Jump to content

naši akumulatori - bivši, sadašnji i budući


filipbabok

Recommended Posts

Također, bez skidanja klema, isti takav punjač s displejo, znači 2. serija. Oba auta upravo su završili punjenje lidl punjačem:

  • twile, crna Topla ,44Ah/390A, punjač pokazuje 12.3V i 2/4 crtice, napunio se za cca 10 min
  • clitač, crna Topla, 74Ah/680A pokazuje 12.4V i 3/4crtice, napunio se za 5 min.

Twile je idle od petka, a clitač od sinoć kad je napravio kratku turu 2x3km s pauzom par sati.

Rekao bi, sve prema očekivanju, twingo se vozi kratke ture, do grada i natrag po 3 km, preko ljeta i više puta dnevno tako, povremeno ga propušem do posla i natrag, a clio 2x15 km dnevno + povremeno po 50-70 km ture+ preko vikenda kako se zaleti.

 

Link to comment
Share on other sites

A evo bas prije nekoliko postova saznah da nisu bitne kratke ture, bitno je koliko puta dnevno verglas. Najbolje jednom, dvaput. Krenes negdje, ugasis ga obavis posao, upalis ga i vratis se doma. Najgore, recimo dostavljaci u fast foodu, 50 puta dnevno upali.

Jer, napuni se on za 5 min, kao i sa tvojim punjacem, ali ga ubi anlaser

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

a koji mod koristiti? ima neki sa zvjezdicom, zimski koji druka jače.. ne kužim baš..

Link to comment
Share on other sites

Spojio sam ga i evo kaj pokaziva. Znaci pustim dok god ne dodje do 4 crtice.

7b8613c4f5bacb28c9bed6e8795b71d4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Prema uputi, kad prestane blicati okvir, pun je.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moj nikada ne završi za 5-10min. Uvijek ima kaj raditi barem sat do dva, a na recondu i više. Tak da zbilja ne kužim kaj punjač iz Lidla pomogne akumulatoru u tih par minuta.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti jeftini punjači ne mogu do kraja napuniti akumulator, zapravo siguran sam. ;o)   Čim se napon akumulatora podigne, a to može biti zbog puno razloga (npr. sulfatizacija), punjač prestaje puniti i ne zna što dalje. Trebalo bi ga odspojiti i onda nakon par minuta opet pokušati. Ovi pametniji punjači to sigurno rade kvalitetnije, posebno opcija Recond.... No dobro, bolje ga i malo dopuniti nego pustiti da krepa, zar ne?  

Kad je riječ o kratkim relacijama, ovo je moje iskustvo sa 20-ak auta (službeni, privatni, susjedi, prijatelj...) . Kad se više dana vozi samo kratke relacije 2-3 km, napon se pri temperaturi od 20 oC ne penje preko 12,4 eventualno 12,45. Dok kod dužih vožnji, nakon cca 24 sata napon ostaje preko 12,6V. Moj Sandero ide i do 12,74 redovito a vozi se barem 15-ak km u komadu i to brzim cestama, ne kroz grad...  Evo, to su moja iskustva, ajmo čitati, dalje... Lijepi pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Zato imam i 10 godina staru Bosch mrcinu koja moze napuniti do “kraja”

Link to comment
Share on other sites

Puni lidl do kraja. Meni zna punit i po 10h.. A ovaj sad aku koji pokusavam oziviti stari dok ne kupimnovi nije prebacio na puno ni nakon 2 dana.. (Premalo je 3.8A za ~60A aku ako nije udobrom stanju)

Ovi sto pune po 10 min samo znaci da je aku fakat pun..

Inace punjac iz lidla iz Italije koji sam testirao usporedno javlja da je aku pun dok ovaj moj mali digitalni i dalje zeli punit...

Ovaj veliki moze i jump startat auto :)

Cijena je bila oko 40€

4e9fcfe130061e7d925e426ed1280c34.jpg9743dc0b7dbbffd9a56b49d3ad3ccf9b.jpgab37f19cf21cc22a687921ccfe9788f5.jpg

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jucer popodne zove zena da ne moze upalit, spojili na kablove i upalili, obavili jos nesto po gradu sa cca 10tak paljenja koje je odradio ok.

Jutros probam, opet nece, stari Beren( kupljen 02/2012) je izgleda dao svoje pa moram danas po novi.

Megane 2, 1.5 dci (63kw), koji akumalator da uzmem?

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jucer popodne zove zena da ne moze upalit, spojili na kablove i upalili, obavili jos nesto po gradu sa cca 10tak paljenja koje je odradio ok.

 

Jutros probam, opet nece, stari Beren( kupljen 02/2012) je izgleda dao svoje pa moram danas po novi.

 

Megane 2, 1.5 dci (63kw), koji akumalator da uzmem?

 

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Facebook-Beren-Gold-80.jpg

Link to comment
Share on other sites

A evo bas prije nekoliko postova saznah da nisu bitne kratke ture, bitno je koliko puta dnevno verglas. Najbolje jednom, dvaput. Krenes negdje, ugasis ga obavis posao, upalis ga i vratis se doma. Najgore, recimo dostavljaci u fast foodu, 50 puta dnevno upali.

Jer, napuni se on za 5 min, kao i sa tvojim punjacem, ali ga ubi anlaser

 

Šlapatalk

 

 

Nije bez razloga stavljeno u garancijski list da jamstvo za akumulatore ugrađene u taxi vozila, policijska i vatrogasna vozila, vojna vozila, radne strojeve vrijedi samo 12 mjeseci

Link to comment
Share on other sites

 

Facebook-Beren-Gold-80.jpg

Uff nemoj odmah najskuplji, daj neki prijedlog za srednju klasu građana..cca 400 /500 krznaša s obzirom da se nadam da neće auto još dugo biti kod mene. 

Link to comment
Share on other sites

Uff nemoj odmah najskuplji, daj neki prijedlog za srednju klasu građana..cca 400 /500 krznaša s obzirom da se nadam da neće auto još dugo biti kod mene. 

20Facebook-Beren-Classic-74.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jucer popodne zove zena da ne moze upalit, spojili na kablove i upalili, obavili jos nesto po gradu sa cca 10tak paljenja koje je odradio ok.

 

Jutros probam, opet nece, stari Beren( kupljen 02/2012) je izgleda dao svoje pa moram danas po novi.

 

Megane 2, 1.5 dci (63kw), koji akumalator da uzmem?

 

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Jesi pazario štogod?

Link to comment
Share on other sites

Rjesili jucer, kupili originalni Renault u servisu (65 aH)

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Rjesili jucer, kupili originalni Renault u servisu (65 aH)

 

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Jesu ti naplatili izmjenu?

Link to comment
Share on other sites

Cca 480 kn, mjenjao sam ja jer mi je ostao na parkingu kod stana.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cca 480 kn, mjenjao sam ja jer mi je ostao na parkingu kod stana.

 

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Sasvim pristojna i razumna cijena za originalni 65Ah

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.