Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Hahaha, hvala, glavno da ne pliva... još! To moram sređivati u ovlaštenom ili ima i neka druga varijanta?

Iako imam garanciju do 02. Mjeseca stvarno mi se ne da hebat sa tim pacijentima.

Link to comment
Share on other sites

Pa čak i nemora bit da je do kopči od oplate
Ja sam imao odnosno imam još ali u puno manjoj mjeri,kod mene je slučaj da voda zna probiti između kedera i vrata
Znam namazati kedere sa sredstvom za gume od Meguiarsa i drži neko vrijeme
Uglavnom treba provjeriti sve da se vidi gdje pušta

Poslano Samsung A7

Link to comment
Share on other sites

Ako pušta između lima i obloge onda su rupe sa donje strane vrata zaštopane pa preljeva prema oblozi.
Prvo očisti rupe a tu možeš staviti nešto da taj dio gume bude nešto više pa neće curiti u unutrašnjost.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, smigman said:

Hahaha, hvala, glavno da ne pliva... još! To moram sređivati u ovlaštenom ili ima i neka druga varijanta?

Iako imam garanciju do 02. Mjeseca stvarno mi se ne da hebat sa tim pacijentima.

Odi na garanciju, nemaš se što mislit..

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima! Mata, uopce ne mogu pronaci rupe sa donje strane vrata... i ja sam to prvo pomislio...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E... jel smijem šajbu čistit za razrjeđivačem? Neće ništa bit?... Naime neki k.... mi je napado po cijelom autu i kad brisač prođe ostaju točkice u magli od nečeg... jel sa drveta neki vrag il šta al tako šta još nisam vidio.... sa izopropilnim alkoholom nije bilo rezulata... ko da je neki jarac zapeko.... čak i kad vodom perem auto vidi se kako se voda skuplja oko tih točkica... 

Link to comment
Share on other sites

probaj skinuti onim žiletom za keramičke ploče štednjaka. Nitro neće ništa staklu, ali guma ga ne voli. Btw ja sam uspješno skidao tragove naljepnice iznutra krpom i brake cleanerom pa probaj i to prije nitra

Link to comment
Share on other sites

E... jel smijem šajbu čistit za razrjeđivačem? Neće ništa bit?... Naime neki k.... mi je napado po cijelom autu i kad brisač prođe ostaju točkice u magli od nečeg... jel sa drveta neki vrag il šta al tako šta još nisam vidio.... sa izopropilnim alkoholom nije bilo rezulata... ko da je neki jarac zapeko.... čak i kad vodom perem auto vidi se kako se voda skuplja oko tih točkica... 
Ja bi pokušao glinom prvo. Najmanji rizik od oštećenja

Skickat från min CLT-L29 via Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, frenchkey said:

probaj skinuti onim žiletom za keramičke ploče štednjaka. Nitro neće ništa staklu, ali guma ga ne voli. Btw ja sam uspješno skidao tragove naljepnice iznutra krpom i brake cleanerom pa probaj i to prije nitra

Ma mislim da ništa od toga neće ići, izopropil je jak i isto sam skidao sa njime unutarnju naljepnicu... a budem probao sa razrjeđivačem dio pa ću vidit jel skida šta... iako ja neznam šta je to moglo napadat da tako se za staklo zapeče....

Link to comment
Share on other sites

mazni ovo od žene, mame, susjede...

image.thumb.png.ea8049d4d7e2df96764bde84fcf6d308.png

 

kad može na Bently može i na Reno

 

Link to comment
Share on other sites

Pa te kemikalije koštaju ko pol nove šajbe :) a ovo za strugat... *ebo rak raka ako neće sastrane crte ostat... pa ta šajba je toliko osjetljiva da je to užas... ako se sjeća mog posta kako mi se crnilo uhvatilo jer je neki debil neznam šta stavio u tekućinu za pranje stakla... na kraju je jedino pomoglo poliranje šajbe... 500 kn.... 

Link to comment
Share on other sites

Ako moze s dimerom...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

GTT je rekao rješenje.
Imao sam isti problem prije mjesec dana i glina ga rješila 80%
Ostatak sam morao polirati.
Čekao sam 2mj dok se zapeklo i nije išlo lako.

Link to comment
Share on other sites

Hajde kad smo kod soferke.. Je li menjao neko metlice brisaca za sofersajbnu? Cini mi se da imaju malo specifican nacin kopcanja...

