupit novi auto pa možda pričekam povoljnije vrijeme. Akcija vrijedi do danas, ali mislim da se nema kaj puno promijenit u sljedećem mjesecu. Nije to neki ne znam kakav popust da bi sad rezao žile ako ga ne kaparim danas.

Edited by Kasabian
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne prodaju oni nista. Mozda koju flotu na leasing. Mjesecima nisu prodali nijedan auto. Nijedan salon. Ni Zubak.

Link to comment
Share on other sites

Nemam nista protiv novog clia, stovise bas mi je fora autic ali neko moje misljenje da su ti mali auti postali previše skupi(iako imaju tehnologiju iz vecih modela). Nije da te odgovaram od kuplje nit ista ali eto da razmislis da za te novce mozes uzeti ford focusa sa par tis km koji je ipak ozbiljniji auto. 

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.0-ecoboost-117.990.00-kn-akcija-oglas-31507076

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Novo je novo a taj ford je mozda bio godinu dana rentacar..
Treba ispitati proslost vozila, makar bio samo godinu star i imao 20000 km. Auto iz rentacara ili koji je taksirao nebih kupio NIKAD.

Link to comment
Share on other sites

Od kad sam vidio tak auto star godinu dana , sa ~15tkm , prodan "kao nov" a bio vidno razbijen odnaprijed, onak hauba pomaknuta i oba blatobrana, pušem na te "as good as new" aute ko na juhu uskršnju domaću.

j**es ti ustedu  kad ti uvale dudu varalicu.

Naravno, ne kazem za ovog Focusa neg opcenito.

Osobno, Focus mi je ozbiljniji , kompletniji auto od Clia , u svakoj generaciji (i klasa vise je naravno, logicno), al na ovom konkretnom pa usudio bih se reci da su vidljivi znakovi koristenja. Ja nebih dao 114tkn svojih za to. Onda cu dat jos 10-15 za novo.Vidim da su krenuli sa 119kao pocetnom cijenom , dosta dobar strucnjak im radi oglase.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A i taj 1.0 Ecoboost nije neka sreća, barem po onom što se priča. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Display said:

Nemam nista protiv novog clia, stovise bas mi je fora autic ali neko moje misljenje da su ti mali auti postali previše skupi(iako imaju tehnologiju iz vecih modela). Nije da te odgovaram od kuplje nit ista ali eto da razmislis da za te novce mozes uzeti ford focusa sa par tis km koji je ipak ozbiljniji auto. 

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.0-ecoboost-117.990.00-kn-akcija-oglas-31507076

Je, ali Ford mi je nekak pred kraj liste novih auta. Gledam Clio ili EVENTUALNO Megane. Priznajem, malo sam fah idiot, ali mislim da je Renault napravio dobru stvar s tim modelima.  Meni se jako svidaju, a i po testovima su se pokazali u dobrom svjetlu. Da, skupi su, ali prosla je era jeftinih auta dostupnih svima. Prije koju godinu sam nasao racun iz '97. kad je stara kupila novog Twinga... 40ak tisuca kn, a bio je solidno opremljen za to vrijeme, rolo krov, metalic boja, el prozori i retrovizori, daljinsko centralno... jbg, htjeli su kapitalizam, evo vam ga... 😉

1 hour ago, ivan.martinko said:

Novo je novo a taj ford je mozda bio godinu dana rentacar..
Treba ispitati proslost vozila, makar bio samo godinu star i imao 20000 km. Auto iz rentacara ili koji je taksirao nebih kupio NIKAD.

Ne znam, ja nisam bas siguran u to.. ok, taxi i autoskolu bas ne bih, ali mislim da ako je neki salonski pokazni model ili rentacar koji je ogranicen sa milion i jednu stvar u smislu servisa i kaska, ne bih se previse dvoumio da naleti dobar primjerak... 

