Jump to content

naši akumulatori - bivši, sadašnji i budući


filipbabok

Recommended Posts

a 5 je najjace sta podrzava i motore, a akumulatore dopunit je 5A sasvim dosta (ili kolko vec mu je max). Sluze mi za odrzavanje u sustini, ne cekam da budu prazni. ako se auto ne vozi spojen je :)

Za motor sam uzeo lifepo biltemin i super je. Pogotovo sto ima svoj bms i malo problematican sustav punjenja (cvaja).

 

Hvala za savjet !

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U Berenu sam pred malo uzeo EFB akumulator s njihovom naljepnicom, ali sam dobio objašnjenje da je to ustvari originalni Exide za prvu ugradnju. 2 godine garancija, 640 A i 60 Ah cijena cca 690 kn ako se ne varam....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da. Tako su i meni rekli za obicni Silver da je Exide pa je prdnuo nakon 18 mjeseci. Vjerojatno i je, ali ga je Exide odbacio je nije zadovoljio sve kriterije, a sad znam i koje.
Uzeo Toplu s 36 mjeseci jamstva i nesto nadoplatio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, frenchkey said:

Tako su i meni rekli za obicni Silver da je Exide pa je prdnuo nakon 18 mjeseci. Vjerojatno i je, ali ga je Exide odbacio je nije zadovoljio sve kriterije, a sad znam i koje.

 

Tvoj je dobro i durao ako pogledas moje iskustvo s Exide....da je bio u dnevnoj uporabi nebi doziveo 3 god... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidiš ja si razmišljam kad sljedeći budem, opet Exide. Kupio ga za prošli auto (koji je sad u brata).

Exide premium EA770 (nije agm ni efb). (36 mjeseci jamstva bilo na ovaj).

Sad mu je više od 5 godina, auto je sa njim prešao preko 100.000 km. I dalje radi bez problema. Auto se vozi na svakvim relacijama, odkad je kod brata tokom tjedna po Splitu.

Preživio u proljeće '22 i jednu epizodu krepanog alternatora kad ga je isjedilo nepoznat broj kilometara prijeđenih u takvom stanju (zadnja poznata ruta koja je završila vučnom službom jer je napon pao previše je bila oko 150 km (ne u komadu)..

 

Ko i u svemu, razna iskustva sa svim proizvodima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moj exide premium ima 3.5 godine, tisuce hladnih startova i kratkih relacija ali ga dopunim jednom mjesecno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj gore spomenut nikad punjen, osim ako ga električar kod koje je auto bio ostavljen na popravak alternatora nije punio. I sram me reći, ali moram.. Grijači na autu ne rade drugu zimu (ispravni, ali ožičenje ne valja i majku mu samo u ovlaštenom ima za kupit, komplet 600 kn). (Pali i vergla kao i uvijek, iako niže od - 5°C temp nije vidio u takvom stanju)... Bratu se ne žuri sa popravkom...) Sad dali je akumulatoru život bez grijača lakši ili teži zimi, ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Dci ne pali grijace do dobrog minusa. Do -5C zasigurno ne pali :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 22. 01. 2023. at 15:05, ivan.martinko said:

Kakvi su beren silver+ vs silver limited?
Cijene su povoljne..

Tko to proizvodi?

bd00bba5f6c1427f6c4b2426921cf968.jpg0ff37e9195c79e051c43da8501542a00.jpg

Silver 55Ah Limited, ako se ne varam, nemamo više u ponudi. Mislim da je rasprodano sve. Proizvođač Exide. Proizvodnja novih vozila je usporila iz svima znanih razloga, pa tvornice akumulatora povremeno imaju viškove. Tako smo i mi uzeli par šlepera tih akumulatora. Kod takvih dealova, tvornica ne uvažava reklamacije, nema povrata, tako da je teret eventualnih reklamacija na nama kao uvozniku/distributeru. Naravno da nam iz navedenog razloga nije u interesu staviti na tržište lošu robu. 

On 20. 01. 2023. at 22:38, igor25 said:

Ima li netko preporuku za običan starter akumulator sa oko 75ah po mogućnosti malo jeftiniji? Išao bi škodu fabiu sdi bez klime, ovaj mi je zapeo za oko : https://beren.hr/sonnenschein/ , jedino ne znam valja li ta marka. 

Preporuka: https://beren.hr/beren-battery-energy-2/

Beren Energy 75ah, jamstvo 2 god, cijena uz povrat starog akumulatora 65eur / 490kn

On 21. 01. 2023. at 9:06, Senna said:

U Berenu sam pred malo uzeo EFB akumulator s njihovom naljepnicom, ali sam dobio objašnjenje da je to ustvari originalni Exide za prvu ugradnju. 2 godine garancija, 640 A i 60 Ah cijena cca 690 kn ako se ne varam....

