Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Ja sam mislio da sam jedini bolesnik koji zuji u gume.

Zadnji biser- razbijena mečka kod limara u blizini posla. Gume Nankang ili kako već

Link to comment
Share on other sites

Mene je ljetos iznenadilo što barem 30% auta zapadnih zemalja ima zimske gume.

Sad mi je lakše jer vidim da ima jos pacijenata koji šacaju gume [emoji23]

Link to comment
Share on other sites

decki dajte se skoncentrirajte i pocnite gledati cice i guzice

bolje bute se osjecali

Link to comment
Share on other sites

Gume gledam, cice i guzice navlacim, mjesim, drpam, zmicem,  pipam, sišem, uvlacim, zavlacim, gnjecim, milujem... da znam da sam pacijent ali ne bezim od odgovornosti :D ahaahaha

 

ps za vece aute s kojima se putuje al ono za stvarno pristojnim putnim brzinama, ne tu do shoping centra bi trebala biti dobra guma, a klosari nek se voze na cem oce, meni osobno pase bolja guma jer mi ne pije zivce i imam bolju kontrolu auta.

 

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

ove godine vidia sam cudo skroz livih marki na autima gdje uopce ne pripadaju... starfire, matador, i jos niz koje uopce nemogu ni upamtit... i to na autima poput insignie, bmw 5 (novija), itd. jad i bijeda! ali kad se uzme u obzir da insignia ne dolazi s felgama manjim od 18", a takve gume kostaju i duplo vise od ovih livih, onda me vise nista ne cudi... 

imam malu opsesiju gledat koje su gume na autima, i vec par puta sam bia u napasti ljudima na ceduljicu napisat pod brisac da su im gume orjentirane suprotno smjeru voznje, dakle, gume poput save eskimo, kod kojih je bitan smjer rotacije (kao i kod vecine zimskih), a oni ih namontirali naopako - jer pretpostavljam da niti jedan vulkanizer nije toliko glup da to ucini... 

Ovo sam i ja primijetio. Mazda 6, prekrasan auto, a na njoj gume sa kontra okrenutim smijerom rotacije... wtf???

Link to comment
Share on other sites

Gume gledam, cice i guzice navlacim, mjesim, drpam, zmicem,  pipam, sišem, uvlacim, zavlacim, gnjecim, milujem... da znam da sam pacijent ali ne bezim od odgovornosti :D ahaahaha

Da nisi i ti slucajno za Novu godinu bio na gl. kolodvoru u Kölnu u Njemackoj? :-)

Edited by vip3141
Link to comment
Share on other sites

Uopce ne kuzim ljude koji gledaju na 20-30kn razlike u uljima koja su provjerena i ona koja se prodaju u trgovinama za koje nisam cuo. Neznam ja kad kupujem Elf gledam uvoznika "Jasmin maziva" npr. I to je to. Filtere ulja je samo OEM. I onda tu osvanu linkovi na neke stranice za koje pojma nemam sto drze. Tu ima dosta ljudi koji drze provjerena ulja i filtere, sa vrlo prihvatljivim cijenam i provjerenom robom. Al ne ipak postoji neki Konzum, Metro ili stranica koja ima par kuna jeftinije. U takvim trgovinama kupujem meso, cios, kolu Tv mozda. Dijelove sigurno ne. 

Link to comment
Share on other sites

Gledaj bratko vip 3141 mene ti zoveju crni i da me vidis po ljeti mislio bi da sam akter iz novogodisnje noci

Nego idemo mi dalje kako tko natezat gume i gumice u ovoj temi :wavey:

Zrmi znas da je najbolje ulje ono 3-4 kune jeftinije nego sto je inace cijena.

Link to comment
Share on other sites

Kako mažete glicerin na auto gume? Čini mi se da mi gume puno dulje ostanu čiste i crne ako namažem čistim glicerolom nego kad ga malo razrijedim s vodom :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Dobre zimske to gaze bez problema. Pod dobre mislim sa dosta profila.

Za sam dubok snijeg su se dosada meni Fulda Kristall montero 3 pokazale kao najbolje. I osporavana Eskimo S3 je na snijegu na svome terenu.

