Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

istina, putujem 30-ak puta godišnje. 

za povremena putovanja je ok tesla X hehe.. par ljudi u kvartu ima tesla automobile, X je stvarno ogroman.. beštija.

 

 

 

Tesla Model X (10).jpg

Link to comment
Share on other sites

Doslo vrijeme da junior kupi svoj prvi auto nakon 6 godina kaljenja na meganu.
Ima svoju lovu, pa ga ne mogu nagovoriti na Renfault.
Puca visoko, ali sam ce istresti kesu pa nek mu bude. Jednom imas 24 godine, dovoljno je i 3 vrata

Poslano sa mog SM-A315G koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Max said:

Samo ne Golfa, samo ne toooo 😅

Golfa sa KR motorom, uz njega kljuceve 10,13 i imbus 5 da si moze na parkingu stelat injection pumpu...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Na forumu nema, ali ima jedan dečko na Renault Crew Hrvatska fb stranici. Kupio je za ženu, i kaže da je auto prefora i da ga čak i on želi stalno voziti. Bilo prije koji mjesec tako da se ne sjećam kako se zove.
Našao sam jednu drugu osobu: https://www.facebook.com/groups/181666635905387/permalink/922369821835061/
 

Otišao sam na fb ali čekam odobrenje admina da mogu pristupit
Ovaj twingo bi po gradu triba imat 200-220 km autonomiju šta je ženi 7 dana vožnje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, riceburner said:

Golfa sa KR motorom, uz njega kljuceve 10,13 i imbus 5 da si moze na parkingu stelat injection pumpu...

 

56 minutes ago, CRN11 said:

Ja ti kažem da puca na bmw jedinicu tu me reži 😂😂😂

Aah ni blizu. Malecki su :bigl:

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, cagi said:


Otišao sam na fb ali čekam odobrenje admina da mogu pristupit
Ovaj twingo bi po gradu triba imat 200-220 km autonomiju šta je ženi 7 dana vožnje


Sent from my iPhone using Tapatalk

To je maksimalni doseg, međutim zbog očuvanja baterije, puni se na 80% (i da nikad ne ide ispod 10%). Najbolje je ostaviti ga svaki drugi-treći dan da se napuni do 80% i mirni ste. U njemu se može naštimati da se ne puni preko 80%, tako da nema potrebe odvajati kabel kad se puni kod kuće.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, frenchkey said:

Doslo vrijeme da junior kupi svoj prvi auto nakon 6 godina kaljenja na meganu.
Ima svoju lovu, pa ga ne mogu nagovoriti na Renfault.
Puca visoko, ali sam ce istresti kesu pa nek mu bude. Jednom imas 24 godine, dovoljno je i 3 vrata

Audi A5? :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

može i 2.0 TDI 4x4 sa 300000 km, neodržavan ali lijep.. 😄

  • Haha 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

2.0 sline, ne quatro, 3 vrata, ispod 100 tkm. Jako malo ih ima

Poslano sa mog koristećiTapatalk





  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pomagajte u odabiru novog vozila. klinac je sve veći, postaje ga tlaka stavljati u sjedalicu u Clio 2 star 17 godina, a i ne mogu s tim autom otići nigdje dalje, što zbog nedostatka prostora za sve što moram voziti sa sobom, što zbog podsvjesnog straha da će me Clio negdje ostaviti na cesti :D

išao bih na novo, gledam vozila tipa Vitara/Duster. bez previše razmišljanja bih išao na Karoqa, ali je jednostavno preskup, preko 150k kn ne bih dao za novo vozilo.

godišnje bi radio 5-10k km jer u obitelji ostaje drugi Clio tako da svakako gledam da novo vozilo bude benzinac, sve ostalo manje bitno. svaka pomoć i prijedlog su dobrodošli!

i da, karavani mi ne igraju ulogu jer žena ne bi 🤦‍♀️

Edited by kcclio
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kcclio said:

pomagajte u odabiru novog vozila. klinac je sve veći, postaje ga tlaka stavljati u sjedalicu u Clio 2 star 17 godina, a i ne mogu s tim autom otići nigdje dalje, što zbog nedostatka prostora za sve što moram voziti sa sobom, što zbog podsvjesnog straha da će me Clio negdje ostaviti na cesti :D

išao bih na novo, gledam vozila tipa Vitara/Duster. bez previše razmišljanja bih išao na Karoqa, ali je jednostavno preskup, preko 150k kn ne bih dao za novo vozilo.