Link to comment
Share on other sites

Iste kopče kao na meg 2... Odigneš onu kvacicu koja ga drzi na mjestu i potegnes komplet brisač kao da skidaš vrh s koplja



Sent from my SM-G973F using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Jel ima tko problema s kvakama / bravama na prednjim vratima??

Nekad kad zaključam auto, odradi se sekvenca zaključavanja, zadnja vrata i gepek se zaključaju, retrovizori zaklope, međutim prednja vrata se daju otvoriti.. tako je sve dok se auto ne upali -> ugasi.. i onda opet zaključavanje.. kad se zaključa kompletan..

Druga stvar koja se nekad dogodi je da kad otključam auto, prednje kvake se ponašaju kao zaključane, a iza opet sve kako treba.. Tada pomaže da iznutra otvorim prednja vrata..

Ne događa se uvijek već samo ponekad.. Bio je jučer na servisu i nisu dobili da se tako ponaša te su reprogramirali računalo kabine (koje upravlja zaključavanjem).. Danas meni opet problemi..
Auto je 02/2016 pa je još kratko u produljenom jamstvu i naručili su bravu vozačkih vrata pa će to promijeniti (namjerno jedna brava).. S obzirom da je problem uvijek istovremeno prisutan na obje strane nekako sumnjam da su brave, kvake i sl.. prije bih rekao upravljački modul, struja akumulatora ili nešto sl. Aku je tvornički, rekoše da ne misle da je on problem..

Dakle ukratko zadnja vrata i gepek uvijek rade kako treba.
Prednja vrata kad rade dobro; rade zajedno i lijeva i desna..
Kad zajebavaju; zajebavaju zajedno i lijeva i desna..

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, tomidix said:

Jel ima tko problema s kvakama / bravama na prednjim vratima??

Nekad kad zaključam auto, odradi se sekvenca zaključavanja, zadnja vrata i gepek se zaključaju, retrovizori zaklope, međutim prednja vrata se daju otvoriti.. tako je sve dok se auto ne upali -> ugasi.. i onda opet zaključavanje.. kad se zaključa kompletan..

Druga stvar koja se nekad dogodi je da kad otključam auto, prednje kvake se ponašaju kao zaključane, a iza opet sve kako treba.. Tada pomaže da iznutra otvorim prednja vrata..

Ne događa se uvijek već samo ponekad.. Bio je jučer na servisu i nisu dobili da se tako ponaša te su reprogramirali računalo kabine (koje upravlja zaključavanjem).. Danas meni opet problemi..
Auto je 02/2016 pa je još kratko u produljenom jamstvu i naručili su bravu vozačkih vrata pa će to promijeniti (namjerno jedna brava).. S obzirom da je problem uvijek istovremeno prisutan na obje strane nekako sumnjam da su brave, kvake i sl.. prije bih rekao upravljački modul, struja akumulatora ili nešto sl. Aku je tvornički, rekoše da ne misle da je on problem..

Dakle ukratko zadnja vrata i gepek uvijek rade kako treba.
Prednja vrata kad rade dobro; rade zajedno i lijeva i desna..
Kad zajebavaju; zajebavaju zajedno i lijeva i desna..

Ovo da se prednja ne otključaju mi se desilo jednom u ovih godinu i pol šta ga imam. Međutim, prvo uvijek dotaknem kvaku, čekam da se otključa pa tek onda povučem.

Link to comment
Share on other sites

Jasno, al mislim da nije to problem jer sacekam i ja.. a poslije kad se to dogodi.. pomaže samo otvaranje iznutra.. nikakvo daljnje otključavanje/zaključavanje.. i to moram posebno otvoriti vozačka pa prorade.. pa onda i suvozaceva iznutra da ih otvorim..
Odmah ih izvana zalupis i potegnes i radi kao da nista nije bilo..
Počelo je i meni sa 'jednom'.. pa evo sve češće.. [emoji23][emoji23]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prvi puta nakon cca. 3 god neka jeba sa velikim displayem... nije se dizao jedno 5 minuta. Kompletan mrak, nema klime, mjuze, nakon toga se digao ko da se nikaj nije ni desilo ... nadam se da ovo ne dizanje nece prijeci u naviku.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

U 55tkm i dvije godine jedan takav event i kod mene, nakon 5min...sve kao i prije

Link to comment
Share on other sites

Nista mu nije, rebootao se.. kod mene se jedbom desilo i vise nikad.. prije cca 3g

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.