 

Sadašnje GY UG8 su super, ali po dubokom snijegu ispod Fulde. Zato u svim ostalim segmentima, a posebno na mokrome dosta bolji GY (što sam naravno i očekivao).

za fuldu potpis na svaku rijec.. prezadovoljan gumom po dubokom utabanom snijegu i sepretinama.. samoborci ce znat put do slanog dola kad zapada snijeg....

Link to comment
Share on other sites

otvorio topic, gledam citam, kad ono Fulda snijeg simo tamo.. imao ju na Twingu 1 i za po snijegu je isla tamo di s UG6 nisam uspio (tesitrao jer sam imao GY naprijed Fuldu iza, pa sam ih prebacio da vidim kakva je razlika).. takodjer sve pohvale Michlin Alpin gumama dajem..

Link to comment
Share on other sites

Jedan od najboljih očitih primjera važnosti kvalitete zimske gume. Nisam mogao niti pretpostaviti da će biti tolika razlika u nekim segmentima. Još bi bolje bilo da su uzeli dva identična auta, ali dobro sad... All-season protiv zimskih, ako sam dobro, shvatio.

https://www.youtube.com/watch?v=1yskBssGSTg

Link to comment
Share on other sites

All season u USA I cjelogodišnja u Europi nisu nas isto.

Kod njih su all season više ljetne gume.

Po mom mišljenju, cjelogodišnje gume zadnjih godina su jako napredovale i za nekoga tko ne juri su dovoljne.

Link to comment
Share on other sites

Cjelogodišnje gume recimo kupuju Nizozemci jer tamo temperature zimi ne idu ispod nule, a ljeti ne idu iznad 25-30. Koliko čujem kod nas su polularnije u Dalmaciji nego u kontinentalnim krajevima, pa umjesto zimskih stave cjelogodišnje.

Mi smo na pola puta između ekvatora i sjevernog pola, pa u ovoj maloj državici imamo mediteransku, planinsku i nizinsku klimu. Onaj tko putuje od Osijeka do Zadra/Splita/Dubrovnika može u jednom điru proći sve tri klime :) Krenem u 7h ujutro na -10 smrznut iz Zagreba, dođem u podne u Split na +18 i izađem u kratkim rukavima da bi se između Sv. Roka i Male Kapele probijao kroz sniježnu mećavu i vratio u kišni Zagreb. Koje gume uzeti? :D

Link to comment
Share on other sites

Tu nema nikakve dileme. Tko ne putuje autom nigdje van Dalmacije - ljetne ili cjelogodisnje. Ostali svi moraju imati dva seta guma. Ja osim ljetnih guma nemam nikakve druge...ne trebaju mi odnosno ne trebaju mi toliko da bi opravdao trosak 4 felge i 4 zimske gume. Dunlop BlueResponse se skroz dobro ponaša i oko nule...nije opasna. Vjerujem da bi Conti T850 bio uvjerljiviji po ovim temperaturama ali...

Link to comment
Share on other sites

Ajde ajde jos nas malo z4jebajite tim rajem na zemlji ja bio u 12- tom i 1-om mjesecu doli i bas pogodio ne ispod 14 stupnjeva koja divota nakon maglustina u ZG-u :yeah: 

Link to comment
Share on other sites

evo, ako ti je lakše, ovaj tjedan su jutarnje temperature u Splitu -5 uz buru. ja se smrznem ko g*vno kad idem na posao

Link to comment
Share on other sites

evo, ako ti je lakše, ovaj tjedan su jutarnje temperature u Splitu -5 uz buru. ja se smrznem ko g*vno kad idem na posao

neka malo bure

Link to comment
Share on other sites

Bura neka rastjera viruse, boleštine i sranja [emoji4]

Što to, ali posuši pršute, pancete i kobasice [emoji4] [emoji106]

Link to comment
Share on other sites

definitivno je bolja bura nego ona bolesna vlaga... ladno je, cak i ladnije na buri nego u zg na snigu, ali ovo je daleko zdravije...

inace, zasto bi se limitira na dalmaciju... jedini razlog zbog kojeg bi netko iz dalmacije mozda odbia put u unutrasnjost na litnjim gumama je snig. s dobrim litnjim gumama (i sam na elantri ima bluresponse) nema frke. then again, ja i po snigu idem s litnjim, hehe... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.