Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

pitanjce kakve ljetne gume preporucate na clio 2? radi se o 195 50 15    7j

gledao sam malo o  Uniroyal rainsp 3?

odlična,po kiši imaš osječaj da voziš kao po suhom..baš sam sad prije par dana išao do zgb po staroj kroz gorski kotar i slobodno se možeš voziti kao da voziš po suhom..gume drže da je to za nepovjerovat dok i sam ne probaš..jedina mana,ako se uopče i može reč da je mana je ta da je guma jako mekana i brzo se troši ,al zato i drži cestu kako treba bilo da je suho il mokro..ove moje prednje kupljene  sad u 8 mj mislim da neće dočekat kraj sljedeče godine zbog načina vožnje i teškog nosa..

uglavnom preporuka..

Link to comment
Share on other sites

Ja imam UG8 na Meganu u 195.65.15 i gume su odlične. I cijena je jako dobra, 100 kn jeftinije od Vulkala

Link to comment
Share on other sites

Proslogodisnji i ovogodisnji goodyear ug9 nije isti.proslogodisnji je made in slovenia a ovogodisnji made in poland.

Sara isto nije ista:Screenshot_2015-10-06-20-05-51.thumb.pnglijevi je ovogodisnji desni proslogodisnji,zna li netko sta je mijenjano i zbog cega?

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

Dodana centralna uzdužna šara i poprečne bolje povezane međusobno. Navodno bolja na mokrom i bolje vođenje u zavoju sa bržim promjenom smijera.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na informaciji,gdje se moze tako neka korisna stvar procitati o gumama?

E da kupio sam goodyear ug9 jucer

Link to comment
Share on other sites

Pratim službene stranice poznatijih "gumara" pa tamo ima obrazloženja o novim modelima i promjenama. Iako tamo natrkeljaju svašta.

Link to comment
Share on other sites

Stavija na mazdu rainsport3,guma je po kiši odlična drži za nevjerovat,na laguni su mi nove fulde ali nisu kao uniroyal

Link to comment
Share on other sites

odlična,po kiši imaš osječaj da voziš kao po suhom..baš sam sad prije par dana išao do zgb po staroj kroz gorski kotar i slobodno se možeš voziti kao da voziš po suhom..gume drže da je to za nepovjerovat dok i sam ne probaš..jedina mana,ako se uopče i može reč da je mana je ta da je guma jako mekana i brzo se troši ,al zato i drži cestu kako treba bilo da je suho il mokro..ove moje prednje kupljene  sad u 8 mj mislim da neće dočekat kraj sljedeče godine zbog načina vožnje i teškog nosa..

uglavnom preporuka..

Koliko km predviđaš da ćeš uspjeti napraviti sa njima?

 

Link to comment
Share on other sites

Zanima me postupak atest drugih dimenzija guma na clio 3 sport. Jel on uopće mogući ukoliko je samo jedna dimenzija od strane proizvođača predviđena za njega a to je 215/45 R17? Ovo pitam zato jer neke nove i bolje gume tipa za zimu dolaze u dimenziji 205/50 R17 i 205/45 R17, a to je po tyre calculatoru u onoj toleranciji od +- 2.5% za opseg kotača.

Link to comment
Share on other sites

Zanima me postupak atest drugih dimenzija guma na clio 3 sport. Jel on uopće mogući ukoliko je samo jedna dimenzija od strane proizvođača predviđena za njega a to je 215/45 R17? Ovo pitam zato jer neke nove i bolje gume tipa za zimu dolaze u dimenziji 205/50 R17 i 205/45 R17, a to je po tyre calculatoru u onoj toleranciji od +- 2.5% za opseg kotača.

Kod mene je upisana dodatna dimenzija 205/45 R17 od strane prijasnjeg vlasnika. Neznam dali je radio taj atest ili dobio potvrdu od Renaulta. Uglavnom moze se dobiti ta dimenzija kao dodatna..

Pitanje, koje konkretno gume gledas u toj dimenziji?

