Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

24 minutes ago, fabi said:

Ja već 2-3 baterije prominio i poruka se ugasi kod prvog paljenja auta.

Poruka se skinula, kartica radi na tipke, samo ne zakljucava auto sam

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ronin said:

Ljudi, imam problemcic s keylessom. Otvara na gumb, pali keyless, ali auto se ne zakljucava sam kada se odmaknem od njega, i to otkad sam mjenjao bateriju u kartici. Na tipku se zakljuca. Ima ko kakvu ideju?

Da ti nije možda rezervni ključ ostao u vozilu? Sve dok je (bilo koji) beskontaktni ključ unutar vozila sustav neće automatski zaključavati auto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ronin said:

Poruka se skinula, kartica radi na tipke, samo ne zakljucava auto sam

Meni sve radi

Link to comment
Share on other sites

Postoji li mogućnost da se trenutna potrošnja prikazuje kao brojčana vrijednost? Nisam pronašao u manualu kako to podesiti. 

Kolega ima Megane III samo je 2012. godina, dok je ovaj moj 2014. Njemu prikazuje trenutnu potrošnju kao npr. 4.8 L/100, dok kod mene postoji ova kao "trakica" koja se ispunjava kako potrošnja raste. Ja jednostavno volim brojeve :bigl:

845599388_currentfuel.jpg.f21443a270cb4f29ec1a1542964eb20b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mozda moze no to ti je tak nepouzdan podatak da se ni na brojeve nemres osloniti. Drzi donji gumb desne rucice da udjes u meni pa prolistaj mozda ima opcija da se stavi na litre..

Link to comment
Share on other sites

Što fali ovom prikazu, fora je gledati kako toplomjer ode do kraja kad ga stisneš negdje uzbrdo :)

Link to comment
Share on other sites

Ma ne fali ništa, funkcionalan je i nema problema, ali eto zanimalo me može li se prebaciti na taj brojčani prikaz. Ovo što ivan.martinko predlaže sam već pokušao i nema takve opcije.

Izgleda da toplomjer ipak ostaje :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako mozes tvrdit da je nepouzdan? Ako od reseta potrosim 55 i na isti nacin dospem 55, ajde odstupanja 0.5 l, da neznam po tvojem postu bi odusto od megana misleci da trosi 2x vise od ispisane vrijednosti..zasto vozis megana ako je neopuzdan, tj odusto bi vec 1000puta od renaulta citajuci gluposti 

Edited by brzi16v
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 odsto od onoga što piše za prosjek potrošnje i dobiš skoro pa tocno kolko troši auto... na svim markama..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Kako mozes tvrdit da je nepouzdan?


Kaj tebe pegla, koji kompleks?
Previse ti auto trosi?
Slabi su zivci? Pa stavi me na ignore pa nebus moral citati moje postove.
Kad netko novi dodje na forum, ionako odmah odustane od renaulta kad procita 5 bilokojih tema. Na kraju bu ostalo na 5 clanova ko i fiatisti itd..
Po kojim parametrima komp racuna tu trenutnu potrosnju? Ima senzor proroka goriva i to kombinira sa brzinom ili predjenom kilometrazom?
I to sve sa brzinomjerom koji fula 15% To je pouzdano ko i ruski rulet. Meni potrosnja skace od 1-20 litara u 5 sekundi..
  • Like 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Naravno, kad je u svih bilo kojih 5 tema tvoj odogovor, ali neću se ja natezat, crvena strelica i bok, ziv bio.

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 15. 10. 2019. at 17:50, Bartol said:

Postoji li mogućnost da se trenutna potrošnja prikazuje kao brojčana vrijednost? Nisam pronašao u manualu kako to podesiti. 

 

Da ima, listaj malo kroz menu...

On 16. 10. 2019. at 9:05, brzi16v said:

Kako mozes tvrdit da je nepouzdan? Ako od reseta potrosim 55 i na isti nacin dospem 55, ajde odstupanja 0.5 l, da neznam po tvojem postu bi odusto od megana misleci da trosi 2x vise od ispisane vrijednosti..zasto vozis megana ako je neopuzdan, tj odusto bi vec 1000puta od renaulta citajuci gluposti 

Ja imam odstupanje oko 10% na 1.6 dci 

Link to comment
Share on other sites

Ja isto to malo pratim na svim autima koje vozim u zadnje vrijeme, privatnom i službenima. Svima BC laže 10% sa istim predznakom. Vidi frende koliko mi auto malo troši🤥🤥

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za znalce i novi problemčić. U garanciji sam mi bit će prijavljeno. Dakle oko srednjeg položaja iz volana mi se počinju javljati čudni zvukovi, a sve dolazi iznutra auta( ne iz motora ili letve) i čuje se nekakvo pucketanje kao npr da neka nepodmazana opruga pucketa, takav je zvuk.. čuje se i dok motam na mjestu, ali i u vožnji je jedva primjetno zbog prisutnosti ostalih zvukova vožnje. Osim zvuka pucketanja nema nikakvih vibracija pod rukom.

Da čujem što mogu očekivati?

