Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Ne znam. Problem mi je što je Michelin CC već opjevana guma kao dobra ili odlična. Ove ostale su slaba iskustva. Ići u rizik i uštedjeti nešto a onda staviti i biti nezadovoljan? Ma ja ću na sigurnjak. I žena mi se smije kad sve na sigurnjak idem. Tipa lovim prvi parking makar je malo dalje. Ne idem u rizik naći možda neki bliži.😆. A uvijek ga ima.. ma ja ću CC i svragun više stin gumami

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Gledam zimulje.... i za svaki model, ali bas svaki, pa cak i najskuplje, se pronalaze mane... il je glasna il je slaba po mokrom il slaba po suhom il ne drzi po ledu (koja uopce drzi??) itd. Sad vec ni sam ne znam. Grijesim li da ne gledam Nokian, hankook i slicno?

Nekak najvise naginjem GY Ultra Grip Performance +. Normalne je cijene, a testovi vele da valja. Odem pogledat ostale premiume i svaka ima neku bar jednu vecu falingu. Ima mozda ko koju pametnu za dodat? Radim dosta km pa mi All Season nije interesantna, a zna biti i dosta snijega pa je dobro imat cim vise gripa posto je pogon starznji. Hvala unaprijed!

Link to comment
Share on other sites

Gy ugp+ je dobar izbor za stražnji pogon. Nokian i Hankook su sasvim ok gume, ništa im bitno ne fali. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ću sad na ženin Clio ovaj Continental ts 870. Navodno nije na vrijeme stigao za ovogodišnji ADAC, ali ih je testirao TUV Sud i ispale su najbolje u konkurenciji Michelina, Bridgestonea, Pirellija i Nokiana. Koštaju praktički isto kao Goodyear u ovoj dimenziji razlika je dvadesetak kuna gore-dolje za sve premiume.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@pere ne znam za UGP ali mojim običnim UG8 je popustila armatura. Kasnije sam saznao da Goodyear pate od slabe armature koja se hoće deformirati i puknuti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pere said:

Gledam zimulje.... i za svaki model, ali bas svaki, pa cak i najskuplje, se pronalaze mane... il je glasna il je slaba po mokrom il slaba po suhom il ne drzi po ledu (koja uopce drzi??) itd. Sad vec ni sam ne znam. Grijesim li da ne gledam Nokian, hankook i slicno?

Nekak najvise naginjem GY Ultra Grip Performance +. Normalne je cijene, a testovi vele da valja. Odem pogledat ostale premiume i svaka ima neku bar jednu vecu falingu. Ima mozda ko koju pametnu za dodat? Radim dosta km pa mi All Season nije interesantna, a zna biti i dosta snijega pa je dobro imat cim vise gripa posto je pogon starznji. Hvala unaprijed!

Sve ti je to li la. Conti je uvik pri vrhu ali se najbrže trosi... A moment koji imas nije mali.. Michelin je naj izdrzljiviji po km.. A ovo drugo je negdi izmedju mislim na markice rekao bi 1 kolega

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pere said:

Gledam zimulje.... i za svaki model, ali bas svaki, pa cak i najskuplje, se pronalaze mane... il je glasna il je slaba po mokrom il slaba po suhom il ne drzi po ledu (koja uopce drzi??) itd. Sad vec ni sam ne znam. Grijesim li da ne gledam Nokian, hankook i slicno?

Nekak najvise naginjem GY Ultra Grip Performance +. Normalne je cijene, a testovi vele da valja. Odem pogledat ostale premiume i svaka ima neku bar jednu vecu falingu. Ima mozda ko koju pametnu za dodat? Radim dosta km pa mi All Season nije interesantna, a zna biti i dosta snijega pa je dobro imat cim vise gripa posto je pogon starznji. Hvala unaprijed!

Kupi premium gumu i gotovo. Vozio sam svašta od Save preko Fulde do Michelin. Premium je skuplji ali po mom uvijek možeš očekivati isto. Ne da na jednom mokrom asfaltu bude ok na drugom užasno loša i glasna...

Osobno kupim premium koji je na akciji i bude ok.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Je, mislim da bude ipak GY. Kak veli domba, premium + ok cijena i eventualno uzet u obzir jos koji faktor i amen.

[mention=506]Med0[/mention], imal sam na cliu Ultragrip, ne sjecam se koji, i te tri sezone je bila guma odlicna. Vjerujem da je losa armatura vezana uz seriju ili neku dimenziju il nekaj slicno. Da je to feler kod svih Ultragripova, culo bi se na veliko. Ak sam u krivu prihvacam rizik.

[mention=10499]macak[/mention], bas to me kod kontija i muci. Brzo trosenje. Htio sam i ljetne uzet sportcontact (premiumcontact niti nema u mojoj dimenziji) al dok sam cital recenzije i kolko brzo guma ode... Odustal sam u roku od 4 sekunde. To bi kod mene drzalo 1 i po sezonu. Michelinke su u pravilu skuplje, a ne pružaju tolko vise pa su obicno zbog toga izbacene iz konkurencije.