Točno. To je Exide za prvu ugradnju u start&stop benzince vw grupacije

On 21. 01. 2023. at 10:14, frenchkey said:

Da. Tako su i meni rekli za obicni Silver da je Exide pa je prdnuo nakon 18 mjeseci. Vjerojatno i je, ali ga je Exide odbacio je nije zadovoljio sve kriterije, a sad znam i koje.
Uzeo Toplu s 36 mjeseci jamstva i nesto nadoplatio.
 

Zato jamstvo i postoji. Broj reklamacija se kod nas mjeri ne u postocima, nego u promilima, mislim da je cca 3 promila. Znači, na 1000 prodanih, u jamstvu 3 crknu. Najčešće kratki spoj ćelije, a vrlo rijetko prekid međućelijskih spojeva. Sve je to ok, događa se. Zamijeniš i peglaš dalje.

On 21. 01. 2023. at 11:53, Domba said:

Ja imam ovaj u Focusu, 67A. https://beren.hr/beren-battery-gold/ Star je 6 godina i radi jos uvijek. Jedino sto moram naglasiti Focusu po papirima ide 45Ah unutra, ali stane ovaj bez problema.

Pametno da si stavio jači akumulator. Nije prejak, alternator ga dopunjava bez problema, al' zato imaš veću rezervu snage. I inače, primijetili smo da na vozilu s ugrađenim plinom bolje je staviti jači akumulator. 

On 22. 01. 2023. at 8:36, Domagoj84 said:

Vidiš ja si razmišljam kad sljedeći budem, opet Exide. Kupio ga za prošli auto (koji je sad u brata).

Exide premium EA770 (nije agm ni efb). (36 mjeseci jamstva bilo na ovaj).

Sad mu je više od 5 godina, auto je sa njim prešao preko 100.000 km. I dalje radi bez problema. Auto se vozi na svakvim relacijama, odkad je kod brata tokom tjedna po Splitu.

Preživio u proljeće '22 i jednu epizodu krepanog alternatora kad ga je isjedilo nepoznat broj kilometara prijeđenih u takvom stanju (zadnja poznata ruta koja je završila vučnom službom jer je napon pao previše je bila oko 150 km (ne u komadu)..

 

Ko i u svemu, razna iskustva sa svim proizvodima.

Exide Premium (EA serija) su sigurno top 3 najboljih baterija za vozila. Ne sjećam se kad sam zadnji put imao opravdanu reklamaciju na Premium.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A koliko traju? Ja imam Exide EA640 u benzincu 1.6 proslo je 3 godine i 3 mjeseca [emoji38]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Exide Premium (EA serija) su sigurno top 3 najboljih baterija za vozila. Ne sjećam se kad sam zadnji put imao opravdanu reklamaciju na Premium.
Akumulator me iznevjerio, ali firma Beren nije, nadoplatio za malo skuplji i peglam dalje.
Naručio sa Alija tester kao i Logan.
Za amatera ce biti dovoljno
cb39cc64c60cc96edcc62d87f1c2adde.jpg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A koliko traju? Ja imam Exide EA640 u benzincu 1.6 proslo je 3 godine i 3 mjeseca [emoji38]

U nedilju otić' na misu, par zdravomarija i očenaša, ne znan oćel pomoći, a sigurno neće odmoći.

Šalu na stranu... ovisi o jako mnogo faktora... gradska vožnja ili pretežno dulje vožnje; klimatsko podneblje; količina dodatne opreme u vozilu; instalacija u vozilu i da ne nabrajam

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk

Naravno da nije, ali nije to najbitniji faktor.
Svakako jedan od najbitnijih. Vjerujte, svega se nagledam, od klema u raspadu, kojekakvih žica i žičica za koje nitko ne zna čemu služe, zarđalih spojeva sa šasijom, uradi sam rješenja itd.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk

