Jump to content

hrvojexyz

Recommended Posts

Nemam pojma o selespeedu, kaj ne valja?
Obično mu je vijek trajanja cca 100tkm.
Nakon toga kako koji, obično hrpa problema a isplativost popravka upitna. Uglavnom im odlazi elektronika.


Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja uzeo nema dugo c klasu iz 94-te automatika za sitne pare i peri deri. Je da je 4 brzine al lijepo radi i nikakvih problema sa njime.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma je ali ipak mi treba nekaj kaj je donekle novije u smislu cvrstoce i sigurnosti, airbagova i deformacijskih zona itd.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, cura bi kupovala Megane pa malo gledamo kaj se nudi. 1,5 dci sa 110 ks, 13-15 godina, i naravno boja je skoro najbitnija ... hahaha. Našla je ove varijante koje su joj zanimljive:

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.5-dci-oglas-26403465

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.5-dci-dynamique-110-reg-08-2019-oglas-26555002

FL mi bolje izgleda ali mi ova varijanta iz 2013. Izgleda kao puno manji zajeb, hr auto, održavan u Baotiću ... ne znam da li su napravili neki update sa 1,5 dci u faceliftu ili je ista mašina u obije varijante. Prije kupnje bi svakako do BB da auto malo pogleda.

Ako se netko rješava nečeg sličnog - neka javi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj drugi nije uvoz ali je nesto skromnije opreme. Ja bih svakako kupio auto iz hrvatske..
Uvoz samo od poznatoga..

Link to comment
Share on other sites

Njoj to bas i nije bitno - glavno da ima klimu, USB i bluetooth. I da u buksu stane pas. Moram priznati da i ja slično razmišljam za hr auto, na žalost nemam nikog poznatog tko uvozi aute. Vec 2 mjeseca gleda po oglasima i nist zanimljivo nije našla - naravno samo meg dolazi u obzir, neće ni cut za ništa drugo...

Jedino me hebe da li ima neke razlike u 1,5 dci u redizajnu?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su isti motori oba, ako se ne varam imaju 2 egr-a, start stop sistem i duži prijenosni omjer mjenjača.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima. Darko, samo megana gleda, ima neki nafuk na crnog megana... kaj mogu. Ovo sa regom nisam niti skužio!

Link to comment
Share on other sites

Oprema je skroz ok ali meni Berlina ima grozan zadnji kraj..neprobavljiv.. jedan poznanik ima takvog sa 50ak tkm i možda istom opremom, on ima “17felge, i nudi mi ga za oko 9000€

Link to comment
Share on other sites

Imam megane 2, imao sam paralerno i meg 3 berlinu neko vrijeme, meg 3 stvarno nije privlacan odostraga.  Grandtour je nekako skladiniji, sto je cudno buduci da se radi o karavanu.

al to je subjektivan dojam .

Link to comment
Share on other sites

Da, fino su slozili megane 3 karavan. Dok je dvojka bezbeze..
Meni je trojka ok kratki.. nist posebno ono bunkeer ko na dvojki i tak.. htio sam grandtoura ali nije bilo benzinaca a ovaj sa 61000 km nisam htio propustiti jer je autek ko nov. Koliko god ruzan i bijeli, samo felgice neke i parking senzore..
Moram nabaviti neki android radio za meg 3.. jel netko kupovao, koji je najbolji brend a da nije ono 500€?
U meg 2 sam imao xomax i radio je ok al nakon godinu i pol crko ekran..
Ima na ebayu al slabo je to.. 4 jezgre, 16 Gb..
https://www.ebay.com/itm/7-Android-8-1-Car-GPS-DVD-Radio-for-Renault-Megane-3-Fluence-2008-2015-DAB-WiFi/223227827942?fits=Make%3ARenault&hash=item33f96a56e6:g:stEAAOSwORxb6ZM-

Da, fino su slozili megane 3 karavan. Dok je dvojka bezbeze..
Meni je trojka ok kratki.. nist posebno ono bunkeer ko na dvojki i tak.. htio sam grandtoura ali nije bilo benzinaca a ovaj sa 61000 km nisam htio propustiti jer je autek ko nov. Koliko god ruzan i bijeli, samo felgice neke i parking senzore..
Moram nabaviti neki android radio za meg 3.. jel netko kupovao, koji je najbolji brend a da nije ono 500€?
U meg 2 sam imao xomax i radio je ok al nakon godinu i pol crko ekran..
Ima na ebayu al slabo je to.. 4 jezgre, 16 Gb..
https://www.ebay.com/itm/7-Android-8-1-Car-GPS-DVD-Radio-for-Renault-Megane-3-Fluence-2008-2015-DAB-WiFi/223227827942?fits=Make%3ARenault&hash=item33f96a56e6:g:stEAAOSwORxb6ZM-

Ili ovak

https://www.amazon.de/ROADYAKO-Android-Haupteinheit-Renault-Navigation/dp/B07GZQB4B9/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1546031628&sr=8-2&keywords=renault%2Bmegane%2B3%2Bandroid&th=1
Link to comment
Share on other sites

Pod grozan zadnji kraj mislim na štopove, oblik i raspored. Uvjerljivo najružnije u klasi a i šire ?

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Laci, ovaj drugi auto-mehaničar na svijetu kojem je stalo do vizualnog dojma kod auta živi negdje u Kanzasu, jel? :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.