Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

hirvatistan...

a da probas vidjeti da li imaju sta na lageru, mozes dobiti jeftinije mozda ono sta trazis...jedino ti se ne uklapa s time da bi kupio auto kroz neko vrijeme, nego bi ga trebao odmah uzeti

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

A na lageru imaju uglavnom meni nezanimljivi Zen ili Intense dizel ili TCe 75 benzin. Ak se nađe i neki 100 onda je u ovim novim bojama plavoj i narančastoj koje ne dolaze u obzir ni pod razno. Editione isto imaju samo u tim bojama. Zapikirao sam jednog Intensea sivog nemetalik, čak mi je dobra boja bila uživo, međutim imao je sivi paket unutra koji je ustvari bio bijeli pa je to bila šaka u oko. Ne dam 130-140 000 kn za auto s opremom koju ne želim i na koju ću se morat naviknut, a poznavajući sebe, neću se naviknut....

2 minutes ago, mata73 said:

Zaviri u izbor van HR.
Tko kaže da moraš ovdje kupiti novi auto?

Pa ne kaže nitko, ali oni su mi kao tu na korak... ovo izvana zahtjeva malo više vremena kojeg trenutno nemam, ali generalno nije isključena ta opcija.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15819657&display=Renault Clio TCe 100 Intens

Za ovu se cijenu kod nas ne može dobiti niti Zen TCe 75 🙄

 

Link to comment
Share on other sites

Slovenija..Ma to riješiš u pola dana, kao da kupuješ u Zg ili sl..dva kupljena u Slo, polazak iz ZG u 10 sati za Sloveniju i povratak u Zg u 16 sati..rado pogledam uvijek tamo jer je veći izbor a u startu su jeftiniji nego u RH samim time jeftiniji i kad su polovni u pitanju.

Odlican primjerak iz linka uz jos bolju cijenu.

Link to comment
Share on other sites

Za tog iz linka se plaćaju davanja ko novi auto. - znači full pdv

- Pod novo vozilo smatra se svako ono koje nije starije od 6 mjeseci i koje nema preko 6000 km

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Nacrt novog načina obračuna posebnog poreza na motorna vozila, odnosno trošarina, koji bi se trebao primjenjivati od 1. siječnja ministar financija Zdravko Marić pokazao je predstavnicima automobilske industrije i Hrvatske gospodarske komore. Sastanak je održan iza zatvorenih vrata, no Večernji list neslužbeno doznaje da novi nacrt predviđa dvosmjeran izračun trošarina

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/spremate-se-kupiti-novi-automobil-pricekajte-novu-godinu-izgleda-da-padaju-trosarine-20201204

Link to comment
Share on other sites

Za tog iz linka se plaćaju davanja ko novi auto. - znači full pdv
- Pod novo vozilo smatra se svako ono koje nije starije od 6 mjeseci i koje nema preko 6000 km
Dakle moze bit 5 god star i ispod 6000km pa ce se tretirat kao nova vozilka!? Wtf?!
Link to comment
Share on other sites

Dakle moze bit 5 god star i ispod 6000km pa ce se tretirat kao nova vozilka!? Wtf?!

Ne. Mora zadovoljiti oba uvjeta.
Prijatelj uzimao CLA imao 4.000 km i bio je 10 mj star.
Vozao se na zoll dok nije došao na 6.000 km da može uvesti kao rabljeni.
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mata73 said:

Razlog?

Nisam nigdje našao razlog, samo sam primjetio u konfiguratoru. Pretpostavka je da smanjuju ispušne plinove, jer slijedeće godine i onako odlaze svi dizeli osim Meganea.

U Njemačkoj je još uvijek dCi 200.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma videl sam, al isto tako čujem na radiju reklame, kao kupite auto prije nego poskupi zbog trošarina. Pa trenutno nisam siguran tko to i s kim vodi ljubav 😂

Link to comment
Share on other sites

Ovo je najgore za rabljene automobile jer njima će po WLTP izračunu ispušnih plinova Co2 strašno otići gore, a s njima i trošarine.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mata73 said:

Taj 1.7 motor izgleda obećavajuće. Ovaj sa linka je malo pod-opremljen. Nije mi jasno kako im Renault dozvoljava prodaju novog auta sa tom kineskom Android navigacijom.

Link to comment
Share on other sites

Zato sam i stavio link jer mi to nije jasno.
Kilometre nisu napisali a po satu je 73.
Jel to neki delanac ne znam.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MB104 said:

kako im Renault dozvoljava prodaju novog auta sa tom kineskom Android navigacijom

Renault to svesrdno podržava, jedna reklamacija manje i jedan nezadovoljni kupac manje. I bolje radi od rlinka vjerojatno. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, direstraits said:

Renault to svesrdno podržava, jedna reklamacija manje i jedan nezadovoljni kupac manje. I bolje radi od rlinka vjerojatno. 

Onda nek krenu prodavat Audije 😂

Zanimljiva je 12. slika - tu se vidi prije ugradnje Androida.

image.thumb.png.155d5dc68ae8f35c84f4948944c1644d.png

A vidi se i 7.3km, nije 73

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Sad mi je palo na pamet još - kako mogu prodavati uopće auto na kojemu prekidač za sva četri žmigavca nije original? Pa to predstavlja i sigurnosnu odgovornost.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa kaj nije to auto iz one skupine koju je drzava narucila pa odustala? Bilo ih je hrpa, nis opreme, celicne felge itd..? 

Link to comment
Share on other sites

Pa sa tim čajna androidom će se jedino i prodat, jer ovaj centralni greben u ovoj osnovnoj opremi izgleda tako jadno, dno dna.. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, fabi said:

Pa sa tim čajna androidom će se jedino i prodat, jer ovaj centralni greben u ovoj osnovnoj opremi izgleda tako jadno, dno dna.. 

E sad zamisli koliko su očajni prodavači kad su uložili u taj android da bi im neko uopće pogledao auto. 💩 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.