Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

1.5 je u proizvodnji od 2000, 1.6 je nažalost izbačen iz igre. Meni i to dosta govori, zato sam i napisao takav post. Naravno da ima različitih iskustva, a ovo je samo moje neobavezujuće mišljenje i moj izbor. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma bit će 1.5 110 definitivno, mislim da je to za mega i više nego dovoljno.

Samo strpljenja sad i čekat dobru priliku na njuški, ili ću pocetkom ljeta s prijateljem za francusku i gore nešto uzet

Link to comment
Share on other sites

On 31. 01. 2021. at 12:10, Brainmind said:

1.5 je u proizvodnji od 2000, 1.6 je nažalost izbačen iz igre. Meni i to dosta govori, zato sam i napisao takav post. Naravno da ima različitih iskustva, a ovo je samo moje neobavezujuće mišljenje i moj izbor. 

Sad su svi izbačeni iz igre.. po informaciji od jučer iz servisa.. više se ne može dizel naručiti osim za gospodarska vozila.. i to ne bih rekao da ima veze s trajnosti već sa co2 i penalima koje moraju plaćat po prekoračenju istog za svaki prodani primjerak..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U Francuskoj ga ima i dalje, Blue dCi

https://cdn.group.renault.com/ren/fr/product-plans/brochures/nouvelle-megane/brochure_nouvelle_megane_ph2.pdf

strana 42

1.5 je izbacen iz Clia, iz Meganea nije za sada.

https://www.renault.rs/CountriesData/Serbia/images/cenovnik/novi_megane.pdf

Moguce da je plan da se to uradi (ukidanje dizela u C segmentu), mada nisam nasao taj podatak nigde, bar ne u zvanicnim press saopstenjima.

Ne znam kakva je situacija u Hrvatskoj..

Link to comment
Share on other sites

Gledam baš... Fino počela koža pucat na bose... A na suvozačkom koje se koristi 5x manje se počelo presavijat... Ni to nece dugo... Ženu sam napado da ima veliku guzicu al ispada da ipak nije do toga...😁

Problem je kod ulaženja da se nesmije zakačit taj rub sjedala kad se ide sjest. jel sa druge strane je ok.

 

IMG_20210207_110040.jpg

IMG_20210207_110025.jpg

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Ne razumijem iskreno di je problem.. Materijal je eko-koza... Zna se da ona odlazi u vrlo kratkom roku od korištenja.. neovisno je li u autu, na garnituri, dvosjedu... Neznam čemu čuđenje..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma jok isto imao na kiji gdje su nakon 11 godina sjedala izgledala ok. Problem je u bočnim potporama koje su dosta visoke. Teško se ulazi da ne nagnječiš. Kad sjediš ništa se ne presavija. Zato sa druge strane sjedala nema šlaufa jer se ne gnječe kod ulaska.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, macan said:

Gledam baš... Fino počela koža pucat na bose... A na suvozačkom koje se koristi 5x manje se počelo presavijat... Ni to nece dugo... Ženu sam napado da ima veliku guzicu al ispada da ipak nije do toga...😁

Problem je kod ulaženja da se nesmije zakačit taj rub sjedala kad se ide sjest. jel sa druge strane je ok.

 

IMG_20210207_110040.jpg

IMG_20210207_110025.jpg

Isti problem i kod mene na Bose, nije jos pocelo nista pucati ali se savija i to na suvozacevom samo

Link to comment
Share on other sites

Ma jok isto imao na kiji gdje su nakon 11 godina sjedala izgledala ok. Problem je u bočnim potporama koje su dosta visoke. Teško se ulazi da ne nagnječiš. Kad sjediš ništa se ne presavija. Zato sa druge strane sjedala nema šlaufa jer se ne gnječe kod ulaska.
A nemam pojma, izgleda dosta naguzvana bočna potpora kod tebe.. kod mene su GT sjedala sa još većom bočnom potporom pa izgleda kao novo na 5g starom autu.. i da, slazem se da je teško ući da ju ne diraš.. i nisam mršav, bez brige..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tomidix said:

A nemam pojma, izgleda dosta naguzvana bočna potpora kod tebe.. kod mene su GT sjedala sa još većom bočnom potporom pa izgleda kao novo na 5g starom autu.. i da, slazem se da je teško ući da ju ne diraš.. i nisam mršav, bez brige..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Pa na gt line nije koža već alkantara il pitaj Boga šta, tj neka tkanina. Što je još bolje za ovu situaciju.

Link to comment
Share on other sites

Pa na gt line nije koža već alkantara il pitaj Boga šta, tj neka tkanina. Što je još bolje za ovu situaciju.
Apsolutno, tkanina je, ali to ne mijenja činjenicu da kod tebe i spužva izgleda zgužvano.. Kolega je uspio proderati i tkaninu bočne potpore na Megane 3..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 07. 02. 2021. at 10:58, macan said:

Gledam baš... Fino počela koža pucat na bose... A na suvozačkom koje se koristi 5x manje se počelo presavijat... Ni to nece dugo... Ženu sam napado da ima veliku guzicu al ispada da ipak nije do toga...😁

Problem je kod ulaženja da se nesmije zakačit taj rub sjedala kad se ide sjest. jel sa druge strane je ok.