Link to comment
Share on other sites

Renault ima akcijske cijene zimskih guma (i cijene su stvarno dobre, neke gume su jeftinije nego u Zloveniji)

http://optines.net/mailings/Renault/newsletter/HR/2015-10/Cijene-guma-OPO.pdf

I, zanimljivo, za Clio3 je navedena 205-45-17

 

EDIT: A nije baš da nema dobrih guma u 215-45-17

http://uljadirekt.com/gume.html?gumebrand=1591_3973_4525&gumeoznakasezone=46&gumepromjer=12288&gumesirina=12350&gumevisina=12357

 

Edited by kljaka
Link to comment
Share on other sites

koje su to gume jeftinije nego u zloveniji??

ja sam kupio TS850 195/65 R15 po 55 eur u zloveniji prosli tjedan...

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam kod Furlana, Conti TS850 je 60 EUR, što je 460 kn. OK, ima očito i za 55 što je 420 kn. Ovdje je 435. Znači, cijena u rangu Zlovenije.

 

Recimo, ista guma je u Uljadirekt 512 kn, u Vulkalu 492 kn

Link to comment
Share on other sites

Ja gledao na cijeniku Vulkala i tamo uopce nema Contia 850 samo 830. Barem ne u dimenziji 215 45 R17. A vidi sad kod ulja direkt imaju U toj dimenziji. Zanimljivo. Oni imajj ovu u P verziji. Jel to kao poboljsani model obicne 850?

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

google ne daje odgovora... ako ti je to problem, uzmu Goodyear i nemaš brige :)

Link to comment
Share on other sites

Ta s oznakom P je svakako jaci model. E sad u kojem smislu. Za jace i teze aute. To je kao njihov vrh za zimu. Interesantno, jos je nema na nekim velikim testovima, no koliko sam studirao, barem prema nekim Continentalovim specifikacijama guma je top. Cak je i ulja direkt imaju. Vulkal ju nema. Doduse u xl verziji, neznam jel to ima sta lose u tome? Uglavnom uzeo sam Nokian WR A3 prosle godine i prodajem ih. Nije to losa guma, no ako ih prodam uzeo bih nesto bolje jer vozim svaki dan i kad je snijeg, gdje mi se cini Dunlop Wintersport 3D pokazao boljim. Za sad samo pratim, Conti je u 850 bez P verzije svakako na vrhovima testova, ali kad ga nema u mojoj dimenziji. Vjerujem da ni Michelin Alpin A4 nije los. Svakako me zanimaju misljenja ljudi koji imaju 197-icu i koja im se pokaza na zimi i snijegu kao hebenica? I sam bez komentara sta ce ti bolja, pa nemas ni snjega i tako to. Ja sam Dunlopice vozio od 2007 g. Zadnje dvije sezone su bile onak lose. 

Link to comment
Share on other sites

Kako ta guma Continental WinterContact™ TS 850 P moze biti dostupna u dimenziji 215/45 R17 na stranici ulja direkt i jos nekima, a na suzbenoj stranici se uopće nepravi u toj dimenziji. Evo primjer gdje je ima i sluzbena stranica sa dimenzijama:

http://www.continental.com.hr/www/pneumatike_hr_hr/temata/gume-za-osobna-vozila/zimske-gume-za-osobna-vozila/wintercontact-ts-850-p.html?page=4

http://uljadirekt.com/catalog/product/view/id/336382/category/90/

http://www.kupigume.hr/rezultati-auto-gume/?a1=215&a2=45&a3=17#

Link to comment
Share on other sites

Kaj vi vec stavljate zimulje? Ja si nekak mislim da mi je jos pretoplo za njih.. 

Ali zanima me, obzirom da prvi put u zivotu imam zimske na celicnim felgama drugu sezonu, kak stavljate, mijenjate li naprijed-natrag ili onak kak je bilo lani isto? 

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

Ja ih mijenjam u paru, jednu su sezonu naprijed a drugu otraga. Ne križam ih jer imaju smjer vrtnje... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.