Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Pozdrav.. Trebao bih kupit zimske gume za clio 2, 14", pošto žena vozi samo do posla, sad ne znam koje gume uzet a da su ok.. Jel se da naći neke dobre zimulje do max.400kn/kom?

Inače, dnevno radi 14km.

Link to comment
Share on other sites

kako ne, to je 175/65 14? U toj dimenziji do 400 kn možeš birti što ćeš

Link to comment
Share on other sites

znao sam da će ih netko preporučiti...

Ako možeš odvojiti 400 kn zaobiđi Savana u širokom luku.

Osim ako se svaki dan ne penješ na Velebit. Jer po kiši i bljuzgi su teško smeće. Za čisti snijeg u klasi najboljih

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, frenchkey said:

kako ne, to je 175/65 14? U toj dimenziji do 400 kn možeš birti što ćeš

Vjerojatno.. Imam alu 185/60/14.. Al kolko se sjećam, na prijašnjim čeličnim felgama su bile 175/65/14... Sad uzeo druge čeličane, pa ću vidit koju dimenziju piknut na te 14" felge.

 

Ajmo prijedlozi? Čak sam gledao Savu, al vjerujem da se da naći i malo bolja guma😀

Edited by zvonac
Link to comment
Share on other sites

Dvije premium gume ispod 400kn:

BRIDGESTONE BLIZZAK LM005
PIRELLIWINTER 190SNOWCNTL3 3PMSF

Nesto izmedu premium brandova bih ja birao, sa obzirom da se moze naci nesto u toj cijeni...
 

Stari ima Savu S3 na Yarisu u toj dimenzija i mogu reci nije strasno toliko. ali gledajuci da je cca 330kn Sava, razlika od 280 kn mislim da se isplati za Premium gumu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Conti WinterContact TS860 uzeo nedavno na ekupi baš u toj 175-65-14 dimenziji za Clia. 439kn/kom i prst u uho narednih oho-ho godina ako se pokažu iole sličnima TS800.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Domba said:

Dvije premium gume ispod 400kn:

BRIDGESTONE BLIZZAK LM005
PIRELLIWINTER 190SNOWCNTL3 3PMSF

Nesto izmedu premium brandova bih ja birao, sa obzirom da se moze naci nesto u toj cijeni...
 

Stari ima Savu S3 na Yarisu u toj dimenzija i mogu reci nije strasno toliko. ali gledajuci da je cca 330kn Sava, razlika od 280 kn mislim da se isplati za Premium gumu.

Ne znam di si ti našao ovu Blizzak ispod 400kn, al kolko gledam, cijena je iznad 400kn, oko 450kn...

 

Ne treba bit premium guma, za kilometražu koju radi, gledam neki srednji segment gume..

Edited by zvonac
Link to comment
Share on other sites

Uzmi 175/65 to je orig. dimenzija, jeftinija je i uza guma je bolja za snijeg, manje goriva trosi, itd

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, zvonac said:

Ne znam di si ti našao ovu Blizzak ispod 400kn, al kolko gledam, cijena je iznad 400kn, oko 450kn...

 

Ne treba bit premium guma, za kilometražu koju radi, gledam neki srednji segment gume..

Gledao sam 175/65 R14 i prvo što mi je Google izbacio

 

https://www.kupigume.hr/auto-gume/zimske-gume/bridgestone-175-65-r-14-82t-blizzak-lm005-m+s/78237a942c4865d2ae03aa97017886b4

Ponavljam nije bitno koliko malo vozi. Ako je cijena prihvatljiva zašto ne premium gume. Razlika od 200tinjak kuna spram Save ili neku budget gume nije puno.

Ja trenutno vozim na Focusu 195/65 R15 Continental TS 850 ili tako nešto. 5. Sezona gore. Guma je sasvim ok drži još uvijek zadovoljavajuće po mokrom. Dok sam Savu 3 sezone vozio. Montirao 4 sezonu i nakon 200km kupio Continental. Dakle kroz godine korištenja ispadne Sava skuplja.

Inače uvijek montiram gume i probam prije nego što promijenim osim kada je očito da su potrošene ili ako idem na veće felge.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Glupavo pitanje,tudum sam za te veličine guma i felgi. Imam felge 18-ke,mislim da su 8J...gume na njima su 225/45 R18,jel mogu ja na te felge montirati 215/55 R18 za koje se navodi??

Naime,uzimam Kadjara,a felge sam koristio na Laguni,pa bih si ih ostavio za zimski set ako je moguće.
E sad buni me što za Lagunu se navodi 7,5J ET47,a za Kadjara 7J ET 40,a felge su koliko me pamćenje služi 8J,a ET je valjda 45.
Pa sam se sad izgubio skroz...

Link to comment
Share on other sites

Mozes montirat, guma ce biti malo razvucena, ali ide. Imas na netu tablice sa sirinama felgi i guma koje se na njih mogu montirat pa si mozes provjerit za ubuduce.

Link to comment
Share on other sites

E hvala ti...uspio sam naći neku tablicu i za 8J felgu minimalna guma je 215...znači ide.

Link to comment
Share on other sites

montirat mozes svasta, ali kako ce izgledat i kako ce se voziti na suv-u to ces vidjeti...i dal ces moc upisati isto

Link to comment
Share on other sites

Izgledati neće baš naj jer će biti uvučene unutra felge.
A kako će se voziti i hoću li ih uspjeti upisati to ćemo vidjeti.

Zasad mi je bitno da mogu potrebnu dimenziju gume montirati na njih,da znam da ih ne dajem uz auto.

Hvala svima...spremio sam si link stranice da imam za ubuduće.

Link to comment
Share on other sites

Tražim nekakve zimske gume za fluenca. Dimenzija je 205/55/16 da dodam da je na H&R oprugama i nema esp niti ikakva pomagala. Uvijek me cudilo kako ovaj auto voli proklizati cak i ljeti na Turanzama. Valjda taj tvrđi ovijes i dosta kratki odnosi brzina. Neki dan sam dodao gas u 3. brzi na na blagoj uzbrdici i provrtio je na tren kotace.. (btw lose zimske gume) pa sad trazim nešto da ima gripa. Vidio sam na testu da su se dobro pokazale hankook icept rs2. Ima li netko iskustva sa tim gumama ili neku drugu opciju za oko 500kn? 

Link to comment
Share on other sites

Možeš za još jači efekat proklizavanja staviti gume 205/50R16 ili 205/45R16. 🤓

Hankook je sasvim ok. 

Edited by direstraits
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Haha kako si samo zapazio da nije propisana dimenzija 🤣.

Nije valjda ta ralika od 3,14% toliko presudna, nego je li fluence po ovijesu sličniji običnom meg III ili generationu?

Link to comment
Share on other sites

Generacija. Veći razmak od tla, druge opruge i amortizeri i veći promjer kotača, s odgovarajućim omjerima u difu. Pravljen za  skakanje s rupe u rupu i parkiranje po nogostupu. Vidi rime iznenada bokte. 🤣🤣🤣

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.