Jump to content

Dijelovi - originalni vs. zamjenski, upiti, iskustva, preporuke


sikanjic

Recommended Posts

evo mene ponovo sa problemima sa originalom....zadnje kočnice koje su rađene u servisu izdržale su čak 7000 km...odlijepila se pakna na zadnjem desnom kotaču...naravno na originalu....original my ass....u mog clia više neće "original" definitivno!!!

Link to comment
Share on other sites

Evo danas kupljene ATE pakne...djeluju mi puuuuuuuuuuuuuuno kvalitetnije od originala...a o cijeni ne treba ni pričati.....Tokić 270 kn

Link to comment
Share on other sites

Ti farovi iz Velasa se moraju posebno naručit il ima stalno u prodaji? Jel su to oni s crnom ili sivom maskom?

Link to comment
Share on other sites

Kod ph.1 mozda, kod ph.2 su stedili na silikonu pa se trebaju dodatno silikonirati da ne magle, ostalo je ok, i da crni su.

Link to comment
Share on other sites

ima i sivih i crnih...ja sam kupio sivi...i kao što se naslici može vidjeti desni far iliti izvana gledano lijevi ORIGINALNI počeo se ljuštiti dok je drugi zamjenski DEPO isti kao prvog dana....

nby8hz.jpg

iqc2ew.jpg

Edited by zracki5
Link to comment
Share on other sites

A reci ti meni koliko ti je auto bio star kad si stavio zamjenski far tj. koliko je prošlo od zamjene do sad?

Edited by Goran_KA
Link to comment
Share on other sites

A reci ti meni koliko ti je auto bio star kad si stavio zamjenski far tj. koliko je prošlo od zamjene do sad?

4 godine je far gore i 4 je bio star kad je stavljen,

Znači auto je 2003. godina ja sam ga kupio 2007. kad mi je po zimi pao led s krova i razbio blatobran i svjetlo...od tada je gore zamjenski

Edited by zracki5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ekipa kakva iskustva imate sa swag,meyle,ruville,moog dijelovima ovjesa(motora i podvozja) kak bi ih poredali po kvaliteti,amortizeri kyaba ili sachs plinski naravno,za civilnu upotrebu :drivar: i akumulator bosch s4 ili exide premium cca 70-75 ah, e da i kakvi su vam diskovi ferodo premium,mislim ih uzet jer sam našo par po 45 eura

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

ekipa kakva iskustva imate sa swag,meyle,ruville,moog dijelovima ovjesa(motora i podvozja) kak bi ih poredali po kvaliteti,amortizeri kyaba ili sachs plinski naravno,za civilnu upotrebu :drivar: i akumulator bosch s4 ili exide premium cca 70-75 ah, e da i kakvi su vam diskovi ferodo premium,mislim ih uzet jer sam našo par po 45 eura

1. Ruville 1. Exide.

Ostalo tako-tako.

Link to comment
Share on other sites

ekipa kakva iskustva imate sa swag,meyle,ruville,moog dijelovima ovjesa(motora i podvozja) kak bi ih poredali po kvaliteti,amortizeri kyaba ili sachs plinski naravno,za civilnu upotrebu :drivar: i akumulator bosch s4 ili exide premium cca 70-75 ah, e da i kakvi su vam diskovi ferodo premium,mislim ih uzet jer sam našo par po 45 eura

to sto si nabrojao je manje vise sve za ovjes od aftermarketa. jos dodas trw i jednu dvije tvrtke i to je sve. ti su dijelovi dobri. u puno.slucajeva su prva ugradnja. ja s exide akumulatorom nemam dobro iskustvo. jedva je tri god izgurao. sad sam uzeo vartu s tri god garancijepa cemo vidjeti ali mislim da necu toliko imati ovaj auto. ferodo premium sam uzeo za megane i super su. lijepo koce i ne cvile. Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koje kočione pločice uzeti za Clio II?

