Jump to content

Jesu čemu ove žarulje?


zoky

Recommended Posts

za lecu ti je xenon najbezbolnije rjesenje, al kvalitetne zarulje od 4300K i balasti.

inace vidljiva je razlika pisali su vec o istom autu u drugoj temi di sse bas o xenonima raspravljalo. 

Link to comment
Share on other sites

za lecu ti je xenon najbezbolnije rjesenje, al kvalitetne zarulje od 4300K i balasti.

inace vidljiva je razlika pisali su vec o istom autu u drugoj temi di sse bas o xenonima raspravljalo. 

Xenon je ilegalan, tako da to bi izbjegnuo. I npr meni na potezu Kuća-vrtić-posao i 20 prijeđenih km u jednom smjeru senzor za svejtla barem 7-8 puta pali i gasi svjetla (tuneli itd). To u kombinaciji sa xenonom nije niti malo dobro, mogu ga jednino uključiti da stalno svijetli, ali onda mi senzor za svjetla ne služi ničemu.

 

Ugl, ništa od xenona na ovom autu ili kvalitetna halogenka (koja daje više svjetla) ili ostaje kako je. 

 

TNX

Link to comment
Share on other sites

nesmeta xenonu uccestalo paljenje, to su price (ok stvarne) iz perioda DC ballasta, svi ovi novi su sasvim ok i na yarulje ne utjece paljenje/gasenje. 

Link to comment
Share on other sites

Kolega razlika između obicnih i Nbu je velika dosta.

Milos, dokad su se ti stari balasti ugrađivali?

Link to comment
Share on other sites

2000 su vec kolko ja imam info u svim autima bili AC ballasti. Racunaj da su DC balasti poceli jos tamo 92 cca.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pitanjce za vlasnike megana 3.

 

Da li mi netko može reći iz iskustva kolika je razlika u količini svjetla između originalih h7 žarulja i H7 Osram NBU? Razmišljam originalne žarulje zamijeniti sa Osram NBU. Nisu kratka svjetla loša, vrlo su korektna, ali stvarno je bitno imati dobru vidljivost po noći, tako da ako je poboljšanje osjetno, zamijenio bi žarulje.

Napomena, model sa lećom u faru.

 

TNX

Ogromna je razlika, tvornicka ugradnja su zuckasta i slaba, ja sam odmah stavio NBU nakon par dana...

Link to comment
Share on other sites

Ogromna je razlika, tvornicka ugradnja su zuckasta i slaba, ja sam odmah stavio NBU nakon par dana...

Odlično, drugi tjedan to kupujem i rješevam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Papir sve trpi.. (mozes puno toga napisati)... Pa lad treba vratiti ce biti, a izgrebano je, kako ce mo vratitii, ovo ono..

Vec sam napisao te LED zarulje daju manju kolicinu svjetlosti od halogenih. Al nas mozak je glup a oci jos netacnije pa nam za plavkasto svjetlo, makar ono bilo znatno slabije govori da je jace.

Zasto?

Pa zato sto su fotoreceptori znatno osjetljiviji na plavu svjetlost od ostalih (nadrazuje ih te radi toga slabije vidi ostale boje), i ista izaziva bol, oci se mnogo brze zamaraju, a u stvarnosti mnogo manje manje vide. Al mozak to radi toga tumaci kao da je svjetlo jace..

Tako da metode usporedbe u vidu montiranja zarulje i gledanja dal jace svijetli nije mjerodavno. Da stavite dvije zarulje identicnih larakteristika osim temperature svjetla, ako je razlika 2000K (halogena na nekih 3800 a led na neki 6000K) tada vam LED izgleda kao da je duplo jaceg intenziteta..

Tek ako odete voziti, U MRAKU, ce te videti kolko to daje manje svjetlosti zapravo i kolko ce vam se brze oci umoriti..

