Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

jesi li siguran da se Sava radi u Sloveniji? Dobro razmisli.

Vidi stvarno, 5 brendova a zapravo jedna te ista firma... Since 2006, the company is part of Goodyear Dunlop Central & South-East Europe organisation, the headquarters of which is also located in KranjTyres are produced in Slovenia (by Sava), Poland (by Dębica), France (by Goodyear and Dunlop), Turkey (by Goodyear) and Germany (byFulda and Dunlop).

Uglavnom, da ovog trena kupujem gume, bile bi to YOKOHAMA V905.
 

Link to comment
Share on other sites

kolko sam viddel u plodinama..manje dimenzije poland,a veče slovenija..

Link to comment
Share on other sites

Nije ni cudo kaj je vecini dobra eskimo s3,kad vidim da se ekipa po aveniji dubrovnik vozi 40 na sat kad padne kisa.

Vozio sam ju jedan put na thaliji od 75ks,ne zelim ni zamislit kako se vozit s njom na duplom jacem autu.

 

Link to comment
Share on other sites

Moje GY su Made in Germany ;-)

Nije ni cudo kaj je vecini dobra eskimo s3,kad vidim da se ekipa po aveniji dubrovnik vozi 40 na sat kad padne kisa.

Upravo to i ja kažem. Bio bi presretan da kaj više ekipe ima nove Eskimo S3 a ne plastične stare ljetne ili zimske koje su skuhali po ljeti jer m+s mnogima znači ljeto-zima.

Link to comment
Share on other sites

upravo ta vecina kojoj je normalno po kisi vozit 40, i vozit na sranjskim gumama je vecina koja uopce nebi tribala ni bit na cesti jer NISU vozaci nego priuceni roboti koji samo znaju vozat od tocke A do tocke B. Svi koji se ne slazu, neka samo razmisle bi li s jednakom blagonaklonoscu dali svima da voze da je u pitanju avion u kojem se sami nalazite, a pilotira vas takva osoba koja ne razlikuje dvi gume prema njihovom ponasanju. 

Link to comment
Share on other sites

Vidi stvarno, 5 brendova a zapravo jedna te ista firma... Since 2006, the company is part of Goodyear Dunlop Central & South-East Europe organisation, the headquarters of which is also located in KranjTyres are produced in Slovenia (by Sava), Poland (by Dębica), France (by Goodyear and Dunlop), Turkey (by Goodyear) and Germany (byFulda and Dunlop).

Uglavnom, da ovog trena kupujem gume, bile bi to YOKOHAMA 

 

Jesi li znao da je brend Uniroyal u  Europi u vlasništvu Continentala, dok je isti u SAD-u u vlasništvu Michelina? Moje EFG su "Made in Poland", kao i "Winterresponse 2". 

Link to comment
Share on other sites

Jesi li znao da je brend Uniroyal u  Europi u vlasništvu Continentala, dok je isti u SAD-u u vlasništvu Michelina? Moje EFG su "Made in Poland", kao i "Winterresponse 2". 

Nisam znao za to, ali znam za sličan primjer sa akumulatorima :)  Što ti dođe EFG?

Link to comment
Share on other sites

Opet jedna suplja rasprava . sve se opet svodi da ako nisi kupio conti ili uniroyal ili stavio ATE ili Trw istalo je sve za baciti. Nekim forumasima je auto opsesija i to je u redu ali kad bi oni barem prihvatili da ima ljudi kojima nije tako. Ne voze se svi preko plitvica u prvom mjesecu s 20 cm snijega na cesti brzinom 120

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao za to, ali znam za sličan primjer sa akumulatorima :)  Što ti dođe EFG?

Goodyear Efficient Grip Performance

Link to comment
Share on other sites

upravo ta vecina kojoj je normalno po kisi vozit 40, i vozit na sranjskim gumama je vecina koja uopce nebi tribala ni bit na cesti jer NISU vozaci nego priuceni roboti koji samo znaju vozat od tocke A do tocke B. Svi koji se ne slazu, neka samo razmisle bi li s jednakom blagonaklonoscu dali svima da voze da je u pitanju avion u kojem se sami nalazite, a pilotira vas takva osoba koja ne razlikuje dvi gume prema njihovom ponasanju. 

Slažem se, ali onda takav napokon odluči kupiti nove gume i ekipa piše o Contiju ili GY. Na daj, Sava je predobra za takve.

Inače, i moj GY je iz Poljske.

Zanimljivo da moje stare zimske Fulde su bile iz Njemačke, a sestrine su iz Francuske.

Link to comment
Share on other sites

:) Ljudi moji puno prepirke a nizašto,dali je Sava dobra?? Je dobra je za snijeg ali kad je mokro joooj ,na Daewoo-u sam  imao i mogu reći da sam išao kamo sam poželio,naravno sad kad imam bebaća gledam samo najbolje tako da trenutačno imam Dunlop ,ali kad gledate i pitate ljude koje su gume najbolje po zimi većina će reći "pa Sava naravno" ,fora je u tome što većina ljudi ne prati auto industriju i industriju guma ,a najgore je kad ljudima objašnjavaš koje gume su dobre onda samo rukama odmahuju i govore da si lud kad daješ tolike novce za neku Dunlop ili Conti.