 

Da skratim,  napisao sam kakva je trenuta situacija i kupio bih taj Clio dugorocno pa cak i ako dođe neki oblik djeteta jer nisam od onih koji za prvo dijete odmah moraju kupit kombi... vidjet cemo, nemam uperen pistolj u glavu... s jedne strane si mogu to priustit, al opet trebao bih propustiti puno koncerata, ploca, viskija, kokaina i jeftinih zena samo da bi moja guzica prva prdnula na francuskoj tkanini...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ivan.martinko said:

Ne prodaju oni nista. Mozda koju flotu na leasing. Mjesecima nisu prodali nijedan auto. Nijedan salon. Ni Zubak.

Stari moj..nemaš ti blagog pojma..auti se prodaju samo izgleda da bi trebali prvo tebi da se jave..

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kasabian said:

Gledam Clio ili EVENTUALNO Megane. Priznajem, malo sam fah idiot, ali mislim da je Renault napravio dobru stvar s tim modelima.  Meni se jako svidaju, a i po testovima su se pokazali u dobrom svjetlu.

Megan. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Stari moj..nemaš ti blagog pojma..auti se prodaju samo izgleda da bi trebali prvo tebi da se jave..
Frend mi radi u Zubaku VG. Ne prodaju NIŠTA.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ivan.martinko said:
9 hours ago, nansale said:
Stari moj..nemaš ti blagog pojma..auti se prodaju samo izgleda da bi trebali prvo tebi da se jave..

Frend mi radi u Zubaku VG. Ne prodaju NIŠTA.

Brat mi je jedan od direktora u Zubaku, prodavali su i prodaju aute odlično, jedino ih nisu mogli isporučivati tijekom lock-downa. Neostar je online prodajom srušio sve rekorde ove godine. Tko ti je frend? 

Edited by GTT
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GTT said:

Tko ti je frend? 


Znas ga, onaj dobro informiran.. :bigl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Je srusio neostar rekorde jer dnevno 5 auta daje ispod cijene..
Nebitno tko je frend. Ionako je forum virtualan. BIio sam malo po salonima opcenito i zjape prazni. Jedino kaj se prodaje su rabljeni.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kasabian said:

Je, ali Ford mi je nekak pred kraj liste novih auta. Gledam Clio ili EVENTUALNO Megane. Priznajem, malo sam fah idiot, ali mislim da je Renault napravio dobru stvar s tim modelima.  Meni se jako svidaju, a i po testovima su se pokazali u dobrom svjetlu. Da, skupi su, ali prosla je era jeftinih auta dostupnih svima. Prije koju godinu sam nasao racun iz '97. kad je stara kupila novog Twinga... 40ak tisuca kn, a bio je solidno opremljen za to vrijeme, rolo krov, metalic boja, el prozori i retrovizori, daljinsko centralno... jbg, htjeli su kapitalizam, evo vam ga... 😉

Samo što je '97 40.000kn vrijedilo više nego danas.

Ali twingo nije do 3 verzije nikad bio skup. Pa twingo 2 napucan opremom 1.2 išao je i 2012-2013 za 55-60.000kn.

Za nekog nezahtjevnog ili penzića idealan auto, nekvarljiv i jeftin za održavanje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prodaje se, tri isporuke u subotu prije dva tjedna, dvije Dacie i Captur...Cindrić Vrbovec

Link to comment
Share on other sites



.... BIio sam malo po salonima opcenito i zjape prazni. ..


Ne volim da pišem samo da bi nešto napisao ali ovo ti je vrh [emoji1787][emoji1787][emoji1787]znači ti si bio u salonima koji zjape prazni i veleumno zaključio da kad su saloni prazni da se ništa ne prodaje [emoji15][emoji15]

To je to..eod, gasi forum, gasi internet, motaj kablove

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk



.... BIio sam malo po salonima opcenito i zjape prazni. ..


Ne volim da pišem samo da bi nešto napisao ali ovo ti je vrh [emoji1787][emoji1787][emoji1787]znači ti si bio u salonima koji zjape prazni i veleumno zaključio da kad su saloni prazni da se ništa ne prodaje [emoji15][emoji15]

To je to..eod, gasi forum, gasi internet, motaj kablove

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.