Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

301 je govno.

fabia da lici na nesto je preko 100 somova, znam jer sam ju imao i platio 115.

za Fiat odi u TOS (sesvete) oni druze Suzuki i Fiat i iznimno su susretljivi.

rb auto na samoborskoj za renault, trazi mladeg lika koji vozi crni 197 ako je u smjeni - meni je bio od pomoci kad sam rijesavao neke sitnice na Sportu.

ne znam koliki je budget i sto tocno trazis ali baci oko na osnovnu Vitaru (mislim da je oko 110 tisuca) - dobijes komad auta sa jako zivahnim turbakom koji se vozi miljama ispred 301 ili Logana.

takoder Kia Rio nije los izbor iako je osnovni motor letargican do boli (1.2 86ks)

 

Link to comment
Share on other sites

Meni ni blizu. Od Vitarinog naslijeđa je ostalo samo ime, al ipak mi je kakav takav SUV i puno ljepša naprijed, pogotovo opremljena i sa LED/xenon farovima, kaj već ima. S Cross mi je baš drek, neki blagi crossover i baš mi nije.
Da 100 puta biram, 100 puta bi Vitaru uzeo. S Cross je možda malo veći, ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, frendica mi ima novu.. crvena. ruzna mi je skroz..

A vidjam u susjedstvu krem boje sa crnim detaljima, ta je jos ruznija..

85fe9d318dd12ca96d6d3aaa4b2ef377.jpg&key=2ce6617cf409518ce51dff8f637f5b7639df9fd1fcc2e431586b6eab15ff8961

 

A ovo je novi sx4

 

69f8fcd4cc4796bd69622a2aeb67d56b.jpg&key=0af693e6d03e3a84081eeac308be5dd0f3d1f390d9d7a584d5bdf1b10dd060c4

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, ivan.martinko said:

Ne znam, frendica mi ima novu.. crvena. ruzna mi je skroz..

A vidjam u susjedstvu krem boje sa crnim detaljima, ta je jos ruznija..

A ovo je novi sx4

Meni Vitara izgleda cist pristojno, pogotovo za lovu za koju se prodaje.

A ovaj SX4 sigurno nije produkcijska verzija, koja je po meni gadnija od Vitare, makar je SX4 nesto veci i prakticiniji.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ivan.martinko said:

Ovo mi se cini simpa auto, prostran, nizak urovarni prostor, ima 7 sjedala..

https://www.dacia.hr/paleta-vozila/lodgy.html

Prevelik auto za moje potrebe, a sa nekom opremom cijena skače na 130 000 kn...

Peugeot 301 redizajn, 2020. godina, 1,5 HDi, isti ovakav sa slike (bolja oprema i još neki dodaci), 4. god. jamstva, 1 god. poklon osnovno AO, 113 000 kn

V3DImage.thumb.jpg.4827369aba2d194b84d0b56e90027608.jpg1116044349_V3DImage(1).thumb.jpg.967f2c9637e5b224d2b485d55ba52722.jpg1319362428_V3DImage(2).thumb.jpg.26ba3d198d8c895b5dae7a41bccd890f.jpg981820282_V3DImage(3).thumb.jpg.44a2453434d142d42d5c5849586a9872.jpg967767451_V3DImage(4).thumb.jpg.6a7502ed10ade8ba2f927fb916c5c948.jpg

 

Tražim dalje i stalno gledam polovne benzince, ali slaba je ponuda...

Link to comment
Share on other sites

Jesi li probao voziti taj auto? Probaj, pa odluči.

Meni je jako loš. Radije godišnjaka za tu lovu, sa malo km i u garanciji.

Link to comment
Share on other sites

@moril nažalost nisam, jer ga nemaju za probnu vožnju. Ako su izolacija i završna obrada bolje nego u Thaliji, ja zadovoljan. Trebam što više prostora za što manje para i da je pouzdan agregat ispod haube.
Kako bi rekao Samir Fazlinović (Lud, zbunjen, normalan): "Ti bi dobro, a jeftino! Čudi me što nećeš loše, a skupo!" :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Ne znam, frendica mi ima novu.. crvena. ruzna mi je skroz..
A vidjam u susjedstvu krem boje sa crnim detaljima, ta je jos ruznija..