 

Link to comment
Share on other sites

Osjecam se tocno "siromasno" jer sam za drugi auto kupio 4 nove eskimo s3+ i namonirao ih. To isto vidim i u svom drustvu. Ekipa te doslovno gleda s visoka kada kupis nesto sto nije najbolje, ali smatras dovoljnim za svoje potrebe. Dobro da te ne nazivaju glupim... Kupis novi mobitel koji nije flagship, cujem:"Mogao si potpisati ugovor pa kupiti s6 edge+ na 24 rate, imao bi mobitel"... Kupis si 4 nove zimske gume za gotovinu koju nelako zaradis da se mirno vozis, pa sta nisi provukao na 10 rata UG ili alpin i slicne stvari. I onda shvatis da je sve otislo k vragu... Ali dok se ima za pojesti, popiti, za faks i kupit nove zimulje sve je ok. Dok iskoristis premium gumu ionako si u debelom prekrsaju, a po zimi ne virim nikom iz guzice dok se vozim iza njega. Zastitu bonusa sam uplatio, nikom ne dam svojih 50%

Edited by Chorka
Link to comment
Share on other sites

Ovako, doma imam na autima 4 dimenzije zimskih guma, u 16 godina kak imam vozačku sam napravio više od 800-900000 km od toga skoro pola na zimskim gumama.

Moje gledište, prvo dizel po zimi puuuno ljepše vozi od benzinca i ljepše se ponaša na snijegu jer se vozi sa niskim obrtajima.

Gume zimske, samo dio koje sam vozio:

Barum polaris - katastrofa

sava eskimo - puno bolja opcija,

Lancer mi je na Dunlopu, ok je guma

Colt na savi - kolko nam taj auto treba, bitno da je zimska guma i sava mu je dosta,

Lasa gume puno bolji izbor od save, cura i ja smo izvozili svaki po 2 kompleta, jako zadovoljni i nigdje nas nisu ostavile, osim dok smo propali kroz led i nasjeli,

Na Megan sam sad stavil Savu, sa njime se žena vozi na posao i oko grada, tak da će biti ok,

na Golfu, zimske, su trenutno save, 3 sezona im bude,

Vozili smo Pireli zimsku, bila je super, al na dizlu, na benzincu se vrtela uzalud u prazno,

Toyo zimska na kombiju - izvanredna,

Continental - potrošili smo ih u 2 zime najviše na suhom, tako da nemam baš dojmove,

BfGoodrich - bila mi je odlična, kud su samo prošle...,

što se tiče ljetnih, uniroyal rainsport mi je bil na Peogeotu, bil je ok,

Barum Bravuris, na golfu odličan, ista dimenzija na Peogeotu - nisu mu legle, loše se ponašal nakon 20000,

Dunlop, SP01, šteta što se više ne proizvodi, zamjenil sam ih sa fastresponse-om

Dunlop fastresponse, dobar, nije koliko je bil SP01

GY f1, dobar samo na vručem asfaltu kad se zagrije,

Toyo, T1R, meni fenomenalna guma, drži do zadnjeg mm ripne ko flaster, nabavka je iste za Megan za slijedeću sezonu, al ima manu da se na oko troši.

Moje mišljenje je da svaki tip gume se ne ponaša isto u različitim dimenzijama. Trebalo bi uzet za raspravu određenu dimenziju i onda vidjeti koje su bolje. Ovo kaj sam napisal je moje isprobano na različitim autima i u različitim dimenzijama. Probal sam i neke 'no name' al su išle u smeće prije prave sezone.

Jedino na Fiorinu cijelu godinu imam napred savu s3 a otraga barum brilantis jer auto nejde dalje 15-20 km od kuće, vozi se u ribolov i po polju, naprave moji s njim 5-6000 km na godinu i ne skidam zimske gume sa pogonskih kotača jer mi ripnjače trebaju i usred ljeta. Kud ja nejdem s traktorom (da ga ne zamažem) tud ide tata sa fiorinom.

Link to comment
Share on other sites

Evo jedan dogadaj od jucer:

Dogovorim soping sa sestrom,krenem kasno i zurim se da pokupim staru,sad ja nju poberem,kod pitarossa na kneziji prolazim kroz zuto,par trenutaka prije mi zvoni mobitel koji je tjesno zbijen u dzepu i pigam se da ga uspijem izvadit,vadim ga i gledam na ekran ko zove,naravno zove sestra da di sam jer vec kasnim,u tom trenutku je prije mene skretala vektra i automatizmom ne kocim jer sam knap prosao a racunam da ce on skrenut.medutim auto prije vektre u pol raskrizja,na zebri staje,da iskrca svoju zenu iz auta,naravno taj djelic filma sam propustio jer sam gledao mobitel.dignem ja pogled kad vektra ispred stoji.okinem po kocnici i stajem na valjda 10cm od vektre,medutim iza mene je jos jedan auto prosao i cujem skripu guma,sva sreca stao je i dobro sam prosao.

