Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

Žaruljice u zadnjim farovima mi crkavaju za svega par mjeseci. Prvih 9god nije krepala niti jedna žarulja u zadnjem faru, a sad crkavaju samo tako. Kupovao sam Osram, Philips, neke obične iz InterSpara i Bauhausa, bez sreće. Nemam problema s masom na zadnjim farovima, napon je čistih 14.1V mjereno na žaruljicama raskopanog fara.

Gdje vi kupujete svoje žarulje za zadnji far? Koliko potraju?

Link to comment
Share on other sites

Na L2 nisam primjenio ništa osim žutih od žmigavaca u srebrne. Clio 2 promjenjene samo 2-polne jednom u ovih 13g. Na Mercu još su sve original.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupio sam danas Osram Nightbreaker unlimited za kratko svjetlo sa lećom (H1), dugo svjetlo H1, i H11 žarulje za maglenke. Kad zmontiram javim dojmove. sAmo se bojim da ne bude prije vikenda.

Nakon godinu i mjesec dana jedna H1 je krepala u kratkom svjetlu...sada idu LED žarulje pa ćemo vidjeti kakvima će se pokazati.
Ja nemam automatsko paljenje svjetala tako da ljeti preko dana nisu radile. Napravio sam u god. dana oko 20 000 km. Plaćene 120 kn/par.
Evo da imate informacije da li se to isplati ili ne.

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

Nakon godinu i mjesec dana jedna H1 je krepala u kratkom svjetlu...sada idu LED žarulje pa ćemo vidjeti kakvima će se pokazati.

Ja nemam automatsko paljenje svjetala tako da ljeti preko dana nisu radile. Napravio sam u god. dana oko 20 000 km. Plaćene 120 kn/par.

Evo da imate informacije da li se to isplati ili ne.

Nemoj led za boga miloga....

To bljesti na sve strane i ne osvetljava ni za kuuu.... Daju mnogo manje svjetlosti od halogenki (i ako pise kako su uber jake al NISU)

Link to comment
Share on other sites

 

Nemoj led za boga miloga....

To bljesti na sve strane i ne osvetljava ni za kuuu.... Daju mnogo manje svjetlosti od halogenki (i ako pise kako su uber jake al NISU)

 

Shvaćam tvoju skeptičnost, ali LED tehnologija tj. žarulje su napredovale i napravljen je pomak u zadnje dvije-tri godine. Ja sam stavio dvije H4 na svoj motor i preporod. Nešto su jače od halogenih, a slabije od xenona. Nemam leću i nisam primjetio da nešto bliješte na sve strane, ali nisam još stigao testirati u prometu jer prerada nije završena do kraja.
Sada sam uzeo H1 žarulje i imam leću u farovima automobila, pa ćemo vidjeti kako će se ponašati. Nakon ugradnje odmah ću ići u autoklub da mi pogledaju na aparatu da li su dobro podešena. Javim rezultate i onda ću staviti i link sa ebaya ako budu valjale. Kada sam kupio farove unutra su bili xenoni i snop je bio odrezan, ali mi se nije sviđala boja svjetla pa sam ih zamjenio sa halogenkama, a sada ide LED.

Link to comment
Share on other sites

mislim da led umjesto halogenki još nije dovoljno dobar. Čak imaju i vanjska hladila te žarulje, ali onda nema mjesta za poklopac

Link to comment
Share on other sites

Shvaćam tvoju skeptičnost, ali LED tehnologija tj. žarulje su napredovale i napravljen je pomak u zadnje dvije-tri godine. Ja sam stavio dvije H4 na svoj motor i preporod. Nešto su jače od halogenih, a slabije od xenona. Nemam leću i nisam primjetio da nešto bliješte na sve strane, ali nisam još stigao testirati u prometu jer prerada nije završena do kraja.

Sada sam uzeo H1 žarulje i imam leću u farovima automobila, pa ćemo vidjeti kako će se ponašati. Nakon ugradnje odmah ću ići u autoklub da mi pogledaju na aparatu da li su dobro podešena. Javim rezultate i onda ću staviti i link sa ebaya ako budu valjale. Kada sam kupio farove unutra su bili xenoni i snop je bio odrezan, ali mi se nije sviđala boja svjetla pa sam ih zamjenio sa halogenkama, a sada ide LED.

 

 

Ja shvacam tvoju ambicioznost, al ti i vecina ljudi ne kuze led

Led je usmjeren izvor svjetlosti kao prvo (potpuo drugacija optika je potrebna za usmjeravanje svjetlosti)

Evo kako izgleda led u lecama.

