Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

Ali se razbuktala rasprava 

Sad više ni ja nisam pametan.

Imao sam aftermarket xenone , ali sam ih morao skinuti prije rege

S njima sam bio zadovoljan, ali ih nisam vraćao zbog murje

Klasične žarulje mi daju puno slabije svjetlo i sad tražim nešto da pojačam svjetlost u faru

Spušta se mrak sve ranije a ja se dosta vozim po noći

Link to comment
Share on other sites

A te koje je borny spomenuo, cool super nekaj osram, jel te daju isto manje svjetla?

Link to comment
Share on other sites

Bogme moji xenoni griju, ne znam za originalne

siguran sam da negriju, negriju cak ni moji su jos jaci.. stavi ruku ispred fara dok ti je xenon, upali dugo (ono ti je halogeno) i vidi kolko ti vise grije dlan. na to se misli, ne na grijanje same lece/fara iznutra. 

 

Link to comment
Share on other sites

A te koje je borny spomenuo, cool super nekaj osram, jel te daju isto manje svjetla?

generalno gledajuci sve s flterima smanjuju svjetlos tu odnosu da nema filter. s time da su poneke, npr osram NBU jace u startu pa i u konacnici daju malo vise sjetlosti, (one imaju nekih 20% samo filter plavi i to vrlo lagan, ove sto su skroz plave u 99.9% slucajeva daju manje svjetlosti, samo se nasim ocima moze prividjat da daju vise radi bjelje svjetlosti

 

Link to comment
Share on other sites

Oko 1900lumena se rangiraju kako koji. Halogene su 1800lumena za h7 npr...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

1900 lumena 25 ili 35W?

Link to comment
Share on other sites

Po tome se uopce ne isplati imati xenon od 25W jer ne daje bas puno vise od halogena.

Znaci porez na budale?! Platis skuplje a dobijes čunu. I jos ti je mogucnost da ti ukradu far puno veca, a far 2x skuplji od obicnog.

Link to comment
Share on other sites

tako je, al imas bijele farove, nisi vise staromodan i fuuuj zuti xenon... (a ja jedva cekam da skupim visak para i iz japana narucim spec xenon zarulje koje su 4000K s time da daju 4000 lumena na 35W :D nisu cak ni tollko skupe sto je najbolje :D

Link to comment
Share on other sites

Znaci ostajem na Osram NBU i dalje, taman prije mjesec i pol promijenjene obje... I zadovoljan sam jacinom snopa samo mi se izgled ne svida, mislim  na zuckastu svjetlost u odnosu na DRL koje dole imam...

Link to comment
Share on other sites

Osim što mu fali praćenje krivine, nema velike razlike u osvjetljenju, boja jeste drugačija, ali ne fali svjetla. Subjektivno, m3 je bolji. A možda i objektivno, nisam mjerio razliku. 

Link to comment
Share on other sites

A te koje je borny spomenuo, cool super nekaj osram, jel te daju isto manje svjetla?

Osram Cool Blue Hyper. Daju manje svjetlosti od NB ili čak običnih Cool Blue Intense. Samo dobro izgledaju, po ničem drugom nisu posebne.

Link to comment
Share on other sites

Po meni svaki far je radjen za odredjeni tip zarulje, mjenjanjem zarulje samo ce snop svijetlosti biti losiji jer nije izvor svijetosti na istom mjestu i iste velicine.

A sti se tice razlicitih zarulja. Trenutno vozim na Osram NBU H7 kratka i nemam pojma koja H3 duga i NBU je sasvim pristojna zarulja. Probao sam jos SilverStar i on je mrvicu kraci na kratkom.

U Cliu sam imao SilverStar jedno vrijeme i to je bilo super naspram sada jeftinih kineza. Doduse u zadnje 2 godine Clio je zenin auto za raditi i 99.9% vremena je u gradu i radi od 7-15h tako da nema smisla ulagati u bolje zarulje. Eventualno neki LongLife ili tako nesto ako nije skupo.

Kod staroga u yarisu je godinama vec SilverStar i to je jedino sto on stavlja. Prije tehnickog sam mu polirao farove, kao i svaki auto iz 2003 i slicnih godista farovi jako puno zute i svake 3,4 godine trebaju poliranje. Sada i nisu na ocigled bili losi ali koliko je ljepsi snop kratkih na cesti nakon sto sam ispolirao ne mogu vjerovati.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

To su ovi spoemnuti s bmw foruma. Ukratko nevrijedi ni kune vise od kineskih s ali expresa.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Papir sve trpi.. (mozes puno toga napisati)... Pa lad treba vratiti ce biti, a izgrebano je, kako ce mo vratitii, ovo ono..

Vec sam napisao te LED zarulje daju manju kolicinu svjetlosti od halogenih. Al nas mozak je glup a oci jos netacnije pa nam za plavkasto svjetlo, makar ono bilo znatno slabije govori da je jace.

Zasto?

Pa zato sto su fotoreceptori znatno osjetljiviji na plavu svjetlost od ostalih (nadrazuje ih te radi toga slabije vidi ostale boje), i ista izaziva bol, oci se mnogo brze zamaraju, a u stvarnosti mnogo manje manje vide. Al mozak to radi toga tumaci kao da je svjetlo jace..

Tako da metode usporedbe u vidu montiranja zarulje i gledanja dal jace svijetli nije mjerodavno. Da stavite dvije zarulje identicnih larakteristika osim temperature svjetla, ako je razlika 2000K (halogena na nekih 3800 a led na neki 6000K) tada vam LED izgleda kao da je duplo jaceg intenziteta..

Tek ako odete voziti, U MRAKU, ce te videti kolko to daje manje svjetlosti zapravo i kolko ce vam se brze oci umoriti..

Danas je vecina LED original farova ispod 2000 lumena a izgledaju na prvu kao da daju vise svjetlosti nego xenoni s 3200 lumena...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Alii čekaj, ta priča sa LED žarulljama je i dalje ilegalna kao i aftermarket xenon? 

Ja sam imao aftermarket xenon na ex hyundaiu i30, originalna h7 halogena (kratka) svjetla su bila katastrofa, onda sam ugradio (neki kineski) xenon H7 kit 6000 k (35 w), vozio sam tako i prolazio tehnički 2-3 godine. Nakon što su riknule žarulje kupio sam druge žarulje 4300 k i to se pokazalo dosta prirodnije svjetlo od 6000 k. 6000 K baca plavo, a 4300 K bijelo prema žutom. Zanimljivo je sa tim čajna xenonom da su žarulje trajale 2-3 godine i 70-80 tkm stalno upaljeih svjetala, a balaste nisam nikako mjenjao 5-6 godina i 150 tkm. Ja sam sa tim xenonom bio zadovoljan, ali uvijek sam strepio da ne naletim na nadobudnog policajca, a da o sačekušama na AC RI-ZG na Tifonu iza Karlovca ni ne govorim..

Link to comment
Share on other sites

Tako je ilegala i svijetle jos losije (po pitanju snopa i kako ga rasporedjuje)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pitanjce za vlasnike megana 3.

 

Da li mi netko može reći iz iskustva kolika je razlika u količini svjetla između originalih h7 žarulja i H7 Osram NBU? Razmišljam originalne žarulje zamijeniti sa Osram NBU. Nisu kratka svjetla loša, vrlo su korektna, ali stvarno je bitno imati dobru vidljivost po noći, tako da ako je poboljšanje osjetno, zamijenio bi žarulje.

Napomena, model sa lećom u faru.

 

TNX

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.