[mention=2675]aquarius[/mention], sta je kod tebe best buy po pitanju kvalitete?
Aku cu stavljati u gepek tako da mi dimenzije nisu "ogranicenje" tj ako nema u japanskom (yuasa iz gornjeg posta) standardu, i ako mi je na isto mesto uz malu modifikaciju seo i Exide. 
Auto je "weekend" car, uz periodicno punjenje, 2.2kW starter kao sto rekoh ... 
Jel Varta bolja od potonjih? Za Optimu (cilindricni agm) sam isto cuo da su jako pali u kvalitetu.. 
Ne znam kolko mi je pametno preci na LiFePo mada nema ih bas puno u ponudi.
Best buy uvijek najjeftiniji sa najdužom garancijom. Dakle gledat u rangu jamstva npr 3god koji je najjeftiniji.
Optime nisu kao što su bile da i danas traju 10+god, al da su klasu iznad običnih, jesu.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam za sada jako zadovoljan mojim gadgetom za testiranje akumulatora.
Evo u prilogu screen shot mjerenja akumulatora pa je na jednoj slici stanje akumulatora na Loganu koji je star nešto manje od 2 godine. Na drugoj slici je Loganov cranking test koji također ima dobar rezultat. Na trećoj slici je cranking test S Twingom koji ima akumulator star oko 8 godina. Nakon 5-6 dana mirivanja Twingo nije upalio od prve pa se na grafikonu vidi period neuspješnog verglanja a potom drugi pokušaj kad je motor upalio i napon porastao nakon što je počelo punjenje.
Na posljednjoj slici je test punjenja na Loganu.
Ovaj moj uređaj koliko vidim ima jednake funkcije kao i Medov. Aplikacija na mobitelu s kojom gadget preko BT komunicira ima mogućnost memoriranja mjerenja više različitih akumulatora pa svakom radi raspoznavanja daš ime ili oznaku. Izmjene podatke dalje možeš poslati bilo gdje u pdf formatu, spremati, printati, što god želiš. Aplikacija u mobitelu pamti sve izmjene parametre za svaki pojedinačni akumulator a jedino nedostaje opcija da brišeš podatke za svaki pojedinačno. Za sada sam samo otkrio da se može brisati sve podatke za sve odabrane akumulatore. Doduše, još uvijek nisam potpuno proučio sve mogućnosti uređaja ali ga mogu toplo preporučiti.
Brat ima Konnwei KW 510 3u1 uređaj koji je osim testera i punjač i reparator akumulatora.
Iako je skuplji i i trebao bi biti moćniji od mog, nije mogao testirati akumulator na mom skuteru. Čak je imao znatne razlike u izmjerenim podacima za isti akumulator na uzastopnim testovima.
Ovaj moj kod uzastopnog mjerenja istog akumulatora pokazuje gotovo identične rezultate sa vrlo malim razlikama. Screenshot_2023-02-01-21-06-13-663-edit_com.jiawei.batterytool3.jpgScreenshot_2023-02-01-21-07-10-612-edit_com.jiawei.batterytool3.jpgScreenshot_2023-02-01-21-07-40-207-edit_com.jiawei.batterytool3.jpgScreenshot_2023-02-01-21-08-14-975-edit_com.jiawei.batterytool3.jpg1c88979c0a34796cc0007d918bb914e0.jpg

Poslano sa mog M2102J20SG koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naručio i ja jedan KONNWEI BK200, dobro će doći za povremeno provjeriti akumulator. Kod mene je topla stara nešto više od 3 godine, baš me zanima u kakvom je stanju.

Link to comment
Share on other sites

Ja upravo testirao jedan aku koji koristim na selu. Rezultat nije loš. Imam još hrpu starih akumulatora koje moram zbrinuti. Kad bi naišli kakvi cigići da ih pokupe riješili bi me brige [emoji6]IMG_20230202_132401.jpgIMG_20230202_132456.jpgIMG_20230202_132510.jpg

Poslano sa mog M2102J20SG koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@logan Pred nekih pola godine sam dobio ako se ne varam 3.5kn/kg za stare akumulatore.

Fora ti je taj gadget, radi li na apple uređajima ili samo android? Koja mu je cijena?

Link to comment
Share on other sites

Naručio i ja jedan KONNWEI BK200, dobro će doći za povremeno provjeriti akumulator. Kod mene je topla stara nešto više od 3 godine, baš me zanima u kakvom je stanju.
Ja nisam 200 nego BK100 jer mislim cu skoro pa nikad testirat aku od 24V,

HRK 149.45 30%OFF | KONNWEI BK100 Bluetooth 5.0 Car Motorcycle Battery Tester 6V 12V Battery Analyzer 100 to 2000 CCA Charging Cranking Test Tools
https://a.aliexpress.com/_mLDd0ie

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

[mention=1158]logan[/mention] Pred nekih pola godine sam dobio ako se ne varam 3.5kn/kg za stare akumulatore.
Fora ti je taj gadget, radi li na apple uređajima ili samo android? Koja mu je cijena?
Ja imam barem 100 kg u ovih 5-6 akumulatora. Ne znam ima li kod nas u Dubrovniku netko da to otkupljuje.
Gadget radi i na iPhone telefonima. Dovoljno je skenirati QR kod sa kutije ili ga skinuti s weba.
Btw. Otkrio sam način kako pojedinačno izbrisati svaki akumulator i izmjerene podatke o njemu iz aplikacije. To je bila jedina zamjerka ali zapravo moja greška jer nisam proučio sve mogućnosti. Dovoljno je u tablici memoriranih akumulatora odabrati onaj kojeg želimo izbrisati iz tablice i prstom ga maknuti ulijevo. Tu nam se otvori crveni prozorčić "delete" i sljedećim klikom smo izbrisali neželjeni akumulator. [emoji16]

Poslano sa mog M2102J20SG koristeći Tapatalk


Screenshot_2023-02-02-21-40-26-272_com.jiawei.batterytool3.jpg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ivan1902 said:

I ja sam naručio jedan 25$

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 

Može link?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.