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, fabi said:

Pitanje za znalce i novi problemčić. U garanciji sam mi bit će prijavljeno. Dakle oko srednjeg položaja iz volana mi se počinju javljati čudni zvukovi, a sve dolazi iznutra auta( ne iz motora ili letve) i čuje se nekakvo pucketanje kao npr da neka nepodmazana opruga pucketa, takav je zvuk.. čuje se i dok motam na mjestu, ali i u vožnji je jedva primjetno zbog prisutnosti ostalih zvukova vožnje. Osim zvuka pucketanja nema nikakvih vibracija pod rukom.

Da čujem što mogu očekivati?

 

thnx

Čuje se na svakom drugom meganeu 3. Čuje se i na mom rsu kad upalim žmigavac, pa svaki krug kad vrtim škljocne tu. Puckalo mi i na tceu, zamijenili u garanciji i nakon par god ista stvar +otisla zavojnica i pali airbag lampicu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pozdrav ljudi..malo po malo ja ovdje zapitkujem sto bi znacilo da problemi s autom se po malo gomilaju i sve manje mi je drag..

problem broj 1) kad skrecem u malo jaci zavoj (znaci skoro puno motanje) po mokrom sve nesto gadno struze, jake se vibracije osjete na volanu i kao da nemam kontrolu nad autom..isti zavoj po suhom nemam problema..cak  i kad izlazim s mokrog parkinga, dakle jako pomalo u u rikverc opet se cuje da nesto gadno struze..

neznam dal je do guma problem..gume su michelin crossclimate stare dvije godine, napravile 28 tisuca km...

inace opcenito po mokroj podlozi se osjecam nesigurno voziti auto..malo jaci gas i na uzbrdicama osjetim kako auto proklize  i na trenutak kao da izgubim kontrolu nad autom..

da li je moguce da je do guma?

 

problem broj 2) vrata vozaca se ne otkljucavaju..ponekad ako stisnem nekoliko puta otkljucavanje uspijem ih otkljucat, a ponekad moram kroz suvozaceva ili straznja vrata uci da si otvorim vrata..u zadnje vrijeme situacija se pogorsava pa ponekad i ostala vrata osim suvozacevih ostalu zakljucana...iz brave se cuju drukaciji zvukovi prilikom otkljucavanja tako da po zvuku vise manje mogu skuzit kad je otkljucao ili nije

 

problem broj 3) vibracije su se opcenito nekako pojacale u autu..kad stojim na mjestu u leru se tocno osjeti razlika kako se vibracije pojacaju kad je spojkea stisunuta za razliku od kad nije..

problem broj 4) prilikom dodavanja gasa kad se vozi uzbrdo cuje se neki prduckavi zvuk iz smjera motora. kako se nabija gas, zvuk je jaci.  kad se ne daje gas prduckanja nema,..dolazi negdje iz smjera ispred suvozacevog mjesta

 

eto toliko od mene..bilo kakava pomoc ili misljenje mogu pomoci..sljedeci tjedan idem kod mehe ali evo uvijek je dobro cuti da li je netko vec imao isti ili slican problem..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tebi treba mozda kakav egzorcist... default_nami.gif

 

Ja ti mogu rec za problem no 2.

Skines motoric od centralnog sa kvake i vrata i raskopas ga. Dodes do djela gdje je sam dc motor. Skines ga sa sklopa i rastavis.

Motoric je isti kao i u djecjim igrackama tipa autici na baterije. Da bi opet proradio potrebno je malo pobrusiti kolektor i pocistiti ga, podmazati osovinu.. Vratis nazad sve i ok bude jako dugo. Pa onda opet za par god..

Inace ovo zeza samo na vozacevim vratima na svim megane 3, ako ces ici mjenjati novi je oko 700-900kn.

 

Za ove druge probleme bez dizalice i majstora nist.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1.5 dci 110.ks
Akumulator 60Ah, nema start stop


Koliko vam je trajao prvi akumulator? Prije jedno mjesec dana mi je napisao poruku kod paljenja (battery low ili tako nešto, brzo se ugasilo) i onda sljedećih 30 minuta je stajalo battery charging na displayu.

Danas krenuo po novi, čisto da me ne iznenadi usred zime, pa usput provjerili u dućanu nekim njihovim aparatom koji se kopca na polove. Ovo je pisalo nakon 20 minuta vožnje (ugašen auto). Čovjek mi tvrdi da je aku ok, a da mi ne puni dobro i da odem kod auto električara. Jel to pouzdano uopće?

20 minuta prije toga je pisalo stanje "odlično", cca 530A i sličan napon. 9721cc7169fb412ef733da58afea4a61.jpg

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To njegovo ecu obavijest punjenje nije relevantan podatak.

Aku ti je ok. Ali ako je star ili ides na zimu na skijanje u alpe, kupi novi. Ako ne, vozi dalje. povremeno nadopuni i tak..

 

Covjek je ok. Vecina trgovaca bi ti odmah utrpala novi.

Link to comment
Share on other sites

Meni je 1 vartin original akumulator trajao 5 god. I poceo je iste poruke izbacivati i malo slabije paliti. preventivno sam ga zamjenio sa 74ah.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na zimskom setu kotača nemam TPMS ventile i kada ću mijenjati kotače javit će mi grešku. Nisam našao u Pyrenu kako isključiti TPMS opciju, a u ovlaštenom kažu da se ni ne može isključiti (što nije točno, ali nema veze).

Zanima me ako kupim rabljene TPMS ventile koji su bili na Megane III da li treba ići u ovlašteni da obave programiranje senzora ili će ih auto sam prepoznati? 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.