Link to comment
Share on other sites

Goodyear UG8 je meni išla kroz dubok snijeg na makadamu i po Sljemenu kao od šale. Popeo sam se s njom skroz do Tomislavovog doma po blagoj poledici bez šlajfanja na debelom minusu. Guma je tada bila 6-7 godina stara. Ekipa sa puno boljim autima se nije usudila uz sva elektronička pomagala koja imaju.

Dunlop zimulje koje sad imam su također izvrsne gume.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, pere said:

Je, mislim da bude ipak GY. Kak veli domba, premium + ok cijena i eventualno uzet u obzir jos koji faktor i amen.

Ja sam prošle godine vijao GY zimske za Rollu, prezimio sam na Michelin Alpine... Bila u ATU akcije nešto popusta + bespla montaža. Na kraju ispalo cca 100 eura jeftinije od GY...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dokle got ATU oce 100injak eura za montazu nemam kaj previše razgovarati s njima. Ak je cijena guma ok i besplatna montaža, onda si mogu zamisliti s poslovanje s njima. Do sad se to jos nije poklopilo. U pravilu sam nabavim gume i imam lika koji mi sve odradi za 40-50e. Nikad problema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako imaš nekog tko za 50 eura napravi super. Jbg ne bi onda dao nikada 100 za isti posao... Ja tu gdje sam nema ispod 20 eura po točku. Ali svakako se isplati pogledati te veće kuće.

Link to comment
Share on other sites

Imam ja likove za sve i svasta :)

GY je u mojoj dimenziji 100tinjak €. Luda mi je cinjenica da su doma gume 20-50% skuplje!! Cak i kod lasica i furlana!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo baš gledam Michelin CC2 došao u lašiča po popularnoj cijeni od 607 kuna u dimenziji 205/55/16. Nisam nigdje drugdje vidio jeftinije za sad.

Link to comment
Share on other sites

Jel to cash schema ili ima online shop?

Sent from my RMX2170 using Tapatalk


Sasvim normalan online shop. Naravno onaj s dobrim ocjenama. Uvijek tak radim i gume su stare max par mjeseci, daju se normalno balansirat i sl. Dakle nije china roba [emoji16]
1 hour ago, ibirkic said:

Evo baš gledam Michelin CC2 došao u lašiča po popularnoj cijeni od 607 kuna u dimenziji 205/55/16. Nisam nigdje drugdje vidio jeftinije za sad.

Super cijena... samo par eura vise nek kod svaba. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao na https://www.reifen.com/ ili www.atu.de recimo.

Jeftinije su gume. Ali meni se ne isplati auto natrpati gumama i doći u HR na ugradnju. A kada se sve složi ugradnja + cijena guma dođem na isto...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cijenu provjeravam na idealo.de. To je kao nas jeftinije.hr il kaj vec. Ponuđeni linkovi su obicno direkt veza na online shop, amazon ebay.. ili kupujes preko idealo.de kao posrednika i nemas previse kontakta s original shopom koji ti salje robu. Super je da preko ideala imas neke garancije, bodove i kajjaznam kaj jos. Nikad to nisam korostil niti trebal i u 100% slucajeva do sad je funkcioniralo.

Ja kupil svoje gume preko ideala... Kasnije mailom vidim da su od allreifen365.de... konkretno:

https://allereifen365.de/suchen/pkw/?season=winterreifen&width=225&height=50&rim=17&brand=Goodyear


Evo i primjera na ebayu:

https://www.ebay.de/itm/Goodyear-UltraGrip-Performance-225-50-R17-94H-M-S-Winterreifen-/203280826797?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l49286&mkrid=707-127634-2357-0

Pise da uz pass MOTORS21 ide jos 10% dole.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koji je to shop kod švaba?
www.idealo.de

To je ustvari portal za usporedbu cijena. Ukucas bilo sta, pa tako i gume i dobijes sve online shopove u DE koji to imaju, poslagano po cijeni.

Posto su to DE online shopovi nitko ne garantira da ce imati dostavu za HR.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uvalio nam@pere štivo..., [emoji1787][emoji1787]

Baš pogledao u 19 cola, manje od 10% razlike u cijeni... Ako još treba dostavu platiti onda i skuplje ispadne...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Haha... svak je sam svoj istrazivac. Moje 19tke GY Asy su doma i u sloveniji debelo prek 200€, a "mojim" putem su bile ispod 150. Moguce da kod nekih dimenzija razlika bude manja. Meni osobno je bila znatna.

Uvijek usporedjujem takve stvari i planiram odradit doma kaj got se moze i naravno isplati. Servise radim doma kod licenciranog bmw tima (nije Tomic ili BAumgartner) koji mi upisuje sve u digitalnu knjizicu (ali offline za sad) i ostaje mi love i love za djide-midje. S uslugom sam jako zadovoljan. Ovlasteni doma i u njemackoj je mala razlika. 

 

23 minutes ago, asterix said:

Baš pogledao u 19 cola, manje od 10% razlike u cijeni... Ako još treba dostavu platiti onda i skuplje ispadne...

Koja dimenzija? Pretpostavljam da ne pricas o chunga-lunga gumama :D Markice fanovi nemojte mi zamjerit :zubo:

 

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.