Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

pa kakav mu je ekotest, kak znaš da je baš do katalizatora?

treba na otpad uzeti rabljeni original.. 1.4, 1.6  su isti.. euro 4 je od 2005-2013,

Link to comment
Share on other sites

Eko test se ne radi jer je na plin. A rekli su mi da je on. A i čuje se baš ispod auta na sredini kako to zvrnda kad se auto tek upali, bude me sram neke pute ?

Moj je 2009 g. 

I da pitam, dali vas muči onaj nemirni rad u leru? Mislim na benzincima... Kad malo poveća okretaje pa spusti.

Edited by olympya
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

onda je moj zadnji valjda euro 4 2010..

:nezna: Kad sam u proljeće 2011. kupovao Gena, prodavac mi je nudio auto proizvedeno 2011. sa euro5 normom (100 ks). Odbio sam ponudu upravo zbog 10 ks manje, i uzeo 2010. euro 4 (110 ks).

Link to comment
Share on other sites

Ma to je bila laz.. 2013. koji mi je pobjego imao je 110 ks.. i euro 5..

Link to comment
Share on other sites

100 ks su imali modeli bez varijabilne remenice. Neznam za cije je to trziste bilo. Bilo je i 2010. sa 100 ks To nema veze sa euro normom..
1.6 16v 100 ks varijanta je bijeda jer 1.4 16v ima 98 ks.

Link to comment
Share on other sites

Berline je dolazio vecinom sa 1.6 16v 81kw 6 stupnjeva, dok je verzija generation dolazila gotova sva sa 1.6 16v 74kw 5 stupnjeva..vozio sam taj od 74kw i po meni je gotovo jednako trom kao i 1.6 16v 83kw 5 brzina koji dolazi u meganu II

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 ks je dost velika razlika na stock atmosfercu. Nema varijabilnu ali ta max snaga je i tak na 6000 okr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma nije istina...Gen je sav dolazio sa 81kw, i to od 2010...znam, imao novog

Dalje je smanjen na 100ks

Link to comment
Share on other sites

Ima li megane 3 u bilo kojoj izvedbi/opremi mogućnost nagiba retrovizora prilikom vožnje unazad?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jutro ljudi,

 

jutros megane kod prvog paljenja javi se crvenim upozorenje "battery charging fault - stop" i nakon par sekundi nestane. auto se normalno vozi. nakon toga paljen jos 2 puta i greska se nije javila..je li imao netko slican probem? da li je mozda samo do baterije koja je jos originalna (znaci skoro 8 godina) ili je i nesto gore tipa alternator..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ekipa, da li netko zna gdje mogu naci TOCNU informaciju o maksimalnoj dopustenoj masi prikolice za vucu? Na netu negdje pise 1300 a negdje 1500, uskoro kupujemo kampicu pa mi je bitno.

Radi se o Megane Grandtouru 1.5dci, 2015ta god

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, imam problemcic s keylessom. Otvara na gumb, pali keyless, ali auto se ne zakljucava sam kada se odmaknem od njega, i to otkad sam mjenjao bateriju u kartici. Na tipku se zakljuca. Ima ko kakvu ideju?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ronin said:

Ljudi, imam problemcic s keylessom. Otvara na gumb, pali keyless, ali auto se ne zakljucava sam kada se odmaknem od njega, i to otkad sam mjenjao bateriju u kartici. Na tipku se zakljuca. Ima ko kakvu ideju?

Da li si sinhronizirano karticu s autom nakon zamjene baterije? Pritisnes neki gumb par puta dok si pored auta. Pise ti tocno u manualu. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, MoschuS said:

Da li si sinhronizirano karticu s autom nakon zamjene baterije? Pritisnes neki gumb par puta dok si pored auta. Pise ti tocno u manualu. 

Manualsi su mi na njemackom, ne razumijem nista 😭

Link to comment
Share on other sites

Ja sam baš za vikend promijenio bateriju u svojoj kartici jer mi se pojavila poruka "Keycard battery low". Imam keyless i nisam trebao ništa raditi oko sinkronizacije. Nakon promjene baterije nestala je poruka o slaboj bateriji i sve radi uredno. U prilogu je stranica iz Manuala o zamjeni kartice i tu stvarno spominju da se pritisne 4 puta na neki od gumbiju na kartici dok si u blizini vozila i poruka o lošoj bateriji bi trebala nestati. Probaj odraditi tu proceduru iako kažem meni je radilo i bez toga.

Kartica.PNG

Link to comment
Share on other sites

Ja već 2-3 baterije prominio i poruka se ugasi kod prvog paljenja auta.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.