Jump to content

aleeen

Recommended Posts

1 hour ago, aleeen said:

pricas za kratko desno svjetlo ili desnu straznju poziciju + dvije w5w koje osvjetljavaju reg. tablicu? ako je ovo drugo onda znam, sa ovim prvim se nikad nisam susreo do sada

Da, postoji osigurač samo za H7 kratko desno svjetlo, nalazi se u kutiji sa osiguračima i relejima u motornom prostoru pored akumulatora.

Link to comment
Share on other sites

thanks trigi, znaci prljanje ruku kad dodem doma

Link to comment
Share on other sites

rijesio.... izgorila dva osiguraca... jedan od 7.5 a i drugi od 10 a ... i dalje ne kuzim cemu jedan osigurac za samo taj cudni strujni krug, ali dobro, francuzi imaju svoje razloge kao i kutija pored akumulatora, a ja da se kuzim onda bi vjerovatno radio u autoindustriji, hvala svima na pomoci

Link to comment
Share on other sites

Ne kužiš čemu osigurač za jedno kratko svjetlo ?

Ako bi oba kratka svjetla bila na jednom osiguraču njegovim pregaranjem ostao bi bez kratkih svjetala.Ovako si ipak imao jedno svjetlo ispravno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ljudi, dva pitanja, jedno sam već bio pitao, ali nije bilo odgovora:

- di se točno nalazi zujalica, tj. mali zvučnik koji signalizira beep zvukom rezervu goriva i druge greške? obzirom da mislim da nikada neću popraviti injection fault, živcira me beepanje u vožnji pa me zanima kako je onesposobiti? postoji mogućnost preko dijagnostike ili ću se morati dokopati fizički zvučnika negdje u instrument ploči i precvikati žicu?

- oba plastična komada koja štite plus i minus polove od dodirivanja na jackovima/konektorima za kratko svijetlo su mi popucala, kako se to zove na engleski jer bi ih pokušao naručiti preko ebaya?

 hvala

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, aleeen said:

- oba plastična komada koja štite plus i minus polove od dodirivanja na jackovima/konektorima za kratko svijetlo su mi popucala, kako se to zove na engleski jer bi ih pokušao naručiti preko ebaya?

 hvala

Treba ti h7 keramički konektor komada 2  ?

Sad lako prevedeš...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, trigi said:

Treba ti h7 keramički konektor komada 2  ?

Sad lako prevedeš...

thanks! https://www.aliexpress.com/item/32777033591.html

ovo bi trebalo biti skroz OK, je li tako?

molim odgovor i na prvo pitanje za koje mi još više gori jer jednostavno ne podnosim to pištanje u kabini

Link to comment
Share on other sites

Neznam odgovor na pitanje ali znam da sam ove konektore i sam mijenjao prije cca 3 tjedna.

Gledao svuda, ukljucujuci i Ali, na kraju ih uzeo u Auto Kresi, cca 20 kuna (keramicki, idu u paru)

 

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, aleeen said:

 

- di se točno nalazi zujalica, tj. mali zvučnik koji signalizira beep zvukom rezervu goriva i druge greške?

U satu, čini mi se ?

Link to comment
Share on other sites

On 29. 07. 2019. at 1:07, grgaph2 said:

U satu, čini mi se ?

provjerio - nije

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

jučer mi se auto na autocesti/blaga ali dugačka uzbrdica ugasio... vozim oko 120-130kmh kad ono sve kazaljke pale dolje, mrtva duša... stane sa strane, pokušavam ga upaliti, vergla i ne pali se... stisnem stop tipku, izvučem key card, stavim ponovno i upali odmah... to se sve javilo nakon injection fault greške (koja mi se jubilarno prikazuje evo već godinu dana) + auto je bio u rezervi = mislim da je jednostavno uslijed svih tih okolnosti u tom trenutku ostao bez nafte, moguće? da nije upalio, baš me zanima dali bi šta postigao pumpicom za pumpanje

Link to comment
Share on other sites

Mozda.

Molim te rijesi se tog auta, ili odi dobrom bosisti da vidi di je problem. Prije godinu dana si spominjao manje probleme, ovo je sad gasenje u voznju, sjebat ce ti se sve dizne i bonus pumpa ce ti riknut .

A to ces onda  u DE platiti 1000€ + . 