godišnje bi radio 5-10k km jer u obitelji ostaje drugi Clio tako da svakako gledam da novo vozilo bude benzinac, sve ostalo manje bitno. svaka pomoć i prijedlog su dobrodošli!

i da, karavani mi ne igraju ulogu jer žena ne bi 🤦‍♀️

Možda ovako nešto?

https://www.dasweltauto.hr/detail/1117307097?brand=renault&sortAsc=true&sortCol=price

Nažalost, auti su sve skuplji i skuplji, kako novi, tako i polovni... Granica se svake godine pomiče sve više i više...

Link to comment
Share on other sites

On 17. 03. 2021. at 20:42, kcclio said:

pomagajte u odabiru novog vozila. klinac je sve veći, postaje ga tlaka stavljati u sjedalicu u Clio 2 star 17 godina, a i ne mogu s tim autom otići nigdje dalje, što zbog nedostatka prostora za sve što moram voziti sa sobom, što zbog podsvjesnog straha da će me Clio negdje ostaviti na cesti :D

išao bih na novo, gledam vozila tipa Vitara/Duster. bez previše razmišljanja bih išao na Karoqa, ali je jednostavno preskup, preko 150k kn ne bih dao za novo vozilo.

godišnje bi radio 5-10k km jer u obitelji ostaje drugi Clio tako da svakako gledam da novo vozilo bude benzinac, sve ostalo manje bitno. svaka pomoć i prijedlog su dobrodošli!

i da, karavani mi ne igraju ulogu jer žena ne bi 🤦‍♀️

Ako biras izmedju Dustera i Vitare uzmi Dustera.

Vitara nekad i ovo danas nemaju veze s vezom, meni se cinila neugodna i nekak mi kvaliteta i izrada nije nesto, kao da se vozim u kociji... A i jedna stvar me stvarno nasmijala, nema svijetla u prtljažniku... 

Sto se tice Dustera, moj otac je uzeo novog Dustera prije 3 godine, 1.5 dci 110 4x4 sa full opremom(cca oko 160.000kn sa popustom) , trenutno ima oko 80000 km i auto je stvarno super.. On ga ne spara, po sumi je ko tenk, a kad ides na duze rute, cist je ugodan, osobno iso na more do Splita i sve super. Potrosnja je izmedju 6-7 litara, al kak sam reko, moj otac ga ne spara.. 😁

Link to comment
Share on other sites

dobra je vitara i SX4.. samo mi dizajn nije nešto. kad kupiš japanski auto, zaboraviš na automehaničara. kolega ima suzuki swifta, 1.5, 2009, ima 160000 km i nikad se ništa nije pokvarilo na autu. nikad ništa. samo redoviti servisi.

duster je ok, i volio ih ga vidjeti, ali ona tehnologija iz 1990-ih na njemu ubija. podešavanje visine snopa na sajlu, kvake ko na fiatu puntu, srednja razina opreme ima ručnu klimu, najjača razina opreme je ko neka srednja na nekom drugom autu, ako ne uzmeš prestige, nisi uzeo ništa. nema tempomat, nema ovo nema ono. ko radni stroj.

dacia je dobar posao napravila s novim sanderom. vec confort ima sve ono što je prestige imao prije a i više. od dustera redizajna očekujem malo više detalja iz 21. stoljeća.

neznam kojeg karoqa gledaš ali ako nije dizel, nije puno skuplji, osim ako ga ne nakrcaš opremom..

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

On 17. 03. 2021. at 20:42, kcclio said:

pomagajte u odabiru novog vozila. klinac je sve veći, postaje ga tlaka stavljati u sjedalicu u Clio 2 star 17 godina, a i ne mogu s tim autom otići nigdje dalje, što zbog nedostatka prostora za sve što moram voziti sa sobom, što zbog podsvjesnog straha da će me Clio negdje ostaviti na cesti :D

išao bih na novo, gledam vozila tipa Vitara/Duster. bez previše razmišljanja bih išao na Karoqa, ali je jednostavno preskup, preko 150k kn ne bih dao za novo vozilo.

