Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

49 minutes ago, marttin said:

Ne kužim zašto njima treba toliko da dobiju taj dio ako su ovdje dostupni odmah?

Ovlašteni?

Realno neznam, rijetko što je baš unobtanium bilo gdje.
Ovdje je problem vjerovatno što su aftermaket prestali s proizvodnjom pa se stare zalihe prodaju.

Edited by robimarko
Link to comment
Share on other sites

mene zanimaju 2 stvari:

zasto na linku je termostat, a pricamo o hladnjaku egr-a

zasto je auto sad u nevoznom stanju, ako je prije servisa vozio sve ok? ako je njima sta se rasturilo, pa pocelo cijediti, to onda si trebao pitat zamjensko vozilo dok god ne poprave, a ako je i prije bilo, kako je auto onda vozio, a sad ne?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ruske said:

mene zanimaju 2 stvari:

zasto na linku je termostat, a pricamo o hladnjaku egr-a

zasto je auto sad u nevoznom stanju, ako je prije servisa vozio sve ok? ako je njima sta se rasturilo, pa pocelo cijediti, to onda si trebao pitat zamjensko vozilo dok god ne poprave, a ako je i prije bilo, kako je auto onda vozio, a sad ne?

Taj je OE broj naveden

Link to comment
Share on other sites

On 21. 10. 2023. at 16:09, Ruske said:

mene zanimaju 2 stvari:

zasto na linku je termostat, a pricamo o hladnjaku egr-a

zasto je auto sad u nevoznom stanju, ako je prije servisa vozio sve ok? ako je njima sta se rasturilo, pa pocelo cijediti, to onda si trebao pitat zamjensko vozilo dok god ne poprave, a ako je i prije bilo, kako je auto onda vozio, a sad ne?

Oni su prijavili kvar za hladnjak kojeg naručuju, dali su mi taj broj. Cijenu tog dijela navode kao 350€ + PDV.

Navodno je slučajnost, navodno je neposredno prije vjerojatno to procurilo i pitanje bi bilo dana kada bi dobio upozorenje za temp, tako bar navode. Zamjenskih vozila nemaju na raspolaganju trenutno.

Edited by marttin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mogu biti pricice kakve god, nije da imam izbora, ili se mulja ili je kvar, kako god treba se popraviti, odnosno nabaviti dio. Ja cu preživiti, a drugima na dušu. Treba zivjeti u nadi da se neki poslovi ipak pošteno odraduju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 24. 10. 2023. at 18:46, Ruske said:

to su te pricice sa prijema

Ruske, previše si negativan nešto.. 

Link to comment
Share on other sites

samo sam realan, ne zivim u zabludi kao vecina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gospodo, imam jedno pitanje, za mnoge od vas, mozda i suvišno. :)

Od 01.11. su obavezna dnevna svjetla. Megane mi ima, kao i svima vama, led dnevna svjetla  tzv. DRL (daytime runing lights).

Da li je to dovoljno ili moram upaliti klasicna kratka svjetla? Do sad sam imao na rucici okrenuto na AUTO...

Link to comment
Share on other sites

Prema zakonu si ok sa DRL ako je to na tvom vozilu bila standardna oprema odnosno ako je isti s njima homologiran

Just now, BorisL said:

Prema zakonu si ok sa DRL ako je to na tvom vozilu bila standardna oprema odnosno ako je isti s njima homologiran

Meni je jedino glupo sto ne svijetle straznja svjetla u DRL modu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možeš upaliti takozvani Scandinavian mode pa ti rade i stražnja uvijek.

Moj je iz Danske pa je tako po defaultu, i da nije upalio bi ručno jer mi je glupavo kad ne rade iza svjetla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A kak se pali taj scandinavian mod

 

Jel treba clip za to ili se moze u postavkama to narihtat

Link to comment
Share on other sites

On 01. 08. 2023. at 17:04, macan said:

Razvijajam neku svoju teoriju oko potrosnje ulja na 1.6 dci... ili toliko gubi na razvodnom lancu tj poklopcu ili je problem u castrolu umjesto u elfu jer nisam nikad ništa nadoljevao sa elfom. U 4 mjesecu sam radio servis 2l sam vec nadolio.... jedino tvrdnju cu moci tek potvrditi nagodinu kad cu se vratit na elf...

Dakle da citiram svoj post stari, dakle bio u servisu gume mjenjat, pa pitam jel ima razlike izmedju elfa i castrola, kaže mi vlasnik, jako ima puno ljudi koji se žale na potrošnju, ispada da u fazi grijanja motora jako puno isparava castrol, tko radi kraće relacije će vidjet osjetnu razliku za razliku od onog tko radi duže relacije. Kažem primjetio sam ja i druge stvari,  da mi se po zimi zna osjetit ulje i to i oko auta i u kabini. A regeneraciju ko da je skratio za duplo, znao mi se ventilator jedanput tjedno palit, sad svaka 3 dana.... dakle vraćam se na elf...

Edited by macan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dakle, Megane 4 sa 54000 km, počeli se čuti zvukovi pucketanja kod otvaranja vozačkih vrata.

Zar je moguće da je već graničnik otišao. Mislio da sam s Lagunom ispunio kvotu mijenjanja graničnika (nekoliko puta) ali očito je to generalni Renaultov problem?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mbubnjaric said:

Dakle, Megane 4 sa 54000 km, počeli se čuti zvukovi pucketanja kod otvaranja vozačkih vrata.

Zar je moguće da je već graničnik otišao. Mislio da sam s Lagunom ispunio kvotu mijenjanja graničnika (nekoliko puta) ali očito je to generalni Renaultov problem?

Pa i ne iskreno koliko pratim forum nisam čuo da se netko žalio na taj problem...

Link to comment
Share on other sites

Ja na Scenicu (doduše 3), mijenjao jednom, stavio neke bzvz i počeli i ti pucketat, a nakon godinu dana možda duže. Problem sam riješio na sljedeći način:

- ignoriram pucketanje

- namazao obilato sa Ina LIS3. Pucketanje je postojano i prigušeno, lakše ga ignorirat.

 

Jedna prava fušerska solucija, ali sami graničnik je izveden tako da jednom te natjera da digneš ruke od njega.

PS. U ladici još imam originalne, pokraj njih zapakirane valjke za rolete kako je predložio @frenchkey za DIY popravak, koji još nije došao na red. 

Edited by Domagoj84
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.