Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Bio sam prije par dana u Remetincu na tehničkom i pao zbog guma, čovjek gledao i kaže da oni tu dimenziju nemaju u bazi, traže potvrdu koju ne mogu dobiti.

Danas sam rezervirao kod Furlana Dunlop Blurespone 185/55 R15 po cijeni od 520kn, kod nas najpovoljnije 590kn, idem u ponedjeljak po njih. Kakva su iskustva kod Furlana sa balansiranjem, ostalo mi je negdje u glavi da je netko imao pritužbu da nisu baš najbolji po tom pitanju. 

 

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

ja imam blueresponse i vrijede svake kune. Toliko su me došle kod nas, cijena na vozilo. dimenzija 185/60 15

Link to comment
Share on other sites

Bluresponse su stvarno dobre... trenutno su mi na autu, a kad je kisa osjecaj je vrhunski, auto je zalipljen cak i za splitski asfalt... na suvom je auto malo tail-happy iako je prednji pogon, a sto mi u principu sasvim odgovara...

Link to comment
Share on other sites

Kakve su po pitanju habanja, da li se troše brzo?

ne moras u slo po njih. Imaju oni dostavu do zg pa ih montiras gdje hoces
Link to comment
Share on other sites

Kakve su po pitanju habanja, da li se troše brzo? 

trosenje je relativan pojam... prije sam ima conti pc5 i te su dosta brzo otisle, ali su bolesno drzale... ove su nijansu losije za drzanje, ali definitivno duze traju, s tim da je meni za dobro jutro proletit rotor kod Mercatora (konzuma) u solinu sa 90+ i pritom se ne bune... 

Link to comment
Share on other sites

ne moras u slo po njih. Imaju oni dostavu do zg pa ih montiras gdje hoces

Čitao sam sinoć malo na forumima i navodno je sad ok balansiranje kod Furlana, na lageru imaju DOT 0715 dok je kod Lašića 0314. Vremenski sam na knap, moram ih što prije staviti na auto pa ne mogu čekati dostavu. Sutra sam blizu Zaprešiću pa mi nije problem napraviti još 15-ak km do Furlana a možda skočim i do Brežica u kakav manji shoping... :) 

 

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

pitanjce kakve ljetne gume preporucate na clio 2? radi se o 195 50 15    7j

gledao sam malo o  Uniroyal rainsp 3?

Edited by phenom
Link to comment
Share on other sites

Ima li netko logicno objasnjenje,da mi objasni? Ovako imam turanze na polu u dimenziji 215 45 r16,potrosili se rubovi i vanjski i unutarnji,auto ima 37 000km a koliko imaju gume ne znam, ali sigurno 25000km. Cudi me to jako zato stu su gume na 2.5 bara bile su na 2.7 pa sam ih cak i ispustio malo.Sredina ima 5mm a rubovi imaju 2.5mm

Spur je dobar i auto nigdje ne vuce.

Link to comment
Share on other sites

Premali tlak u gumama kao što kolega reče. Težak nos (d-zlo). To što ti tvornica preporučuje nije preporučena vrijednost nego donji minimum, a to rade da bi auto bio udobniji večini vozača. Za mog Clia je 1.9/1.8 grad, 2.1/1.9 autoput što je daleko premalo. Ja vozim 2.5/2.0 i auto daleko bolje leži u zavojima i daleko bolje ide po mokroj cesti.

Druga mogućnost s obzirom na tlakove koje si spomenuo je  da je auto bio vožen oštro po zavojima prije nego si ga ti kupio.

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da je to Polo 6R. Za taj auto i tu dimenziju idu prednje na 2,6 a zadnje na 2,8

Link to comment
Share on other sites

Pa da je bio ostro vozen bili bi samo vanjski potroseni.koliko mi subler kaze je da ima manje mesa na vanjskim krajevima sredina ima oko 2.5mm vise mesa.

Da polo 6r,evo sto tvornica kaze:

Screenshot_2015-10-01-13-45-39.thumb.png

Zanimljivo je i da moj kineski manometar kojeg imam doma pokazuje 1.7 naprijed i 1.5 iza

Gume sam dopumpavao na dve pumpe i na obadvije sam stavio vrijednost 2.5,2.3.

Doduse moj manometar nije tocan i pokazuje oko 0.3 manje vrijednosti,sad cu dopumpat pa cu vrijednosti provjeriti na nekoj drugoj pumpi.

 

Link to comment
Share on other sites

meni su isto vanjski rubovi potrošeni,  i na primacy hp i na supersportu. deklarirano 2,6 2,2 a vozim minimum na 2,8 2,5 zbog dosta autoceste

Link to comment
Share on other sites

hmm sad kad ste se dotakli teme pritiska u gumama dali to znači koliko čitam da npr. na mom Cliu piše prednje 2.2 ,zadnje 2.0 ,autoput pr.2.3 zadnje 2.1 to bi bilo tvornički najniža vrijednost za gume 185/60R15???

 

Link to comment
Share on other sites

Ono moje s**nje kinesko za pumpanje guma laze 0.6-0.7 bara.

Pumpao sam na 2.4,2.2 a kod frenda sam provjerio i bile su 3.1 i 2.8.

Sad sam ostavio 2.8 i 2.5.

Koliko primjecujem puno je tvrdi i osjeti se svaka rupica.nisam probavao kako lezi,napravio sam samo 2-3km.

Link to comment
Share on other sites

Pa da je bio ostro vozen bili bi samo vanjski potroseni.koliko mi subler kaze je da ima manje mesa na vanjskim krajevima sredina ima oko 2.5mm vise mesa.

Od oštre vožnje budu potrošena oba ruba gume jer unutarnji i vanjski rub imaju različite kutne brzine u zavoju.

Link to comment
Share on other sites

Dobih ponudu za zimske u dimenziji

185/60R15

Covjek preporuca da uzmem xl gume,razlika u cijeni je minimalna,pa me zanima vase misljenje jesu potrebne za pola 6r i koja je razlika u njima.

Koju uzeti od navedenih,imate li vi iskustva?

Dunlop wr2 450kn

Goodyear ug9 460kn

Michelin alpin a4 470kn

Continental ts850 480kn

 

Od nokiana sam odustao jer je on 420kn a za 450kn vec dobivam premijum.

Koje uzeti od navedenih bitno mi je drzanje po mokrom,snijegu i da bar 4 sezone imaju slicne performanse.

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

Dobih ponudu za zimske u dimenziji

185/60R15

Covjek preporuca da uzmem xl gume,razlika u cijeni je minimalna,pa me zanima vase misljenje jesu potrebne za pola 6r i koja je razlika u njima.

Koju uzeti od navedenih,imate li vi iskustva?

Dunlop wr2 450kn

Goodyear ug9 460kn

Michelin alpin a4 470kn

Continental ts850 480kn

 

Od nokiana sam odustao jer je on 420kn a za 450kn vec dobivam premijum.

Koje uzeti od navedenih bitno mi je drzanje po mokrom,snijegu i da bar 4 sezone imaju slicne performanse.

xl je za teže aute, na polu nije potrebno i samo će biti nepotrebno tvrđi.

 

ja sam zadovoljan s contijem ts850.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.