Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

ja uzeo za po zimi Savu Eskimo HP, pokazala se odlicna u svim uvjetima(snijeg, mokro, suho), a cijena je normalna

Link to comment
Share on other sites

Bio neki dan u auto kresi. Imaju popust 20 posto na gotovinu i deset na kartice plus besplatna montaza ibalansiranje. Izracunao sam da sava za corsu 185 65 15 kista oko 360 kn s besplatnom montazom. Mislim da ni u slo nije tako jeftino

sad sam poslao upit u autokreso za savu eskimo 185/65 15 i poslali mi cijenu 435 kn

i nisu spominjali nikakav popust

Link to comment
Share on other sites

to ti je cijena s popustom,redovna je 510,kartice 459,keš 433 kn

 

to su ti sve fore,dignu redovnu cijenu i onda daju popust,svi su oni tu negdje...

Link to comment
Share on other sites

sad sam poslao upit u autokreso za savu eskimo 185/65 15 i poslali mi cijenu 435 kn

i nisu spominjali nikakav popust

vulkanizerstvo Lasic

47,42 € za cash = 360kn / kom

Link to comment
Share on other sites

vulkanizerstvo Lasic

47,42 € za cash = 360kn / kom

vec sam razmisljao da odem u sloveniju al ja bi na rate uzeo

ima kod Bat-a za 380 kn al za gotovinu a na rate je 430

pitao zadnji put

Link to comment
Share on other sites

u SLO na rate mozes jedino sa kreditnim karticama koje placeni iznos odma lupaju na 12 rata ili kako to vec ide. Mastercard ima tu foru, kupis nesto i mjesecno placas 5-10% iznosa

Link to comment
Share on other sites

vulkal 382kn,ne isplati se ic u sloveniju...

 

to je za savu 185/65 r 15

 

sad tek vidim da bi na karticu,to je onda 408kn ;)

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

zvao sam PNEUMATIK D.O.O i ponuda za zimske je ovakva: 175/65r14

eskimo         376kn

barum          351kn

goodrich      370kn

kleber          365kn

fulda            421kn

goodyear     450kn

dunlop         447kn

michelin       483kn

 

na sve gume je montaža i balans besplatna,jedino se PLACA ventil 12kn komad

 

evo da ne zove svatko posebno,da nemam ponudu kakvu imam u molydonu,ovo bi bio moj izbor(u molydonu imam za 930kn 2 nove continental,montaža,balans i ventili novi),ali to je sa malim popustom i besplatnom montažom i balansom ;)

Link to comment
Share on other sites

a gdje oni imaju radionu

i jel to 360 kn za gotovinu ili karticu

i do kad im vrijedi taj popust

ta dimenzija i meni treba

. Na karticu daju 10 posto. Ako si clan HAK onda moze i 20 posto na karticu. Nemaju radionu ali imaju ugovor s određenim radionicama i tamo radis ugradnju
Link to comment
Share on other sites

Kao opcija vam je otverena i BIH jer tamo mozete vratit 17% pdv jos od kako smo u Eu cifra je za unit u Hr je 2000Kn

Link to comment
Share on other sites

Usput da i ja nekaj pitam, dali su cemu ove savine gume sto se prodaju npr.u metrou, konzumu, kaufland itd. Od normalnih prodajnih trgovina guma??

Link to comment
Share on other sites

Ima li tko iskustva sa Sava Eskimo HP gumom?!

 

 na prvoj stranici je Rain napisao da je on uzeo i da mu se pokazala dobra u svim uvjetima

Link to comment
Share on other sites

Sava eskimo S3 i/ili S3+ je odlicna zimska guma, HP je npravljena za vecu "colazu" i dimenzije ali ista smjesa/kvaliteta gume, ne znam dali taj "dezen/model" gaznog sloja sto utjece na ponasanje na cesti i kocenje/prijanjanje na snijegu.. Znam da je S3 izuzetno kvalitetna zimska guma i niti jedna druga zimska poslije nje nije montirana na moje auto..

Druga bitna stavka pisao sam u nekoj od tema, bitna je zemlja u kojoj se proizvodi!!

Sava je super Made in Slo. vec iz Made in Poland je Debicina tvornica i to nije ista guma kao iz Slo. (PROVJERENO!!)

Netko kupi G.Y.made in slo i kaze wooooow, kakva guma a ne zna da je kupio "generika" od Save...