%7Boption%7Dhttp://images.tapatalk-cdn.com/15/10/20/f70a7925496be51b80568bb5316a4bb0.jpg

i vidi kolko su intenzivna oidma ispred auta %7Boption%7Dhttp://images.tapatalk-cdn.com/15/10/21/7fc173834489bb0ea4e07ee188509b30.jpg

Kao prvo linija "reza" nije najsvjetlija pa svjetlo opada intenzitetom ka dole nego je svjetlost vise raznomjerno rasporedjena bez nekog smisla,

Linija reza nije ravna niti blizu oblikom kakva bi trebala biti

To je sto se tice optike

 

Sto se tice snage tek su malo malo efikasnije od halogenki, znaci da bi davale istu svjetlost kao 55W halogena one moraju trositi 47-50W struje.

Sledece je da led zarulje te kakve si ti kupio i uvjeren si da su jako dobre traju jedva mjesec dva koristenja jer se pregriju, sto nije ni cudo jer farovi s led svjetlima koriste cijelo tijelo ili ogromni hladnjak dimenzija 10x15x5 cm za hladjenje tih chipova koji daju redovnu svjetlost.

100_6229.jpg hladnjak

Led ti se u farovima moze cinit intenzivnijim jer ima plavlje svjetlo a ono se odma u ocima tumaci kao jace jer ih se vise iritira (oci)

 

Na motoru se priblizi nekom zidu i pogledaj svoju liniju reza, ja ti garantujem da ona ne postoji a ti me uvjeri suprotno slikama uspordbe led i halogenih ;)

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

mislim da led umjesto halogenki još nije dovoljno dobar. Čak imaju i vanjska hladila te žarulje, ali onda nema mjesta za poklopac

Moje jesu sa ventilatorima i imam mjesta za njih. Ma evo link:

http://www.ebay.com/itm/271877656116?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Svkako javim dojmove kada smontiram. Problem je jedino što treba spojiti direktno žice, pa sad čekam prijatelja da mi složi da imam LED žarulju spojenu sa stopicama, a da ostane i H1 grlo tako da u bilo kojem trenutku mogu vratiti halogenku.

Link to comment
Share on other sites

meni je samo zao sto si bacio pare. nemoj me krivo shvatiti, trebao si pitati ovde prije.

inace nemoj ni slucajno spojiti te zarulje na struju od auta jer ces ih izgoret u roku od odma. one moraju imas "driwere" koji je snabdevaju konstantnom strujom i naponom, nemozes ti 12V led spojit na 14-15V struje u autu i pustit struje kolko ona povuce.

 

taj hladnjak je mizoran, i ne sluzi nicemu, mislim.. pogledaj u odnosu na prave, takodjer taj tanak dio koji odvodi toplinu do hladnjaka je smjesan, lad cip mora biti direkt na hladnjaku da se ne pregrije.

 

stvarno mi je zao sto si bacio novce na tu glupost.

 

moras shvatiti da led daje neki 120° svetlo, znaci ako imas dvije jednu naslonjenu ledjima na drugu imas 120°svjeltosti pa 60°nemas pa opet 120°imas pa opet nemas, 

ps: ti chipovi tako skupa imaju oko 800 lumena samo imas dojam da su svjetli jer blijeste

Link to comment
Share on other sites

Sledece je da led zarulje te kakve si ti kupio i uvjeren si da su jako dobre traju jedva mjesec dva koristenja jer se pregriju, sto nije ni cudo jer farovi s led svjetlima koriste cijelo tijelo ili ogromni hladnjak dimenzija 10x15x5 cm za hladjenje tih chipova koji daju redovnu svjetlost.

Na motoru se priblizi nekom zidu i pogledaj svoju liniju reza, ja ti garantujem da ona ne postoji a ti me uvjeri suprotno slikama uspordbe led i halogenih ;)

Nisam uvjeren jer ih još nisam niti probao ;) Ja sam po prirodi skeptičan i nevjerni Toma dok ne probam. Ponešto se razumijem u LED žarulje i kao što rekoh: Javit ću dojmove! Frendu sam isto nabavio H4 za motor i vozikao se cijelo ljeto - jače je svjetlila negoli prethodna halogenka i on je bio zadovoljan, isto ima ventilator i još radi. Što se tiče mog motora to je chopper i imam dva fara složena jedan iznad drugoga sa mogućnošću paljenja samo jednog ili oba istovremeno, ali ovo je auto forum pa ne bi sada da se raspričam o drugim vozilima. 

