Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

20 hours ago, Danchibald said:

Pa @borny ima alu flege... kud ces to brusiti i strugati po rubu?! 😳😳

Ljetni set, dakle OZ Superturismo GT. Probat ću ovo što @direstraits kaže pa ako ništa ne otkrijem, furam u Vulkal ili tak negdje.

Link to comment
Share on other sites

meni su na alu felgama malo zbrusili i nakon toga je sve u redu

pretpostavljam kako je to nekakav unutarnji dio felge na koji guma sjeda,

nisam puno detalja pitao nego plati i vozi, problem mi je riješen

Link to comment
Share on other sites

Je to vijak?

Odbljesak je pa nisam 100% siguran.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, petak said:

Je to vijak?

Odbljesak je pa nisam 100% siguran.


Kako @CRN11 kaže, flomić je to. Imam bijeli marker baš za označavanje felgi pa sam ga iskoristio za provjeru i fakat je to to. Sutra idem u Siget na balansiranje ljetnog seta i da odma to pokrpaju. Na auto će kroz koji dan kada se uvjerim da je prestalo puštati.
Nije isključena ni kupovina novih guma, ovo bu 6. sezona trenutnim GY.

Link to comment
Share on other sites

Ajde dobro. 

Na prvu mi se učinilo da je vida. 

Kako si našao. Sapunicom? 

Link to comment
Share on other sites

Stigle, za megana, možda sutra i provoze

42ABBA6D-C6A3-4185-9EA5-8091C0264A33.jpeg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nisu loše. 

Moje će još malo visiti na zidu. Neka još malo zatopli! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, petak said:

Ajde dobro. 

Na prvu mi se učinilo da je vida. 

Kako si našao. Sapunicom? 

Ništa tako profinjeno :laugh:

Namakao u kadi i tražio mjehuriće. Jedva sam skužio jer je izašao po jedan mali mjehurić svakih 10-ak sekundi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, borny said:

izašao po jedan mali mjehurić svakih 10-ak sekundi.

Na koliko si napumpao gumu? S niskim tlakom je teže vidjeti. Na 3 Bara je jasnije. 🤓

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, petak said:

Nisu loše. 

Moje će još malo visiti na zidu. Neka još malo zatopli! 

Bio sam jako zadovoljan sa prošlima, došle su mi s autom i odvozio sam sezonu na njima koja im je bila treća.

Nisu klizale po kiši a za cca530kn po gumi nisu ni skupe za tu dimenziju. Nebi ih nikad kupio da ih nisam probao. Ne treba mi sportska guma za megana nego da je po kiši dobra. Uniroyal je oko 750po gumi a posto imam 3-4 auta na istoj kasi odabir je bio jasan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imate za preporučiti neke ljetne gume da drže relativno dobro na kiši za penzionersku vožnju, a da nije Uniroyal? Vidim da u dimenziji 205/60/16 imaju samo Rainexpert 3, a te ne bi radi iskustva na drugom autu.

 

@laci

Jesu te nove Save iste kao i stare koje si opisivao u ovom postu?

 

Link to comment
Share on other sites

@Alen  dobar si istražitelj :p

Je, gume su bile 2016g i to im je bila treća sezona, vozio ih do zime i umrle su. I eto kupio nove uhp2, Made in germany. Dubina šare 7mm. 
 

Ono klizanje po kiši koje sam spominjao se dešava na jednom mjestu izrazito, INA u matuljima i kad izlaziš prema gore..tu ni  uniroyal trecu sezonu nema šta za rec.

Kako mi je firma blizu točimo najčešće na njoj službene aute pa mi je to test spot i inače. 
 

Ako misliš za lagunu2 ili meg2/scenic2 za ono sa rainexpertom potvrđujem da ih ubija njihov trap, pokušavao sam sa raznim tlakovima u gumama na njima i jednostavno nestanu rubovi pre brzo. Punica ih ima na sx4 u 205/55/16 sad će isto biti treća sezona i ravnomjerno su potrošene 

Edited by laci
Link to comment
Share on other sites

Sasvim slučajno, nemoj me krivo shvatiti, ne mislim provocirati. Istražujem tu po temama oko guma pa sam naletio :)

Nego kakav ti je onda konačni zaključak za tu Savu i kišno vrijeme, drži ili ne (dok je nova mislim)?

Kod mene s druge strane Učke uvijek problem s kišom kao i kod tebe. S time da ti imaš sigurno više brda nego ja. Ovdje su bankine skroz neuređene, odvodnja kiše nepoznat pojam, a ja se vozim svaki dan 15km do posla lokalnim cestama koje na svakom pljusku doslovno plivaju. I tako par mjeseci svake godine. Na drugom autu Rainexpert/Sport mi se pokazala dobra, ali imam 3. set istih guma gore i ta zadnja  generacija me nekako razočarala. Vulkić mi veli da ću ih na Scenicu potrošiti još i prije jer je teži auto.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni mislio da provociraš. Nisam ih još montirao, sutra ću valjda pa ću saznati jer je kise počela tek neki dan..  Uniroyal znam da je dobar al se troši jbga a za ovo se javim naknadno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lani sam stavija 225/45/18 savu i guma je vise nego ok i po kisi i po suvom... A ove godine se iznenadija sa zimskom isto hp2 zimskom dot 2017 drzi ko mutava jos uvik presa sa njom 15000samo ove godine... Tako da sava def + a nisam bas ono strogo po ogranicenju...dinamicna voznja poprilicno... Sad sam u dilemi dali je ostavit ovo lito pa nazimu nove ipak su 4 god stare... 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

Sretno sa savom. LP

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ove moje zimske Sava HP2 DOT 2018 se još solidno drže, prošli tjedan po AC po snijegu, danas lokalni đir na +10 °C. Doduše imaju jako malo kilometara. Mislim da budu prije oplastičarile nego ih potrošim :)

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Ruske said:

Sretno sa savom. LP

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Hvala Tauruše :lool:

  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Pa bolji je taurus nego sava jbt...i jos je jeftinijj

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 13. 04. 2021. at 9:51, direstraits said:

Na koliko si napumpao gumu? S niskim tlakom je teže vidjeti. Na 3 Bara je jasnije. 🤓

3 bara kako si i rekao. Guma ide do 3,5 bar, ali nisam se htio previše približavat max vrijednosti.
Jučer u Sigetu (gdje su me opet iznervirali terminima i čekanjem) balansirali cijeli set i zakrpali crvom. Valjda sad bude dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, borny said:

3 bara kako si i rekao. Guma ide do 3,5 bar, ali nisam se htio previše približavat max vrijednosti.
Jučer u Sigetu (gdje su me opet iznervirali terminima i čekanjem) balansirali cijeli set i zakrpali crvom. Valjda sad bude dobro.

Samo rokaj ne bude joj ništa :)

Moje GY su imale izdeformirane gazne površine nakon 7god iako sam imao još 5.5mm dezen pa nemoj predugo čekati na izmjenu. Tri su visile na stranu, a četvrtoj je skroz pukla unutarnja armatura i počela je ličiti na gumu od motora na dva kotača. I Belinići i vulkanizeri su mi rekli da se GY hoće tako deformirati.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.