Uglavnom svojom nepaznjom i zurbom sam skoro razbio auto i sad razmisljam da je na autu bila sava,kleberica ili nesto slicno tome razbio bi auto.

Sad ce bit komentara sta si tak vozio,sta nisi pazio i slicno.jednostavno se poklopilo par faktora pogresaka sto mojih sto tudjih i hvala bogu da sam imao premijum gumu i sto nisam razbio auto,isplatilo se onih 500kn vise za premijum gumu.

Link to comment
Share on other sites

 

Evo jedan dogadaj od jucer:

Dogovorim soping sa sestrom,krenem kasno i zurim se da pokupim staru,sad ja nju poberem,kod pitarossa na kneziji prolazim kroz zuto,par trenutaka prije mi zvoni mobitel koji je tjesno zbijen u dzepu i pigam se da ga uspijem izvadit,vadim ga i gledam na ekran ko zove,naravno zove sestra da di sam jer vec kasnim,u tom trenutku je prije mene skretala vektra i automatizmom ne kocim jer sam knap prosao a racunam da ce on skrenut.medutim auto prije vektre u pol raskrizja,na zebri staje,da iskrca svoju zenu iz auta,naravno taj djelic filma sam propustio jer sam gledao mobitel.dignem ja pogled kad vektra ispred stoji.okinem po kocnici i stajem na valjda 10cm od vektre,medutim iza mene je jos jedan auto prosao i cujem skripu guma,sva sreca stao je i dobro sam prosao.

Uglavnom svojom nepaznjom i zurbom sam skoro razbio auto i sad razmisljam da je na autu bila sava,kleberica ili nesto slicno tome razbio bi auto.

Sad ce bit komentara sta si tak vozio,sta nisi pazio i slicno.jednostavno se poklopilo par faktora pogresaka sto mojih sto tudjih i hvala bogu da sam imao premijum gumu i sto nisam razbio auto,isplatilo se onih 500kn vise za premijum gumu.

 sta si tak vozio,sta nisi pazio.. :D  

Link to comment
Share on other sites

Lasa gume puno bolji izbor od save, cura i ja smo izvozili svaki po 2 kompleta, jako zadovoljni i nigdje nas nisu ostavile, osim dok smo propali kroz led i nasjeli,

N

a Megan sam sad stavil Savu, sa njime se žena vozi na posao i oko grada, tak da će biti ok,

Pa ti imaš i curu i ženu koja si ti baraba:yeah:

Link to comment
Share on other sites

Lasa gume puno bolji izbor od save, cura i ja smo izvozili svaki po 2 kompleta, jako zadovoljni i nigdje nas nisu ostavile, osim dok smo propali kroz led i nasjeli,

N

a Megan sam sad stavil Savu, sa njime se žena vozi na posao i oko grada, tak da će biti ok,

Pa ti imaš i curu i ženu koja si ti baraba:yeah:

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Barabo,da nisi jos k tome i jednu od njih dve ostavio na zebri kod pittarrosa?

Placem od smijeha... :D

Link to comment
Share on other sites

Samo da ne ispadne da je to cura od zene ahahaha kako bilo da bilo pravi je shevac :D sve ih je isprobao, gume mislim...

Link to comment
Share on other sites

Samo da ne ispadne da je to cura od zene ahahaha kako bilo da bilo pravi je shevac [emoji3] sve ih je isprobao, gume mislim...

Nitko ne konta da je možda i neki dečko u igri, jer čovjek navodi: "... cura i ja smo izvozili svaki po 2 kompleta...". Dakle, SVAKI - to je za dvije osobe muškog spola. Nije upotrijebio riječ SVATKO :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Lasa gume puno bolji izbor od save, cura i ja smo izvozili svaki po 2 kompleta, jako zadovoljni i nigdje nas nisu ostavile, osim dok smo propali kroz led i nasjeli,

N

a Megan sam sad stavil Savu, sa njime se žena vozi na posao i oko grada, tak da će biti ok,

Pa ti imaš i curu i ženu koja si ti baraba:yeah:

Ma cura mi bila do prije goinu dana, oženili se u međuvremenu.

Link to comment
Share on other sites

Barabo,da nisi jos k tome i jednu od njih dve ostavio na zebri kod pittarrosa?

Placem od smijeha... :D

Nisam, dosta mi je bilo zagreba!

Dobro, greška u narječju; oboje smo potrošili po dva kompleta guma istog proizvođača na različitim vozilima i u različitim dimenzijama!

Link to comment
Share on other sites

Da i sad bus rekao da ste isti tlak u gumama imali? :)

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.