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

Al ne kuzim zasto si isao na led ispred hid

Mogao si malo investirat u bolje zarulje i bolje ballaste i imao bi nesto blizu ovoga

fd7005220c93256b5b4fd49b2d4bab5e.jpg

Vidi kolko jako osvetljava na zidu (gledaj dalji dio) far od auta ispred se ni ne nazire na zidu pored mojih farova. A osvetljava samo jedan far jer je drugi u sjeni auta ispred mene koja se isto tako ocrtava na zidu.

Link to comment
Share on other sites

Bumo vidli rekoše slijepci! hahaha.. Miloš naj se sekirati. Ako ne bude dobro, skinem dole idu halogenke, a ove već budu našle novog vlasnika.
A već sam ih spojio direkt na akumulator i ostavio da rade par minuta i nisu krepale ;)

Ako sam se ja zeznul, bude to škola meni, a dobra informacija drugima! :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Si ih mogao drzat u ruci bez da te opeknu? Ak ne onda se pregrijavaju. Temp zarulje ne smije preci 60° a to se jos moze dodirnut

Link to comment
Share on other sites

Si ih mogao drzat u ruci bez da te opeknu? Ak ne onda se pregrijavaju. Temp zarulje ne smije preci 60° a to se jos moze dodirnut

Mogao sam držati cijeli sklop u rukama bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Garantiram ti da 50°C nečeš moći držati u rukama dulje od par sekundi bez da ti se koža ozbiljno zacrveni ;)

Link to comment
Share on other sites

Garantiram ti da 50°C nečeš moći držati u rukama dulje od par sekundi bez da ti se koža ozbiljno zacrveni [emoji6]

I bolece al nece dovest do ostecenja tkiva. 50° jebcca granica za mokre povrsine a 60 za suhe

Link to comment
Share on other sites

Čovjek platio žarulje 50$ i umjesto da mu poželite sreću, vi ga zajebavate :)

Nadam se da će raditi, držimo fige!

 

Mene više zanima kakve Med0 ima probleme sa zadnjim svjetlima...

Link to comment
Share on other sites

ja imam led u rikvercu i to je ok, jer gore samo povremeno pa se neće pregrijati. Iste sam stavio frendu u megane 3 na mjesto 21W za dnevno svjetlo pa su crkele u roku 3 tjedna jer su stalno radile

 

Link to comment
Share on other sites

ja isto imam u rikvercu i baš lepo svetli,a prije par godina sam imal i u zadnjoj poziciji  par meseci i nije niš krepalo..sve normalno ko i s običnom zaruljom..

a i setil sam se da je frend imal na unu H4 led i kad bi kao upalil duga svetla ona bi se lagano prigušila..znači drek..al 

Edited by kralj
Link to comment
Share on other sites

Pozicije trebaju 1/10 svjetlosti od onih za voznju nocu, kocnica cca 1/3 i uglavnom kratko svijetli

Link to comment
Share on other sites

Ja u rikverc svjetlima imam LED žarulje i svjetle nenormalno. Ljudi misle da imam reflektore na bunkeru :D
I treće stop svjetlo mi je LED. Sve ugrađeno prije 2-3 god.

 

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

  Mene više zanima kakve Med0 ima probleme sa zadnjim svjetlima...

Problem detektiran. Možda sam čak i ja problem. Stavljao sam dielektričnu mast na kontakte od tih žarulja da spriječim vlagu i koroziju. Ta mast izdrži bez problema temperature preko 250°C, ali izgleda da se donji kontakti 21W žarulja griju jače. Na donjem kontaktu su kontaktne kuglice oštećene gotovo rastopljene i pougljenile zbog čega gube kontakt. Loša žarulja ili izgorena mast? :nezna:

Ovo mi je vrlo čudno jer istu mast imam godinama na prednjim farovima bez greške, a tamo je 2.5x veća snaga (H7/H1). Sutra ću pogledati detaljnije jer me danas uhvatio mrak.

Link to comment
Share on other sites

Povrsina kontakta je daleko manja na tim malim zaruljama neg na prednjim. Takodjer sila kojom je kontakt "stisnut" mnogo manji.

Hocu reci da lako moguce da si ju jos vise smanjio (povrsinu) i stvorio vrucu tocku

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.