Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

Prije bi se dizel tu isticao po potrošnji u gradu. Benzinci u takvim uvjetima su artiljerija... Neznam na koju foru meni ovaj moj troši isto po zimi i po ljetu. Al isto 5.2 stoji već godinu dana. Probao i resetirat. No na kiji 2.0 atmosfercu bila je razlika 2 litre, a u uvjetima koje vi imate u ZG imao sam jednu zimu slikano 15.5l, pogotovo dok se ne zagrije... Mislim da sa dci ne bi trebalo biti problema u gradu što se tiče regeneracije.

Link to comment
Share on other sites

Kroz šumu na snijegu se ovi električni preračunaju i moraju sići pa pješke, a nas na pogon graha od jučer ništa ne može zaustaviti. 🤣

 

20210214_154809.jpg

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

navedi bilo koju rutu u gradu (ne obilaznica), baš čisti grad, gužve

došo buš isto brzo u ferarriju i twingu

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A valjda se covjek voli vozit dinamicno.
I ja sam nekad, al kak idu godine, sve sam manje dinamicniji..

Link to comment
Share on other sites

Bok

vidim da je nestao iz ponude na renault.hr Megane grandcoupe.

Zna netko kaj je s time?

 

edit: vidim da je vraćen i stavljen novi model :)

 

Edited by Fran_Zgb
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Osnovni benzinac u Renoovoj ponudi za Megana  je novi tce 115 sa 3 cilindra  999 cm3. Tenutno nudi u restilizovanom Grand cupeu
Broj cilindara / ventila 3 / 12
Najveća snaga kW (KS) pri broju obrtaja (o/min) 84 (115) /5000
Najveći obrtni moment Nm (m.kg)pri broju obrtaja (o/min) 200 / 2900- u odnosu na 1.3tce 100 i 115 koje je zamenio i koji su imali Najveći obrtni moment Nm (m.kg)pri broju obrtaja (o/min) 200 / 1400(1500)  što je barem na papiru veliki pomak na dole koji 'će se sigurno odraziti na elasticnost voznje i buku u kabini.
Ono što je zanimljivo a što je jedino proverljivo u praksi prikazana je jako niska potrošnja goriva u gradu 5,7-6,00 sto je u odnosu na 1.33 tce 100 ks  7,1-7,3 i 1.33 tce 115 ks 7,0-7,2l manje za više od 1l

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

znači vrti se u momentu duplo više a troši manje.. zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

Danas se to napravi da CO2 bude što niži na testu, nauštrb odnosa u mjenjaču/difu, upotrebljivosti motora, Vmax itd. Drugim riječima, proizvođača ne interesira koliko će vlasnik biti zadovoljan dugoročno, bitno je da uzme lovu sad i ovdje, poslije isteka garancije vlasnik je prepušten samom sebi i skupim kvarovima na sklopovima koji su dizajnirani za relativno kratak rok eksploatacije. Za vrijeme garancije kvarove se pokušava predstaviti normalnim funkcioniranjem i odugovlačenja su normalan način za skidanje vlasnika s qrca u ovlaštenim servisima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije nužno loše, zar ne? Ja kad vidim max moment na 1500 okretaja i manje, odmah vidim negativne strane. 

Link to comment
Share on other sites

Iz ponude izbačen dizelski Kadjar.

Isto tako i iz Grand Scenic modela.

Od dizelaša preostaju Megani, Talismani i Koleos. A i njima sat otkucava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas pored mene proso Kadjar 1.3 tce 4x4 ili tocnije 4WD.
Tiho se šulja i plovi bez roktanja, bit ces jednom moj...



, poslije isteka garancije vlasnik je prepušten samom sebi i skupim kvarovima na sklopovima koji su dizajnirani za relativno kratak rok eksploatacije. Za vrijeme garancije kvarove se pokušava predstaviti normalnim funkcioniranjem i odugovlačenja su normalan način za skidanje vlasnika s qrca u ovlaštenim servisima. 

