Jump to content

izmjena ulja - općenito o intervalima


filipbabok

Recommended Posts

E, baš je i meni zapeo za oko. Stavio bi ga u dCi 78 kW. Pošto nema DPF ne treba Cx ulje.

Drugi dci od mojih jebl 78 kW euro5, u njega mora low saps.

Link to comment
Share on other sites

Nije ni 8100 puno jeftiniji

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

Inace mislim da je to i xclean jedino 5w40 sinteticko ulje. Tj da jije spominjano UHC ulje

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

Bas sam se cuo s poznanikom koji radi u motulu i pitao ga. Kaze da on preporuca xclean jer je to jos bolje ulje.

Link to comment
Share on other sites

Bas sam se cuo s poznanikom koji radi u motulu i pitao ga. Kaze da on preporuca xclean jer je to jos bolje ulje.

Evo imaju i njega

www.mall.hr/motorna-ulja/motul-ulje-8100-x-clean-c3-5w-40-5-litara?src=sug

P.s. sori na duplom postu, nisam vise mogao editirat

Edited by homer
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Evo i jos jedan post sori!  Sad mi je javio ovaj lik iz motula da je provjerio za mall.hr jer ga je zanimalo kako imaju tako dobre akcije. Izgleda da su ulja iz 2011., 2012. pa zato ta cijena. Tako da pripazite malo na to, ako ce netko uzimat.

Link to comment
Share on other sites

Nije ni 8100 puno jeftiniji

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

Inace mislim da je to i xclean jedino 5w40 sinteticko ulje. Tj da jije spominjano UHC ulje

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

Motul 8100 x-cess je PAO ulje za razliku od SXR-a.

Link to comment
Share on other sites

Motul 8100 x-cess je PAO ulje za razliku od SXR-a.

Nije ni 8100 puno jeftiniji

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Inace mislim da je to i xclean jedino 5w40 sinteticko ulje. Tj da nije spominjano UHC ulje

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Isto i ja napisah gore al ne tolko strucno :D

Jel ti se da pogledat za mobil 1 5w50 koja je baza? Gledao sam al koda ima dva podatka i ne slazu se medjusobno..

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran za Mobil 1 zato što je bilo slučajeva da je Mobil 1 bio mješavina PAO i HC, ali bi trebao biti PAO.

Link to comment
Share on other sites

INA za svoj Millennium (5W40) tvrdi da je potpuno sintetično ulje. E, sad jedino ako te tri riječi u slijedu mogu imati više od tog jednom značenja :D  Evo specki dolj. Nema RN normi, već ovih ACEA i API. Ne znam koji bi bio ekvivalent prema RN.

http://www.ina-maziva.hr/UserDocsImages/proizvodi/ina_millennium_5w-40_1412.pdf

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

INA za svoj Millennium (5W40) tvrdi da je potpuno sintetično ulje. E, sad jedino ako te tri riječi u slijedu mogu imati više od tog jednom značenja :D  Evo specki dolj. Nema RN normi, već ovih ACEA i API. Ne znam koji bi bio ekvivalent prema RN.

http://www.ina-maziva.hr/UserDocsImages/proizvodi/ina_millennium_5w-40_1412.pdf

Zadovoljavanje RN normi ne ovisi o tome je li ulje PAO, ili HC. Info o Mileniumu nemam, ali vjerujem da je PAO.

Link to comment
Share on other sites

sva inina ulja se sad rade u MOL-ovoj rafineriji u mađarskoj.. neka više hrvatskog INA ulja..

Link to comment
Share on other sites

Ako je to istina onda neću uzeti INA ulje da je besplatno.

Link to comment
Share on other sites

Provjerena info. Poznanik mi radi u rafineriji u rijeci i vise ne proizvode ulja nego ih rade madjari u molu i pakiraju a ina samo distribuira. Kompletan ina maziva asortiman.. Ja ga ne uzimam vec 20 godina hehe.. jedino kupim ininu litijevu mast zutu..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koje ulje i po kojoj normi ide u Clio IV, 1.5 dCi, 90hp?

Link to comment
Share on other sites

A sto ne Elf Ft 5w 30,norma 720 za Dpf-To su mi u servisu preporucili? Clio Iv 1.5 dci 90 ks

Edited by M.D
Link to comment
Share on other sites

Ako ima DPF obavezno norma 720 tj 5w30 ulje, bilo Elf bilo Shell bilo koji drugi bog samo da ima tu normu i specifikacije. Koliko teorija zavjere oko ulja a da se nezna osnovno za preporučiti ulje za novi dCi sa DPF-om.

Link to comment
Share on other sites

Ako ima DPF obavezno norma 720 tj 5w30 ulje, bilo Elf bilo Shell bilo koji drugi bog samo da ima tu normu i specifikacije. Koliko teorija zavjere oko ulja a da se nezna osnovno za preporučiti ulje za novi dCi sa DPF-om.

Ma nema zavjere, meni se Shell pokazao kao dobar za Lagunu i ja ga koristim praktički od kada sam je kupio (uz malu iznimku možda kojih 20tkm kad je u njoj bio Mobil). Što se tiče normi naravno da se u autima/motorima koji imaju DPF treba koristiti tzv Low SAPS (Sulfur Ash Phosphor Sulfur) zbog samog DPF-a (začepljenje). Kod mene to ne igra jer auto nema DPF.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

koje ulje u twingo GT 0.9tce 2017.... mislim koje je najbolje za taj auto?

 

Sintetičko 5W-40 koje zadovoljava RN0710 normu

Prije godinu dana bio sam u ovlaštenom servisu, i stavili su Evolution 900 NF 5W-40. Nisam odmah obratio pažnju, bio sam u gužvi tih dana, da to ulje ne ispunjava tu normu. Taj servis sam radio na 40.000km. Na 45.000km sam to izbacio vani i stavio Shell Ultra 5W-40. Idući tjedan imam dogovoreni termin ponovo u ovlaštenom, pa ću sada pripaziti da stave ulje koje je i propisano za ovaj motor.

Trebali su u ovlaštenom staviti SXR 5W-40, to ulje ima RN0710 normu. Neka od 5W-40 ulja koja zadovoljavaju RN0710 su Shell Helix Ultra, Mobil Super 3000, Castrol Magnatec, Aral Super Tronic,...

Link to comment
Share on other sites

Polusinteticka ulja :)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5W40 ne znači da je ulje sintetičko. Treba gledati koju normu zdovoljava ulje, a ne je li sintetičko ili nije. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.