Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

kako si mogao odvojeno regulirati duga od kratkih? Oba reflektora su u istom kućištu i zajedno se podižu kad vrtiš vijak na motoriću

polozaj lece u odnosu na zajednicko "kuciste" tj na ostatak sjenila :) 

Link to comment
Share on other sites

 a hebi ga, Mini H1 se uvrne i sticne centralnim vijkom i nema odvojene regulacije, a kao što sam rekao zbog težine i duljine malo visi prema dole. I onda kada podigneš vijkom da baca normalno ujedno odu halogena previsoko. 

Btw žarulje na fast bright 55w, crkle u razmaku desetak dana nakon 6 mjeseci upotrebe, s tim da su prije bile na balastima od 35w skoro 2 godine. 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam (mislim) X35 slim ballaste, desna žarulja drapila nakon cca 9 mjeseci (iako mislim da nije otišla žarulja kao žarulja nego da je negdje zezao spoj jer je nekad radila nekad ne, nije oslabila nimalo), nju sam promijenio, lijeva još radi kao nova, a nova desna isto bez ikakvih problema

žarulje su CN light

Link to comment
Share on other sites

Nisu skupe, 100 kn par u cro xenon, danas upravo naručio 1 par od 6000k. E sad ako se netko pita zašto 6000K, to je zato jer na balastima od 55w one izgledaju kao one od 5000K.

Ma najradije bi uzeo ove tu,ali poštarina nije ''ugodna'' :bigl:

Link to comment
Share on other sites

i onda jos i carina :D inace XSB imaju jednako lumena kao osram night brake i osram CBI (svaki za svoju boju svjetlosti) samo krace traju naranvo.

ja bi kad bih mogao probao nabaviti KOITO 4000K 4000lumena (na 35W ballastu) al se prodaju samou japanu :( za 60€ par

Link to comment
Share on other sites

nikako, mislim realno i ovih 2800lumena sto ima od obicnih osrama su dosta :) a ono bi bilo cisto, ko ima veci :p a i htio bih jos "topliju" boju, meni je i 4300K prebijelo pad se vozim cijelu noc. 

TheRetrofitSource su imali limitiranu seriju 3800K al mi se nikako nije isplatilo uzimati jes su bile cjenovno ko XNB ... 

oke vidim da se neko sjetio da ih nakupuje i preprodaje na ebayu :

http://www.ebay.com/itm/NEW-KOITO-HID-D2S-Headlight-Bulb-4000K-4000lm-Made-In-Japan-P35210-Pair-/262224722300 

pod uslovom da su original uopce ...

 

evo original oglas

http://www.amazon.co.jp/KOITO-バイクヘッドライト-ハイパワーHIDバルブ-プロジェクタータイプ-P35210/dp/B00H4068G4

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Ja kad prebacim na duga spustim na kotačić u kabini na 2 i tad je taman. Kad vratim na kratka dignem na nulu. E sad da je sklepat neki sklop da to automatski napravi bili bi mi idealno

Link to comment
Share on other sites

French- meni original kad prebacim na duga digne snop kratkih, i obrnuto.

S tim da prema brzini korigira i kratka.

Link to comment
Share on other sites

ja sam Narva Range Power White preko silux.hr naručio za 130 kuna. ja sam zadovoljan zasada. pitanje je koliko će trajati. :D

WP_20160324_007.jpg

WP_20160324_008.jpg

WP_20160324_023.jpg

Edited by lucky77
Link to comment
Share on other sites

Ja kad prebacim na duga spustim na kotačić u kabini na 2 i tad je taman. Kad vratim na kratka dignem na nulu. E sad da je sklepat neki sklop da to automatski napravi bili bi mi idealno

sta nemozes iza matice staviti neku konusnu podlosku da ti napne lecu malo jer ovo spustanje snopa jako nije dobro. znatno povecavas kolicinu svjetlosti tocno ispred sebe i smanjujes vidljivost u daljinu

Link to comment
Share on other sites

Da to bi bilo najbolje rješenje, ali bi trebao to nekako i dati napraviti, tokariti... Nisam vidio takve podloške u prodaji

Link to comment
Share on other sites

Da to bi bilo najbolje rješenje, ali bi trebao to nekako i dati napraviti, tokariti... Nisam vidio takve podloške u prodaji

joj pa di je fush metod kod tebe. nadjes neku cijev slicnog promjera, i uzmes i odrezes ukoso :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Za te pare radje uzmem NBU od osrama. Ova je vjerojatno pre bijela (plava)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Osvjetljava li onda slabije cestu? Ja imam NBU vec dugo i stalno me nekak vuce da stavim te koje su vise bijele jer dole imam DRL pa blesavo izgleda ali me frka da cu slabije vidjeti..

Link to comment
Share on other sites

Osvjetljava li onda slabije cestu? Ja imam NBU vec dugo i stalno me nekak vuce da stavim te koje su vise bijele jer dole imam DRL pa blesavo izgleda ali me frka da cu slabije vidjeti..

Mozes li drl skroz iskljuciti kada su glavna svjetla upaljena? Onda nebi bio toliki kontrast

Tapatalk: Popiti casu vode ako je pri ruci

Link to comment
Share on other sites

Osvjetljava li onda slabije cestu? Ja imam NBU vec dugo i stalno me nekak vuce da stavim te koje su vise bijele jer dole imam DRL pa blesavo izgleda ali me frka da cu slabije vidjeti..

bijela boja se dobiva filtriranjem cijelog spektra toplih nijansi i ostavljanju plavih nijansi, znatno se smanjuje stvarni intenzitet osvetljenja (prividno zbog puno plave, na koju nase oci reagiraju mnogo vise moze izgledati kao da vise osvetljava al zapravo ne)  racunaj da su zarne niti unutra jako slicne po pitanju kolicine svjetlosti koju daju.

nbu na dijelu koji osvetljava cestu ima cisto staklo, a ostatak je prekriven slabim filterom, mnogo slabijim nego sto je na ovima. 

 

LED nikad neces upariti jer je to 6000K boja svjetlosti, OSRAM CBI halogen je tek 4300K 

trebas videti dal se moze ugasiti preko clipa DRL 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na objasnjenju!

U servisu tvrde da se ne moze ugasiti...

Link to comment
Share on other sites

Ja imam LED žarulje za duga svjetla (H1), svjetle i više nego dobro, ma što neki mislili o njima...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.