Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

3 hours ago, macan said:

Joj evo opet spone pocele lupat... daj nemoj me je... pa nisam 30000km prosao...

Moog stavi.. jesu jeftini ali su mnogo bolji od TRW (po vlastitom iskustvu)

Link to comment
Share on other sites

Sta se tu podmazuje u amortizeru? Mogu to i sam onda?

Link to comment
Share on other sites

Gdje vi kupujute te dijelove s takvim cijenama?
Uzeo sam Lemforder za 29 EUR-a komad, OE je 35-45 ovisno gdje se kupuje.

Link to comment
Share on other sites

Lemf za 29€ ? najskuplja marka kolko sam ja primjetio... oh well. 

Link to comment
Share on other sites

to na slici je balans .. ne sjecam se "kolokvijalnog" izraza.. ali spaja balans stanglu s amortizerom

spona je ovo:

image.png.49b0335c54b882fc598a5697d04e00d5.png

i ide izmedju krajnika spone i letve volana

30€ spona je bila trw ili febi uz rabat... 

Link to comment
Share on other sites

Ja mislio spona balans štange a ne unutarnja spona letve, totalno krivo, sorry.

Edited by robimarko
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MilosB said:

to na slici je balans .. ne sjecam se "kolokvijalnog" izraza.. ali spaja balans stanglu s amortizerom

spona je ovo:

image.png.49b0335c54b882fc598a5697d04e00d5.png

i ide izmedju krajnika spone i letve volana

30€ spona je bila trw ili febi uz rabat... 

Prošli smo tu školu sa izrazima, radi se o sponi stabilizatora tj, ovo što je Marinko linko...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Spona balans stange i amortizera vs spona letve volana..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Danke obojici :)

1 hour ago, robimarko said:

Da, jedino je OE skuplji:
https://impexautodijelovi.hr/lemfoerder-4352201

Razlika nije neka ultra s jeftinijim brendovima a nadam se da neću za godinu morat mijenjati pa zato Lemforder

Onda je ovo zapravo dobar link. Skuzajte :)

 

ako je to vama vec otislo onda nesto bas i ne valja s ovjesom. Mozda pre mekane opruge uz pre tvrdu balans pa da ona nosi prevelik teret... 

Link to comment
Share on other sites

Bas. Meni je jedna jabucica otisla nakon 11 godina 

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

 

Update.. kaze greska relej automatiche rucne... obrisali gresku pa ak se ponovi cemo da ga menjamo 😀

Edited by macan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dakle, zadnje špricanje stakla mi ne radi otkako sam kupio auto. Zapravo, špricanje radi, pumpa se čuje, pumpa zuji, ali ne izbacuje vodu. Pretpostavio sam da je bivši vlasnik unutra nalijevao samo vodu i da se sve zaštopalo od kamenca pa sam u prazan spremnik tekućine za stakla nalio litru alkoholnog octa i ostatak ljetnu tekućinu za stakla. Držim špricanje zadnjeg stakla s tim octom unutra, međutim niti nakon nekoliko minuta pokušavanja tekućina ne izlazi van. Pumpa normalno radi, zujanje se čuje. 

Edited by Igy_ZG
Link to comment
Share on other sites

Meni se definitivno čini da Meg nije uopće za balkance🤣

Zekam, još malo pa punimo 120tkm, stavit ću neki overall mene i njega, na kraju krajeva 5g se vozim i točim...uz neke više manje probleme i dječje bolesti koje su se izdogađale u garanciji

No kada vidim da je kolegin troc na 30tkm pojeo pakne i diskove, raspala se kliješta, litru ulja nosi ko litru vode uza se itd....Meg je swiss watch :)

Uglavnom da si opet uzimam vozilo 1.5 bi bila motorizacija....toliko

Danas gume gore i budemo se okupali malo pa u Karlovac na utrku :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Igy_ZG said:

Dakle, zadnje špricanje stakla mi ne radi otkako sam kupio auto. Zapravo, špricanje radi, pumpa se čuje, pumpa zuji, ali ne izbacuje vodu. Pretpostavio sam da je bivši vlasnik unutra nalijevao samo vodu i da se sve zaštopalo od kamenca pa sam u prazan spremnik tekućine za stakla nalio litru alkoholnog octa i ostatak ljetnu tekućinu za stakla. Držim špricanje zadnjeg stakla s tim octom unutra, međutim niti nakon nekoliko minuta pokušavanja tekućina ne izlazi van. Pumpa normalno radi, zujanje se čuje. 

A i ti bi sad da sve radi na meganu.. daj nemoj zezat :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nedavno je frend uzeo novu Škodu Kodiak s tim 1.5 TSI motorom. Kaže da mu po Zagrebu troši 7.5 litara, što i nije puno za tolikog benzinca. O tome kakvi su ti Volkswagenovi 1.5 TSI motori po pouzdanosti nemam niti najmanjeg pojma. 

Edited by Igy_ZG
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne spamam, ja sam samo bacio usporedbu jer stalno neka kuknjava....inače sve je to lutrija danas, ako ćeš realno

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 16. 06. 2023. at 7:54, Igy_ZG said:

Dakle, zadnje špricanje stakla mi ne radi otkako sam kupio auto. Zapravo, špricanje radi, pumpa se čuje, pumpa zuji, ali ne izbacuje vodu. Pretpostavio sam da je bivši vlasnik unutra nalijevao samo vodu i da se sve zaštopalo od kamenca pa sam u prazan spremnik tekućine za stakla nalio litru alkoholnog octa i ostatak ljetnu tekućinu za stakla. Držim špricanje zadnjeg stakla s tim octom unutra, međutim niti nakon nekoliko minuta pokušavanja tekućina ne izlazi van. Pumpa normalno radi, zujanje se čuje. 

Ne radi ni meni. Ne treba ti to. 

Link to comment
Share on other sites

Vw polo službeni na 59 tkm javio da je niska razina ulja, falilo litru. Do servisa ostalo 11 k km, mjenja se svakih 20 tkm.. Znao sam da vw voli popit ulja, ali iznenadio me. Sveti 1.5 dci

Link to comment
Share on other sites

On 16. 06. 2023. at 7:54, Igy_ZG said:

Dakle, zadnje špricanje stakla mi ne radi otkako sam kupio auto. Zapravo, špricanje radi, pumpa se čuje, pumpa zuji, ali ne izbacuje vodu. Pretpostavio sam da je bivši vlasnik unutra nalijevao samo vodu i da se sve zaštopalo od kamenca pa sam u prazan spremnik tekućine za stakla nalio litru alkoholnog octa i ostatak ljetnu tekućinu za stakla. Držim špricanje zadnjeg stakla s tim octom unutra, međutim niti nakon nekoliko minuta pokušavanja tekućina ne izlazi van. Pumpa normalno radi, zujanje se čuje. 

Ne nego je neko sipao tekucinu koja je nabubrila ventil koji salta napred nazad .. Nema rjesenja do nove pumpice.. Sva sreca pricamo o 10-20€

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Wilson1008 said:

Ne radi ni meni. Ne treba ti to. 

Ja sam mislio da to ni nemam…očito onda ni meni ne radi. 😜

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.