Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Moji kinezi su isto spori, ali ni ne ocekujem od 100kn cuda.
Original bi trebali biti dosta brži

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Brainmind said:

Mene zivciraju parking senzori na meganeu 4, uzasno su spori. Dodjem do zida, stanem i aktiviraju se tek posle pola sekunde.. original, nisu aftermarket, dijagnosticki sve ok.

Isto i kod mene, stavio rlink v9 i bolje je, ali opet se zna ponekad desiti da su mrvicu spori

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, frenchkey said:

Moji kinezi su isto spori, ali ni ne ocekujem od 100kn cuda.
Original bi trebali biti dosta brži

Frenchkey - Dogodi li se da po kisi senzori malo polude / zablese / krivo pokazuju - jedna strana?

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, direstraits said:

Poluosovinu treba pogledati, zamijenjeno ih je u garanciji masa. 

Ovo je koristan info Dire👍🏻😀

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene zivciraju parking senzori na meganeu 4, uzasno su spori. Dodjem do zida, stanem i aktiviraju se tek posle pola sekunde.. original, nisu aftermarket, dijagnosticki sve ok.
Da, i meni je to koma, malo si brzi i nema šanse da se stignu aktivirati. Na trojci puno bolje rade...

Da vas malo smirim i na BMW-u su isti takvi OEM.
Zbog njih sam i dodirnuo zid čim sam ga kupio.

Na Laguni 2 bili su znatno brži.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Frenchkey - Dogodi li se da po kisi senzori malo polude / zablese / krivo pokazuju - jedna strana?
nisam primjetio
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran al mislim da postoje 2 vrste senzora tj nacina na koji rade. Na "starijim" autima su neki koje mozes, ako imas dobar osjet na prstu, osjetiti kako lagano ko vibriraju na dodir, pokazao mi je decko koji mi ih je zamjenio potrgane na mom autu.

Mozda su na novijim autima sa drugacijom tehnologijom, pa im treba nesto duze da se ukljuce ali su precizniji.

Ja sam skroz zadovoljan ovim originalnim na m2. Cim stavim u rikverc se ukljucuju, ne blesiraju se osim kad je jaka jaka kisa.

Kineske koje god sam vidio na autima - nisu radili. Mozda je slucajno tak al..

 

btw dosao mi mail od Renaulta SLovenija - stigao novi MEgane. Reko di vec petica ?!? Fakat moram makar na trojku prec ;D

kad ono kolko vidim FL samo.

dodali su plugin hibrid ako ga dosad nije bilo, i mjerenje co2 po WLTPu ide sad. Ovak sa slika cini mi se da su malo ukomponirali sredisnji ekran da ne izgled vise kao da je netko zakeljio random tablet na sredinu auta.

 

https://cdn.group.renault.com/ren/si/home-page/katalogi/katalog_novi_megane.pdf.asset.pdf/90250d15ef.pdf?sap-outbound-id=A66985F364BA97C6FCE543FC95E4602302377599&utm_source=emailing&utm_medium=email&utm_campaign=si-r-b-newcar-megane-hev-12-2020-os-im-hev-megane-hev-b2c

Edited by hrvojexyz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E kako se može provjerit da li dihtung glave pušta, popije mi godišnje pola antifriza u posudi ode i ispod minimuma, vidim ima emulzije na čepu od ulja, al na šipci od ulja nema ni u posudi za rashladnu. Ak curi negdje gdje da gledam? 

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Vladan said:

Mogu li na 1,5 dci felne 18", koji ET i koje dimenzije guma da ne zakačinju nigde? 

Ako mogu na mog 19", mogu i 18" na tvog hehe. Dimenzije homologirane za njega su ti 225/40r18 a ET original je ET46 i 7.5J širine.

Moje 19" su ET50 235/35 i nema nikakvih problema.

 

Edited by MB104
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jučer mi bacilo poruku low oil, 1,6 dci. Idem pogledati i ima malo više od minimuma. Ove godine u 01. Mjesecu radio servis i prošao cca 13 tkm. Da li je normalno da ulje tako padne nakon 11 mjeseci?

Nigdje nisam vidio da slini....

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, smigman said:

Jučer mi bacilo poruku low oil, 1,6 dci. Idem pogledati i ima malo više od minimuma. Ove godine u 01. Mjesecu radio servis i prošao cca 13 tkm. Da li je normalno da ulje tako padne nakon 11 mjeseci?

Nigdje nisam vidio da slini....

Vidi tamo kod poklopca razvodnog lanca, meni tamo plače, pa jesi skinuo oblogu od ispod jel ima ulja na njoj?

Link to comment
Share on other sites

Znam da je netko pisao da mu slini samo nisam znao gdje.... to ti nisu uspjeli srediti ili jos nije doslo na red...? Mislim da ce se bb sa tim zajebavati iduci mjesec!

Link to comment
Share on other sites

Ma zaboli me nek curi, pratim ulje, i meni je recimo od 4 mjeseca kad sam bio na servisu do danas, sa maksimuma ulje došlo do pola. Vidi se kad se skine podnica da ima ulja na njoj. A neznam šta da radim. To bi trebalo skinut i ponovo nanest brtvilo valjda.

Link to comment
Share on other sites

A posebno bi bilo žalsno ako mi je kilometraža istinita jel sa 35iljada kad sam ga kupio već je sve curilo....

Link to comment
Share on other sites

Žalosno ako toliko ulja curi da ne može proć 15 tkm. Ne znam što da mislim, ni da li ima veze samo sa 1.6 dci. Kod mene za sad nigdje niš ne curi niti ga vidljivo po šipci troši M3 1.5 dci 118 tkm

Link to comment
Share on other sites

Ma necu zaboravit kad je stari uzeo novi Opel combo 1.7 dti... dakle 500km auto, curi brtva poklopca ventila, i to fest... motor je izgledo nakon 5000km ko da je prošao 200 iljada... ma sve to s**nje danas... a za to curenje jel se sječate da je isti problem imao neko i na talismanu a njemu su valjda pljuvačkom pokušali to zabrtvit :)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MB104 said:

Macane na otpadu daju 1kn po kili :zubo:

Ma dat cu ja njima samo da ga voze :)

Link to comment
Share on other sites

E... :), primjetio sam sad po zimi da cim upalim auto nakon 10 sec mi se pali ventilator i ne gasi se do gašenja auta (svaki dan), to baš ni normalno jel? Klima naravno off. To mi nema smisla pogotovo kad je vani 2 stupnja. Možda je to sve povezano i sa onim što mi lagano gubi rashladnu?

Edited by macan
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Danas sam malo testirao sve, ispada da to sve rlink je...., kad je na auto modu klima postavljena, on iz nekog razloga pali ventilator, svaki dan, ne pokazuje da je klima upaljena, kad isključim auto mod i sam stavim postavke ne vrti ventilator hladnjaka... 

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

onda se ljudi cude kad kazem da mzim automatsku klimu...

blazeni auti sa klimom na palente

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.