Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Guest panthera

To da se nisu pokazale dobro sam negdje pročitao a i tako su mi rekli u Vulkalu a ja nikog neznam ko ih ima nit sam ih ja imao,samo sam prenio ono što sam čitao i čuo neki dan u Vulkalu.......

Sad mislim da je zbilja najbolja kupovina F1 za 546kn!

Link to comment
Share on other sites

To da se nisu pokazale dobro sam negdje pročitao a i tako su mi rekli u Vulkalu a ja nikog neznam ko ih ima nit sam ih ja imao,samo sam prenio ono što sam čitao i čuo neki dan u Vulkalu.......

Sad mislim da je zbilja najbolja kupovina F1 za 546kn!

Uopce nemoj vjerovat svakome. Potenza RE720 je dobra guma i nisu ju zamijenili jos sa nicim novim, a Turanza uopce nije u toj klasi...

Link to comment
Share on other sites

Uopce nemoj vjerovat svakome. Potenza RE720 je dobra guma i nisu ju zamijenili jos sa nicim novim, a Turanza uopce nije u toj klasi...

Cak stavise.... prosle godine je RE720 na ADAC-u bila najbolja high-performance guma na testu.... ima usmjeren profil, ali sta ces...

Link to comment
Share on other sites

Guest panthera

Eto.....ja sam nju mislio kupiti ali sam vidio F1 pa sam za 20kn više ipak nju uzeo.....kad sam čuo 546kn nije me puno više ništa zanimalo ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Skoro pa će proljeće pa razmišljam što da stavim od ljetnih guma na Lagunu.

Dakle dimenzije su ne baš prečeste (215/50R17), tako da je izbor donekle ograničen.

Ono što tražim od gume je da je tiha na autocesti, da je udobna i dobra na mokrom.

Prva dva uvjeta zadovoljava Michelin Primacy HP. Sad izlazi i Primacy 3, ali koliko čitam dosta je neudobnija od HP-a.

Imate neki prijedlog što i gdje uzeti (Slovenija mi je blizu) :zubo: .

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Meni je Primacy HP serijski na autu, i nemam nikakvih problema s tom gumom na kisi. Kocenje, ubrzavanje, bocno drzanje... :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Ja ih imam na p 307 u dimenziji 205 55 16 i za svaku su preporuku. mislim na premacy hp

Link to comment
Share on other sites

A zašto ne 225/45/17 ? Ta dimenzija je jeftinija a ne bi se trebala prenegativno odraziti na potrošnju, performanse i udobnost. :nezna:

Razlika u cijeni je oko 40€ po gumi.

Edited by Kiko
Link to comment
Share on other sites

Na Megane su se ugrađivale Nervasport felge isto širine 7" i dimenzije 225/45/17 tako da može proć i ta dimenzija.

Nervasport je 6.5, sirina gume 205.Sad sam nasao, sirina ovih s Megana III je 7". Na 7" bi se nekako i postavila 225 guma, ali bi upravljanje bilo nepreciznije. Ja bih isao na fabricku 215/50, kao sto si i sam napisao, Miljac. :dobroje:

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Tabela je OK, ali proizvodjac sirinu felge i sirinu gume prilagodjava ovjesu, i obrnuto, tako da utices na upravljanje i kocenje ako se igras sa sirinom gume ili felge. Laguna ST na 215/50 R17 s Michelin Primacy HP je ubojica zavoja, ljetos sam se vozio dolinom Vrbasa, auto sa svojih 110 KS ide k'o mecava i drzi se puta kao pijan plota.

Link to comment
Share on other sites

direstraits možeš li pogledati za koliko su opterećenje/brzinu te Michelin Primacy HP?

To su one oznake iza dimenzija kao npr. 95V gdje 95 definira maksimalno opterećenje u kilama a V maksimalnu brzinu.

Objašnjenje

Naime 91 gume su dosta jeftinije od ovih 95 pa ne znam da li su potrebne.

Npr:

[Michelin PRIMACY HP 215 / 50 R17 91W

Neto cena: 144,30 € (za nerezidente EU)

[Michelin PRIMACY HP 215 / 50 R17 95V

Neto cena: 163,50 € (za nerezidente EU)

Link to comment
Share on other sites

Jesi li mozda gledao za gume nankang? cijena im je dikontna a kvaliteta nelosa. kupio frend za hondu accord type s. jako je zadovoljan.kod lašiča 205 55 16 42 eura komad.

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Jesi li mozda gledao za gume nankang? cijena im je dikontna a kvaliteta nelosa. kupio frend za hondu accord type s. jako je zadovoljan.kod lašiča 205 55 16 42 eura komad.

Ja to ne razumijem.

:nezna:

Čovjek ima Accord Type S i onda stavi ovako nešto na auto.

ADAC test

Link to comment
Share on other sites

Ja to ne razumijem.

:nezna:

Čovjek ima Accord Type S i onda stavi ovako nešto na auto.

ADAC test

A, da ne štedi ne bi imao Hondu S, da ima R type onda bi kupio Maloyu :tup::headbang:

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Gle,o njihovim testiranjima moglo bi se svasta napisati. covjek je kupio type s jer ju je nasao povoljno. vozi se normalno. ne divlja ne radi egzibicije. za normalnu voznju su one ok. sad,jeftinije jesu i to se danas gleda. tako je adac prije koju godinu hvalio savu eskimo a sad najedanput ne valja..bila u prve tri a sad smece koje se ne preporuca..

Link to comment
Share on other sites

direstraits možeš li pogledati za koliko su opterećenje/brzinu te Michelin Primacy HP?

To su one oznake iza dimenzija kao npr. 95V gdje 95 definira maksimalno opterećenje u kilama a V maksimalnu brzinu.

Objašnjenje

Naime 91 gume su dosta jeftinije od ovih 95 pa ne znam da li su potrebne.

Npr:

[Michelin PRIMACY HP 215 / 50 R17 91W

Neto cena: 144,30 € (za nerezidente EU)

[Michelin PRIMACY HP 215 / 50 R17 95V

Neto cena: 163,50 € (za nerezidente EU)

Serijski su 95V, bar kod mene.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Naručio Hankook Ventus V12 evo K110.

Jedan od testova:

AutoBild (DE) 2008 - 225/45 R17

1) Goodyear Eagle F1 Asym. ***

2) Hankook Ventus V12 Evo ***

3) Bridgestone Potenza RE050A ***

4) Continental Sport Contact 3 ***

5) Pirelli PZero Nero **

6) Dunlop SP Sport Maxx TT **

7) Firestone Firehawk SZ90 **

8.) Nokian ZG2 **

9) Uniroyal Rainsport 2 **

10) Kumho Ecsta KU31 SPT *

11) Vredestein Ultrac Sessanta *

12) Barum Bravuris 2 *

13) Michelin Pilot Sport 2 *

14) Fulda Exelero -

15) Kenda KR20 -

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nisi pogrijesio. Gledam ih serijski na BMW-u 1, a nisam siguran da li ih stavljaju i na novu seriju 3 uz neke motore.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja recimo prvo izvadim sve kamenčiće iz ripni(jesam lud?),operem ih,namažem s crnilom(od vulkanizera,neko dobro),ispustim kojih 0.5 bara,stavim svaku u vreču i naslažem jednu na drugu(nemam stalak).Dal pretjerujem,haha?kak vi?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.