Ove koje su na autu, vjerojatno prva ugradnja, previše cvile u zadnje vrijeme, a i mehaničar mi kaže da je lagano vrijeme za mijenjanje, 23tkm.

Kroz mjesec dva ide redovni servis pa ću i to usput riješiti.

Link to comment
Share on other sites

Evo da i ovdje se malo oglasim, jer ne dođe svatko čitati ono što pišem po svom odjelu iliti topicu za sponzore/partnere.

Neću se ponavljati o tome što su originalni, aftermarket i zamjenski dijelovi, ali ću spomenuti neke novitete koje sam i ja sam tek nedavno otkrio, a to su amortizeri od TRW-a.

Skoro svi ste čuli za TRW brand i da spada u sam vrh brandova, kako po svom prodajnom asortimanu, tako i po kvaliteti, a isto tako i da je jedan od važnih proizvođača dijelova za prvu ugradnju, pa samim time i ja osobno ne sumnjam da u kvalitetu njihovih amortizera, a koji su znatno jeftiniji u odnosu na SACHS i KAYABA-u, a ovdje ću vam dati primjer koliko bi koštali amortizeri (plinski) za CLIO II.

1.2 8V motor --> prednji TRW = 427,00 Kn/1komad

--> stražnji TRW = 307,00 Kn/1komad

1.5 dCi motor --> prednji TRW = 371,00 Kn/1komad (a stražnji je jednak onom gore)

Pa ću ovdje ponoviti i to da od kraja ovog mjeseca ili nakasnije od veljače, počinjem jednu novu eru poslovanja, a nadam se na zadovoljstvo svih Vas i gdje će biti dosta zanimljivih kombinacija, sa posebnim cijenama, a što će se isplatiti na velikim zahvatima, servisima i slično,

a jedina razlika će biti što će se prije uvoza redovne robe, trebati platiti unaprijed i pričekati uvoz, ali to čekanje će biti i više nego isplativo.

A evo što će sve biti na raspolaganju:

* NATEZAČI/KLIZAČI (setovi i pojedinačno), REMENJE

INA

SNR

GATES

CONTITECH

DAYCO

RUVILLE

BOSCH

SKF...

* PUMPE VODE

METELLI

AQUAPLUS

DOLZ

SKF

VALEO

(HEPU)...

* KOČNICE (diskovi, pločice i ostali elementi)

ATE

TRW

TEXTAR

JURID

BOSCH

ZIMMERMANN...

* KVAČILA i ostali elementi

LUK

SACHS

VALEO...

* ELEMENTI OVJESA I UPRAVLJANJA (kugle, stabilizatori, krajnici, spone, vilice... )

TRW

LEMFORDER

SASIC

RUVILLE

QUINTON HAZEL

MONROE

DELPHI...

* AMORTIZERI + elementi uz (ležajevi, zaštitne gume...)

TRW

KAYABA

SACHS

SNR

FAG

RUVILLE

SASIC

HUTCHINSON...

* LEŽAJEVI KOTAČA

FAG

SNR

RUVILLE

SKF...

* FILTERI

PURFLUX

MANN

HENGST

KNECHT

BOSCH...

+ još ostali razni dijelovi i brandovi od onih skupih, pa i do onih jeftinijih.

Za sve vas koji imate u naznakama veće servise i potrebe, slobodno se javite na PM ili na email,

vrlo rado ću vam ponuditi sve što se da i može, pa da se i ova godina zakotrlja kako treba i spada, profesionalno i na zadovoljstvo svih vas ovdje.

