Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Da, tu je manja razlika. Usporedjujuci furlana i idealo. 15-20€. Bez dostave, s njom je jos manji jaz.
Kod GY je vec 40tak € razlike... U hr je jos nesto skuplje.
Idealno bi bilo da imas nekog na ruti njemacka hr. U suprotnom nije neka sreca.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

A dot je friski kod tih jefnih ducana?

Jep, najstarije do sad kaj sam kupil je bilo 3-4 mj. i dalo se normalno balansirat. 

Link to comment
Share on other sites

pratio sam matu i cc gume, pratim i ovaj topic redovito.. naime starom za scenic2 bi preporucio da predje na cc gume jer se jako malo vozi, auto je 2004godi do sada ima 165k km.. da ne kazem (krenite odmah nema problema) da smo prve zimske gume mijenjali nakon 9god.. da nisu drzale nista, na ubrzanju je proklizavao kao da imam 2x vise konja, za njegovu penzionersku voznju je dobro drzao, a od svega je najbolje kocio (od te tri usporedbe iste gume), no imale su profila (michelin) i bez obzira na starost, kad je zapadao snijeg, gore u remetama u brdima bio utaban ili friski snijeg, izvukle su me u brdo bez problema..

no manje bitno, mene sad zanima kaj vi mislite, da li je je taj auto pretezak za za cc gume ili ne.. nije da se i po ljeti nesto puno vozi (150kmh max), vidim ekipa prode s njima 40k km, kuzim da su nakon 20-25k km losije ali tada (u mojem slucaju) gume budu vec stare 4-5god pa svejedno budu za zamjenu..

Link to comment
Share on other sites

CC u xl ili 92 LI i vozi dalje. Ne bi pogriješio ni sa Goodyear Gen3, i to su sasvim ok gume za penzionere, samo treba držati propisani tlak i 0.2-0.4 Bara iznad. 

Link to comment
Share on other sites

Danas sam za Clio uzeo Continental TS 870 u dimenziji 185/65/15. Montirao na čelične, pa čekamo zimu. Baš me zanima kakve će biti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 24. 09. 2021. at 12:31, direstraits said:

CC u xl ili 92 LI i vozi dalje. Ne bi pogriješio ni sa Goodyear Gen3, i to su sasvim ok gume za penzionere, samo treba držati propisani tlak i 0.2-0.4 Bara iznad. 

thanks! svakako ce bit opcija, a vjerojatno i realizacija, doduse kroz koju god posto su oba set-upa relativno nova..

Link to comment
Share on other sites

pozz

imam kadjara 2016. 1.6dci

e sada,kupio sam ga sa gumama 225/60R17 koje nisu upisane u prometnu,gledao sam i vidio da na njega idu 215/60R17

dali je moguce upisati 225/60R17 u prometnu ili moram homologaciju napravit i koliko bi me to doslo? nebih mijenjao gume jer su dot iz 2020 i 20121g a i super mu stoje ;)

Link to comment
Share on other sites

@brle666

Pošalješ upit mailom na homologacija@renault.hr s brojem šasije (VIN) i pitaš da ti dostave popis homologiranih dimenzija guma i naplataka. Poslati će ti ovjereni dokument u PDFu. To što je unutra možeš upisati bez problema. Za ostale dimenzije voziš auto u STP i radiš atest.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alen said:

@brle666

"Pošalješ upit mailom na homologacija@renault.hr s brojem šasije (VIN) i pitaš da ti dostave popis homologiranih dimenzija guma i naplataka. Poslati će ti ovjereni dokument u PDFu. To što je unutra možeš upisati bez problema. Za ostale dimenzije voziš auto u STP i radiš atest."

poslao upit na homologacija@renault.hr pa cemo vidjeti ;)

koliko dodje inace atest ako cu morati u STP ako netko slucajno zna?

 

 

Edited by brle666
Link to comment
Share on other sites

Crni pravi si Rvat! 🤣 

Vele da dolazi zahladenje preksutra tak da ja bum ja vjerojatno otišao idući tjedan na zamjenu, ionak uvijek oko 15.10. stavljam.. 

Link to comment
Share on other sites

Ja ti to zamijenim svake dvije godine i treba mi nešto gripa na zemlji i blatu. Pa je ta opcija krampona u igri cijele godine. To je auto za izlete.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Max said:

Crni pravi si Rvat! 🤣 

Vele da dolazi zahladenje preksutra tak da ja bum ja vjerojatno otišao idući tjedan na zamjenu, ionak uvijek oko 15.10. stavljam.. 

Ma kakvo zahladjenje... Nece biti 26 nego 13-15 ° 😁😁 Ima jos vremena za zimulje... A i nisam jos nasao neke alu 14" za zimulje 😂😂😂

Edited by Danchibald
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ekipa sto znate o MAXXIS zimskim gumama? Konkretno za starog radi se o 175/65R14. Voznja je 99% gradska, po snijegu ne vozi, tj ako bas jako mora. Godisnje max 5000km. Gledam MAXXIS iz razloga sto je skoro jedina guma sa A drzanjem na mokroj cesti i prihvatljivoj cijeni. Prosle godine je imao 6 godina stare Save i po mokrom sam jedva zaustavio kada je starija dama odlucila pretrcati cestu bez da pogleda da li ima vozila na cesti.

Iliti trazi se guma sa dobrim drzanjem po mokrom, potrosnja gume nebitna. Cijena jelda sto povoljnije.

Link to comment
Share on other sites

Za bicikle su odlične, nisam ni znao da rade gume za automobile... Ako mislis da je neka žnj marka, nije....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidio sam na ljetnim na onoj naljepnici stoji A za kišu, vjerojatno se brzo troše.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nema potrebe još za zimulje jer će i 10 mjesec bit onako, topal, taman za ljetne.

a ja trebam uzet nove pa ću vjerovatno u Pefcu uzet Hancock 205-60/16.

za vlažne ceste  sa tu i tamo malo bljuzge na cesti sasvim OK. nemam namjeru davat 100E za 1 gumu.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, overdosed said:

Vidio sam na ljetnim na onoj naljepnici stoji A za kišu, vjerojatno se brzo troše.

Brza potrošnja mi ne igra ulogu. Stari napravi 6000 km godišnje. Ajmo reći 5x 3000 jelda 15000km... To moraju izdržati.i još na laganom autu...

Link to comment
Share on other sites

Dakle kako se sklizu ove Nexen nfera su1 na ovim malo nižim temp i kiši pa to nije za vjerovat. Pogotovo na kocenju, a I u zavoju kad ih cimnem malo jače ode nos bez beda,  i onda dok uključi stražnji pogon sve to skupa nije dobro.  3 godine stare i valjda oko 30tkm. Dubina profila 5.5mm. Na suhom i toplom su super. Baš me zanima sad kad stavim nokian wrd4 koje su isto stare ali imaju preko 6mm profila kak će se ponašati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje Nokian zimulje nakon godine dana, daju se isprovocirati na današnjem vremenu, nisu svemoćne. Sam znaš kakvo je stanje na nekim mjestima u gradu, em imaš kesten koji sada opada, lišće, imaš gladak asfalt, imaš ulja u gradu ko u priči.... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.