godišnje bi radio 5-10k km jer u obitelji ostaje drugi Clio tako da svakako gledam da novo vozilo bude benzinac, sve ostalo manje bitno. svaka pomoć i prijedlog su dobrodošli!

i da, karavani mi ne igraju ulogu jer žena ne bi 🤦‍♀️

Nova Octavia? Ambition oprema, 1.0 motor 150tkn bez popusta, 1.5 motor 160tkn. Kao obiteljski auto, izvrstan, jedino nije pomodna SUV karoserija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bas sam to i ja frendu neki dan rekao, uzmeš tu osnovnu novu Octaviu i to čak ovu 1.0 i prst u uho, veći od većine drugih u toj cijeni, garancija, nova tehnologija. Za nekog kome je bitan prostor to je odlična ponuda. 

Link to comment
Share on other sites

On 17. 03. 2021. at 20:42, kcclio said:

pomagajte u odabiru novog vozila. klinac je sve veći, postaje ga tlaka stavljati u sjedalicu u Clio 2 star 17 godina, a i ne mogu s tim autom otići nigdje dalje, što zbog nedostatka prostora za sve što moram voziti sa sobom, što zbog podsvjesnog straha da će me Clio negdje ostaviti na cesti :D

išao bih na novo, gledam vozila tipa Vitara/Duster. bez previše razmišljanja bih išao na Karoqa, ali je jednostavno preskup, preko 150k kn ne bih dao za novo vozilo.

godišnje bi radio 5-10k km jer u obitelji ostaje drugi Clio tako da svakako gledam da novo vozilo bude benzinac, sve ostalo manje bitno. svaka pomoć i prijedlog su dobrodošli!

i da, karavani mi ne igraju ulogu jer žena ne bi 🤦‍♀️

Peugeot 2008. Ovaj novi je velik skoro kao moj 3008. Mislim da je to trenutno best-buy za SUV.

image.png.f0559712b2a229fd82144aada28d9a45.pngimage.png.91bc25f973546fdaed8a541956b02319.png

 

Ako želiš nešto veće, onda Kia Sportage. Imaju taman sad u početnoj opremi akciju 150,000kn

 

Link to comment
Share on other sites

Ako može pomoći, ja sam vozio službeni S-Cross kroz 40 kkm  i nepune dvije godine. Motor je bio 1.4T, 140 ks. Karoserija je lagana, motor je išao i više nego dobro, potrošnja od 6,5 do 9,5 L. Mana je bila plastična unutrašnjost, ali činjenica je da nije bilo niti jednog cvrčka kroz cijelo to vrijeme. Prostorni odnosi su dobro posloženi, tako da je iza mene sjedio malac u sjedalici. Ono što se vidjelo je da je oprema (ovaj je bio najjači paket s led svjetlima, grijanim sjedalima, kamerom i senzorima naprijed i nazad, tvorničkom navigacijom, itd.) basic kvalitete. Tipa, radarski tempomat bi se ugasio na snijegu ili gustoj magli vrlo brzo i onda svijetli narančasto da toliko smeta da moraš stati, ugasiti auto, upaliti i onda dalje kao da ništa nije bilo. Na infotainment nikad nisam uspio spojiti Samsung mobitel, itd. Ali, za 150 kkn si tada mogao dobiti auto s 1.4T motorom i pogonom na sva četiri. Kad se makne donja polica, gepek je imao mislim 430 L i zbog oblika je stalo puno stvari unutra. Moj zaključak je, kome je više stalo do čiste mehanike u odnosu na uloženo i baš treba SUV, da je to best buy. Tko hoće nešto više, treba i platiti više i ići na neku drugu marku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

otišli probati vitaru, nismo previše razmišljali :D  zakaparili, dogovorili popust 5000kn, na kraju GL+ razina opreme za 145k kn, uz to poklon zimski set kotača (16'' čelične felge i yokohama gume).

isporuka kroz par dana jer je vozilo na lageru, uglavnom moram u garaži napraviti mjesta jer u odnosu na Clia neću moći otvarati vrata normalno :D

hvala svima na prijedlozima i komentarima, vrijeme će pokazati sve.

Edited by kcclio
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sretno s novim autom (Vitara) a onom drugom sretno s starim autom (moćni Clio) [emoji3][emoji3]

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.