Danas je vecina LED original farova ispod 2000 lumena a izgledaju na prvu kao da daju vise svjetlosti nego xenoni s 3200 lumena...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

Mala ispravka. Fotoreceptori za plavu boju su zapravo najmanje osjetljivi, a najosjetljiviji su zeleni. Svjetlost sa povećenim udjelom plave boje percipiramo "jačim" vjerojatno iz dva razloga. Prvi, plava svjetlost se više odbija od čestica zraka od ostalih boja pa nam se čini da je "svuda unaokolo". Drugo, kod tih "plavih" žarulja je prisutan i udio ljubičaste svjetlosti, intenzitet koje plavi receptori pogrešno percipiraju kao intenzitet plave svjetlosti.

 

Pitanjce za vlasnike megana 3.

 

Da li mi netko može reći iz iskustva kolika je razlika u količini svjetla između originalih h7 žarulja i H7 Osram NBU? Razmišljam originalne žarulje zamijeniti sa Osram NBU. Nisu kratka svjetla loša, vrlo su korektna, ali stvarno je bitno imati dobru vidljivost po noći, tako da ako je poboljšanje osjetno, zamijenio bi žarulje.

Napomena, model sa lećom u faru.

 

TNX

Ja sam prije nekih 2-3 mjeseca umjesto osram classic stavio nbu i... pa jesu jače, ali sad nešto spektakularno - i ne baš.

Link to comment
Share on other sites

Montirane H7 NBU, nemam još dojmova jer se nisam vozio po mraku van grada. Kad bude javim, za sad vidim da su malo bjelije, a i vidi se da daju više svjetla dok se vozim kroz tunele i slično. Poslije provg pravog "mraka" javim dojmove.:wavey:

Link to comment
Share on other sites

Mala ispravka. Fotoreceptori za plavu boju su zapravo najmanje osjetljivi, a najosjetljiviji su zeleni. Svjetlost sa povećenim udjelom plave boje percipiramo "jačim" vjerojatno iz dva razloga. Prvi, plava svjetlost se više odbija od čestica zraka od ostalih boja pa nam se čini da je "svuda unaokolo". Drugo, kod tih "plavih" žarulja je prisutan i udio ljubičaste svjetlosti, intenzitet koje plavi receptori pogrešno percipiraju kao intenzitet plave svjetlosti.

 

Ja sam prije nekih 2-3 mjeseca umjesto osram classic stavio nbu i... pa jesu jače, ali sad nešto spektakularno - i ne baš.

u fotografskom smislu bi to bilo noise vs gain, tj plava stvara najvise bola a uz nju najmanje vidimo. dok zelenu mozes gledat mnogo intenzivniji izvor sjetlosti bey da ti smeta, a i mnogo bolje se vidi s njome :) nisam oftamolog pa da znam bas sve tocno objasniti

Link to comment
Share on other sites

Ja sam govorio čisto medicinski tj. biofizički. A i inače crvena najviše umara, kako oči, tako i mozak. A sad bol... Hm, ne znam. Probat ću jednom zuriti pa ti javim :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H7 NBU na meganu 3 far sa lecom se pokazale kao upgrade koji vrijedi svake kune. Bolje od ovog je jedino xenon i led, za halogena svjetla je top:yeah:

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

H7 NBU na meganu 3 far sa lecom se pokazale kao upgrade koji vrijedi svake kune. Bolje od ovog je jedino xenon i led, za halogena svjetla je top:yeah:

sad samo moli boga da dugo potraju jer to ide obrnuto proporcionalno s količinom svjetla...

Btw, i ja ih imam, ali H1 u dugom svjetlu i stvarno se vidi razlika naspram običnih

Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam i cuo price da krace traju ali posto imam dlr ne gore mi kratka cijelo vrijeme....iako sa orginalnim osramom sam bio zadovoljan koliko svjetla bacaju...ovo moze biti samo bolje.

Link to comment
Share on other sites

sad samo moli boga da dugo potraju jer to ide obrnuto proporcionalno s količinom svjetla...

Btw, i ja ih imam, ali H1 u dugom svjetlu i stvarno se vidi razlika naspram običnih

Znam sve za trajnost NBU, imao sam ih na ex i30, ali na tom autu su sve H7 zgarale za 6 mjeseci i 15 tkm stalno upaljenih svjetla. Ovdje su DRL i mogle bi potrajati godinu dana, to bi bilo čist ok

Link to comment
Share on other sites

Meni su oko godinu i pol trajale

:yeah: Ja bi to potpisao odma!

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.