Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

Aha, s onda je Svizac zamotao čokoladu.. RenFault ne testira dovoljno, eto vrlo je jednostavno.. Daš 200 k kn za auto i hebeš se po servisima uzduž i porijeko. 
To je realnost kod svih brendova, ne samo Renault

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, hans said:

To je realnost kod svih brendova, ne samo Renault

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk
 

Ma da to su današnji bulshotovi kao svi se kvare.. Ipak,  neki se kvare više, a neki manje, nikako generalizirati da je sve to isto! A ovo je ipak RenFault quality👌

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

A ja baš napikirao Captura, paše mi ergonomski, po količini mjesta. Sad pratim razvoj situacije s motorima i svime u vezi struje i onda kad to sjedne to je to, ako sjedne 😂

Link to comment
Share on other sites

Malo se informirajte, prošvrljajte kojim drugim forumom pa će vam biti jasnije da su svi proizvođači bez izuzetka počeli raditi sve samo ne aute bez greške.

Renault se još do pred koju godinu držao jako dobro, a sad su se utopili u masi ostalih koji prepuštaju da kupci testiraju nove primjerke.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I na kraju više nego ikad važi isto kao i kod mobitela, bijele tehnike, televizora i sl. Ako ne moraš, ne kupuj robu s početka proizvodnje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Raven said:

Kada si ga naručio/dobio?

Naručen početkom 2.mjeseca,isporučen sredinom 4.mjeseca.

Ali da ne pričam samo o dječjim bolestima koje prate većinu novih modela(iako mi nije jasno zašto im je za dijagnostiku trebalo 3 tjedna.Možda su čekali Jean Pierra Renaulta iz Francuske:-)) ima i dobrih strana,a to su:

-1.5dci motor radi uglađeno i relativno je tih mozda zahvaljujući automatskom mjenjaču koja drži okretaje motora oko 1500 okr. kod normalne vožnje.(mana je sporiji odziv na gas,a to je naglašeno kod kretanja gdje je zadrška preko 1 sekunde).Uglavnom vožnja je uglađena bez trzaja.(zaboravite na bilo kakva nagla ubrzanja,čak i u sportskom načinu vožnje kad buka motora postaje naglašena)

-mala potrošnja(4-5 litara dizela)

-vrlo udobna i mekana sjedala

-upotrebljiva 360st. kamera iako malo lošije rezolucije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

pricamo o zadnjem zadnjem capturu, onaj koji je cijenom jako skup u odn na stari model?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ruske said:

pricamo o zadnjem zadnjem capturu, onaj koji je cijenom jako skup u odn na stari model?

Upravo taj zadnji od 200000kn.Ali ako pogledaš i nekog drugog proizvođača,npr Puma ili 2008 sa istom opremom su još skuplji.

Link to comment
Share on other sites

stvarno ne vjerujem koliko se nabralo problema s tako novim, ne jeftinim autom...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manky said:

Naručen početkom 2.mjeseca,isporučen sredinom 4.mjeseca.

Mi smo naručili polovicom 6. mjeseca, a zadnja info za isporuku je do kraja 11. mjeseca :D

I slažem se da je u odnosu na druge slične aute ovaj Captur bio best buy. Prva oprema koja kod 2008 ima središnji naslon za ruku starta od 160tkn, a Puma će biti zanimljiva tek kad Ford opet krene davati popuste od bar 15-20tkn u startu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Raven said:

Mi smo naručili polovicom 6. mjeseca, a zadnja info za isporuku je do kraja 11. mjeseca :D

I slažem se da je u odnosu na druge slične aute ovaj Captur bio best buy. Prva oprema koja kod 2008 ima središnji naslon za ruku starta od 160tkn, a Puma će biti zanimljiva tek kad Ford opet krene davati popuste od bar 15-20tkn u startu.

Istina,Ford Puma bi mi bio prvi izbor ali nemaju automatika.Do sad sam imao Ford sa ecoboost motorom i 5 godina nikad nikakvih problema osim 2 izgorjele žarulje.

18 hours ago, direstraits said:

Ima i hardverskih propusta, i to ozbiljnih. 

Može malo više informacija,tako da se psihički pripremim :-)

Link to comment
Share on other sites

DA se nadovežem...... dakle putno računalo se resetira nakon cca 500-700 km. Također mi se kao i kolegi, počelo jvljati da napumpam gume, a gume točno onako napumpane kako piše u papirima, no to me manje smeta. Ali ovo resetiranje, i još mi dodatno promjeni  promjeni jezik na 10,25" ekranu ispred vozača na slovenski ?!?!? Na središnjem dispalyu ostane engleski ili HR, ovisi što sam ja odabrao. Bio na servisu, pogledali i rekli da trenutno nemaju rješenja ali da će se javiti.... By the way ima jedan forum na kojemu sam pisao o tome i čitao tuđa iskustva:    https://www.capturownersclub.co.uk/threads/trip-computer-resets-automatically-itself.5807/

 

Dakle očito se radio o poznatom problemu ali ga ne znaju riješiti osim promjene 9,33" ekrana....