Joj joj Martinko. Da ne idem dublje. Pitaš dal se još proizvodi, niš ne znaš pa onda vadiš neke slike novog koje su u biti renderirane fotke koje veze nemaju sa stvarnim primjerkom, a sve u želji da S Cross izgleda bolje. A i pitanje je dal to na fotkama izgleda bolje od Vitare.

No, da ne filozofiramo i pravimo se blesavi. Vitaru vidimo kak izgleda, njene fotke nisi imao problema nać, pa evo da ja stavim fotke S Crossa aktualnog. Ne render novog modela kojeg nema na cesti i koja ni ne izgleda kao gotov proizvod, nego model o kojem pričamo i kojeg gledamo na cesti. Kao i Vitaru.

Velim, Vitaru biram uvijek, ima mi nešto mrkije i ljepše naprijed. A i iza. A i linija je SUVovska na ne crossoverska.

Iako, da budemo skroz iskreni, ni jedan nije lijep i opće ih dovodit u kontekst ljepote mi nema smisla, al eto. 331447b8ff55198654504320a5b9a5d8.jpg
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivan.martinko said:

ruzna mi je skroz..

O ukusima se ne raspravlja. Nekima je dacia ružna, neki je hvale na sav glas. Uzmi našeg zekonju npr. on je dustera unaprijedio raznim modnim dodacima pa se sad može unekoliko i gledati u njega. Dok ne upali svjetla. 🤣

puke GIF

 

U principu, za nekoga ko je vozio thaliu, 301, ili slični auti će poslužiti sasvim ok. Koliko vidim, čovjek traži najviše za najmanje novca. 

sesame street idk GIF

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

na stranu ljepotu koja je u oku promatraca - Vitara/SX4  je bolji auto. Nemjerljivo bolji od 301 i Logana.

U stvarima koje se mogu mjeriti poput: performansi, potrosnje (ako uzmemo usporedive motore), zaustavnom putu, lezanju na cesti....pa na kraju dana do vrijednosti koju ima kao rabljeni, garancije...
Cisto sumnjam da je 301 sa 1.5 dizelom i opremom kakva je gore na slikama bitno jeftiniji od osnovne vitare koju sam spominjao.

Jedina prednost u toj usporedbi 301ice je dizel koji ce trositi nesto manje od benzinca u Vitari (koja nema dizel u ponudi), ako usporedimo benzince nema niti to...

 


 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, rise said:

301 je govno.

fabia da lici na nesto je preko 100 somova, znam jer sam ju imao i platio 115.

za Fiat odi u TOS (sesvete) oni druze Suzuki i Fiat i iznimno su susretljivi.

rb auto na samoborskoj za renault, trazi mladeg lika koji vozi crni 197 ako je u smjeni - meni je bio od pomoci kad sam rijesavao neke sitnice na Sportu.

ne znam koliki je budget i sto tocno trazis ali baci oko na osnovnu Vitaru (mislim da je oko 110 tisuca) - dobijes komad auta sa jako zivahnim turbakom koji se vozi miljama ispred 301 ili Logana.

takoder Kia Rio nije los izbor iako je osnovni motor letargican do boli (1.2 86ks)

 

koliko vidim na službenom cjeniku Nova Vitara najjeftinija verzija je 140 000 kn :nezna:

Link to comment
Share on other sites

NOVA VITARA 1,4 PREMIUM (GL+)   140.074,54 kn

Najjeftinija izvedba, razlika 27 000 kn! Meni osobno puno love... 
Prije 2 god. prijatelj je kupio Vitaru sa opremom višom od osnovne za 123 000 kn, ali prošla su ta vremena.