Treba ga remapirati nakon garancije i bok.
Link to comment
Share on other sites

Dizele izbacuju, samo da li mi obični smrtnici sa tim gubimo ili dobivamo pitanje je sad? Ja sam u zadnjih tjedan dana sa meganom napravio 960 km i danas tankao, a BC pokazao 4,8 lit prosjek. Po pištolju ulio 49 lit što je 5,1 lit stvarni prosijek, a pazio na potrošnju sam ništa.. Hvala dci! A  TCE, TSI i ostali (dci + 2 lit/100 km) to mogu samo sanjati, a o električarima rađe ne bi jer za ovo, gdje sam bio i vozio ovaj tjedan, su potpuno neupotrebljivi.. 

Danas sam odvozio RI-SB autoput, u autu cijela family i stvari, BC kaže 5,4 lit..     Novi Nisan QQ predstavljen bez dizela.. dci RIP.. 

Link to comment
Share on other sites

@fabi  Koliko benzinskih postaja imaš na tih 960km čak i u gluho doba noći na rutama kojima voziš?

Link to comment
Share on other sites

Dobrim dijelom zahvaljujući ljudima koji ne vide dalje od prosječne potrošnje udio dizela se od nekih 15-20% povećao na skoro 50%.

Nisu se emisije pojedinačnih auta toliko smanjile koliko se nasralo tih (neodržavanih) dizla po cesti zato što ih je nažalost spasio common rail prije 20ak godina. I dalje smrde, i dalje čađe samo ispuštaju finije čestice koje su čak opasnije, a neke emisije poput NOx-a su se višetruko povećale.

Vrijeme je da ih se konačno makne s cesta bar u gradovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,
imam jedno pitanje, ne nalazim temu za twingo z.e. Očekivao sam da sa prvim isporukama da će bit i vlasnička tema pa da pročitam iskustva. Gledam ovaj model kao 2. auto u familiji (za po gradu) i sa povlasticama je jako zanimljiv. Da li postoji koji vlasnik dotičnog modela da napiše koju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, cagi said:

Pozdrav,
imam jedno pitanje, ne nalazim temu za twingo z.e. Očekivao sam da sa prvim isporukama da će bit i vlasnička tema pa da pročitam iskustva. Gledam ovaj model kao 2. auto u familiji (za po gradu) i sa povlasticama je jako zanimljiv. Da li postoji koji vlasnik dotičnog modela da napiše koju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na forumu nema, ali ima jedan dečko na Renault Crew Hrvatska fb stranici. Kupio je za ženu, i kaže da je auto prefora i da ga čak i on želi stalno voziti. Bilo prije koji mjesec tako da se ne sjećam kako se zove.

Našao sam jednu drugu osobu: https://www.facebook.com/groups/181666635905387/permalink/922369821835061/
 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, cagi said:

Pozdrav,
imam jedno pitanje, ne nalazim temu za twingo z.e. Očekivao sam da sa prvim isporukama da će bit i vlasnička tema pa da pročitam iskustva. Gledam ovaj model kao 2. auto u familiji (za po gradu) i sa povlasticama je jako zanimljiv. Da li postoji koji vlasnik dotičnog modela da napiše koju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na forum.hr-u u temi za elektricna vozila se jedan forumas pohvalio kupnjom, ali ne znam dali mu je vozilo isporučeno ili još čeka. I sretno u potrazi za dotičnim postom prema tome da je tema dosta "vatrena", puna prepirki i prepiski.

Link to comment
Share on other sites

ja bih uzeo benzinca hibrida ili plinaša, električni su fora ali, ako imaš mogućnosti imati posebno gradski auto kao grugi ili treći, okej, onda nekog strujića. za jedini auto u obitelji mora imati odličan domet, 500+km, po HR treba biti puno brzih punionica itd..

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ivan.martinko said:

ja bih uzeo benzinca hibrida ili plinaša, električni su fora ali, ako imaš mogućnosti imati posebno gradski auto kao grugi ili treći, okej, onda nekog strujića. za jedini auto u obitelji mora imati odličan domet, 500+km, po HR treba biti puno brzih punionica itd..

Moze biti i jedini auto u slucaju da putujes jednom ili dva puta godisnje. Za tih par puta ces se strpiti 45min na punionici dok piješ kavicu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.