Link to comment
Share on other sites

Sava eskimo S3 i/ili S3+ je odlicna zimska guma, HP je npravljena za vecu "colazu" i dimenzije ali ista smjesa/kvaliteta gume, ne znam dali taj "dezen/model" gaznog sloja sto utjece na ponasanje na cesti i kocenje/prijanjanje na snijegu.. Znam da je S3 izuzetno kvalitetna zimska guma i niti jedna druga zimska poslije nje nije montirana na moje auto..

Druga bitna stavka pisao sam u nekoj od tema, bitna je zemlja u kojoj se proizvodi!!

Sava je super Made in Slo. vec iz Made in Poland je Debicina tvornica i to nije ista guma kao iz Slo. (PROVJERENO!!)

Netko kupi G.Y.made in slo i kaze wooooow, kakva guma a ne zna da je kupio "generika" od Save.

 

uh opasna izjava... da je Sava najbolja zimska gume ne da ne mogu potvrditi nego za to nema objektivnih dokaza odnosno činjenica... loša po suhom, još gora po mokrom, po ledu prošječno loša, a u snijegu korektna...

Možda je za Trogir to u redu, ali bojim se da na kontinentu može zadovoljiti samo nezahtjevne vozače.

 

A ovo s generikom isto ne drži vodu, iako se slažem da je Slovenska Sava bolja od Poljske (koja se uglavnom nalazi na policama marketa)...

Link to comment
Share on other sites

Mozda si vozio staru gumu ili onu koju nisi skidao preko ljeta i komentar ti je skroz na mjestu.. Skidam kapu!

Ako je guma ok stanje i nije "izgorila" necu reci da je po mokrom "bajna" jer nije ali nije niti ono sto drugi pricaju, mislim da po snijegu i ledu nema bolje gume..Ustvari tvrdim, jer sam imao i Michelin Alpin, G.Y.  Ultra Grip, na mom autu u "planinskim" uvjetima (srednja bosna), znaci snijeg, ne ciscene ceste, led i klizava podloga je bolja ili cak idem toliko dalje da je neusporediva sa ostalima..

Dobra je i na suhoj podlozi ali se trosi kao da je od pjene, na morkom slazem se, srednjak!

Link to comment
Share on other sites

Eskimo s3 je najgora guma koju sam vozio po kisi, strasno..

Potpisujem!

Link to comment
Share on other sites

P.S. Ne moramo se sloziti, tu smo da iznosimo misljenja i iskustva..Moja dionica sa zimskim setom je iskljuciva u zismom periodu na dionici Trogir-Livno-Borova Glava-Kupres-Novi Travnik (gdje sam rodjen) tako da oni koju znaju tu dionicu mogu imat sliku gdje vozim a to je npr.uvjeti kao u jednom Gracacu,Korenici, Znaci Lika i Gorski Kotar imaju iste ili slicne uvjete u kojima ja vozim na Savi S3 ali znatno manje zimske sluzbe su aktivne na tim podrucjima nego u Hr.

Sava ljetna mi nije niti jedna preporucljiva, sve su ispod/prosjecne..

Kupi G.Y. Made in Slo. pa ga testiraj i vidjet ces razliku..

 

Meni su na novo kupljenom Beverly-ju (Piaggio skuter) dosle Michelin gume, nisam zagledao proizvodnju ali nakon razrade motora sam uocio da slabo koci (gume skripe,proklizavaju), ne drzi u zavojima i sl.Prvo sam mislio da je nesto sa skuterom pa sam ga vozio u servis, pa sam ga ja s prijateljima "pregledavao" i nsimo nasli manu..Dok eto jedan prika kaze ove su ti gume Made in Serbia, eto ga misko..Na skuteru koji se vodi kao "naj" medju tom klasom dosla mi "Tigar" guma, skozili smo da bi bilo mudro promijeniti gume, sto sam i ucinio a skuter je tek tada posto ono sto sam i platio...

Zato voda o "generik" gumama itekako drzi vodu..

Link to comment
Share on other sites

ja sam ljetne bridgestone potenza adrenalin kupio,made in taiwan ili slicno tome...a na gumu samo mogu rec da je nenadjebiva bilo po suhom ili mokrome...naterat ju mozes da prokliže samo ako jako jako pretjeraš,tako da neznam koliko ta prica drzi vodu!

Link to comment
Share on other sites

nema veze odakle dolazi guma

ljudi si svašta umisle

sve je to u glavi.

recimo da se testira ista guma iz 3 države u kojima se

proizvodi lako bi se desilo

da bi se pokazala najboljom guma koja

nije proizvedena u svojoj državi

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.