(za one koji su već poslali upit, a još nema odgovora, čekam još neke cjenike, pa da mogu i konkretno odgovoriti za sve,

a to bi trebalo biti u sljedećih 15ak dana, a ja se osobno nadam i još prije)

I još nešto (nikako da završim :D )

Ukoliko bude sve kako se nadam da bude, velika je mogućnost da i mi kao tvrtka budemo organizator raznih susreta gdje ćemo svi zajedno moći razgovarati o svemu i svačemu oko stručnih rasprava, kao i druženja za razne skupne i grupne narudžbe, prezentacije raznih proizvoda, kako u teoriji, tako i u praksi, nagradnih igara, druženja sa ostalim grupama i puno toga.... ali... krenimo najprije korakom prvim..... a on je upravo učinjen ovim postom :D

Link to comment
Share on other sites

koje zadnje amortizere bi mi preporučio za megane 1, da nisu skupi? Kakva je marka Gabriel, prilično su jeftini u Veleprometa...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel ovo štima ili treba nešto mijenjati?

Cijena preko Lagerosa vrlo povoljna :ahaa:

- LS924 PURFLUX FILTER ULJA

- A369 PURFLUX FILTER ZRAKA

- H107WK HENGST FILTER GORIVA

- AHC143 PURFLUX FILTER KABINE s akt ugljenom

- GDB1332 TRW DISK PLOČICE

Link to comment
Share on other sites

Evo frenchkey sačekaj ove TRW amortizere sad kad počme uvoz...

Ja sam Kayabe uzea u Lagerosa za scenica i odlični su...ako želiš izbjeć plaćanje poštarine javi se ja se ionako snjim nalazim svaki put kad idem u ZG po robu pa pokupim djelove za sebe pa mogu i tebi...idem za 15-20 dana gori opet...

Link to comment
Share on other sites

Jel ovo štima ili treba nešto mijenjati?

Cijena preko Lagerosa vrlo povoljna :ahaa:

- LS924 PURFLUX FILTER ULJA

- H107WK HENGST FILTER GORIVA

Po meni da, ja sam uzeo isti filter goriva i ulja, cijena stvarno vrlo povoljna, preporuka.

Samo si provjeri ako nisi da li imaš ugrađen filter goriva ispod automobila ili ti se nalazi u samoj pumpi.

Link to comment
Share on other sites

Hengst ide jer Anđelko kaže da ne može do Purfluxa trenutno.

Kako da provjerim di je filter goriva i utječe li to na izbor?

Link to comment
Share on other sites

I ja sam pitao za Purflux ali nema iz uvoza, mislim da Hengst nije ništa lošiji izbor, poznat je i kvalitetan brand.

Što se tiče lokacije filtera, nalazi ti se ispod auto kod tanka, na fotki vidiš kako je kod mene.

U slučaju da ga nema tamo, onda ti se nalazi u pumpi goriva i tu nemaš kaj mijenjati.

post-1593-069174800 1329770491_thumb.jpg

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

Znači, ako se nalazi u pumpi goriva, ne mijenja se? :??:

Sad mi se baš se zavlači pod auto, ali provjerit ću sutra.

Link to comment
Share on other sites

Ako je u pumpi onda imaš sito, isto se mijenja kad i sama pumpa, takva ja saznanja imam.

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

Evo frenchkey sačekaj ove TRW amortizere sad kad počme uvoz...

Ja sam Kayabe uzea u Lagerosa za scenica i odlični su...ako želiš izbjeć plaćanje poštarine javi se ja se ionako snjim nalazim svaki put kad idem u ZG po robu pa pokupim djelove za sebe pa mogu i tebi...idem za 15-20 dana gori opet...

jesi stavlja samo amortizere ili i opruge nove

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ekipa jel radi kome ovaj katalog intercars ,prije je to bilo besplatno sa sad se mora imat neki deal s njima...ili ne :nezna: ...bilo mi je to zgodno jer sam uvjek mogao pogledat dok me nešto zanimalo,bar da znam orjentaciono ,a da nikoga ne zamaram :fucka:

Link to comment
Share on other sites

Nažalost web katalogu je ograničen pristup već par tjedana ali imaš offline verziju za skinuti u obliku programa, velika je oko 600Mb ali nakon instalacije zauzme ti oko 8Gb na disku.

Link za download

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.