 

IMG_20210207_110040.jpg

IMG_20210207_110025.jpg

Neznam kako je to kod tebe,ali moj bose ima 140k km,2016god je,te sjedala su kao nova...opčenito unutrašnjost mi je kao nova...

Btw,stvar je malo i održavanja,ta "koža" se treba premazivat s vrmenea na vrijeme da ne gubi elastičnost,vlagu u sebi,da se ne suši itd,jer onda krene pucat...te isto tako bitno je kako se sjedi,ako imaš puno puno kg,logično je i da če se takva sjedala brže habat,presavijat,dolazit do oštečenja itd...

Edited by ShinyMarko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga kupio polovnog bila su sjedala ko nova, par puta nasjeo na rub i bok, počelo radit i evo kroz godinu i pol "rezultata", i mislim da je to po zimi sad krenulo, valjda je hladnije pa je koža tvrđa...

ps nemam puno kila, al sam visok pa mi zajebano ulazit...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, macan said:

 

ps nemam puno kila, al sam visok pa mi zajebano ulazit...

Ja sam 197cm. Za mene je Meg stvarno bio smrt. Sad sam zato kao gospodin u SUV-u.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MB104 said:

Ja sam 197cm. Za mene je Meg stvarno bio smrt. Sad sam zato kao gospodin u SUV-u.

Ma zadnji put da kupujem auto srcem... samo to ću reći :)

Edited by macan
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da cemo se svi sloziti s tobom😂😂😂😂😂

Pisat cu o svojem problemu koji se riješava...otom potom

Link to comment
Share on other sites

Baš, da vidim jer ima nešto novo što će i meni riknit il već je to kod mene prisutno? :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da pogodim, j**e ga otvaranje prednjih vrata nakon sto se auto otključa.. prednje kvake ponašaju se kao da je i dalje zaključan..
Događa se samo ponekad.. kad se usere za otvaranje prednjih vrata treba ih otvoriti iznutra..
Ne znam koliko košta veselje ali kod mene je zamijenjeno računalo kabine koje upravlja zaključavanjem.. dio koji je tvornički ugrađen više se ne proizvodi već ide poboljšana verzija računala..
Kako to? Kako to?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije, odlucio sam riješiti prv - druga tup, prvo idemo sa nosačem motora, novi stigao čekam ugradnju, zatim ce ici homokineticki ili te poluosovine...pa cemo vidjeti do kuda guramo, vele da ce ga pregledati "strucnjaci" iz Renaulta😂😂😂

Sve na finjaka, decki imaju volje i budu otkrili, kada se auto zagrije, tup tupje izrazeniji, eto samo to....

Na 60tkn sam, 4.servis, svi filteri i ulje novi, AK Cindric Vrbovec, dodali malo antifriza...cifra rada s lagerosovim djelovima, 450kn, sve OEM

S svim drugim sam i dalje jako zadovoljan

Edited by shogo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, shogo said:

Nije, odlucio sam riješiti prv - druga tup, prvo idemo sa nosačem motora, novi stigao čekam ugradnju, zatim ce ici homokineticki ili te poluosovine...pa cemo vidjeti do kuda guramo, vele da ce ga pregledati "strucnjaci" iz Renaulta😂😂😂

Sve na finjaka, decki imaju volje i budu otkrili, kada se auto zagrije, tup tupje izrazeniji, eto samo to....

Na 60tkn sam, 4.servis, svi filteri i ulje novi, AK Cindric Vrbovec, dodali malo antifriza...cifra rada s lagerosovim djelovima, 450kn, sve OEM

Kad kreneš u prvoj i stisneš kvačilo da češ u drugu onda se čuje tup? Pitam za prijatelja :)

Edited by macan
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ne, kada je auto hladan sve glatko, zato i navodim to kao falš...bilo kvar ili konstrukcijski zajeb (ispast će to)

Kada uđem u grad s obilaznice ili ako je vani toplije, prva druga udarac, na pola kvačila negdje kod otpuštanja, mogu im i elaborirat kao esej ako treba

Do treće sve slabije i to je to

Kao kada imaš skroz sjeban nosač pa druka, ali, na hladno odmah ništa, sve glatko

Naravno da su pogledali sve, sa svima se slažem, ali gledat će još...no first thing first, prvo nosač...znamo da se radi metodom eliminacije, kviskoteka

Edited by shogo
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa meni promjenili lijevu i nakon 3000km opet lupa,od čega su napravljene od drveta 

Da li netko zna tko proizvodi originalne poluosovine za renault jer navodno je snr napravio zamjenske koje su bolje od originala,ja bih je kupio i zamjenio o svojem trošku iako je auto pod garancijom jer nemam više živaca

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.