Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

Nije ni meni tesko zamijenit 2 min u vrh glave kad sam naucio kako se mijenjaju tek kad sam ga kupio tad je bila muka isusova zamijenit

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

http://www.ebay.com/itm/H7-ERROR-FREE-CANBUS-Super-White-6000K-LED-Bulbs-Lamp-60W-Car-CREE-Headlights-/122100972061?hash=item1c6dc8fa1d:g:9tEAAOSwhRxXKxTU&vxp=mtr

Vidio na e bayu ovu stvar, pa me zanima ima li tko kakva iskustva s time

Nemam xenone, svijetlo mi je žućkasto - klasika, pa bi htio poboljšati vidljivost

 

s-l1600.jpg

Edited by laguna22
Link to comment
Share on other sites

o ovime si gori nego s xeonima, bljesti svuda okolo, mnogo vise nego xenon, a ne daje n iblizu tolko svjetlosti. ok su za dnevna svjetla.. inace pisano je o ovome vec u temi o xenonima... 

Link to comment
Share on other sites

Ako već želiš bijelo i ilegalno uzmi Osram Cool Blue Hyper žarulje.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/H7-ERROR-FREE-CANBUS-Super-White-6000K-LED-Bulbs-Lamp-60W-Car-CREE-Headlights-/122100972061?hash=item1c6dc8fa1d:g:9tEAAOSwhRxXKxTU&vxp=mtr

Vidio na e bayu ovu stvar, pa me zanima ima li tko kakva iskustva s time

Nemam xenone, svijetlo mi je žućkasto - klasika, pa bi htio poboljšati vidljivost

 

s-l1600.jpg

Imao ja u Laguni 3 na dugom svetlu. Sijalo jako lepo, postize maksimalnu snagu odmah po ukljucivanju, naizmenicno paljenje i gasenje (ablend, u konkretnom slucaju) daje efekat stroboskopskog svetla. Vrlo sam bio zadovoljan.

Pored Lagune, imam i u Cliu 2 ph2 isti tip sijalice u oborenom svetlu, kao i na mestu maglenki koje su vezane da rade kao DRL. Ne zaslepljujem nikoga, niko ne blica, svetlosni snop homogen i bolji nego halogen. U poredjenju sa xenonom, daje manje svetla. Za razliku od onih H7 sijalica sa milion dioda, ovde se svetlost projektuje sa jednog mesta, slicno kao kod klasicne halogene sijalice i zato ima bolje rezultate.

To su moja direktna iskustva. Mozda ti i pomogne nesto.

Link to comment
Share on other sites

Nisam probao kao glavno, imao sam xenon umesto H7. Definitivno slabije sija od xenona, ali sija dovoljno jako u faru sa reflektorom. Bolje od H7 sijalice, a odmah po paljenju dostize maksimalni intenzitet. Prilikom gasenja nema samoindukcije, tako da bas ima efektan "on-off" momenat.

Koristio sam ih preko dve godine (H7 LED), koliko ih imam i na Cliu. Jos uvek rade bez pogovora.

Link to comment
Share on other sites

Samo cu tolko rec da nije tolko lose kao ona led s 100 ledica al da je pravilno usmjeren snop. Nije ni blizu. A cini ti se sako da je jace nego halogena... Neda mi se sad dalje objasnjavat al se radi o prividu tj vizualnoj varci..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imas na mkled.com zarulje koje imaju snop isti kao od xenona, samo su dosta skupe... Btw to je mod marijas3/rc web shop!

Sent from my LG G4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Krivo sam napisao, site je www.mk-led.hr

Sent from my LG G4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imas na mkled.com zarulje koje imaju snop isti kao od xenona, samo su dosta skupe... Btw to je mod marijas3/rc web shop!

Sent from my LG G4 using Tapatalk

NEMAJU isti snop. Kod leda svjetlost dolazi iz dvije povrsine cca 3mm2 medjusobno razmaknutih za 2mm dok kod xenona imas tockice promjera 0.1mm razmaknutih ni 1mm.

Drugo kod xenona zarulja daje svjetlost u svim smjerovima led nedaje.. Niti ce ikad davati... Nemojte nasedati na reklame

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vidim da pricas napamet, i da nisi vidio kako izgleda zarulja o kojoj se prica, a pogotovo kako svijetle...

Sent from my LG G4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vidim da pricas napamet, i da nisi vidio kako izgleda zarulja o kojoj se prica, a pogotovo kako svijetle...

Vidim da se nekuzis u svjetlost i optiku... a pogotovo dovoljno da mozes tumaciti kako nesto svijetli i kolko svjetlosti daje...  