 

Osjećam se izigrano, kao da sam kupio poluproizvod a skupo ga platio.....

Link to comment
Share on other sites

On 16. 09. 2020. at 19:54, Senna said:

DA se nadovežem...... dakle putno računalo se resetira nakon cca 500-700 km. Također mi se kao i kolegi, počelo jvljati da napumpam gume, a gume točno onako napumpane kako piše u papirima, no to me manje smeta. Ali ovo resetiranje, i još mi dodatno promjeni  promjeni jezik na 10,25" ekranu ispred vozača na slovenski ?!?!? Na središnjem dispalyu ostane engleski ili HR, ovisi što sam ja odabrao. Bio na servisu, pogledali i rekli da trenutno nemaju rješenja ali da će se javiti.... By the way ima jedan forum na kojemu sam pisao o tome i čitao tuđa iskustva:    https://www.capturownersclub.co.uk/threads/trip-computer-resets-automatically-itself.5807/

 

Dakle očito se radio o poznatom problemu ali ga ne znaju riješiti osim promjene 9,33" ekrana....

 

Osjećam se izigrano, kao da sam kupio poluproizvod a skupo ga platio.....

Također imam isti problem s resetiranjem kilometraže i promjenom jezika na displayu ispred vozača, samo što je moj 7". Nisam još išao u servis, jer ovi u servisu svakako nemaju pojma što se tiče software-a. Nisu mi čak ni odrezali neku zaštitu što su trebali prije isporuke, pa mi je display od 9.3" inča nakon 2 tjedna presto raditi, iako sam ih upozorio na to još prije nego što sam dobio auto (pročitao o tom problemu na nekom talijanskom forumu). Toliko o našim servisima. 

Edited by Đuro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kako smo u procesu finalizacije svega za našeg Captura, gledam malo konfigurator i vidim da su vratili tce90 umjesto tce100??
I cijene (trošarine?) su opet išle gore :O

Link to comment
Share on other sites

Isao sam pogledat kaj je to tocno s Talismanom za 169900kn kaj reklamiraju. Generalno i nije tak losa ponuda na prvu, 1.7dci,150ks, Life oprema, dakle pistolj, mali ekran, nema parking senzore, celicnjace,3 god garancije jer su svi iz 2019. Probao sam sjesti unutra, i to u onaj u salonu, Initiale, meni je pretijesan, manje mjesta nego u Meganeu radi siroke konzole sredisnje. 

Link to comment
Share on other sites

Nije prvi puta da čitam da je talisman skučeniji od megane, talisman možda je krstarica ali navodno ima više mjesta u megane.

Link to comment
Share on other sites

Isao sam pogledat kaj je to tocno s Talismanom za 169900kn kaj reklamiraju. Generalno i nije tak losa ponuda na prvu, 1.7dci,150ks, Life oprema, dakle pistolj, mali ekran, nema parking senzore, celicnjace,3 god garancije jer su svi iz 2019. Probao sam sjesti unutra, i to u onaj u salonu, Initiale, meni je pretijesan, manje mjesta nego u Meganeu radi siroke konzole sredisnje. 
Kolko sam skuzio visok si, gledaj samo koleos ak je to istina

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pitanje za znalce: gledam taj Clio 5 vec neko vrijeme, ali ne želim baš uzet prvi model, pa ću pričekat još godinu ili redizajn ili nešto, nebitno. No ono što sam primjetio me ne ohrabruje baš.  Naime, Edition One oprema više ne postoji, bar u konfiguratoru i sukladno tome nema niti 1.3 TCe 130 motora, a to bi bio moj izbor, eventualno napucani Intens sa 100 ks. Međutim, nema više ni tog motora nego je u ponudi TCe 100 s plinom što nije opcija i TCe 90. U Intens opremi nude i hibrid s motorom E-Tech 140, koji mi je zanimljiv no preskup obzirom da sa opremom kojom ga mislim napunit dolazimo do skoro 190 000 kn, što je puno, jako puno. Vidim da je vani (bio) u ponudi i Initiale Paris, koji kod nas nikad nije ni ponuđen. U čemu je stvar?

Edited by Kasabian
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.