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vladek said:

NOVA VITARA 1,4 PREMIUM (GL+)   140.074,54 kn

Najjeftinija izvedba, razlika 27 000 kn! Meni osobno puno love... 
Prije 2 god. prijatelj je kupio Vitaru sa opremom višom od osnovne za 123 000 kn, ali prošla su ta vremena.

1. to je jaca od dvije izvedbe motora (1.0 je 110ks, 1.4 je 140ks, oba su turbaci)

2. to je jaca oprema tj srednja (imas GL, GL+ i GLX)

Referirao sam se na Vitaru 1.0 (turbak, 115ks) u GL opremi sa 2WD pogonom koja je prema cjeniku nova 114,156.66 kn‎

EDIT: imas i hrpu na Njuskalu starih 6 mjeseci sa ispod 15tkm sa jacom opremom za te novce...

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=vitara+1.0

Edited by rise
Link to comment
Share on other sites

"nova" Vitara je dosla prije koji tjedan na trziste i imaju na lageru samo ovu koju ti navodis...

Ali realno jos uvijek aktualan model (auti proizvedeni 2019) kojeg imaju svi dilere na stanju dolazi i sa 1.0 motorom i slabijom opremom i s cijenama od navedenih 114 tisuca. Posalji koji mail, digni slusalicu, proseci do Suzuki salona ;) evo imam ja par tih ponuda kod sebe na stolu jer zeni uzimam neki auto, pa slucajno znam bas za navedenu Vitaru kakva je situacija. 

1.4 turbak je super ali realno ti ne treba 140ks jer ce i ovih 110 biti skroz ok za normalnu voznju, a i sam auto je takav da ne bus šrekao zavoje i stiskao do pleha sa SUVom :D 

Sve ovo sam napisao u dobroj namjeri jer stvarno ne mozes mjeriti Vitaru sa Loganom i 301... steta bi bilo za razliku od 500-1000 eura zajebat samog sebe.... no svakom njegovo...

 

Link to comment
Share on other sites

Potpis. Kumovi imaju Vitaru staru 2 godine i auto je fakat odlican za tu lovu. 

Link to comment
Share on other sites

Bio u city centru west i imaju izlozeno u foyeru oba, i s cross i vitaru.. zapravo su oba ruzna, ovo ostalo jos ajd al zadnja svjetla su mi prelose izvedena..

A o pezou 301 je sve receno. 5 brzina samo, zadnja hauba na federe, neznam, nebi izbrojao 100000+ kn za to nikad.

Radije onda vitaru [emoji1]

1.0 je povoljna..

114000 kn..

 

https://suzuki-tos.hr/detalji/nova-vitara/139a72febd38170cab79a4d07cd0b8a16a.jpg&key=0070c83607b595eaa4a83da82ec5fa1f22409b0f276e8bc9a9b204dabbf4ff83

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ivan.martinko said:

A o pezou 301 je sve receno. 5 brzina samo, zadnja hauba na federe, neznam, nebi izbrojao 100000+ kn za to nikad.

Ispravak netočnog navoda: 1.5 HDi, 6 brzina.
Kaj se tiče Vitare - bila mi je u planu za kupovinu, ali dok su imali 1.6 atmosferski motor. Gledam da li ima koja polovna s tim motorom, ali teško je naći da je dobra ponuda. 

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

ne razumijem zasto?

1.6 atmosferac ne ide nigdje i trosi dvije litre vise od jednako jakog turbaka koji ga preskoci...

Probaj aute, budes vidio o cemu pricam. Ako te brine pouzdanost, prvo imas garanciju, a drugo nisu bas novi auti od secera da se raspadaju na sve strane...znam da ima horor prica ali stvarno nema potrebe ulaziti u kupovinu sa toliko skepticizma prema necem nov(ijem). Drugo da gledas aute sa 150tkm, pa te brine turbina itd...ovo na novim ili godisnjacima stvarno nema smisla.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.