Link to comment
Share on other sites

znam, 

U pravu si!

kad pocnes mjeriti svjetlost, dizajnirati lece oko izvora svjetlosti onda ces razuumijeti ono sto sam napisao a ne skakati..

bio je jedan poput tebe na bmw forumu koji je prodavao svoje ledice (razvijane kao nekoliko godina) uz tvrdnju da su bolje od xenona a da trose vise svjetla. nakon par pitanja se svelo na to da je rekao "mi znamo sta prodajemo, nemislimo na forumu iznositi i tvrditi nesto kako je pa da poslije bude da nije tako" na sto su onda naravno i drugi reagovali da kako nemogu garantovat za ono sto prodaju a cijelu stranu pricaju kako su superiorni dok  ih se ne upita za konkretna mjerenja svjetlosti u nekoj optici usporedno s OEM zaruljom.. znaci jedan far, i mjerenje svjetlosti u raznim tockama s dvije razlicite zarulje. 

Link to comment
Share on other sites

znam, kad pocnes mjeriti svjetlost, dizajnirati lece oko izvora svjetlosti onda ces razuumijeti ono sto sam napisao a ne skakati..

bio je jedan poput tebe na bmw forumu koji je prodavao svoje ledice (razvijane kao nekoliko godina) uz tvrdnju da su bolje od xenona a da trose vise svjetla. nakon par pitanja se svelo na to da je rekao "mi znamo sta prodajemo, nemislimo na forumu iznositi i tvrditi nesto kako je pa da poslije bude da nije tako" na sto su onda naravno i drugi reagovali da kako nemogu garantovat za ono sto prodaju a cijelu stranu pricaju kako su superiorni dok  ih se ne upita za konkretna mjerenja svjetlosti u nekoj optici usporedno s OEM zaruljom.. znaci jedan far, i mjerenje svjetlosti u raznim tockama s dvije razlicite zarulje. 

Hahaha a i ti si vidia onog jelena. Kupe ledice na ebayu, prerade nesto u 10 min da drukcije izgleda i pokusavaju prodat za masne pare..

Link to comment
Share on other sites

Hahaha a i ti si vidia onog jelena. Kupe ledice na ebayu, prerade nesto u 10 min da drukcije izgleda i pokusavaju prodat za masne pare..

sta nisi prepoznao nick i komentare? ili su ih sad maknuli, nekih mjesec dana su sigurno bili gore, al se on zalio nesto kako mu blatim proizvod ovo ono. 

edit, a nije on jelen, on je pametan, jeleni su oni koji kupuju :D

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Jedna stvar koja se ne smije zanemariti (ako nemate brrizgaljke za pranje farova) - LED-ice ne proizvode dovoljno topline za topljenje leda i snijega sa vanjeske površine fara tijekom zimskih sniježnih mjeseci. Ne znam kakva je stvar kod Xenona.

Link to comment
Share on other sites

ista stvar i kod xenona..staklo se uopče ne grije..zato i je obvezno pranje farova kod xenona..

Link to comment
Share on other sites

samo da bi to bilo efikasno voda mora biti grijana, a to na 99% auta NIJE, inace obavezno je za sve zarulje visokog intenziteta pa cak i jace halogene. jer kao kad je prljavo staklo onda se od prljavstine reflektira... a nes ti da ce taj sprej ocistiti razbijenu bubu s stakla bez da potrosis litru tekucine na jedno pranje 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

ista stvar i kod xenona..staklo se uopče ne grije..zato i je obvezno pranje farova kod xenona..

Nije kod novijih automobila, ima  ogranicenje u vezi sa kolicinom lumena koju xenoni odaju. Npr, poslednja buba nema perace farova kao ni A1.

Poenta je da su proizvodjaci sebi smanjili troskove proizvodnje tako sto je doneta uredba u EU da xenon farovi koji rade na 25w i nemaju vise od 2000 lm ne moraju imati perace farova. Tako da ipak nije obavezno pranje farova kod xenona.

Link to comment
Share on other sites

Tako je. 2000 lumena je granica. Inace Ima tzv HIR zarulja koje su preko 2000 lumena. Kod nas bas i nisu ceste.

A ovi xenoni od 25W su smjesni.. Jedino sto pruzaju je usteda potrosnje struje (uz znatno skuplju "instalaciju" ) i sminka jer imas xenon...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Baš htjedoh pitati, koliko takav xenon od 25W daje manje svjetlosti od onog 35W i da li uopce ima smisla naspram halogen žarulje?

Link to comment
Share on other sites

Oko 1900lumena se rangiraju kako koji. Halogene su 1800lumena za h7 npr...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.