Link to comment
Share on other sites

Dal se konektor kratkog svjetla može promijenito ako se skine kotač i plastika blatobrana ?
Da baš ne skidam branik

Hvala

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lakše je skinuti branik nego kotač i oblogu :zubo:

moze se bez skidanja ičega pogotovo na vozačevoj strani ali je jako na knap..izađe ti gore konektor između fara i veznog lima

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, laci said:

Lakše je skinuti branik nego kotač i oblogu :zubo:

Nije.

6 hours ago, Ceki said:

Dal se konektor kratkog svjetla može promijenito ako se skine kotač i plastika blatobrana ?
 

Da.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, trigi said:

Nije.

 

Los dan?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, trigi said:

Nije...samo sam previdio tvog smajlića...?

:zivili:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav svima.Auto mi je oduvijek tresao  i vibrirao u leru ali zadnjih mjeseci to je postalo jako izraženo.Problem je bio desni nosač motora.Odkad ga je mehaničar promjenio auto je miran ko bubica,ne prepoznajem ga.Tako ako netko ima problem sa vibriranjem u leru moze biti  do nosača motora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 10. 09. 2019. at 21:17, Lino said:

Pozdrav svima.Auto mi je oduvijek tresao  i vibrirao u leru ali zadnjih mjeseci to je postalo jako izraženo.Problem je bio desni nosač motora.Odkad ga je mehaničar promjenio auto je miran ko bubica,ne prepoznajem ga.Tako ako netko ima problem sa vibriranjem u leru moze biti  do nosača motora.

Naj češći uzroci su nosači motora, selen, nosač auspuha ... sve gdje je guma izolator od ˝željezo na željezo˝ . 

Link to comment
Share on other sites

On 28. 07. 2019. at 15:04, aleeen said:

ljudi, dva pitanja, jedno sam već bio pitao, ali nije bilo odgovora:

- di se točno nalazi zujalica, tj. mali zvučnik koji signalizira beep zvukom rezervu goriva i druge greške? obzirom da mislim da nikada neću popraviti injection fault, živcira me beepanje u vožnji pa me zanima kako je onesposobiti? postoji mogućnost preko dijagnostike ili ću se morati dokopati fizički zvučnika negdje u instrument ploči i precvikati žicu?

- oba plastična komada koja štite plus i minus polove od dodirivanja na jackovima/konektorima za kratko svijetlo su mi popucala, kako se to zove na engleski jer bi ih pokušao naručiti preko ebaya?

 hvala

U Meganu bi trebala biti samo 2 buzzera. Jedan za sve, žmigavce, gorivo, svjetla ... i jedan koji je samo za parking senzore. Provjerim sutra još u service manualu ali mislim da ako se želiš riješiti tog zvučnika da ćeš se riješiti svih zvučnik signala.

buzzer.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 28. 07. 2019. at 22:17, nansale said:

Neznam odgovor na pitanje ali znam da sam ove konektore i sam mijenjao prije cca 3 tjedna.

Gledao svuda, ukljucujuci i Ali, na kraju ih uzeo u Auto Kresi, cca 20 kuna (keramicki, idu u paru)

 

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Ja sam srezao stare konektore. 

Produžio obje strane auta zica za jedno 20 30cm.

Stavio nove stopice,  termobuzir sa ljepilom preko. Stavio sijalice i gas dalje... I tako već xy godina. I to sam si doma napravio ma 2 megana 2  i nema problema ...

Kad treba zamijeniti sijalicu...imam zice za izvući skoro skroz van auta 🤣. Popikam novu i vratim nazad... 10 sekundi posla za izmjenu 🙈😁

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ljudi, promjenio bih na blef pumpu goriva na svom 1.5dci megane-u zbog greške injection fault koja mi se pojavljuje... koliko je to komplicirano? kako su mi rekli neki ljudi, uopće nije, ima četiri šarafa i treba paziti na cijevi za dovod i odvod goriva? gledao sam pumpe na ebay.co.uk - i ima ih već od 60-ak funti pa na gore

drugo pitanje, na suvozačevom pretincu za stvari otišla mi je ručica/brava, nema nikakvog otpora, tj. ne vraća se više pa mi se zna pretinac ponekad otvoriti u vožnji sam od sebe, tj. od vibracija, koliko vremenski zahtjeva da se otvori to i dovede u red?

hvala!

Link to comment
Share on other sites

Dijagnostika prvo, zašto sumnjaš na pumpu? Ta greška se pojavljuje za 100 stvari. 

ako ne uspiješ popraviti pretinac, imam jedan ispravan viška. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.